Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:55 27.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Как да си направя водка...нови  
Автор Boждa (на племе телета)
Публикувано12.05.06 18:43



...в домашни условия?
Майсторе, кажи си рецептата.

Първото нещо, което правеше впечатление у него беше носът.


Тема Re: Как да си направя водка...нови [re: Boждa]  
Автор Xoлдън (уморен)
Публикувано12.05.06 21:14




Вече е обсъждано.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат

Тема Re: Как да си направя водка...нови [re: Xoлдън]  
Автор Boждa (на племе телета)
Публикувано13.05.06 09:52



аз питах специално "Майстор"-а, защото става въпрос за водка, която излиза по 1,20лв. литъра. интересува ме как е постигнал тази цена. благодаря за връзката. има много интересни неща.

Първото нещо, което правеше впечатление у него беше носът.


Тема Re: Как да си направя водка... [re: Boждa]  
Автор Xoлдън (уморен)
Публикувано13.05.06 10:13



Няма как да докара тая цена,ако не краде.Кило захар дава кило водка.А има и други разходи.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат

Тема Re: Как да си направя водка...нови [re: Xoлдън]  
Автор hladnika (Brujo)
Публикувано13.05.06 11:04



може може, и без да краде. Без захар, спирт плюс някой добавки за вкус. едни колеги правят джин идва точно около 1.20литъра.

Бъгавият Дир....


Тема дай пощанови [re: Boждa]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано13.05.06 11:46



Дай поща да ти пусна един наръчник как се прави алкохол ама е на английски... Заедно с обяснителните записки и учебниците за видове и типове казани отива към 20 мегабайта. Или драсни на кюто че тук сме се събрали едни ентусиасти... може да се обмени опит.

Ако намериш нещо по въпроса как се малцуват житни култури и да се получава качествен спирт без гадната миризма на кенеф.... драсни тук че ми е интересно.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"

Редактирано от Диaн на 13.05.06 11:57.



Тема Re: Как да си направя водка...нови [re: Boждa]  
Авторgari (Нерегистриран)
Публикувано13.05.06 18:13



Водката е лесна , трябва само висококачествен спирт и готово смесваш вода и спирт на нужния градус и това е , но трябва наистина качествен спирт защото когато го разредиш ако не е добър излизат разни миризми , които не се усещат при висока концентрация , разбира се това е най-лесната рецепта иначе може да се прекара през активен въглен хубаво е да се регулира киселинността , да се сложи мед или захар .. и т.н..



Тема Re: Как да си направя водка...нови [re: gari]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано14.05.06 09:24



Това е спирт разреден с вода. Водката си е друго нещо. Имаше една рецепта от ечемик. Слагаш ечемика в зеблен чувал и него в бидон. Слагаш и захар. Не ми е ясно как се осъществява ферментация без захар. Чакаш там докато течността в бидона придобие необходимите качества и кеф ти дестилираш, кеф ти само филтрираш и пиеш. Качества не очаквай! Така си правеха водка в бившия СССР по времето на Андропов. Изобщо за качествен алкохол си трябва качествени изходни суровини, качествен дестилатор, качествени съпътстващи материали и подобрители и т.н. И естествено качеството има своята цена. Джин на 1.20 както споменатия по-горе може да е само от дървесен спирт с повечко миризма на трева. Забравих как се казваше тревата която дава миризмата на джина.

Vaklin Hristov
CAR DIAGNOSE Ltd.
P.O. Box 79
3320 Kozloduy
Bulgaria


Тема Re: Как да си направя водка...нови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Авторrapи (Нерегистриран)
Публикувано14.05.06 09:36



Ти да не си мислиш че това дето го пиеш от магазина е нещо друго освен спирт вода ароматизатор и оцветител.Ако мислиш че някой ще ти се занимава със зеблени чували лъжеш се , няма нищо по чисто от ректифициран спирт , в домашни условия с какъвто и да е дестилатор не можеш да постигнеш чистотата на ректификационната колона , и все ще те боли глава .Освен това спирта се прави от жито.



Тема Re: Как да си направя водка...нови [re: rapи]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано14.05.06 09:45



Аз вече не пия. Когато пиех спирта основно беше от охладителната система на МИГ-29. Без майтап! Имахме в Украйна в радиоклуба един виден военен в някаква си ескадрила. Та той ни подсигуряваше тилово вылазките. Ама се стремяхме да го пием неразреден. Водата влошаваше вкусовите качества. Истинските водки дето са от 10 кинта бутилката нагоре са си варени по класическа технология. Зебленият чувал е за домашно производство. Естествено, че в промишлени условия няма кой да се разправя с такива неща.

