Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:26 17.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Препоръчват ми йога заради болки в гръбнаканови [re: seekersahaja]  
Автор IC Roxana (Roxana)
Публикувано12.07.14 14:35



Видях увесайтовете в поста ти.


Аз вече правя медитации. Схващам проблемата. Работя в тази посока.


Просто тялото ми има нужда от специфична двигателна активност. Нужно е да се грижа добре за тялото си - сам разбираш връзката между тяло и духовни практики.



Нямам против да правя и йога медитации. Нямам против нищо - стига да помогне да нормализирам живота си.

Приемам всякаки съвети и мнения - искам НАИСТИНА да променя живота си и да го подобря. Ше слушам и чета много внимателно и ше преслушам всяка думичка да разбера.



И ще пробвам и работя по предложенията - дано проработи...много съм благодарна, че се занимавате с мен и проблема ми....



Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Тема Re: Препоръчват ми йога заради болки в гръбнаканови [re: IC Roxana]  
Автор huanji ()
Публикувано12.07.14 15:32



Точно с гръбнаци се занимавам и също така възстановявам симетрията в таза, която е важна за баланса в тялото. По симтомите, смятам, че имаш засилена лордозна извивка в кръста и компенсаторна кифоза в шията. Възможна е и сколиоза в гръдни прешлени. Ще трябва да коригираш стойката. Само да станеш съзнателен за стойката са нужни около четири месеца...

Проблема е, че в Англия трудно ще намериш свястна йога, а по книга и описания нещата са доста несериозни. Освен това, без да съм пипнал лично прешлените не знам какво точно е състоянието. Ако практикуваш така, че да нямаш болка, все пак може да се получи. И то при положение, че според докторите няма сериозни проблеми.

Може да ти пратя комплекс с описания и снимки.
Нужна е корекция на храненето, а за медитация не мисли. По- скоро релаксация.



Тема Re: Препоръчват ми йога заради болки в гръбнаканови [re: IC Roxana]  
Автор dobrindebulgaria (ентусиаст)
Публикувано12.07.14 20:34



"Благодаря ..значи съм на правилен път ..."
Inache izglezda naj-dobroto za teb e da si chesehsh redovno ezika dokato hvanesh mazoli...



Тема Re: Препоръчват ми йога заради болки в гръбнаканови [re: huanji]  
Автор IC Roxana (Roxana)
Публикувано12.07.14 20:57



Стойката ми стана проблем едва в последната седмица след последни трийтмент.

Човеко удари голема раута около таза, врата и травмите ми. От фебруари насам живея в болката на адажастмента. Всеки месец ходя на трийтмент. След последния трийтмент имах 2 дни фийвър и не можех да стана от леглото. Предполагам, че около разместването на прешлените пада големо разместване на енергии и подобряване на работата на различни органи - защото осезателно усещам органите си как работят - а това нормално не се усеща.


Усещам туптежа на сърцето си, на бъбреците, на черния ми дроб, на областта долу в таза - където са половите органи. Точно там бях оперирана преди много години - сигурно има 30 години вече. Обади се всяка стара травма - явно организма работи с промяната и търси начини да се справи с което. Силни болки по счупените ребра - и всеки един прешлен е отделна болка плюс общата болка по гръбнака.


И други разлики и реакции има - и това продължава с месеци - както правилно си отбелязал Хуанджи.


Самия остеопат е отличен. Знам какво споменаваш Хуанджи - че трябва да пипнеш. Съгласна съм.


Да не забравяме, че не съм легнала да умирам - а че търся начини да подобря състоянието си. Уверено се подобрявам според мен - но пазя в паметта си предупреждението, че без поддържаща терапия и йога и упражнения и физическо натоварване - цялото това усилие ше иде по дяволите просто защото трябва да се преодолее една лоша и натрупана вече инерция на гръбначни изкривявания.



Да -стойката - 1 седмица след последния трийтмент установих, че вече мога свободно да изправя гръбнака си когато съм облегната върху вертикална стена. Както и че мога свободно да движа врата си (все още известно напрежение, но е в степени по-добре от преди) както и си върнах известна гъвкавост в шпагати, извивки около гръбнака и не се изгърбвам вече на стола - и се изправям когато се усетя, че пак съм се изгърбила.


