Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:26 28.04.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Махараши Свами Дев Мурти в България  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано10.07.09 21:50



На времето имаше един йога който дойде в България с цирка. Казваше се Махараши Свами Дев Мурти. Той е една от причините аз да се запаля по Йога. Не съм му ходил на представленията, но са ми разправяли разни неща, че минавал камион от горе и т.н. Не знаех какво е станало с него но ми казаха че щял да идва в България!?!? Та да питам ако някой ходи да го види, ще се радвам да чуя някакви отзиви за него. Разправят че бил на доста преклона възраст!? Изобщо ако имате някаква информация моля да кажете повече

Спомням си че той разпространяваше крокодилските упражнения на времето!? Ето му и програмата:

ПРОГРАМА ЗА ПОСЕЩЕНИЕТО НА
СВАМИ ДЕВ МУРТИ
В БЪЛГАРИЯ, ЮЛИ 2009

10 юли – 09:55 часа - посрещане на аерогара София, Треминал 2 (полет от Виена)
12 юли – 12 до 14 ч. – практически занимания в залата на стадион „Академик” (до зала Фестивална – спирка зала фестивална на автобус 72). За всички практически занимания участващите трябва да си носят постелка за йога.
14 юли – 18 ч. – лекция в залата на Университета за архитектура, строителство и геодезия на бул. „Христо Смирненски” 1 (срещу пазара Римската стена) на тема „Йога – сила, здраве и духовна хармония”.
15 и 16 юли – 17 до 19 ч. - – практически занимания в залата на стадион „Академик” (до зала Фестивална – спирка зала фестивална на автобус 72).
17 до 21 юли (включително) – семинар в Пампорово в хотел „Финландия”–
(18 до 21 юли – 11 до 13 часа – семинарни занимания)
24 юли – 17 до 19 ч. - практически занимания в залата на стадион „Академик”.
25 юли – 11 до 13 ч. - практически занимания в залата на стадион „Академик”.
27 юли – 10 ч. изпращане на аерогарата – терминал 2 (полет за Виена в 11:45).

Информация и записвания на телефони: 843 8157; 0888 764 542; 0888 532 632; 0887 219 784




Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в България [re: oтБpaxмaн]  
Автор mo32 (дундьо)
Публикувано10.07.09 22:39



Аз ще отида, но само на лекцията. Все пак не практикувам Йога. Не трябва да се пропуска да се види 108 годишен йога!

После ще споделя впечатления. Ще се радвам някой, който присъства на занятията, също да сподели.

___________

Редактирано от mo32 на 10.07.09 22:41.



Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в България [re: mo32]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано10.07.09 22:42



Предварително благодаря за инфото, ще се радвам и на снимки или кратко видео по ютюба да речем (уф май взех да нахалствам)





Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в България [re: oтБpaxмaн]  
Автор mo32 (дундьо)
Публикувано10.07.09 22:45



Няма проблеми! Събитието си заслужава.



___________



Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в България [re: oтБpaxмaн]  
Автор KREDOR (кирилизатор)
Публикувано11.07.09 09:23



Много ти благодаря за тази информация :)

Не зная Vbox-a с каква скорост се зарежда извън България и все пак тук

има малко кадри с този човек, към 4-тата минута.



Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в България [re: KREDOR]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано11.07.09 09:59



Хехехехее благодаря

В четвъртата минута и 26 та секунда се вижда нещо интересно! Махарашито си вдига брадата, слага си един нож на гърлото и дава знак с възможно най тарикатското намигване на помощниците си да започнат номера. Показва човека най обикновени циркаджийски номера, нищо особено. Това за камиона който минава върху него не знам как става, може да си е сложил отдоло под дъската някакви подпори които да го предпазват!? Гледах тук един подобен номер. Огромен ТИР камион, мина през един такъв "йога", ама въобще не сложиха нищо върху него. Направо камиона мина върху него и той беше облечен само по едни бански, почти чисто гол. След това показаха как се прави номера. От другата страна на камиона слагат огромни тежести, така че да го балансират. След това слагат специална гума, която е мека и не причинява никаква вреда. Може и бебе да сложат под гумата Предполагам че номера го има показан някъде и по ютюба.

