Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:40 25.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Махараши Свами Дев Мурти в България  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано10.07.09 21:50



На времето имаше един йога който дойде в България с цирка. Казваше се Махараши Свами Дев Мурти. Той е една от причините аз да се запаля по Йога. Не съм му ходил на представленията, но са ми разправяли разни неща, че минавал камион от горе и т.н. Не знаех какво е станало с него но ми казаха че щял да идва в България!?!? Та да питам ако някой ходи да го види, ще се радвам да чуя някакви отзиви за него. Разправят че бил на доста преклона възраст!? Изобщо ако имате някаква информация моля да кажете повече

Спомням си че той разпространяваше крокодилските упражнения на времето!? Ето му и програмата:

ПРОГРАМА ЗА ПОСЕЩЕНИЕТО НА
СВАМИ ДЕВ МУРТИ
В БЪЛГАРИЯ, ЮЛИ 2009

10 юли – 09:55 часа - посрещане на аерогара София, Треминал 2 (полет от Виена)
12 юли – 12 до 14 ч. – практически занимания в залата на стадион „Академик” (до зала Фестивална – спирка зала фестивална на автобус 72). За всички практически занимания участващите трябва да си носят постелка за йога.
14 юли – 18 ч. – лекция в залата на Университета за архитектура, строителство и геодезия на бул. „Христо Смирненски” 1 (срещу пазара Римската стена) на тема „Йога – сила, здраве и духовна хармония”.
15 и 16 юли – 17 до 19 ч. - – практически занимания в залата на стадион „Академик” (до зала Фестивална – спирка зала фестивална на автобус 72).
17 до 21 юли (включително) – семинар в Пампорово в хотел „Финландия”–
(18 до 21 юли – 11 до 13 часа – семинарни занимания)
24 юли – 17 до 19 ч. - практически занимания в залата на стадион „Академик”.
25 юли – 11 до 13 ч. - практически занимания в залата на стадион „Академик”.
27 юли – 10 ч. изпращане на аерогарата – терминал 2 (полет за Виена в 11:45).

Информация и записвания на телефони: 843 8157; 0888 764 542; 0888 532 632; 0887 219 784




Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: oтБpaxмaн]  
Автор mo32 (дундьо)
Публикувано10.07.09 22:39



Аз ще отида, но само на лекцията. Все пак не практикувам Йога. Не трябва да се пропуска да се види 108 годишен йога!

После ще споделя впечатления. Ще се радвам някой, който присъства на занятията, също да сподели.

___________

Редактирано от mo32 на 10.07.09 22:41.



Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: mo32]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано10.07.09 22:42



Предварително благодаря за инфото, ще се радвам и на снимки или кратко видео по ютюба да речем (уф май взех да нахалствам)





Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: oтБpaxмaн]  
Автор mo32 (дундьо)
Публикувано10.07.09 22:45



Няма проблеми! Събитието си заслужава.



___________



Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: oтБpaxмaн]  
Автор KREDOR (кирилизатор)
Публикувано11.07.09 09:23



Много ти благодаря за тази информация :)

Не зная Vbox-a с каква скорост се зарежда извън България и все пак тук

има малко кадри с този човек, към 4-тата минута.



Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: KREDOR]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано11.07.09 09:59



Хехехехее благодаря

В четвъртата минута и 26 та секунда се вижда нещо интересно! Махарашито си вдига брадата, слага си един нож на гърлото и дава знак с възможно най тарикатското намигване на помощниците си да започнат номера. Показва човека най обикновени циркаджийски номера, нищо особено. Това за камиона който минава върху него не знам как става, може да си е сложил отдоло под дъската някакви подпори които да го предпазват!? Гледах тук един подобен номер. Огромен ТИР камион, мина през един такъв "йога", ама въобще не сложиха нищо върху него. Направо камиона мина върху него и той беше облечен само по едни бански, почти чисто гол. След това показаха как се прави номера. От другата страна на камиона слагат огромни тежести, така че да го балансират. След това слагат специална гума, която е мека и не причинява никаква вреда. Може и бебе да сложат под гумата Предполагам че номера го има показан някъде и по ютюба.

Що се отнася до счупените стъкла на пода, важното е да има човек повече подкожна мазнина и да се намести хубаво върху стъклата, за да не го порежат. Ако се намести правилно няма проблеми изобщо.

