Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:13 19.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Не купувайте обувки Asolo от магазините Salewa!нови [re: Kиpил]  
Авторpux (Нерегистриран)
Публикувано05.07.05 15:44



чл. 26 ал.1 от Закона за търговия и защита на потребителите гласи:
При предявяване на рекламация потребителят може да претендира за:
1. възстановяване на заплатената сума;
2. заменяне на стоката с нова;
3. отбив от цената;
4. безплатно извършване на ремонт.

За целта трябва да депозираш жалба в комисията за защита на потребителите. От всички случаи, за които знам (ок. 4-5), няма такъв, при който претенциите на клиента да не са били уважени. Мисля, че това е най-бързия и сигурен начин да се справиш с проблема.

Успех!



Тема Re: Не купувайте обувки Asolo от магазините Salewa!нови [re: pux]  
Автор+ (Нерегистриран)
Публикувано05.07.05 16:09



Това ".....За целта трябва да депозираш жалба в комисията за защита на потребителите...." донякъде е пълна шеметия. Ползвал съм "услугите" на тази комисия за един телефон в гаранция купен от Германос /големи мошеници да знаете/ и те комисията взеха страната на продавача....
А във въпросния член чл. 26 ал.1 от Закона за търговия и защита на потребителите пише:
".....При предявяване на рекламация потребителят МОЖЕ ДА ПРЕТЕНДИРА...."
Така, че може да си претендира ама дали ще се случи нещото по-долу се не знае.
Все пак успех.....



Тема Re: Не купувайте обувки Asolo от магазините Salewa!нови [re: Kиpил]  
АвторYogi (Нерегистриран)
Публикувано05.07.05 16:14



Pux, направо ми взе идеята от клавиатурата.

Само, че аз бих те посъветвал първо да пробваш да проведеш още един разговор в Салевата и да искаш да те свържат с някой от управителите, когото да го уведомиш за намеренията си, пък те да си преценяват дали искат да поемат подобен риск.

В този магазин тактиката при рекламацийте прилича малко на играта "Вълчи поглед". Трябва да ясно да демонстрираш, че си твърд и непреклонен в отстояването на потребителските си права.

А и това е съвсем нормалният начин по принцип. В крайна сметка Комисията за защита на потребителя нали затова е създадена.



Тема Re: В BG всичко е гола-воданови [re: +]  
АвторBятъp (Нерегистриран)
Публикувано05.07.05 17:47



Да, но поне са коректни в магазина Адидас на околовръсното. На един приятел 2(два!) пъти му сменяха маратонки от серията Адвенчър, след като ги беше носил поне месец(при 6 месечна гаранция) и даваха един и същ дефект. Накрая при третия случай той смени самия модел и от тогава не е имал проблем.



Тема Добро утронови [re: Kиpил]  
Автор Lexa (Фaнaтиk)
Публикувано05.07.05 18:47



Разбрах че Асоло са буклук още преди 3 години през първия ден, когато ги обух на Витоша. За съжаление много хора не знаят за сравнително ниско качество на обувките на Асоло и Трезета, и ги купуват, при положение че на българския пазар има качествени обувки.

Не е важно едно нещо колко струва, а колко си готов да платиш...


Тема Reshenietoнови [re: Yogi]  
Авторl az da kaja (Нерегистриран)
Публикувано05.07.05 18:47



Правилно, продължи с вносителя!!!
Доколкото знам, той е един за Salewa и Assolo и е познат и уважаван в алпинистките среди. Дано не се направи на отворен.
Ето ти координатите, ако ги нямаш:

http://www.asolo.com/address2.asp?L=3&cat1=33

Bulgaria
BULGARIA WELKOV COMPANY LTD
66 NEOFIT RILSKI STR.
1000 SOFIA - Bulgaria
Tel. 00359 2 9860891
Fax 00359 2 9634675
Email bwc@itierra.net

Можеш също да пратиш някой приятел в другия магазин на Салева на Черни връх, да разпита за гаранцията, все едно че ще си купува..... може да запише разговора...!!!

