Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:01 17.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Препоръчват ми йога заради болки в гръбнака  
Автор IC Roxana (Roxana)
Публикувано11.07.14 13:57



откъде да започна.


Начинаеща не, ами направо невежа.


Живея в Ук - затова съвети за български йога школи не ме ползват. Идеята ми е да хвана някакво начало, и после да се установя в нещо подходящо за мене и нуждите на тялото ми.


Коя практика, коя школа оригинална бихте препоръчали. Как се започва. Намерих видео тренировки, но установявам, че ми липсват много неща. Откъде да започна да градя.



Ноо ясно, че няма перфектен път и че всеки си го намира в някакъв по-късен момент - просто общи насоки биха помогнали за начинаеща аматьорка, която не знае де да отиде.




ПС: болките са ужасни до степен да не мога да стоя права, да седна или да лежа. Беше ми обяснено, че ако не се хвана сериозно - ше бъде ужасен проблем за мене до края на човешкия ми живот. Което бих искала да избегна разбийсе.



Благодаря.

Не е шега. Не е спам. Сериозно е.

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Препоръчват ми йога заради болки в гръбнаканови [re: IC Roxana]  
Автор dobrindebulgaria (ентусиаст)
Публикувано11.07.14 22:47



Za nachalo saravangaa(z)sana.Obshto izvestnoto ime e svesht.Lqga se po grub i se povdigat krakata i trupa.Podpira se taza s ruce.Palcite se durzat pod ostanalite prusti.Tochnoto polozenie se nauchava s praktikata.Vecher predi lqgane za sun dokato ti se prispi.Ako zapochnesh da se budish noshtem ne lqgaj otnovo vednaga,no opolzotvori vremeto si...
Dhirendra Brahmachari.



Тема Re: Препоръчват ми йога заради болки в гръбнаканови [re: IC Roxana]  
Автор huanji ()
Публикувано11.07.14 23:21



Здравей,
каква е диагнозата на тези болки в гръбнака?



Тема Re: Препоръчват ми йога заради болки в гръбнаканови [re: dobrindebulgaria]  
Автор IC Roxana (Roxana)
Публикувано12.07.14 00:04



Уау!

Да - направих го няколко пъти без да зная, че ти би го препоръчал - от няколко седмици полагам усилия да правя упражнения. Това не е дори йога - това е начин да си раздвижа гръбнака и като цяло кости, стави и абе тъкани и прочие. Да го накарам да работи балансирано.


Ще го правя редовно тогава. Това беше единственото, което си спомних от упражненията в училище и сутрешната ведрина и физическото - общоприложимо, както и няколко други общи упражнения за таза и раменете и врата.



Благодаря ..значи съм на правилен път ...



Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Тема Re: Препоръчват ми йога заради болки в гръбнаканови [re: huanji]  
Автор IC Roxana (Roxana)
Публикувано12.07.14 00:15



Докторите отричат да имам проблем - но проблем има според остеопата ми.


Според остеопата ми таза ми е разбалансиран - и цитирам - 98% имат в някаква степен разбалансиран таз, което повлиява цялостната костна структура на тялото. Аз го вярвам - защото няколко остеопата независимо един от друг ми го казаха, че едната ми страна е по-силно развита - логично дясната - защото съм деснячка.

Лявата съответно страда от недостатъчно (не колкото другата) физически движения - и това с течение на годините се отразява върху костната система.


отделно от това имам един неправиле прешлен някъде под лопатките - не зная какво му е - но още когато бях дете - чух в детската градина да ми го казват. Казаха, че е изкривен и нещо му има - по-слаб от другите е.


Отделно от това имам катастрофа направена преди нещо като 8 години - 2 счупени ребра много близо до гръбнака отдясно - доктор на место ми каза, че 2 сантима по-ляво и съм щяла просто да предам богу дух веднага. Разкъсани мускули и сухожилия на таза и задните седалищни части. Вероятно сътресение там също - кой да знае....тогава джипито ми ме изхвърли от кабинета си и отказа да се занимава с мен, защото поради емиграция ме нямало в системата....


Травмите от катастрофата - нелекувани до преди 4 години. Натрупан дисбаланс.



Според докторите нямам проблем - но откак ходя на остеопат - изчезнаха ми главоболия, безсъние, нерви, абе има драстично подобрение. Но той ме предупреди, че ако не провеждам поддържащо лечение и упражнения - то ефекта бързо ше се губи - просто тялото се стреми да се върне в разбалансираното положение поради дългата инерция на събитията и поради натрупания дисбаланс.

За да се върне тялото в балансирано състояние и да се възстановят енергиите, обемите и подвижността и да се разработят отново тъканите - той каза - отивай на йога - най-щадящо е и най-щедро за тялото ти.


Той самия е йога инструктор - но живее в хароу - на 30 мили оттука - и не е възможно да бия път всяка седмица до там. Пък и съм начинаеща ...та началото ми ще е по-скромно....





Ще взема с удоволствие всякакви съвети от опитни и практикуващи йогисти - и се радвам, че сте тука..



Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Редактирано от IC Roxana на 12.07.14 01:45.



Тема Re: Препоръчват ми йога заради болки в гръбнаканови [re: IC Roxana]  
Автор Monica123 (стар клубар)
Публикувано12.07.14 00:22



Отивай на хот йога!



Тема Re: Препоръчват ми йога заради болки в гръбнаканови [re: huanji]  
Автор IC Roxana (Roxana)
Публикувано12.07.14 00:32



Болките са о цялото протежение на гръбнака - но в различни моменти боли различно и с различна интензивност.

Често имам главоболия типични - в основата на врата и около врата по черепа нагоре. Също и цялата област около ушите.

