Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:58 24.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Как да си направя водка...нови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор Xoлдън (уморен)
Публикувано14.05.06 11:43



При братушките всички технологии и инструкции за експлоатация бяха свързани със спирт.И то чист.Правехме водка ,коняк,ракия ,уиски и каквото се сетиш.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат

Тема относно ечемиканови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано14.05.06 12:49



Относно ечемика... все пак да разгледаме челен опит от от руснаците с техния "самогон" :


имам още 1 сайт ама на английски, на времето съм си го свалил

Колкото до спирта с водата там имаше едно преваряване с хляб и после през активен въглен и пак не знаеш какво са ти продали.

Колкото до процеса с малца и покълването на зърното имаше някакъв трик да не мирише после спирта, казвали са ми че се мие зърното или нещо такова някой да има качествена рецепта без спирта да мирише после ужасно?

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"

Тема Re: Как да си направя водка...нови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор Boждa (на племе телета)
Публикувано15.05.06 10:41



Мисля, че е хвойна. Точно цената ме учуди в цялата работа.

Първото нещо, което правеше впечатление у него беше носът.


Тема Re: Как да си направя водка...нови [re: Boждa]  
Авторзoбpoв (Нерегистриран)
Публикувано09.08.06 18:36



ок пичове виждам че давате съвети и сайтове от които може да се почерпи доста инфо .Искам да попитам някой наясно ли е ,това което се получава при ферментацията на зърното с малко мая и захар съдържа ли фатално количество метил.... говорих с 1 човек който ми каза че немага с този ферментирал продукт да действам по технологията на преваряването на джибри защото метилът си оставал... та .. в крайна сметка изхвърлих 40 литра ферментирала суровина защото се уплаших да несе отровя .... този дестилационен процес при ракията съответства ли на дестилационния процес при производството на ракия или зърното проста дава по-голямо количество метил и иска по-специална обработка



Тема Re: Как да си направя водка...нови [re: зoбpoв]  
Автор@@ (Нерегистриран)
Публикувано09.08.06 20:58



destilacija na normalno fermentiral produkt NE MOJE da ti dade metilov alkohol v opasni koli4estva... tova sa gradski legendi...osven ako ne si sloji6 sam njakoj tehni4eski spirt...ama tova e naistina da si go sloji6 sam...:)))

BTW, alkoholni esteri moje da si izkara6, ot tjah boli zdravo glava:))



Тема Re: Как да си направя водка...нови [re: @@]  
Авторdii (Нерегистриран)
Публикувано09.08.06 21:14



Някои продукти ферментират приоритетно в метилов алкохол.
Такива са богатите на пектин плодове. Грозде от директни сортове съдържа доста пектин и за това са забранени за размножаване (има и други причини за забраната)
Ябълките съдържат доста пектин и май не се сещам да са много популярни за ракия



Тема Re: Как да си направя водка...нови [re: dii]  
Автор@@ (Нерегистриран)
Публикувано09.08.06 22:34



Himijata kazva drugo...

Metilovijat alkohol ne e izob6to produkt na alkoholna fermentacija...procesat e drug...a ot jabalki stava super rakija, nedej slu6a kakvo ti razpravjat...prosto sa po-trudoemki....



Тема Re: Как да си направя водка...нови [re: @@]  
Авторdii (Нерегистриран)
Публикувано09.08.06 23:44



Едва ли трудоемкоста е проблем... Все пак ябълките са най-масовия плод по нашите ширини и имайки предвид тяхното изобилие и достатъчното свободно време на народонаселението...
А колкото до ферментацията на пектина, че се отделял метанол в достатъчни количества та да те боли главата яко съм го учил по няколко предмета като единият беше Винарство май





Тема Re: Как да си направя водка...нови [re: dii]  
Автор@@ (Нерегистриран)
Публикувано10.08.06 00:58



Home distilled spirit (untreated): methanol 0.0067%, ethanol 99.632%, fusils 0.361%

Poor quality home distilled spirit : methanol 0.0186%, ethanol 98.453%, and fusils 1.528%

ne e tolkova stra6no, a?

dannite sa ot



Ako njakoj idiot ne nabuta metilov spirt 'da digne gradusa', tova koeto izliza ot fermentacijata moje da se iz4isti s otdeljane na parvite 50 grama ot destilata...no ne moje da pri4ini seriozni problemi, osven ako ne izpie6 nad 10 litra koncentrat...ama togava ti si otiva6 se edno ot ethilovija alkohol:)))



Тема Да ви разкажа какво съм чувал:нови [re: dii]  
Авторинж. Ивaнoв (Нерегистриран)
Публикувано11.08.06 05:55



Как руснаците в Чукотка като закъсат за водка каво правят- Взема един U профил . Слага го под лек наклон. От горната страна налива нафта , каквото замръзне от нефтената фракция-замръзне, каквото се изтече от долния край-значи е алкохол-събират го в една кофа и после следва голям запой.
Дали има нещо вярно? Разправя ми го приятел , който е бил там.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.