Ако не се стигне до решение, пиши до комисията за защ. на потребителя:

http://www.ktzp.bg/modules.php?name=ConsProt


Топката е в тях, няма къде да ходят ! Гони си правата !!!!

П.С.: Има и други форуми, където тая тема би се наместила: ПСС, катерачи....



Тема Re: Не купувайте обувки Asolo от магазините Salewa!нови [re: Kиpил]  
Автор The Bear (въртоглав)
Публикувано05.07.05 23:01



Като се консултирах с картата току-що, ми стана ясна работата. Същия магазин. Аз оттам преди няколко години с икупих надуваемо шалте за сума ти пари - 30ина лева ли беше, не помня. Отивам си на Враца накефен, отварям, надувам, а, к`во става бе?!?!? Надувам пак, а.... Не става, не може да се надуе... Първа, втора, трета, та до 6-та камера, 6/6 не палят... Вътре "шушулките" затапени фабрично, запечатани, като че това си им е нормалното състояние. Пробивам ги внимателно проблемните "мембрани", но те са еластични, и голям ефект няма, не може да се надуе... Решавам да премахна изцяло материала - чрез прогаряне с нагорещено желязо. Правя технологията, нагодите, започвам - успявам, надувам, запушвам с тапите, ама по време на сеансите съм допирал леко, или пък от самата висока температура се наранява вътрешната стена на "шушулките". Разбирам го скоро, защото тапите не държат никак добре и през час -два се налага да "припомпваш", а в снежна пещера например, туй никак не е удобно. Оттогаз аз не го и ползвам май.... Така и не отидох да го рекламирам, все не намирах време. Нямаше и да им казвам че съм го работил, аз нямаше да го пипам, ако си беше ОК, нали?

А, шалтето беше зелено, немско, пишеше на немски всичко... Абе... българска работа...

Поздрави!

\\-\\-\\-Сезона вече е за уиндсърф-//-//-//

Редактирано от The Bear на 05.07.05 23:04.



Тема Re: Не купувайте обувки Asolo от магазините Salewa!нови [re: Kиpил]  
АвторMитko (Нерегистриран)
Публикувано05.07.05 23:01



Хм,
И аз имам Асоло (произведени в Румъния) и не ги свалям от краката си трета година.
Е, вече е време да ги пенсионирам, но се износваха бавно и постепенно.
Не са ми правили никакви проблеми. Може би има голям разброс на качеството.



Тема Re: Reshenietoнови [re: l az da kaja]  
АвторKиpил (Нерегистриран)
Публикувано05.07.05 23:39



Точно собственикът ми отказа... Не зная докога ще запази уважението към себе си. Благодаря за съветите на всички писали. И аз познавам хора, които безпроблемно носят същата марка с години. Явно качеството варира много. Имам усещането, че в този магазин тактиката е възможно повече грубост към клиента - може и да се откаже да рекламира...



Тема Re: Не купувайте обувки Asolo от магазините Salewa!нови [re: Mитko]  
Автор Yogi (турист)
Публикувано06.07.05 04:14



В интерес на истината първоначално като се появиха, бяха много прилични. По-късно започнаха да стават на късмет - едни и същи модели се отплюваха и хвалеха едновременно, явно в зависимост от серията.
Така купихме преди време на една приятелка и тя още си ги носи и е страшно доволна. Това го направихме в Стената.
Участвал съм и в рекламация на един приятел на мой приятел в Салевата. Беше миналата година и отношението не беше нормално. Накрая дори излезнахме виновни, че сме повдигнали въпроса, когато в магазина имало и други клиенти.
Все пак подмениха обувките, че даже момчето си избра друг модел.
Най-вероятно от тогава е било пълно с рекламации и нещата са се изострили.
Ние обаче не сме пък длъжни да им търпим боклуците и капризите. Е напазарувах си лятото от тях един чифт, само че от тези дето ги шият в италианско и са за по-високо и по-студено, но тогава просто нямах никакъв друг избор на пазара.

Безименният връх над х. Козя стена вече се казва "Котето"



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.