Vaklin Hristov
CAR DIAGNOSE Ltd.
P.O. Box 79
3320 Kozloduy
Bulgaria


Тема Re: Как да си направя водка...нови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор Xoлдън (уморен)
Публикувано14.05.06 11:43



При братушките всички технологии и инструкции за експлоатация бяха свързани със спирт.И то чист.Правехме водка ,коняк,ракия ,уиски и каквото се сетиш.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат

Тема относно ечемиканови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано14.05.06 12:49



Относно ечемика... все пак да разгледаме челен опит от от руснаците с техния "самогон" :


имам още 1 сайт ама на английски, на времето съм си го свалил

Колкото до спирта с водата там имаше едно преваряване с хляб и после през активен въглен и пак не знаеш какво са ти продали.

Колкото до процеса с малца и покълването на зърното имаше някакъв трик да не мирише после спирта, казвали са ми че се мие зърното или нещо такова някой да има качествена рецепта без спирта да мирише после ужасно?

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"

Тема Re: Как да си направя водка...нови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор Boждa (на племе телета)
Публикувано15.05.06 10:41



Мисля, че е хвойна. Точно цената ме учуди в цялата работа.

Първото нещо, което правеше впечатление у него беше носът.


Тема Re: Как да си направя водка...нови [re: Boждa]  
Авторзoбpoв (Нерегистриран)
Публикувано09.08.06 18:36



ок пичове виждам че давате съвети и сайтове от които може да се почерпи доста инфо .Искам да попитам някой наясно ли е ,това което се получава при ферментацията на зърното с малко мая и захар съдържа ли фатално количество метил.... говорих с 1 човек който ми каза че немага с този ферментирал продукт да действам по технологията на преваряването на джибри защото метилът си оставал... та .. в крайна сметка изхвърлих 40 литра ферментирала суровина защото се уплаших да несе отровя .... този дестилационен процес при ракията съответства ли на дестилационния процес при производството на ракия или зърното проста дава по-голямо количество метил и иска по-специална обработка



Тема Re: Как да си направя водка...нови [re: зoбpoв]  
Автор@@ (Нерегистриран)
Публикувано09.08.06 20:58



destilacija na normalno fermentiral produkt NE MOJE da ti dade metilov alkohol v opasni koli4estva... tova sa gradski legendi...osven ako ne si sloji6 sam njakoj tehni4eski spirt...ama tova e naistina da si go sloji6 sam...:)))

BTW, alkoholni esteri moje da si izkara6, ot tjah boli zdravo glava:))



Тема Re: Как да си направя водка...нови [re: @@]  
Авторdii (Нерегистриран)
Публикувано09.08.06 21:14



Някои продукти ферментират приоритетно в метилов алкохол.
Такива са богатите на пектин плодове. Грозде от директни сортове съдържа доста пектин и за това са забранени за размножаване (има и други причини за забраната)
Ябълките съдържат доста пектин и май не се сещам да са много популярни за ракия



Тема Re: Как да си направя водка...нови [re: dii]  
Автор@@ (Нерегистриран)
Публикувано09.08.06 22:34



Himijata kazva drugo...

Metilovijat alkohol ne e izob6to produkt na alkoholna fermentacija...procesat e drug...a ot jabalki stava super rakija, nedej slu6a kakvo ti razpravjat...prosto sa po-trudoemki....



Тема Re: Как да си направя водка...нови [re: @@]  
Авторdii (Нерегистриран)
Публикувано09.08.06 23:44



Едва ли трудоемкоста е проблем... Все пак ябълките са най-масовия плод по нашите ширини и имайки предвид тяхното изобилие и достатъчното свободно време на народонаселението...
А колкото до ферментацията на пектина, че се отделял метанол в достатъчни количества та да те боли главата яко съм го учил по няколко предмета като единият беше Винарство май





Тема Re: Как да си направя водка...нови [re: dii]  
Автор@@ (Нерегистриран)
Публикувано10.08.06 00:58



Home distilled spirit (untreated): methanol 0.0067%, ethanol 99.632%, fusils 0.361%