Както и да е благодарности за информацията, за първи път в живота си виждам Махарашито в действие Но на времето вярвах в чудесата му които прави и се запалих по йога Както и да е, човекът може да е като реклама само, и да дава добри неща също, кой знае. А може и да е тарикат като Шибендо и да продава "тайни техники за жълти стотинки".

Ако има някакви книги издадени от него, нещо на български или на английски ще е най добре, от там може да се разбере дали и мошеник или не. На лекциите също може да се разбере, какво говори, какво учи, това ще е критерият.

Редактирано от oтБpaxмaн на 11.07.09 10:20.



Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: oтБpaxмaн]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано11.07.09 11:09



Като дете го гледах в цирка.

Точно номера с камиона и други подобни чудесии.

След това изнесе и лекция.

Примитивен, груб човек с мания за циркаджийска слава.

Както казва Вивекананда и дърветата живеят дълго, ама все дървета си остават.

Когато си в лодката, движи се брега.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: mo32]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано11.07.09 18:13



И аз ще чакам да филма, че не мога да отида. Минко навремето също се е вдъхновявал от него. Ама викаше, че кат те погледне и даваш на заден. Друг да излъчва така сила казваше, че не е виждал на живо. Макар да е било много отдавна и сигурно вече е старец.






Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: Aлekc]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано11.07.09 18:14



Кво приказваш, лютак като жълтО куче.






Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: huanji]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано11.07.09 19:48



Още ли си е такъв?

Навремето изгледа свирепо всички и ни запита:

- Кое е най-важното нещо на света за всеки човек?

Посипаха се доста различни отговори от всички страни, които Махариши Свами Дев Мурти пренебрежително изслушваше и отхвърляше като досадни мухи.

Аз бях тогава ученик и също се пробвах:

- Най-важното нещо на света за човека е, ако не знае кое е, да го търси.

Този отговор за миг го накара да се замисли, но веднага след това той отреагира с дежурното си: "Не е това!"

Когато публиката изчерпа своя капацитет да твори догадки на тази тема, Махариши Свами Дев Мурти важно изгледа всички и авторитетно заяви:

- Най-важното нещо за всеки човек, още от самото му раждане, е мястото. Всеки има нужда от място на което да съществува.

Прозвуча ми малко странно и озадачаващо, но все пак смислено. Затова и го запомних.

Някога Толстой е отбелязал, че индийската мъдрост е донякъде необичайна за нас. Съответният йог обикновено започва с доста сложни, абстрактни и респектиращи поучения за времето, пространството и причинността, за да завърши накрая с детайлни инструкции как да си промиваме носа или да си направим перфектната клизма.

Махариши не правеше изключение от този стандарт. Накрая той ни обясни колко е важно да си мием всяка сутрин носа с някакви гумени връвчици и ни предложи да си купим такива от него.

И аз си купих от него подобна доста дебела и груба гумена връв. И тъй като бях млад и все още наивен, започнах съвестно да си промивам носа всяка сутрин по рецептата на Дев Мурти.

Скоро обаче ми се наложи да спра. Гумата беше неприятна, дебела и груба и упражнението започна да става все по-болезнено.

Още помня тези неприятни преживявания, причинени ми от Дев Мурти.

Тази връв от евтина груба гума стана за мен символ на същността на самия Махариши.

Затова мен пък ме интересува, дали той все още продава гумени връвчици за прочистване на носа или поне вече предлага подобни от финна копринена или друга материя?



Когато си в лодката, движи се брега.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: Aлekc]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано12.07.09 09:29



Ха-ха, мен ме кефи тогава. Но ме кефи заради силата.



Естествено, че както всички хора си има своите предразсъдъци, пък всеки си взима, което може.

Проблема не е бил в жала нети-то, а в това, че не си бил наясно с подробностите, както и че си ползвал по- голям диаметър. Нашите йоги ползват урокатетри, които са на размери и са доста меки.

А наистина ще ми е интересно да го видя как е на толкова години, без всъщност да вярвам, че е на 108.




Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: huanji]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано12.07.09 10:50



Мога да направя клипче с фотоапарат и няколко снимки, както и да споделя впечатления.

___________



Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: huanji]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано12.07.09 11:24



Абе на доста е във всички случаи. През 1969 г. едва ли беше на повече от 40-50.

Значи сега е поне на 80-90 години, което пак не е никак малко.



А за нети вината не беше моя. Той продаваше само един вид гумички.

