Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:23 23.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Не купувайте обувки Asolo от магазините Salewa!нови [re: Yogi]  
Автор Пaвeл (новак)
Публикувано06.07.05 10:42



В началото наистина са били що-годе читави. Но напоследък явно е късмет, ако уцелиш нещо качествено.
И нещо много важно. Аман от манекени, хвалещи Асоло. Доста често се сблъсквам с хора, които ми обясняват колко хубави и здрави били обувките им. Преходите на същите обикновено се свеждат до Боровец - Мусала (с лифта до Ястребец, разбира се), Паниците - х. Рай и други от този сорт и то не повече от един път месечно. Напълно нормално е да изкарат поне 1-2 години, нали? То и китайските кецове изкарват по толкова с такава интензивност на ходене.
Когато обаче, човек даде 200 лв (понякога и повече) за ЛЕТНИ (трисезонни)обувки се надява да ги носи поне 3 години и то яко ходене...
Аз си купих моите Асоло преди година и половина. Продавача любезно ми обясни, че модела е трисезонен за всякакви планински условия. Още след първото лято обаче обувките взеха да сдават багажа. Когато през есента ги занесох за рекламация, хората започнаха да се почесват и да се чудят какво да измислят, само и само да не ми ги сменят. Обувките ми за всякакви условия се превърнаха в обувки, с които трябвало да се ходи внимателно само по пътеките, да се избягват острите камъни, че не са направени за ходене в "глигански" стил (откъдето ти падне) и т.н. и т.н. Друга песен запяха хората... Лошо няма, ама да ми бяха казали предварително, че за 200 лв си купувам обувки за разходка из София. Понякога може и на Витоша да се носят, но само ако се ползва лифта...
Пардон...

П.С. Старите ми кубинки (имам ги от дете) изкараха 3 години доста прилично ходене преди да им се нацепи кожата и подметките...



Тема Re: Не купувайте обувки Asolo от магазините Salewa!нови [re: Пaвeл]  
АвторMитko (Нерегистриран)
Публикувано06.07.05 15:47



Не Павле, не става дума за Паниците->Рай, нито за Алеко->Железница.
Пък и аз никак не приличам на манекен
Наистина, най-вероятно има лош контрол на качеството, а аз просто съм бил късметлия.
А старите кубинки наистина бяха много здрави. Сегашните само се наричат кубинки.



Тема Re: Не купувайте обувки Asolo от магазините Salewa!нови [re: Mитko]  
Автор Yogi (турист)
Публикувано06.07.05 15:59



Ей, вярвам си забелязал, че Павката говореше по-принцип, а не конкретно. Просто съвпадение, че мненията така се навързаха под твоето.

Безименният връх над х. Козя стена вече се казва "Котето"


Тема Re: Добро утронови [re: Lexa]  
Авторgvaley (Нерегистриран)
Публикувано19.07.05 10:10



ОК, някой ще препоръча ли някоя друга марка планински обувки? Точно мислех да си купувам АСОЛО, тъй като един проиятел има такива от 2-3 години и ги мъчи постоянно, и са супер. Този форум обаче ме разколеба. Търся трисезонни обувки, с които може да се ходи спокойно по камъни и да издържат колкото може повече на вода, със средна височина. Някой ако може и точен модел да каже.
Благодаря предварително.



Тема Иманови [re: gvaley]  
Автор ggf (@passenger@)
Публикувано19.07.05 10:18



Виж





Тема Re: Иманови [re: ggf]  
АвторKиpил (Нерегистриран)
Публикувано19.07.05 10:46



В София се продават марките Hanwag (която колегата преди мен е посочил), La Sportiva, Trezeta, Boreal, Garmond, Meindl, Lowa, Salomon, Dolomite... Информация за магазини в цялата страна човек може да намери

. Днес ще изпратя e-mail на Asolo със снимки на дефектиралите обувки и ако получа отговор, ще го пусна във форума. Желая ти късмет!



Тема Re: Иманови [re: Kиpил]  
АвторKиpил (Нерегистриран)
Публикувано19.07.05 10:55



От месец насам видях добри поне на вид трисезонни обувки на Trezeta в магазините "Намасте", Dolomite в магазин на ул. "Проф. Асен Златаров" (до "Оборище") и Hanwag в представителството им в Дървеница.



Тема Re: Добро утронови [re: gvaley]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано19.07.05 14:59





Имам ги от 1 година и съм много доволна! А и в момента имат 20% намаление



Тема Re: Не купувайте обувки Asolo от магазините Salewa!нови [re: Kиpил]  
АвторПътниk (Нерегистриран)
Публикувано19.07.05 18:22



Не съм си купувал "специализирани" обувки от България, но след като прочетох мненията по темата стигнах до извода, че в родината се внася (съответно продава) т.нар. брак! Както отбеляза Само Дизел, който си е купил обувките от Германия, всичко е перфектно! Но какво би станало с фирмата Асоло, ако подобно количество клиенти от Германия се оплачат от подобен проблем!? Убеден съм, че повечето от вас са на ясно, какво се случва с фирми, които не спазват правата на потребителите в някои държави!

Жалко е, за реномираната фирма Асоло, подобно разделение на пазарите!



Тема Re: Не купувайте обувки Asolo от магазините Salewa!нови [re: Пътниk]  
АвторПътниk (Нерегистриран)
Публикувано19.07.05 18:40



А и да се допълня:
Пак се базирам на предходни мнения от този клуб, но в Германия (примерна държава) всеки клиент има право да върне закупен продукт в определен срок (обикновено две седмици), ако просто не му хареса! Та за какво става дума, ако туристически обувки се скъсат за 8 (осем) дни?!?!?!

Кога ще се появят подобни търговци в България? Дай боже скоро!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.