Също врата ми е често скован и твърд. Лопатките - раменете - това ми е класика и постоянна болка. Кръста също.


Дълги години вярвах, че болките ми са поради стоене на стол защото работата ми е с компютър - бях дълги години преводач на техническа литература, уеб дизайнер и дивелопър, КАД/КАМ, предпечат, и прочие дейности до една извършвани на компютър. Дори си смених работата, опитах да си сменя лайфстайла - но не помогна. Малко си подобрих спането - нямам толкова лошо безсъние като преди - сега поне спя нормално и дълбоко - което преди ми беше невъзможно. Но дори когато спя дълбоко - имам болки в гръбнака - толкова силни, че от болка се събуждам в пот и изнервена. Не ми е лош съня сега - но болката е силна и ме събужда - толкова е силна.



Смених си работата - да се движа повече. байквам доста редовно - правя си доста редовно по 40-50 мили на седмица. Отделно нарочно се натоварвам с домакинска работа и градинарство - дано имам повече физическо движение и някакси се упражнявам. Помага ми - категорично. Но болката си остава.

Всичко, което правя - наистина помага и има ефект - сега живота ми е категорично по-стойностен. Просто болката все още я има...





В последната година се появи страшна болка когато сядам, лягам или се движа върху дупето - в основата на опашния прешлен. Затова отидох пак при остеопат - поради точно тази болка.



И...започнах да задавам въпроси...и да търся кой да ми помогне...според мене това е нормално...






Значи на етап съм, където настоятелно ме посъветваха да започна редовни тренировки с йога.


ПС: от есента съм студентка на нова сметка - защото няколко от големите ми клиенти ми искат регистрации и сертификати - иначе ше спрат да работят с мене. Очертава ми се ново позициониране на гЗ и по гЗ - което страшно се опитвах да избегна в последните години с цената на каквото и да било. Ма и гладен не се стои...та ше седна и ше уча. Немам избор...

Начи - ноо ми е нужно да си изработя и напасна лайстайл - който да е щадящ за проблемите ми и здравето ми. Трябва да имам ходене, байкване и движение достатъчно - плюс йога и някакви специални тренировки - регулярно.


Иначе - мамъта си е балоу - остеопата ми взима 60 паунда на час - и ме ръска достатъчно често да ми призлява и финансово...и ми каза - защо си хабиш парите - това не е излишно - но на тебе ти трябва и поддържащ режим и тренировки...иначе ефекта е краткосрочен и се губи като пръдня на ветар...(това е опит за шега - но полжението е тъжно...)

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Тема Re: Препоръчват ми йога заради болки в гръбнаканови [re: IC Roxana]  
Автор seekersahaja (Сахаджмедитация)
Публикувано12.07.14 09:53



В момента се опитваш да елиминираш болката /следствието/, а не да разбереш причината.
Опознай себе си.
/





Тема Re: Препоръчват ми йога заради болки в гръбнаканови [re: seekersahaja]  
Автор IC Roxana (Roxana)
Публикувано12.07.14 14:11



Напротив - ако знаеш колко усилия положих да отстраня самата причина.

Причината е, че вследствие неправилен лайфстайл, вредни навици (седене на стол едно минимум 20 години) плюс катастрофа и плюс липса на редовни физически упражнения съм се подредила до тая ситуация.

Искам да си променя лайфстайла и правя усилия - да смениш работа и местоживеене малко ли ти се вижда като усилие. Според мен съм ясна и позитивна, че ще направя и още усилия, просто си търся решението и начина.


Тази сутрин направих малко упражнения също. При мене част от проблема е, че ТРЯБВА да ходя на работа - невъзможно е да си клатя краката безработна и да правя йога упражнения по 4-5-6 часа на ден. Имам семейство, дете и мъж. И той ходи на работа. Невъзможно е да оставя мъжа си единствено отговорен за семейните финанси и да правя асани по цял ден, пренебрегвайки детето си.


Възможно е да посвещавам час сутрин и час вечер - нещо от сорта. Бих започнала с домашни условия - защото все отнякъде трябва да се почне - но нямам против да посещавам по няколко пъти седмично някаква школа по йога с треньор и учител да ми показва и да ме коригира. В Ук това се плаща - и то доста солено. Членство в такъв клуб би ми струвало 200-300 паунда на месец - възможно е дори повече - зависи от клуба, но да кажем, като за начинаеща може би.

Плюс разходите и времето за посещения...но това съм го приела като необходимост и нямам резистенция.

ТРЯБВА да го направя възможно - болката ме гони и бях сериозно предупредена да си променя живота, иначе лошо ми се пише.


А наесен започвам и учебни занятия - сами схващате, че не е възможно да се изнижа посред час и да си направя асаните и да се върна без последствия.


По-сериозно от това -здраве му кажи.


ПС: дотук излагах моето мнение, а всъщност ме интересува мнението на човек, който практикува. Какво е твоето мнение? какъв съвет би ми дал ти? според тебе, каква е причината и защо имам проблем, който е толкова сериозен?


Питам съвсем отговорно и НАИСТИНА ще взема мненията тук насериозно. За мен това изобщо не е шега. Който е имал гръбначни болки - би имал идея какъв зор ме гони и защо съм толкова сериозна.

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Препоръчват ми йога заради болки в гръбнаканови [re: seekersahaja]  
Автор IC Roxana (Roxana)
Публикувано12.07.14 14:24



Смешното е, че според докторите нямам проблем.

Те директно ми дават пенкилер за болката и отказват да търсят причина.

На доктори не разчитам.