Когато си в лодката, движи се брега.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: Aлekc]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано12.07.09 11:57



Оня ден ми се наложи да вървя час и половина в едната посока за урок от 1 час.

Дадох си сметка какви късметлии сме, че има толкова информация, която можем да ползваме съвсем свободно! Представих си какво би било, ако трябваше да пътувам с месеци до учител и в крайна сметка той да ми откаже да ме учи.
А това ми напомни колко по-малко се цени знанието в днешно време, защото е получено без особени усилия.

___________



Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: mo32]  
Автор mian ()
Публикувано12.07.09 15:13



На 108 е, дори тази година трябва да стане на 109, надявам се че инфото ми е точно, но и да има грешка не във възрастта му е акцента!
Не е учудваща възрастта му, не е единствения на тази възраст.

Ще се опитам да отида на лекцията във вторник, да го чуя какво ще каже.
За пускане на клипчета в ютюб не мога да обещая предварително, но ще бъде хубаво ако се направят.



Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: mian]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано12.07.09 15:19



Така или иначе събитието е уникално за България и следва да се отрази визуално.

Когато си в лодката, движи се брега.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: Aлekc]  
Автор _Bunny_ (развиваща се)
Публикувано12.07.09 17:03



Привет на всички!


Сега се върнах точно от зала Академик и съм много впечатлена. Това нещо просто трябваше да се види!
Изключителен човек, на 108 год. , със Сила на Духа, която се усещаше от всички. Той влезе и настана тишина. Имаше бая народ, но всички просто млъкнаха и се смалиха пред този Учител.
Не говори много, говори един негов ученик, показва Крокодилските пози, също и Жала Нети и Наули.
Венцеслав Евтимов също беше, целуна му ръка и после говори. Също съобщиха, че от септември-октомври пак ще започнат занаятията в НСА всяка събота. Може и да не води Евтимов, а определени негови ученици, но той ще е там и ще говори, а може и да води. За всички, които са ходели преди това е голяма новина. :)
Свами Дев Мурти ще има лекция във вторник, 14 юли – 18 ч. – лекция в залата на Университета за архитектура, строителство и геодезия на бул. „Христо Смирненски” 1 (срещу пазара Римската стена) на тема „Йога – сила, здраве и духовна хармония”. Отново ще е нещо, което си заслужава! Там съм!

"Би било добре да се събудим преди да умрем"

Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: _Bunny_]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано12.07.09 17:30



А снимки?

Когато си в лодката, движи се брега.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: Aлekc]  
Автор titiksha_ (ГАНЕША)
Публикувано12.07.09 17:33



Малко да се поорганизирам и ще кача снимки ако някой не ме изпревари.

ОМ НАМО НАРАЯНАЯ



Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: Aлekc]  
Автор _Bunny_ (развиваща се)
Публикувано12.07.09 17:42



Еми аз не снимах, но толкова много хора снимаха, че ще има и клипчета и видео и всичко. Хайде качвайте и споделяите впечатления!



"Би било добре да се събудим преди да умрем"

Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: Aлekc]  
Автор DarthVader™ (power)
Публикувано12.07.09 18:52



Когато не си схванал същността на йога, всяка една асана ще е вредна за теб. А нети е едно прекрасно упражнение, което има въздействие върху целия организъм на физическо ниво, а за влияние върху медитацията няма смисъл да ти говоря щом не си го схванал досега.

Силата е нищо без контрол.


Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: Aлekc]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано12.07.09 19:01



Сецилано него, като излъчване, винаги съм го смятал за класически представител на кундалини-йога. Разбира се, това може да е някаква моя измислица, но е факт, че този човек е оказал огромно въздействие върху старото поколение йоги у нас.

И съжалявам, че точно в този момент нямам възможност да ида...






Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: oтБpaxмaн]  
Автор KREDOR (кирилизатор)
Публикувано12.07.09 20:13



Бях на това занятие. Дев Мурти няма да го коментирам, човекът като възраст/опит и т.н. е отвъд пределите на моите оценки.

Обаче... как да се изразя дипломатично... организацията беше... бе, абсолютно никаква организация нямаше. На практика човека дойде, седна на един стол, изредиха се 2-3 души да говорят и после крококодилски упражнения.

