Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:59 26.04.24 
Горещи теми
   >> Корупция
*Кратък преглед

Тема Документи за самоличност с биометрични данни.нови  
Автор Raymen ()
Публикувано17.12.09 15:08



Като прелюдия за заинтересованите помествам следния линк, където може да се уведомите за фрапантните размери на далаверата с бъдещите ни документи:




На времето докато работех в Сименс установих,че фирмата е залята от шуробаджанаци, а работата вършеха единици под огромен натиск на шефовете. За сметка на това ни замазваха очите с тиймбилдинги по тузарски курорти. За схемите и корупционните практики на фирмата не ми се коментира, само ще споделя, че не случайно в Америка(САЩ), Сименс се признават за виновни и замесени в глобален корупционен скандал, като в съда (US District Court in Washington) се съгласяват да платят 1,3 МИЛИАРДА. За тях зам.мин. на правосъдието се произнася: "Става ясно, че в болшинството дейности на Сименс по света, подкупите са нищо повече от обикновенно явление" По аналогични дела в Германия, компанияте се е съгласила да заплати 395 милиона евро глоби за да не се стига до съдебно преследване, а различни подразделения на Сименс в Аржентина, Бангладеш и Венецуела са се съгласили да платят глоби от по 500 000 долара. Сименс е глобена за подкуп на Аржентински чиновници по аналогичен на България проект за електронни документи, на стойност 1 млрд. долара. Е, кажете ми сега някой вярва ли, че далавера няма и в така дискутираните български карти за идентификация?!
Скоро всички ще бъдем белязани, като се въведат новите документи за самоличност съдържащи биометрични данни (дигитална снимка, подпис и пръстови отпечатъци) във вградения чип на паспорта и картата за самоличност. Това което много хора не знаят, е че възможностите за контрол няма да са само на определените за целта гишета, но и всеки един от нас ще може да бъде проследен от така наречените RFID четци, монтирани на скрити места!



Тема Re: Документи за самоличност с биометрични данни.нови [re: Raymen]  
Автор antonradev (Уеб дизайнер)
Публикувано21.12.10 22:56



Един колега наскоро ходи в Англия. Каза:
- Камерата ме гледа точно в очите и се мести, аз се местя, тя с мене. Обръщам си главата, че ми е дразнещо, оттам ме подхваща друга, накрая се навеждам надолу, и какво да видя, и там ме гледа камера.

Всички сме белязани като овце, всички ни имат данните, имената, къде живеем, знаят какво ядем.
И това изобщо не е с цел контрол на престъпността, а да ни продават гнуснотии и да ни пълнят със спам в Интернет и по мобилните телефони





Тема Re: Документи за самоличност с биометрични данни.нови [re: antonradev]  
Авторraymen (Нерегистриран)
Публикувано22.12.10 12:19



Да, отчасти заради консуматорските ни навици и за да могат лесно да манипулират обществото с реклами и всякакви оферти за да ги накарат да си дадат паричките и да добиват все по-голяма консуматорска психика, но и за да следят под "уж заплаха от тероризъм"... всичко е заради контрола и властта.



Тема Re: Документи за самоличност с биометрични данни.нови [re: raymen]  
Автор Triglav Zmei (gorianin)
Публикувано19.03.11 17:33



Трябва да си голям дебил и да не виждаш колко хубав може да бъде живота за да се затвориш в някой офис и по цял ден да следиш камери или да анализираш данни на случайни хора. Има къде по-приятни и смислени начини да си изживееш единствения живот.

Всички комунисти - под земята! (Лозунг в мина)


Тема Re:да бяхте чели навремето...нови [re: Triglav Zmei]  
Автор goblenyte (непознат )
Публикувано07.05.11 19:23



...фантастика. Да там много отдавна има описани общества под тотален контрол (камери, доноси, чипове, хипноза и тотално промиване...), с много от предимствата и недостатъците. С кражбата и злоупотребата на лични данни, с недостатъците на електронните пари (много много преди "Правец 8"), с международните корпорации и техните методи на работа. Да не говорим за клонирането, масовата трансплантация на органи с техните морални и законни( и незаконни) варианти и дилеми.
Четете и бъдещето няма да Ви изненада неприятно — ще си знаете какво да очаквате





Тема Re: Документи за самоличност с биометрични данни. [re: Raymen]  
Автор bgoficer (непознат )
Публикувано24.07.12 11:27



Биометричните данни се използват за да бъдем превърнати в подконтролни роби на новия Световен ред. http://www.facebook.com/pages/%D0%91%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F-%D0%BD%D0%B8-%D0%B5-%D1%86%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D0%B0/106087592870290




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.