Остеопата ми няма докторско образование - но той ми помогна повече отколкото сичките доктори, които някога съм срещала в живота си.

Той в момента коригира позицията на гръбнака ми с шиацу и тай масаж плюс специфичен точков масаж. Вече имам градиозно подобрение - вдигнах си ръста с 3 сантима, стойката ми се изправи, а той ми каза, че съм била почнала да правя тая специфична женска гърбица между раменете от неправилна стойка на стол - това гърбене, което имаш, когато седиш много години по столове и прешлените се слягат.


Също работи по коремната ми област - и ми препоръча упражнения за корема и седалищните части. Каза, че това е свързано с гръбнака.


Разбира се, че нещата са свързани - аз го разбирам. Естествено, че трябва да работи цялото тяло - и проблема не е парциален.


Наистина бихте ме зарадвали, ако ми предложите съвет, гледна точка и конкретни предложения.


Благодаря



Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Тема Re: Препоръчват ми йога заради болки в гръбнаканови [re: seekersahaja]  
Автор IC Roxana (Roxana)
Публикувано12.07.14 14:35



Видях увесайтовете в поста ти.


Аз вече правя медитации. Схващам проблемата. Работя в тази посока.


Просто тялото ми има нужда от специфична двигателна активност. Нужно е да се грижа добре за тялото си - сам разбираш връзката между тяло и духовни практики.



Нямам против да правя и йога медитации. Нямам против нищо - стига да помогне да нормализирам живота си.

Приемам всякаки съвети и мнения - искам НАИСТИНА да променя живота си и да го подобря. Ше слушам и чета много внимателно и ше преслушам всяка думичка да разбера.



И ще пробвам и работя по предложенията - дано проработи...много съм благодарна, че се занимавате с мен и проблема ми....



Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Тема Re: Препоръчват ми йога заради болки в гръбнаканови [re: IC Roxana]  
Автор huanji ()
Публикувано12.07.14 15:32



Точно с гръбнаци се занимавам и също така възстановявам симетрията в таза, която е важна за баланса в тялото. По симтомите, смятам, че имаш засилена лордозна извивка в кръста и компенсаторна кифоза в шията. Възможна е и сколиоза в гръдни прешлени. Ще трябва да коригираш стойката. Само да станеш съзнателен за стойката са нужни около четири месеца...

Проблема е, че в Англия трудно ще намериш свястна йога, а по книга и описания нещата са доста несериозни. Освен това, без да съм пипнал лично прешлените не знам какво точно е състоянието. Ако практикуваш така, че да нямаш болка, все пак може да се получи. И то при положение, че според докторите няма сериозни проблеми.

Може да ти пратя комплекс с описания и снимки.
Нужна е корекция на храненето, а за медитация не мисли. По- скоро релаксация.



Тема Re: Препоръчват ми йога заради болки в гръбнаканови [re: IC Roxana]  
Автор dobrindebulgaria (ентусиаст)
Публикувано12.07.14 20:34



"Благодаря ..значи съм на правилен път ..."
Inache izglezda naj-dobroto za teb e da si chesehsh redovno ezika dokato hvanesh mazoli...



Тема Re: Препоръчват ми йога заради болки в гръбнаканови [re: huanji]  
Автор IC Roxana (Roxana)
Публикувано12.07.14 20:57



Стойката ми стана проблем едва в последната седмица след последни трийтмент.

Човеко удари голема раута около таза, врата и травмите ми. От фебруари насам живея в болката на адажастмента. Всеки месец ходя на трийтмент. След последния трийтмент имах 2 дни фийвър и не можех да стана от леглото. Предполагам, че около разместването на прешлените пада големо разместване на енергии и подобряване на работата на различни органи - защото осезателно усещам органите си как работят - а това нормално не се усеща.


Усещам туптежа на сърцето си, на бъбреците, на черния ми дроб, на областта долу в таза - където са половите органи. Точно там бях оперирана преди много години - сигурно има 30 години вече. Обади се всяка стара травма - явно организма работи с промяната и търси начини да се справи с което. Силни болки по счупените ребра - и всеки един прешлен е отделна болка плюс общата болка по гръбнака.


И други разлики и реакции има - и това продължава с месеци - както правилно си отбелязал Хуанджи.


Самия остеопат е отличен. Знам какво споменаваш Хуанджи - че трябва да пипнеш. Съгласна съм.


Да не забравяме, че не съм легнала да умирам - а че търся начини да подобря състоянието си. Уверено се подобрявам според мен - но пазя в паметта си предупреждението, че без поддържаща терапия и йога и упражнения и физическо натоварване - цялото това усилие ше иде по дяволите просто защото трябва да се преодолее една лоша и натрупана вече инерция на гръбначни изкривявания.



Да -стойката - 1 седмица след последния трийтмент установих, че вече мога свободно да изправя гръбнака си когато съм облегната върху вертикална стена. Както и че мога свободно да движа врата си (все още известно напрежение, но е в степени по-добре от преди) както и си върнах известна гъвкавост в шпагати, извивки около гръбнака и не се изгърбвам вече на стола - и се изправям когато се усетя, че пак съм се изгърбила.


Уморения и увреден гръбнак основно се познава по изгърбената стойка - това е класика - да.


Съгласна съм, че са нужни месеци. Тоя човек ми събра очите в точка. Мисля, че и аз му дължа упорита работа за да задържа резултатите.






За съжаление - не си чеша езика. Де да беше сърбеж на езика. Който не го е живял - той не знае колко е различен сърбежа на езика от болката в гръбнака.

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Препоръчват ми йога заради болки в гръбнаканови [re: huanji]  
Автор IC Roxana (Roxana)
Публикувано12.07.14 21:04



Не зная на колко години си и какво си преживял.