Само че детайлите... ммм... как да ви кажа братушки, това бе една претъпката с хора зала, без микрофон (!), без подиум (!!!), без нито един от огранизаторите да създаде някакво подобие на ред и все от тоя род. Преводачката се чуваше само ако абсолютно всички мълчаха (а това се случи 3 пъти за 15 сек общо). През останалото време трябваше просто да можеш да улавяш ултразвуци ако искаш да чуеш нещо. Тези отпред естествено се тълпяха по-близо, тези отзад им подвикваха да седнат - цирк голям.

Занятието НЕ ПРИКЛЮЧИ, ХОРАТА ПРОСТО ИМ ПИСНА И СЕ РАЗОТИДОХА.

Надявам се на лекцията да не е същото, там поне нещата да не са оставени само на голия ентусиазъм на хората и тотална липса на организираност на т.нар. "организатори".



Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: KREDOR]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано12.07.09 20:18



Не бе, те просто автентично са пресъздали атмосферата на упраженията в миналото, когато йога в България беше плод на ентусиазъм.






Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: huanji]  
Автор KREDOR (кирилизатор)
Публикувано12.07.09 20:28



:))) Знам ли, може и така да е. Ентусиазъм... ашколун на всички за ентусиазма, хората пристигаха навити като пинко-пружинко да видят истински йог/мъдрец, да правят упражнения. И какво - над 70% си тръгнаха чисто и просто откровено възмутени.

Не съжалявам, че бях там, ама ми е криво, че не се получи.



Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: KREDOR]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано12.07.09 22:02



Шегувам се, поради липса на какво да кажа.



Жалко наистина и аз да съм ще си тръгна.




Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти - още снимкинови [re: titiksha_]  
Автор titiksha_ (ГАНЕША)
Публикувано12.07.09 22:49



Дев Мурти подписва диплома за "Напреднал Булгарски йог" и някой други подробности ;) като корици на книги и програми разни:



И програмата за посещението:



Абе мъка булгаристанска....
Човека си е... не знамкак да се изразя усеща се толкова мир и спокойтвие... Велика Душа!
Иначе ни организация.... ни нищо . Един юнак се извиняваше че не предположили че ще има толкоз народ(и то след репортаж по 1 програма - б.а.). Инак си зеха по 10 лв за вход в "нищото" при една велика душа а юнака си продаваше книгата....

Качих още снимки(отGSM - задоволително качество) в същия албум.

ОМ НАМО НАРАЯНАЯ

Редактирано от titiksha_ на 12.07.09 23:29.



Тема Дев Мурти е в България донови [re: oтБpaxмaн]  
Автор titiksha_ (ГАНЕША)
Публикувано12.07.09 23:05



27/07/2009 г 10 часа



ОМ НАМО НАРАЯНАЯ



Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: oтБpaxмaн]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано14.07.09 18:10



Човеко предлага по 4 минути упражнения на ден, което за моя мързел е много повече от прекрасно.
Кой ще ми ги сведе до знание упражненията?





Тема за крокодилите и хоратанови [re: Kaily]  
Автор DarthVader™ (power)
Публикувано14.07.09 18:32



има вече една тема за крокодилските упражнения.



Силата е нищо без контрол.

Тема Re: за крокодилите и хоратанови [re: DarthVader™]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано14.07.09 20:18



Коя, не ме карай да преравям сички.



Тема Re: за крокодилите и хоратанови [re: Kaily]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано14.07.09 20:25








Тема Re: за крокодилите и хоратанови [re: Kaily]  
Автор DarthVader™ (power)
Публикувано14.07.09 20:27



. Има и няколко дихателни техники, но по-добре да обясни някой, който е бил на лекциите, да не би нещо да е променено в последно време.

Силата е нищо без контрол.

Тема Re: за крокодилите и хоратанови [re: huanji]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано14.07.09 20:29



Мерси, брато, ма май не точно това търсих.
Чух по талавизията, че само 4 минути упражнения на ден стигат, тоя 108-годишният го каза.
Това изпълни сърцето ми с надежда, че най-накрая и аз съм си намерила физзарядка за здраве и красота.
Пък за гръбнак пу пу пу на тоя етап не ми требват.
Требват ми 4 минути упражнения, за да се чувствам доволна и щастлива, че и аз в крак с времето се занимавам с физкултура.



Тема Re: за крокодилите и хоратанови [re: DarthVader™]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано14.07.09 20:31



Бе не ща тия, ща ония, времето забързва, както знаеш, нема време да се бъхтим по повече от 4 минути на ден предвид приближаващия край на света.