Уморения и увреден гръбнак основно се познава по изгърбената стойка - това е класика - да.


Съгласна съм, че са нужни месеци. Тоя човек ми събра очите в точка. Мисля, че и аз му дължа упорита работа за да задържа резултатите.






За съжаление - не си чеша езика. Де да беше сърбеж на езика. Който не го е живял - той не знае колко е различен сърбежа на езика от болката в гръбнака.

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Препоръчват ми йога заради болки в гръбнаканови [re: huanji]  
Автор IC Roxana (Roxana)
Публикувано12.07.14 21:04



Не зная на колко години си и какво си преживял.


Аз трябваше да преживея много и живота ми е много динамичен.


Предполагам, че използвам клише и че ти отново ше го класираш като 'чешане на езика'. Истината е, че ...ми се видя много трудно да преживея тая болка и да се справя с нещо предполагам рутинно - и да установя нов лайфстайл.



На 47 съм. Мисля да изживея остатъка от живота си прилично и в добро здраве. Не сметам да умирам в болки и ядове.


Колкото ми е отсъдено - не ща да го живея на лекарства и под опеката на дофтури. Искам нормален и щаслив живот с наслади и всеки дъх да бъде ...осъзнат и ...оправдан. Не желая да пропилея живота си в болка, страдание и самосъжаления.



Каквото се налага - ще го направя.


Упс - грешка - тоя пост трябваше да бъде адресиран до ДобринБулгария мисля че беше ника.



Съжалявам за грешката. По-добре да редактирам, вместо да спамя с нов пост.



Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Редактирано от IC Roxana на 12.07.14 21:29.



Тема Re: Препоръчват ми йога заради болки в гръбнаканови [re: dobrindebulgaria]  
Автор IC Roxana (Roxana)
Публикувано12.07.14 21:10



Добрине - каки - имаш ли реално предложение или мнение? моля те - сподели го с нас - моля те.



Интересува ме всяко мнение.

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Препоръчват ми йога заради болки в гръбнаканови [re: huanji]  
Автор IC Roxana (Roxana)
Публикувано12.07.14 21:26



според докторите няма сериозни проблеми

няколко пъти го казах - и пак ще го повторя.

Не вярвам на дофтурите. Джипито ми ме изхвърли от кабинета си в адски болки, кървене и в почти несвестно състояние - заради неплатени 72-3 лева за последните 6 месеца от втората половина на 2006. Това се случи в края на януари - пристигнах прясна и в рани и кървяща и часове след спонтанен аборт.


Кой 'доктор' може да направи такова нещо, особено ако е цицал здравните ти осигуровки на тебе и детето ти кръгло 11 години. Кой. Що за етика, що за професионализъм.


Едва се завлякох обратно в къщи и така пролежах още месец. Лека - полека ми светна пред очите. Голема борба за секи дъх - който е имал счупени ребра - има ясна идея каква болка описвам за всеки божи дъх в дробовете.


Оцеляла съм - и пак е оцелея - с божия помощ. Искам просто да нормализирам живота си. Не искам да изкарам остатъка от живота си на трупче и на системи.



Приела съм необйодимостите. Щом трябва - ще се боря и ще се упражнявам и ще тренирам и ще търся и ще намеря.


Който си мисли, че ще ме разколебае или откаже с негативни вметки и мрънкяне - нема да стане. Не съм тоя тип човек. Щом съм горешила - ще си скърша кфото требе - и ше го постигна.



Оттука нататъка моля - само градивни предложения и критики и ясно обосновани мнения - не искам свади, мрънкяне, спам, негативизъм, тръшкане и прочие човешки мърсотии.


Нито съм първата - нито съм последната - и не съм легнала да умирам. Не се самосъжалявам. Искам само да си поправя грешките и да си изградя наново живота без болка и проблеми. В което не виждам нищо лошо. И ще го постигна.