Аз трябваше да преживея много и живота ми е много динамичен.


Предполагам, че използвам клише и че ти отново ше го класираш като 'чешане на езика'. Истината е, че ...ми се видя много трудно да преживея тая болка и да се справя с нещо предполагам рутинно - и да установя нов лайфстайл.



На 47 съм. Мисля да изживея остатъка от живота си прилично и в добро здраве. Не сметам да умирам в болки и ядове.


Колкото ми е отсъдено - не ща да го живея на лекарства и под опеката на дофтури. Искам нормален и щаслив живот с наслади и всеки дъх да бъде ...осъзнат и ...оправдан. Не желая да пропилея живота си в болка, страдание и самосъжаления.



Каквото се налага - ще го направя.


Упс - грешка - тоя пост трябваше да бъде адресиран до ДобринБулгария мисля че беше ника.



Съжалявам за грешката. По-добре да редактирам, вместо да спамя с нов пост.



Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Редактирано от IC Roxana на 12.07.14 21:29.



Тема Re: Препоръчват ми йога заради болки в гръбнаканови [re: dobrindebulgaria]  
Автор IC Roxana (Roxana)
Публикувано12.07.14 21:10



Добрине - каки - имаш ли реално предложение или мнение? моля те - сподели го с нас - моля те.



Интересува ме всяко мнение.

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Препоръчват ми йога заради болки в гръбнаканови [re: huanji]  
Автор IC Roxana (Roxana)
Публикувано12.07.14 21:26



според докторите няма сериозни проблеми

няколко пъти го казах - и пак ще го повторя.

Не вярвам на дофтурите. Джипито ми ме изхвърли от кабинета си в адски болки, кървене и в почти несвестно състояние - заради неплатени 72-3 лева за последните 6 месеца от втората половина на 2006. Това се случи в края на януари - пристигнах прясна и в рани и кървяща и часове след спонтанен аборт.


Кой 'доктор' може да направи такова нещо, особено ако е цицал здравните ти осигуровки на тебе и детето ти кръгло 11 години. Кой. Що за етика, що за професионализъм.


Едва се завлякох обратно в къщи и така пролежах още месец. Лека - полека ми светна пред очите. Голема борба за секи дъх - който е имал счупени ребра - има ясна идея каква болка описвам за всеки божи дъх в дробовете.


Оцеляла съм - и пак е оцелея - с божия помощ. Искам просто да нормализирам живота си. Не искам да изкарам остатъка от живота си на трупче и на системи.



Приела съм необйодимостите. Щом трябва - ще се боря и ще се упражнявам и ще тренирам и ще търся и ще намеря.


Който си мисли, че ще ме разколебае или откаже с негативни вметки и мрънкяне - нема да стане. Не съм тоя тип човек. Щом съм горешила - ще си скърша кфото требе - и ше го постигна.



Оттука нататъка моля - само градивни предложения и критики и ясно обосновани мнения - не искам свади, мрънкяне, спам, негативизъм, тръшкане и прочие човешки мърсотии.


Нито съм първата - нито съм последната - и не съм легнала да умирам. Не се самосъжалявам. Искам само да си поправя грешките и да си изградя наново живота без болка и проблеми. В което не виждам нищо лошо. И ще го постигна.


ПС: в УК има страхотни човеци и практики и професионалисти. Хуанджи - бил ли си някога в УК. Срещал ли си професионалисти. Ако някога в живота си изобщо получих помощ - това беше тука. В бълхарията - ме изритаха отсекаде. Тогава не можех да платя - и съм сигурна, че Бог е бил много милостив към мене - за да ме изхвърли от страната и 'професионалистите' вътре и да ме прати там, където реално ми помогнаха.


Когато говоря за остеопат и йога в медицинския клуб - ме посрещат само грозни и негативни критики и зложелателства и обвинения в суеверие.


фактите в живота м иса - че съм чупила ръце и крака и ребра - но ВЪВ ВСИЧКИТЕ СЛУЧАИ НА СЧУПВАНЕ ЛЕКАРИТЕ МЕ ИЗОСТАВЯХА - И ЕДИНСТВЕНИТЕ ХОРА КОИТО РЕАЛНО МИ ПОМОГНАХА - БЯХА ПРАВАЧИ (ОСТЕОПАТИ) - така ги знам от детството си - правачи на кости. В УК ги наричат остеопати.


Това са хора, които специализират алтернативна медицина за костната система и знаят какво да правят с травми, счупвания, изкривявания и костни проблеми.



Не мога с лека ръка да отрека фактите. Такива са фактите.


Бог да ми помага и да ми даде търпение - и аз ще се преборя и ще намеря пътя си и ще подобря здравето си.


Бог да помага и на вас. Дано темата помогне и на други хора. Нито съм първата - нито съм последната. Ще мина по Пътя си.

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Препоръчват ми йога заради болки в гръбнаканови [re: huanji]  
Автор IC Roxana (Roxana)
Публикувано12.07.14 23:01



Моля те Хуанджи - прати ми тоя комплекс.

Моля те опиши корекцията на храненето.

Моля те опиши виждането и опита си.




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Редактирано от IC Roxana на 13.07.14 00:10.



Тема Re: Препоръчват ми йога заради болки в гръбнаканови [re: IC Roxana]  
Автор seekersahaja (Сахаджмедитация)
Публикувано13.07.14 10:55



Автор: IC Roxana
Напротив - ако знаеш колко усилия положих да отстраня самата причина.
Причината е, че вследствие неправилен лайфстайл, вредни навици (седене на стол едно минимум 20 години) плюс катастрофа и плюс липса на редовни физически упражнения съм се подредила до тая ситуация.

