Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:17 21.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Препоръчват ми йога заради болки в гръбнаканови [re: seekersahaja]  
Автор IC Roxana (Roxana)
Публикувано13.07.14 22:20



Благодаря.


Твърдо обещавам - ще следвам всеки съвет и ще докладвам последствията.


Сериозна съм.


Благодаря.

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Препоръчват ми йога заради болки в гръбнаканови [re: IC Roxana]  
Автор IC Roxana (Roxana)
Публикувано14.07.14 12:29



Ахааааааа....мисля, че почва да ми присветва защо говорите така.


Почетох из клупчето....мда....май ше се закова тука за известно време в четене и задаване на тъпи въпроси.

Задава се проблема, как да си намеря гуру (или както и да се води учителя....

)


Започнах да схващам реакциите ви.


ПС: днес ми е малко по-добре - болката е поне поносима. Схванах защо трябва да съм упорита като магаре. Кхм...


Ооо- беше страхотна находка да попадна тука! благодаря на всички, оставили линкове и книги - схванах кхм...генералната картинка....


Дори схванах защо имам проблем.

Сега остава и да се справя със себе си на практика.....ъхъм....кхм....ноо кураш ше ми требе....призля ми ...отивам да си правя упражненията....и ше почна да се самонавивам да събера кураш - щото хвана ли се - не бива да се отказвам....за мене не може да има отказване....нямам избор просто....не е избор да страдам и да имам проблеми....ебауси....ритника в гЗа получих....


Отивам да си правя упражненията....и да я мисля как да организирам живота си...свет ми се изви....



ПС: благодаря....за позитивното отношение. Живи и здрави да сте. От ученици да не се оттървете

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Тема Re: Препоръчват ми йога заради болки в гръбнаканови [re: IC Roxana]  
Автор 9 Grass 8 ()
Публикувано14.07.14 13:34



И аз започнах, когато се появиха болки в кръста. В йога има срециални упражнения за кръста които се наричат крокодилски. Много са ефективни. Трябва постоянство и системност.

Освен това се оказа, че проблмите в кръста идват и от стрес. Стреса се освобождава чрез първата пранаяма и следващите.



Тема Re: Препоръчват ми йога заради болки в гръбнаканови [re: 9 Grass 8]  
Автор IC Roxana (Roxana)
Публикувано14.07.14 14:08



Да - стресс - това е бича на съвремието...



За съжаление е отвратително широко разпространено...и никой не е застрахован...


Заради стрес започнах да се уча да медитирам - и имам добри резултати според гуруто ми - но съм далече от перфектност - но имам реални ползи и ми се откриха нови хоризонти. А и може би съм нетърпелива - все пак е нужно постоянство и много работа и то в перспектива...а не просто за малко и после отказване...


Но гуруто ми е учител по духовни практики - тя (поне официално) не се занимава с йога тренировки на ученици.


Някакси ше трябва да работя в паралел и двете...затова този разговор тук ме хвърли в чудене как да го осъществя и организирам някакси...


Някакси трябва да го направя възможно...ще стане де...защото на мене ми е ясно, че нямам избор....не може да се живее с такива болки и в такова страдание....


И схванах защо не искате да приказвате - а се набляга на практиката....но все пак някаква комуникация трябва да има...поне в началото...да се вкарам в рутина ...


Оф и дисциплина..и промяна на навици...това също си е болка....цела сутрин ми цвърчи ума как да го направя възможно....


Благодаря ви - от сърце. Беше прекрасна идея да дойда тук и да поискам съвети.


Едит: направих сърч за крокодилските упражнения - и ше ги приложа в програмата си.

Ноо съм начи късметлийка....вижте само как ме води Бог....точно където трябва....грехота е да се изпусне такъф шанс ....



Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Редактирано от IC Roxana на 14.07.14 14:21.



Тема Re: Препоръчват ми йога заради болки в гръбнаканови [re: IC Roxana]  
Автор dobrindebulgaria (ентусиаст)
Публикувано14.07.14 19:10



Predi hranene!
"Saravanga" predi lqgane za sun.
Tova e elementaren rezim iskasht vnimanie okolo polovin chas na denonoshtie.Priblizitelno, kolkoto za edno sledobedno kafe sus sladkish.



Тема Re: Препоръчват ми йога заради болки в гръбнаканови [re: IC Roxana]  
Автор dobrindebulgaria (ентусиаст)
Публикувано14.07.14 19:14



Ako si stignala do tuk izpulnqvaj!Ne e shega!



Тема Re: Препоръчват ми йога заради болки в гръбнаканови [re: IC Roxana]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБОВ)
Публикувано15.07.14 00:39



Здрасти Рокси, радвам се че те намирам в този клуб, миналата година и по миналата ходих на йога веднъж в седмицата, наистина има супер ефект върху тялото и психиката за отпочиване и разтоварване от стреса, тази година наблегнах на фитнес и плуване, но от октомври пак ще си продължа йогата,
по твоя въпрос против болки в гръбнака, легни на пода, вдигни краката и ги свали около главата си докато не успееш да ги допреш на пода зад главата ти фактически, стой така колкото можеш по дълго, тази постура спомага за освежаване на гръбнака, за освобождаване на напрежението , за снабдяване на кръста, гръбнака и мозъка , както и коремната кухина със свежа кръв, след това ще усетиш облекчение гарантирам ти го



ЛЮБОВИПАКЛЮБОВ

Тема Re: Препоръчват ми йога заради болки в гръбнаканови [re: dymo]  
Автор IC Roxana (Roxana)
Публикувано15.07.14 01:03



ООо Димка - здравей!



Пишеме програмата...не бой се...


ПС: ас четеме сега йога ..и мислиме как да я нагласиме..за наесен как'ти Роксана да кацне на тренирофки...потготвена....

Но да не дразним мумчетата - да се изнесеме на чат другаде - ела в хамериканския де

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Тема Re: Препоръчват ми йога заради болки в гръбнаканови [re: IC Roxana]  
Автор Ajay ()
Публикувано23.07.14 13:48



Здравей, Роксана! Къде в Англия живееш?



Тема Re: Препоръчват ми йога заради болки в гръбнаканови [re: Ajay]  
Автор Monica123 (стар клубар)
Публикувано24.07.14 00:25



Е как къде ?????



Точно срещу двореца и с кралицата пият чай....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.