Poor quality home distilled spirit : methanol 0.0186%, ethanol 98.453%, and fusils 1.528%

ne e tolkova stra6no, a?

dannite sa ot



Ako njakoj idiot ne nabuta metilov spirt 'da digne gradusa', tova koeto izliza ot fermentacijata moje da se iz4isti s otdeljane na parvite 50 grama ot destilata...no ne moje da pri4ini seriozni problemi, osven ako ne izpie6 nad 10 litra koncentrat...ama togava ti si otiva6 se edno ot ethilovija alkohol:)))



Тема Да ви разкажа какво съм чувал:нови [re: dii]  
Авторинж. Ивaнoв (Нерегистриран)
Публикувано11.08.06 05:55



Как руснаците в Чукотка като закъсат за водка каво правят- Взема един U профил . Слага го под лек наклон. От горната страна налива нафта , каквото замръзне от нефтената фракция-замръзне, каквото се изтече от долния край-значи е алкохол-събират го в една кофа и после следва голям запой.
Дали има нещо вярно? Разправя ми го приятел , който е бил там.



Тема Re: Да ви разкажа какво съм чувал:нови [re: инж. Ивaнoв]  
Авторзoбpoв (Нерегистриран)
Публикувано11.08.06 11:53



интересно и сигурно е вярно ,но моята идея беше не да се търсят алтернативи ,а да се даде конкретен и компетентен отговор .. ще го направя и ще го пия а пък ако ми стане нещо гледайте телевизия и ще чуете

.. вчера четох и за още един процес след дестилацията който напълно изчиства спирта от вредните компоненти на алкохола а именно: Ректификация.Тя освобождава спирта от примеси. В хода на този процес спиртът преминава през специална ректификационна колона (кула), където последователно се отделят фузеловото, паточно масло, метанолът, разтворимите примеси и най-накрая се получават 96% чист спирт без примеси. Ей тоя метанол много ме изнервя като го видя мамка му ..

Наливайте братви еще раз наливай



Тема Re: Да ви разкажа какво съм чувал:нови [re: зoбpoв]  
Автор 2V6 (В движение)
Публикувано11.08.06 13:15



Точно в ректификацията е истината. С нея се отделят примесите и се достигат 96%. С дестилация в домашни условия трудно се достигат дори и 70%!
Колкото и да се мъчи човек, трудно ще направи спирт на цена по-ниска от производствената.



Тема Re: Да ви разкажа какво съм чувал:нови [re: 2V6]  
Авторзoбpoв (Нерегистриран)
Публикувано11.08.06 15:13



да бе човек .. това ми е ясно че неможе да се достигне повече от 60 - 70% концентрация на спирт .. но какви са вредните нива на метил е по-важното ... пък и за производствени цини никой неговори ... важно е качеството все пак пък и удоволствието ,че сам си си направил това с което ще караш да ти звучат руски маршове в главата разбираш ли ме ... моля всеки който реши да пише по възможност да борави с цифри и проценти ... благодаря за последното мнение

както се пита в една реклама за биричка дали било важно ... важно е разбира се .. всичко е от значение





Тема Re: Да ви разкажа какво съм чувал:нови [re: зoбpoв]  
Автор@@ (Нерегистриран)
Публикувано11.08.06 19:26



dal sam procenti, ne si pro4el temata...vsi4ko, koeto izliza ot destilacija na dobre fermentiral material, e bezopasno... problemite idvat ot dobavjane na promi6len spirt obiknoveno... a tova za naftata, njama ni6to ob6to s alkohola.:))) ama bratu6kite se drusat i s drugi te4nosti:)) spira4na, antifriz, terpentin...njama da go komentiram, ama sam go vijdal na jivo, de:))
tova tam e prirodno bedstvie, ne mislja, 4e moje da se vidi njakade drugade v podobni ma6tabi...



Тема Re: Да ви разкажа какво съм чувал:нови [re: зoбpoв]  
Автор 2V6 (В движение)
Публикувано12.08.06 09:00



Мнението за % в домашни условия беше по-скоро за @@, щото е копирал някакви цифри ... И за най-сигурно и евтино е да се вземе производствен спирт, чиито качества никога не могат да бъдат достигнати в домашни условия.

Ако е за кефа - става. Метил няма как да разбереш колко има. За доброто отделяне най-важното нещо е да се дистилира бавно. Отровните примеси се отделят в началото и края на дестилацията. Това колко трябва да се отделя зависи от количеството и качеството на ферментата. Аз само толкова знам ...