При теб сериозните проблемите са в първи и втори център.
С каква медитация се занимаваш? Блокираш центъра на чистото познание.





Тема Re: Препоръчват ми йога заради болки в гръбнаканови [re: seekersahaja]  
Автор IC Roxana (Roxana)
Публикувано13.07.14 11:32



Първи и втори център са какво?


С медитация, която има за цел да насочва към Бог. Слуша се тиха музика (от тези за релакс и медитация) а понякога се слуша речта на гуру на тематики като как да се постигне вътрешен мир, спокойствие и за себепознание. Мисля, че повечето от тях са ви познати - примерно Аджашанти, Рама Махарши, и други.


Едит: снощи и сега погледнах закованата тема - има книги за четене. Има някои от тях, които съм чела. Шивананда не ми е непознат. Може би ще трябва да ги пре-прочета по нов начин.


Добре - залавям се да чета и да уча каквото е възможно и ще питам. В момента е ваканция и имаме пътувания - но втората половина на август ше се върнем, и смятам да си проуча някъде наблизо да се запиша на курс по йога за начинаещи. Мисля, че знам поне един такъв наблизо. Но междувременно поне да попрочета и да се малко от малко подготвя.


Бихте могли много да ми помогнете с наставления, насочване и съвети и коментари и споделен опит.



Благодаря.



ПС: тази нощ болките бяха ужасни - едва дишам от болка. Спах добре и дълго цели 10 часа - но много шавах в завивката и се потях от болка в съня си. Отпочинала съм - но едва дишам от болка. Божичко - откъде идва толкова много болка - не разбирам.....





Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Редактирано от IC Roxana на 13.07.14 12:01.



Тема Re: Препоръчват ми йога заради болки в гръбнаканови [re: IC Roxana]  
Автор seekersahaja (Сахаджмедитация)
Публикувано13.07.14 12:55



Първи център- чистота, мъдрост, невинност.
Втори център - чисто познание, творчество, енергията за мисленето.

Болките в долната част на кръста ли са?

Трябва ти практика, стига четене.
Проблемите от фино ниво са вече на физическо ниво, т.е. доста време си бъркала нещата.

Виж дали това ще ти е интересно:





Тема Re: Препоръчват ми йога заради болки в гръбнаканови [re: seekersahaja]  
Автор IC Roxana (Roxana)
Публикувано13.07.14 13:39



Болките са във всеки прешлен поотделно и по целия гръбнак. Плюс таза - който имал нужда от баланс според остеопата ми. Той от таза започна, пък се оказа, че има още много работа да се върши, и по принуда минахме по целия гръб и даже по врата.


След последния трийтмент, който беше миналата седмица, имах температура 2 дни - грубо се движеше между 38 и 39'Ц - и бях толкова омаломощена, че не можах да стана от леглото 2 дни.


След всеки трийтмент - страшни болки. Някъде към 4 седмица след тритмента малко се поуспокоява тялото - но идва следващия трийтмент и така.


Аз си го обяснявам с аджастмента (саморегулирането на тялото) след трийтмента. Тая реакция и тези болки поне както аз го разбирам - е вследствие на лечебното разместване и масаж.


Съгласна съм, че ми трябва практика - затова съм се впрегнала и се надъхвам и си проучвам и взимам съвети.

Сега отивам да си направя задължителните упражнения - сядаш на леглото, и ползваш една дървена рамка, държиш я а коленете от външната част и извиваш гръбнака настрани колкото можеш повече първо наляво, после надясно - и стискаш с коленете тая рамка. И така докато усетиш гръбнака са омеква и да се затопля и се отпуска.


Другото упжанение е лягаш на легло (на нещо меко все пак) и движиш краката веднъж наляво, веднъж надясно - а краката са преметнати един върху друг като ключ. Редуваш и въртиш така докато можеш - при мене до към 12 пъти всяка страна - и се разпухтявам.


И това - 2-3 пъти на ден. Задължително.


Вкарах и нови упражнения за гръбнака и таза - досега основно ползвам



Виждам, че не е за начинаещи - но ми харесаха упражненията. Наистина усещам подобрение. Но е краткотрайно - значи иска повече упорстване. Ще си разуча и други видеа. Вероятно е също, че не ги правя съвсем добре и на ниво - но се надявам че с течение на времето ше се усъвършенствам и тялото ше се отпусне.


Отивам да си направя упражненията сега. Благодаря.


ПС: досега не съм подозирала даже колко голям проблем имам. Отидох само за малка болка в опашния прешлен - а пред мен се отвори цял нов свят.


Не съжалявам че го направих - и схващам, че е било божия благодат да ме прати където трябва и при когото трябва.

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Тема Re: Препоръчват ми йога заради болки в гръбнаканови [re: IC Roxana]  
Автор dobrindebulgaria (ентусиаст)
Публикувано13.07.14 16:11



Osvenvsekidnevnata higiena , koqto predpolagam si i mash si izturkvaj i osnovata na ezika s trite prusta na lqvata ruka-pokazalec,sreden i bezimenen,dokato ti se prigadi i se othrachi edin put.Tova zamenq nuzdata ot masazi pri zastarqvane na liceto.
p.p. Naj-precakani ot vsichki narodi mi izglezdat bulgarite.Tolkova vekove kraj Bosfora i oshte ne si si ostavila edno malko hotelche nasledie na deteto v Antaliq naprimer...