Що се отнася до счупените стъкла на пода, важното е да има човек повече подкожна мазнина и да се намести хубаво върху стъклата, за да не го порежат. Ако се намести правилно няма проблеми изобщо.

Както и да е благодарности за информацията, за първи път в живота си виждам Махарашито в действие Но на времето вярвах в чудесата му които прави и се запалих по йога Както и да е, човекът може да е като реклама само, и да дава добри неща също, кой знае. А може и да е тарикат като Шибендо и да продава "тайни техники за жълти стотинки".

Ако има някакви книги издадени от него, нещо на български или на английски ще е най добре, от там може да се разбере дали и мошеник или не. На лекциите също може да се разбере, какво говори, какво учи, това ще е критерият.

Редактирано от oтБpaxмaн на 11.07.09 10:20.



Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в България [re: oтБpaxмaн]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано11.07.09 11:09



Като дете го гледах в цирка.

Точно номера с камиона и други подобни чудесии.

След това изнесе и лекция.

Примитивен, груб човек с мания за циркаджийска слава.

Както казва Вивекананда и дърветата живеят дълго, ама все дървета си остават.

Когато си в лодката, движи се брега.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в България [re: mo32]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано11.07.09 18:13



И аз ще чакам да филма, че не мога да отида. Минко навремето също се е вдъхновявал от него. Ама викаше, че кат те погледне и даваш на заден. Друг да излъчва така сила казваше, че не е виждал на живо. Макар да е било много отдавна и сигурно вече е старец.






Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в България [re: Aлekc]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано11.07.09 18:14



Кво приказваш, лютак като жълтО куче.






Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в България [re: huanji]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано11.07.09 19:48



Още ли си е такъв?

Навремето изгледа свирепо всички и ни запита:

- Кое е най-важното нещо на света за всеки човек?

Посипаха се доста различни отговори от всички страни, които Махариши Свами Дев Мурти пренебрежително изслушваше и отхвърляше като досадни мухи.

Аз бях тогава ученик и също се пробвах:

- Най-важното нещо на света за човека е, ако не знае кое е, да го търси.

Този отговор за миг го накара да се замисли, но веднага след това той отреагира с дежурното си: "Не е това!"

Когато публиката изчерпа своя капацитет да твори догадки на тази тема, Махариши Свами Дев Мурти важно изгледа всички и авторитетно заяви:

- Най-важното нещо за всеки човек, още от самото му раждане, е мястото. Всеки има нужда от място на което да съществува.

Прозвуча ми малко странно и озадачаващо, но все пак смислено. Затова и го запомних.

Някога Толстой е отбелязал, че индийската мъдрост е донякъде необичайна за нас. Съответният йог обикновено започва с доста сложни, абстрактни и респектиращи поучения за времето, пространството и причинността, за да завърши накрая с детайлни инструкции как да си промиваме носа или да си направим перфектната клизма.

Махариши не правеше изключение от този стандарт. Накрая той ни обясни колко е важно да си мием всяка сутрин носа с някакви гумени връвчици и ни предложи да си купим такива от него.

И аз си купих от него подобна доста дебела и груба гумена връв. И тъй като бях млад и все още наивен, започнах съвестно да си промивам носа всяка сутрин по рецептата на Дев Мурти.

Скоро обаче ми се наложи да спра. Гумата беше неприятна, дебела и груба и упражнението започна да става все по-болезнено.

Още помня тези неприятни преживявания, причинени ми от Дев Мурти.

Тази връв от евтина груба гума стана за мен символ на същността на самия Махариши.

Затова мен пък ме интересува, дали той все още продава гумени връвчици за прочистване на носа или поне вече предлага подобни от финна копринена или друга материя?



Когато си в лодката, движи се брега.
Когато си на брега, движи се лодката.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.