Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:15 23.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Да ви разкажа какво съм чувал:нови [re: инж. Ивaнoв]  
Авторзoбpoв (Нерегистриран)
Публикувано11.08.06 11:53



интересно и сигурно е вярно ,но моята идея беше не да се търсят алтернативи ,а да се даде конкретен и компетентен отговор .. ще го направя и ще го пия а пък ако ми стане нещо гледайте телевизия и ще чуете

.. вчера четох и за още един процес след дестилацията който напълно изчиства спирта от вредните компоненти на алкохола а именно: Ректификация.Тя освобождава спирта от примеси. В хода на този процес спиртът преминава през специална ректификационна колона (кула), където последователно се отделят фузеловото, паточно масло, метанолът, разтворимите примеси и най-накрая се получават 96% чист спирт без примеси. Ей тоя метанол много ме изнервя като го видя мамка му ..

Наливайте братви еще раз наливай



Тема Re: Да ви разкажа какво съм чувал:нови [re: зoбpoв]  
Автор 2V6 (В движение)
Публикувано11.08.06 13:15



Точно в ректификацията е истината. С нея се отделят примесите и се достигат 96%. С дестилация в домашни условия трудно се достигат дори и 70%!
Колкото и да се мъчи човек, трудно ще направи спирт на цена по-ниска от производствената.



Тема Re: Да ви разкажа какво съм чувал:нови [re: 2V6]  
Авторзoбpoв (Нерегистриран)
Публикувано11.08.06 15:13



да бе човек .. това ми е ясно че неможе да се достигне повече от 60 - 70% концентрация на спирт .. но какви са вредните нива на метил е по-важното ... пък и за производствени цини никой неговори ... важно е качеството все пак пък и удоволствието ,че сам си си направил това с което ще караш да ти звучат руски маршове в главата разбираш ли ме ... моля всеки който реши да пише по възможност да борави с цифри и проценти ... благодаря за последното мнение

както се пита в една реклама за биричка дали било важно ... важно е разбира се .. всичко е от значение





Тема Re: Да ви разкажа какво съм чувал:нови [re: зoбpoв]  
Автор@@ (Нерегистриран)
Публикувано11.08.06 19:26



dal sam procenti, ne si pro4el temata...vsi4ko, koeto izliza ot destilacija na dobre fermentiral material, e bezopasno... problemite idvat ot dobavjane na promi6len spirt obiknoveno... a tova za naftata, njama ni6to ob6to s alkohola.:))) ama bratu6kite se drusat i s drugi te4nosti:)) spira4na, antifriz, terpentin...njama da go komentiram, ama sam go vijdal na jivo, de:))
tova tam e prirodno bedstvie, ne mislja, 4e moje da se vidi njakade drugade v podobni ma6tabi...



Тема Re: Да ви разкажа какво съм чувал:нови [re: зoбpoв]  
Автор 2V6 (В движение)
Публикувано12.08.06 09:00



Мнението за % в домашни условия беше по-скоро за @@, щото е копирал някакви цифри ... И за най-сигурно и евтино е да се вземе производствен спирт, чиито качества никога не могат да бъдат достигнати в домашни условия.

Ако е за кефа - става. Метил няма как да разбереш колко има. За доброто отделяне най-важното нещо е да се дистилира бавно. Отровните примеси се отделят в началото и края на дестилацията. Това колко трябва да се отделя зависи от количеството и качеството на ферментата. Аз само толкова знам ...



Тема Re: Да ви разкажа какво съм чувал:нови [re: 2V6]  
Авторзoбpoв (Нерегистриран)
Публикувано12.08.06 11:47



спасиба вам друзя мои

бяхте ми наистина от голяма полза моите неща започнаха да ферментират вече и ако ви кажа как приятно миришат просто думи нямам ... м\у другото съм сложел в отделни съдове пшеница царевица и малцово тесто ... без захар разбира се нестава ... ако всичко е ок ще ви споделя рецептата и НАЗДОРОВЯ БРАТВИ МОИ



Тема Re: Да ви разкажа какво съм чувал:нови [re: зoбpoв]  
Автор@@ (Нерегистриран)
Публикувано12.08.06 18:56



я больше пить не буду:)))
меньше тоже.....





Тема Re: Как да си направя водка...нови [re: Boждa]  
Автор ПETтeXXXXXa (дразнител)
Публикувано14.08.06 13:01



От брашно.Цепиш полизахаридите до монозахариди с ензима амилаза,или просто го вариш. Ферментираш с дрожди /примерно хлебна мая/, и после дистилираш.
Купуваш си домати,и си правиш доматен сок.Изстудяваш водката,и така.....



Тема Re: Как да си направя водка...нови [re: ПETтeXXXXXa]  
Авторзoбpoв (Нерегистриран)
Публикувано26.08.06 19:55



Речено сторено само като го правите неслагайте царевица защото ферментацията е сравнително по-бавна .. Ето ви и рецептата: на 800 гр. пшеница 200 гр малцово брашно 1 кг захар 10 гр мая 10 л. вода . бъркаш всеки ден при темп. от 20 градуса ферментира за 12 дни напълно .После си го носиш на село и в казана на съседа .. от 100 литра ферментирал материал извадих 11 самагон при алкохолен процент 56 .. на мене повече не ми трябва и доматки си набрах

селски слънчеви лудница ви казвам хора ... мътно е и яко като по руските филми .. НАЗДРАВЕ НА ВСИЧКИ



Тема Re: Как да си направя водка...нови [re: зoбpoв]  
Авторdii (Нерегистриран)
Публикувано26.08.06 22:17



Абе не е ли много шекера? То май излиза че на 100 л материал си сложил 8 кила шекер и накрая си получил 11 литра.... То верно и брашното малко... Дано е вкусна...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.