Тема Re: Препоръчват ми йога заради болки в гръбнаканови [re: IC Roxana]  
Автор seekersahaja (Сахаджмедитация)
Публикувано13.07.14 17:59



Автор: IC Roxana
Отидох само за малка болка в опашния прешлен - а пред мен се отвори цял нов свят.


Както писах проблемите са ти в първи център /опашния прешлен/ и втори център.
Ти си знаеш /или може би не осъзнаваш/ с какво си предизвикала този проблем.

Не знам с какво ти помага този трийтмент, като те боли цели гръбнак.





Тема Re: Препоръчват ми йога заради болки в гръбнаканови [re: seekersahaja]  
Автор IC Roxana (Roxana)
Публикувано13.07.14 21:38



Ами човека ми коригира изкривявания, събирани цел живот.


Травми. Ти защо мислиш е тая целата болка. Щото масажира точки и места и въздейства на задръстени предполагам центрове.


Аз НАИСТИНА генерално се чувствам по-добре - съзнанието ми се отвори и цялостно съм по-бодра и осъзната - ако е възможно да го опиша с човешки думи. Проявих интерес към неща, зарязани от много години от мене. Изкарах серия изпити - това малко ли е. Погледнах се отстрани - а обикновено съм толкова заета в глупости и всекидневие...ма то това си е една голяма медитация и осъзнаване.


Болката - я схващам като моментно състояние в процеса на лекуване. Накара ме да усетя всяка точка в тялото си. И това не е малко да знаеш. И не се случва нормално - а си е мисля, пряко следствие.


Обмислям още промени в живота си - и те ми се случват в крачка. А това малко ли е? хората седят и дремят цял живот и се плакват - нямам възможности, нямам отворени врати - а аз се оплаквам от прекалена заетост и не можем да отлепим...от умора, пре-натоварване и лавина от събития, възможности и отворени порти за мене - по целио свет....


Това си е самото божие откровение - върху главата ми до степен, че не знам какво да го правя .....


Болката е само индикация - и предупреждение. Аз от болката не се даже оплаквам - въпреки че сигурно съм изнесла на гърба си повече болка отколкото батальон избити войници.


Предупреждението ми беше дадено и гласно, и негласно - и тялото ми го усеща, и аз го разбирам - че се налага да се погрижа за себе си - стига съм се грижила за работодатели, пари, интереси и прочие имагинерности.


Сега тялото ми има нужда от грижа - въпроса е, че нямам 3 живота времеда експериментирам - и е добре да тръгна генерално в правилната посока. Правилната посока е - правилните физически упражнения комбинирани с медитации плюс останалото неизказано по пътя.


Затова попитах хора с опит - не защото имам нужда от хапчета - и не защото имам нужда от съчувствие или самозъжаление. Стигнала съм дотук - и по-нататък ше стигна - просто един нормален въпрос - какво мислите вие с практиките.


Всеки е минал подобни състояния. Поглед отстрани е полезен. Винаги има какво да се научи. Няма ли - как мислиш.


Най-трудното е винаги било да направиш първата стъпка - спомнете си как вие я направихте. Едва ли е било с фанфари и барабани и червени килими.

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Препоръчват ми йога заради болки в гръбнаканови [re: seekersahaja]  
Автор IC Roxana (Roxana)
Публикувано13.07.14 21:52



Ти си знаеш /или може би не осъзнаваш/ с какво си предизвикала този проблем.


Не мисля, че го осъзнавам съзнателно. Не мисля, че знам причината. Видимата (физическа) причина изглежда да са травми и увреди на гръбнака.


Разбирам мисълта ти - винаги има още нещо отгоре и в съзнанието. И аз съм търсила това - но е невидимо за мене. Но има нещо друго видимо за мене - по някаква причина Бог ме води по пътища, които в крайна сметка драстично подобряват живота ми и ме спасява и се грижи за мене. Само това да е - аз съм спокойна. Щом съм стигнала момент да имам проблем - значи Бог се грижи за мене да ме изведе от нещо опасно за мене.


Игнорънс е голямата грешка - да игнорираш сигналите и моментите и да продължиш в грешките си.

Щом това ми се случва - значи има отлична причина Бог да ме сложи в тая ситуация.



ПС: исках само да пшолуча реални и упражнявани съвети - ето от това се започва и после тека и тека. А то стана тека, че го обърнахте на разпит. Не че крия нещо - но има и други начинаещи - защо няма тема за начинаещи с общи съвети ето на мене какво ми помогна.


В Клуб Майки има множество теми - мами с бебета - раждане, етапи, диети, проблеми, съвети - и прочие.


Тук някакси да ви вадя думите с ченгел - а не ми е това целта. Според мене е нормално да искам съвети и да търся опит и посоки като начинаеща.


Чак се почувствах неудобно ебаси - еми начинаеща съм бе - спомнете си вий как се чувствахте. Вас набиха ли ви публично за което. Разпитаха ли ви публично. Разпънаха ли ви на кръст - как смееш ти досега да си правила грешки и да си била безотговорна към тялото си. Защо имаш тая болка - ми а де! защо ме боло толко - вий как мислите.


Ма начи - защо съвети нема? толкова въпроси зададох. За какво служи целия ви опит, щом един съвет на начинаеща не можете да дадете.



И да не забравите - не съм само аз начинаеща - и други ше четът тая тема - отговорността е публична.


Амахаде....


ПС: сутринта си направих упражненията и излях 1 кофа пот. После обаче немаше болка и се нормализирах. После имах домашна раута да върша - сготвих вечеря, изпрах, оправих палатката, нахраних си хората и седнах да релаксирам. След малко те ше гледат мача - аз ше си права пак упражненията.