Тема Re: Да ви разкажа какво съм чувал:нови [re: 2V6]  
Авторзoбpoв (Нерегистриран)
Публикувано12.08.06 11:47



спасиба вам друзя мои

бяхте ми наистина от голяма полза моите неща започнаха да ферментират вече и ако ви кажа как приятно миришат просто думи нямам ... м\у другото съм сложел в отделни съдове пшеница царевица и малцово тесто ... без захар разбира се нестава ... ако всичко е ок ще ви споделя рецептата и НАЗДОРОВЯ БРАТВИ МОИ



Тема Re: Да ви разкажа какво съм чувал:нови [re: зoбpoв]  
Автор@@ (Нерегистриран)
Публикувано12.08.06 18:56



я больше пить не буду:)))
меньше тоже.....





Тема Re: Как да си направя водка...нови [re: Boждa]  
Автор ПETтeXXXXXa (дразнител)
Публикувано14.08.06 13:01



От брашно.Цепиш полизахаридите до монозахариди с ензима амилаза,или просто го вариш. Ферментираш с дрожди /примерно хлебна мая/, и после дистилираш.
Купуваш си домати,и си правиш доматен сок.Изстудяваш водката,и така.....



Тема Re: Как да си направя водка...нови [re: ПETтeXXXXXa]  
Авторзoбpoв (Нерегистриран)
Публикувано26.08.06 19:55



Речено сторено само като го правите неслагайте царевица защото ферментацията е сравнително по-бавна .. Ето ви и рецептата: на 800 гр. пшеница 200 гр малцово брашно 1 кг захар 10 гр мая 10 л. вода . бъркаш всеки ден при темп. от 20 градуса ферментира за 12 дни напълно .После си го носиш на село и в казана на съседа .. от 100 литра ферментирал материал извадих 11 самагон при алкохолен процент 56 .. на мене повече не ми трябва и доматки си набрах

селски слънчеви лудница ви казвам хора ... мътно е и яко като по руските филми .. НАЗДРАВЕ НА ВСИЧКИ



Тема Re: Как да си направя водка...нови [re: зoбpoв]  
Авторdii (Нерегистриран)
Публикувано26.08.06 22:17



Абе не е ли много шекера? То май излиза че на 100 л материал си сложил 8 кила шекер и накрая си получил 11 литра.... То верно и брашното малко... Дано е вкусна...



Тема Дишконови [re: dii]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано27.08.06 07:52



Сметките ти са грешни ама много.
Направи нови сметки, ама без да гледаш старите си сметки и тогава пак напиши какво си получил.
И друг път да внимаваш по вече.



Тема Re: Как да си направя водка...нови [re: зoбpoв]  
Автор Boждa (на племе телета)
Публикувано28.08.06 09:42



Мерси, за рецептата Зобров. Как да разбера кога ферментацията е завършила напълно?

Първото нещо, което правеше впечатление у него беше носът.


Тема Re: Как да си направя водка...нови [re: Boждa]  
Авторзoбpoв (Нерегистриран)
Публикувано28.08.06 12:08



процесът на ферментация завършва когато спре да ври на втория ден ферментацията започва ,на третият вече е като газирана напитка около 12 ден приключва .Когато го бъркаш и не се вдигат балбончета можеш да слагаш в казана.... а относно това че са ми грешни сметките искам да отговоря,че това което съм правил не съм го правил по рецепта ,а просто експеримнтирах и се получи ... щом някой знае по добра рецепта нека я сподели ,но съм сигурен че никай не го е прави ,а на изуст да се говори небива



Тема Re: Как да си направя водка...нови [re: зoбpoв]  
Автор Boждa (на племе телета)
Публикувано29.08.06 10:59



Благодаря за информацията.

п.п.
не помня да съм казвал нещо за грешни сметки.

Първото нещо, което правеше впечатление у него беше носът.


Тема Re: Как да си направя водка...нови [re: Boждa]  
Авторзoбpoв (Нерегистриран)
Публикувано29.08.06 14:27



казах го за този пич дето вика ,че брашното било малко ... ако говори за малца то се слага за вкус .. иначе на това количество вода и захар може да сложиш до килограм и половина зърно .Повече няма смисъл моето го мерих на око и го слагах в 10 литрови туби от минерална вода гледаж да има зърно до втората черта на дъното . другото го казах вече




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.