ПС: в УК има страхотни човеци и практики и професионалисти. Хуанджи - бил ли си някога в УК. Срещал ли си професионалисти. Ако някога в живота си изобщо получих помощ - това беше тука. В бълхарията - ме изритаха отсекаде. Тогава не можех да платя - и съм сигурна, че Бог е бил много милостив към мене - за да ме изхвърли от страната и 'професионалистите' вътре и да ме прати там, където реално ми помогнаха.


Когато говоря за остеопат и йога в медицинския клуб - ме посрещат само грозни и негативни критики и зложелателства и обвинения в суеверие.


фактите в живота м иса - че съм чупила ръце и крака и ребра - но ВЪВ ВСИЧКИТЕ СЛУЧАИ НА СЧУПВАНЕ ЛЕКАРИТЕ МЕ ИЗОСТАВЯХА - И ЕДИНСТВЕНИТЕ ХОРА КОИТО РЕАЛНО МИ ПОМОГНАХА - БЯХА ПРАВАЧИ (ОСТЕОПАТИ) - така ги знам от детството си - правачи на кости. В УК ги наричат остеопати.


Това са хора, които специализират алтернативна медицина за костната система и знаят какво да правят с травми, счупвания, изкривявания и костни проблеми.



Не мога с лека ръка да отрека фактите. Такива са фактите.


Бог да ми помага и да ми даде търпение - и аз ще се преборя и ще намеря пътя си и ще подобря здравето си.


Бог да помага и на вас. Дано темата помогне и на други хора. Нито съм първата - нито съм последната. Ще мина по Пътя си.

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Препоръчват ми йога заради болки в гръбнаканови [re: huanji]  
Автор IC Roxana (Roxana)
Публикувано12.07.14 23:01



Моля те Хуанджи - прати ми тоя комплекс.

Моля те опиши корекцията на храненето.

Моля те опиши виждането и опита си.




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Редактирано от IC Roxana на 13.07.14 00:10.



Тема Re: Препоръчват ми йога заради болки в гръбнаканови [re: IC Roxana]  
Автор seekersahaja (Сахаджмедитация)
Публикувано13.07.14 10:55



Автор: IC Roxana
Напротив - ако знаеш колко усилия положих да отстраня самата причина.
Причината е, че вследствие неправилен лайфстайл, вредни навици (седене на стол едно минимум 20 години) плюс катастрофа и плюс липса на редовни физически упражнения съм се подредила до тая ситуация.

При теб сериозните проблемите са в първи и втори център.
С каква медитация се занимаваш? Блокираш центъра на чистото познание.





Тема Re: Препоръчват ми йога заради болки в гръбнаканови [re: seekersahaja]  
Автор IC Roxana (Roxana)
Публикувано13.07.14 11:32



Първи и втори център са какво?


С медитация, която има за цел да насочва към Бог. Слуша се тиха музика (от тези за релакс и медитация) а понякога се слуша речта на гуру на тематики като как да се постигне вътрешен мир, спокойствие и за себепознание. Мисля, че повечето от тях са ви познати - примерно Аджашанти, Рама Махарши, и други.


Едит: снощи и сега погледнах закованата тема - има книги за четене. Има някои от тях, които съм чела. Шивананда не ми е непознат. Може би ще трябва да ги пре-прочета по нов начин.


Добре - залавям се да чета и да уча каквото е възможно и ще питам. В момента е ваканция и имаме пътувания - но втората половина на август ше се върнем, и смятам да си проуча някъде наблизо да се запиша на курс по йога за начинаещи. Мисля, че знам поне един такъв наблизо. Но междувременно поне да попрочета и да се малко от малко подготвя.


Бихте могли много да ми помогнете с наставления, насочване и съвети и коментари и споделен опит.



Благодаря.



ПС: тази нощ болките бяха ужасни - едва дишам от болка. Спах добре и дълго цели 10 часа - но много шавах в завивката и се потях от болка в съня си. Отпочинала съм - но едва дишам от болка. Божичко - откъде идва толкова много болка - не разбирам.....





Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Редактирано от IC Roxana на 13.07.14 12:01.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.