Дано спя нормално нощеска. Всяка нощ нощницата ми подгизва от пот - от болка. Ако можете да си представите болка толкова силна, че се потиш и по тебе тече река пот.


Сменям нова и чиста нощница всяка нощ - плюс душ и общ тоалет сутрин и вечер.


И се потя като прасе. Днес 2 ката дрехи сменени подгизнали от пот.

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Препоръчват ми йога заради болки в гръбнаканови [re: seekersahaja]  
Автор IC Roxana (Roxana)
Публикувано13.07.14 21:58



Къде да намеря повече за тези центрове.

Моля те бе моля те бе - как да разбера повече и да науча повече, за да знам на какво да стъпя.

Дотук се потя като прасе - не че не помага - не че е вредно - но проблема си стои.


Как се процедира с тези центрове. Как да си помогна. Вие какво правите в такъв случай. Някой от вас имал ли е такъв проблем. какво ви помогна на вас. Къде е хинта.


Да започнем отначало. Къде да намеря дефиниция на тея центрове и какво се прави, ако там има проблем.

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Препоръчват ми йога заради болки в гръбнаканови [re: dobrindebulgaria]  
Автор IC Roxana (Roxana)
Публикувано13.07.14 22:06



Този съвет ще го пробвам след малко - преди лягане, при общата вечерна хигиена.

Благодаря Добрине. Това съм го правила в детството си - родителите ми ме караха. Познато ми е. После се изпуснах - след 30 ми година - да не го правя вече - че ми се роди бебе и нямаше ни ден, ни нощ за мене - нито почивка.


Не зная семейни ли сте и кой ви гледа децата - но да си майка е денонощно занимание - не може да бъдеш майка само 2 часа на ден когато ти харесва - и ако не ти харесва - да престанеш да бъдеш майка.


Голяма част от физическите ми проблеми пряко произлизат от факта, че се занемарих бидейки майка - в печелене на пари, в работа, домашни грижи и вскякави други - но това е неизбежно и не съм единствената. Период в живота - и това ше мине - но се случва и те заковава.



Съвета е добър - и ще го включа в рутината си - благодаря от сърце.

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Препоръчват ми йога заради болки в гръбнаканови [re: IC Roxana]  
Автор seekersahaja (Сахаджмедитация)
Публикувано13.07.14 22:15



Нали ти пратих линкове, ето още:
1. Как се медитира -


2. За центровете -



Тема Re: Препоръчват ми йога заради болки в гръбнаканови [re: seekersahaja]  
Автор IC Roxana (Roxana)
Публикувано13.07.14 22:18



Тази медитация



ми е позната.

Напоследък (последните 2 месеца) не съм я правила - но обещавам да я направя още утре.


Имах изпити, имахме ремонт. Детето има ваканция. Не мога да се затворя в пещера и някой да ми пуска кофа с храна и вода. Живея в реален свят и между другото си рещавам здравните проблеми.

С което потвърждавам мнението на Добрин - трудно е да се отстояваш като индивидуалност в голяма социална група - и затова хора в проблем е добре да излезнат между природа и в самота.


Имам на главата со доста социални групи - ако това идва да поясни фактологията. Невъзможно е да избягам (като санитарен миниму) от семейството си - но по същия начин няма как да избягам от клиенти (работодатели), материални зависимости и отговорности.


Убедена съм, че знаете какво имам предвид - и какво ше последва, ако сметките не се плащат нвреме или закъсняват с месеци....или още по-лошото - социалните групи почнат да те преследват с искания и обвинения.....


Който е семеен - знае какво имам предвид. Но дори и несемейните убедена съм - свхащат идеята.


Добрин например съм сигурна -я схваща.

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Тема Re: Препоръчват ми йога заради болки в гръбнаканови [re: seekersahaja]  
Автор IC Roxana (Roxana)
Публикувано13.07.14 22:20



Благодаря.


Твърдо обещавам - ще следвам всеки съвет и ще докладвам последствията.


Сериозна съм.


Благодаря.

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Препоръчват ми йога заради болки в гръбнаканови [re: IC Roxana]  
Автор IC Roxana (Roxana)
Публикувано14.07.14 12:29



Ахааааааа....мисля, че почва да ми присветва защо говорите така.


Почетох из клупчето....мда....май ше се закова тука за известно време в четене и задаване на тъпи въпроси.

Задава се проблема, как да си намеря гуру (или както и да се води учителя....

)


Започнах да схващам реакциите ви.


ПС: днес ми е малко по-добре - болката е поне поносима. Схванах защо трябва да съм упорита като магаре. Кхм...


Ооо- беше страхотна находка да попадна тука! благодаря на всички, оставили линкове и книги - схванах кхм...генералната картинка....


Дори схванах защо имам проблем.

Сега остава и да се справя със себе си на практика.....ъхъм....кхм....ноо кураш ше ми требе....призля ми ...отивам да си правя упражненията....и ше почна да се самонавивам да събера кураш - щото хвана ли се - не бива да се отказвам....за мене не може да има отказване....нямам избор просто....не е избор да страдам и да имам проблеми....ебауси....ритника в гЗа получих....


Отивам да си правя упражненията....и да я мисля как да организирам живота си...свет ми се изви....



ПС: благодаря....за позитивното отношение. Живи и здрави да сте. От ученици да не се оттървете

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Тема Re: Препоръчват ми йога заради болки в гръбнаканови [re: IC Roxana]  
Автор 9 Grass 8 ()
Публикувано14.07.14 13:34



И аз започнах, когато се появиха болки в кръста. В йога има срециални упражнения за кръста които се наричат крокодилски. Много са ефективни. Трябва постоянство и системност.

Освен това се оказа, че проблмите в кръста идват и от стрес. Стреса се освобождава чрез първата пранаяма и следващите.



Тема Re: Препоръчват ми йога заради болки в гръбнаканови [re: 9 Grass 8]  
Автор IC Roxana (Roxana)
Публикувано14.07.14 14:08



Да - стресс - това е бича на съвремието...



За съжаление е отвратително широко разпространено...и никой не е застрахован...


Заради стрес започнах да се уча да медитирам - и имам добри резултати според гуруто ми - но съм далече от перфектност - но имам реални ползи и ми се откриха нови хоризонти. А и може би съм нетърпелива - все пак е нужно постоянство и много работа и то в перспектива...а не просто за малко и после отказване...


Но гуруто ми е учител по духовни практики - тя (поне официално) не се занимава с йога тренировки на ученици.


Някакси ше трябва да работя в паралел и двете...затова този разговор тук ме хвърли в чудене как да го осъществя и организирам някакси...


Някакси трябва да го направя възможно...ще стане де...защото на мене ми е ясно, че нямам избор....не може да се живее с такива болки и в такова страдание....


И схванах защо не искате да приказвате - а се набляга на практиката....но все пак някаква комуникация трябва да има...поне в началото...да се вкарам в рутина ...


Оф и дисциплина..и промяна на навици...това също си е болка....цела сутрин ми цвърчи ума как да го направя възможно....


Благодаря ви - от сърце. Беше прекрасна идея да дойда тук и да поискам съвети.


Едит: направих сърч за крокодилските упражнения - и ше ги приложа в програмата си.

Ноо съм начи късметлийка....вижте само как ме води Бог....точно където трябва....грехота е да се изпусне такъф шанс ....



Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Редактирано от IC Roxana на 14.07.14 14:21.



Тема Re: Препоръчват ми йога заради болки в гръбнаканови [re: IC Roxana]  
Автор dobrindebulgaria (ентусиаст)
Публикувано14.07.14 19:10



Predi hranene!
"Saravanga" predi lqgane za sun.
Tova e elementaren rezim iskasht vnimanie okolo polovin chas na denonoshtie.Priblizitelno, kolkoto za edno sledobedno kafe sus sladkish.



Тема Re: Препоръчват ми йога заради болки в гръбнаканови [re: IC Roxana]  
Автор dobrindebulgaria (ентусиаст)
Публикувано14.07.14 19:14



Ako si stignala do tuk izpulnqvaj!Ne e shega!



Тема Re: Препоръчват ми йога заради болки в гръбнаканови [re: IC Roxana]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБОВ)
Публикувано15.07.14 00:39



Здрасти Рокси, радвам се че те намирам в този клуб, миналата година и по миналата ходих на йога веднъж в седмицата, наистина има супер ефект върху тялото и психиката за отпочиване и разтоварване от стреса, тази година наблегнах на фитнес и плуване, но от октомври пак ще си продължа йогата,
по твоя въпрос против болки в гръбнака, легни на пода, вдигни краката и ги свали около главата си докато не успееш да ги допреш на пода зад главата ти фактически, стой така колкото можеш по дълго, тази постура спомага за освежаване на гръбнака, за освобождаване на напрежението , за снабдяване на кръста, гръбнака и мозъка , както и коремната кухина със свежа кръв, след това ще усетиш облекчение гарантирам ти го



ЛЮБОВИПАКЛЮБОВ

Тема Re: Препоръчват ми йога заради болки в гръбнаканови [re: dymo]  
Автор IC Roxana (Roxana)
Публикувано15.07.14 01:03



ООо Димка - здравей!



Пишеме програмата...не бой се...


ПС: ас четеме сега йога ..и мислиме как да я нагласиме..за наесен как'ти Роксана да кацне на тренирофки...потготвена....

Но да не дразним мумчетата - да се изнесеме на чат другаде - ела в хамериканския де

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Тема Re: Препоръчват ми йога заради болки в гръбнаканови [re: IC Roxana]  
Автор Ajay ()
Публикувано23.07.14 13:48



Здравей, Роксана! Къде в Англия живееш?



Тема Re: Препоръчват ми йога заради болки в гръбнаканови [re: Ajay]  
Автор Monica123 (стар клубар)
Публикувано24.07.14 00:25



Е как къде ?????



Точно срещу двореца и с кралицата пият чай....



Тема Re: Препоръчват ми йога заради болки в гръбнаканови [re: Monica123]  
Автор Ajay ()
Публикувано24.07.14 11:14



Еее, добре тогава, там ще я пратим на йога





Тема Re: Препоръчват ми йога заради болки в гръбнаканови [re: IC Roxana]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано03.10.14 11:42



В отговор на:

ПС: болките са ужасни до степен да не мога да стоя права, да седна или да лежа. Беше ми обяснено, че ако не се хвана сериозно - ше бъде ужасен проблем за мене до края на човешкия ми живот. Което бих искала да избегна разбийсе.



пробвала ли си ставната гимнастика на норбеков

по-лека е като натоварване,
щом състоянието ти е така болезнено,
но е ефективна за гръбначния стълб
и не само за него
можеш да я ползваш и като комплекс за разгряване
преди заниманията по йога



Тема Re: Препоръчват ми йога заради болки в гръбнаканови [re: IC Roxana]  
Автор dobrindebulgaria (ентусиаст)
Публикувано18.10.14 19:16



Stiskaj palci kogato lqgash da spish.



Тема Re: Препоръчват ми йога заради болки в гръбнаканови [re: IC Roxana]  
Автор dobrindebulgaria (ентусиаст)
Публикувано22.10.14 19:42



I kogato si legnesh sushto!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.