Тема Re: за крокодилите и хоратанови [re: Kaily]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано14.07.09 20:32



Ха-ха, иди на заниманията, може да покажат нещо по- кратко.



По- добре Мо да ти намери някой комплекс с масажи и бързо раздвижване от даосите, те само могат да се вместят в изискванията ти.




Тема Re: за крокодилите и крокодилкитенови [re: Kaily]  
Автор DarthVader™ (power)
Публикувано14.07.09 20:35



Края на света настъпва за всеки различно - когато пукне. ТА няма смисъл да бъразаш толкова - човека казал 400 години има до края на света, ако не бързаш толкова, де....



Силата е нищо без контрол.

Тема Re: за крокодилите и хоратанови [re: huanji]  
Автор DarthVader™ (power)
Публикувано14.07.09 20:37



тя както бърза най-вероятно от даоските техники ще се ограничи до бърз неддаоски секс.



Силата е нищо без контрол.

Тема Re: за крокодилите и хоратанови [re: DarthVader™]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано14.07.09 20:38



Баа, я се ограничи, я не...






Тема Re: за крокодилите и хоратанови [re: huanji]  
Автор DarthVader™ (power)
Публикувано14.07.09 20:45



викаш, че може да и хареса и да намали темпото?


възможно е.

Силата е нищо без контрол.

Тема Re: за крокодилите и хоратанови [re: huanji]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано14.07.09 20:53



Правилно се е ориентирал Вейдъра към секса. За 4 минути само цък-цък и язък.



___________



Тема Re: за крокодилите и хоратанови [re: huanji]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано14.07.09 21:19



Бе йогата го каза, същия тоя, де сега коментирате.
Това много ясно го чух и с е тия две уши го чух.
И веднага наострих тия две уши, щото такъв късмет не изпада честно.
До последно знаех, че най-кратките упражнения са от каланетиката ама и те са минимум 15 минути.
И сега тоя йога и хоп - 4 минути.
Крррасота просто.





Тема Аудио от Лекциятанови [re: oтБpaxмaн]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано14.07.09 21:23



Предварително се извинявам, че е с такова качество. Намалил съм страничния шум доколто ми позволяват знанията и уменията. При желание става за слушане.

- в ~ 42 MB, в MP3 формат. Наличен за 120 часа.

Клипче не можеше да се прави, първо че бяхме в дъното на залата, второ, че с фотоапарат, при това осветление, нищо не става.

Приятно слушане!

NB. Не е от самото начало, но така или иначе Деж Мурти достатъчно повтаря своите основни идеи.
___________

Редактирано от mo32 на 14.07.09 21:25.



Тема Re: за крокодилите и хоратанови [re: Kaily]  
Автор KREDOR (кирилизатор)
Публикувано14.07.09 21:40



...е тия две уши го чух.
И веднага наострих тия две уши...


О, Дете на Мъдростта, защо питаш когато знаеш отговора? Масаж на ушите, всеки ден по 4 мин, туй е толкоз просто и логично ;)

Сериозно, даже по едно време го показа човека.



Тема Re: за крокодилите и хоратанови [re: KREDOR]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано14.07.09 21:42



Явно всички са го слушали, ма никой не го е чул.
Язък, така ще си остана и без 4 минути.





Тема Re: за крокодилите и хоратанови [re: Kaily]  
Автор KREDOR (кирилизатор)
Публикувано14.07.09 21:47



Явно всички са го слушали, ма никой не го е чул.
Язък, така ще си остана и без 4 минути


???

Не ме мързи, повтарям: всеки ден по 4 минути масаж на ушните миди.



Тема Re: за крокодилите и хоратанови [re: KREDOR]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано14.07.09 22:35



Бе он говореше за упражнения за здраво тяло, кви ушни миди.





Тема Re: за крокодилите и хоратанови [re: Kaily]  
Автор Amitaba ()
Публикувано14.07.09 22:46



Една минута крокодилските упражнения, една минута нети (с прокарване на връв в носа), една минута масажиране на ушите и една минута пляскане с ръце - те ти 4 минути. Нещо такова беше.





Тема Re: за крокодилите и хоратанови [re: Amitaba]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано14.07.09 22:53



Потвърждавам. С уточнението, че показаното крокодилско/конско/ упражнение, което показаха за тоя 4 мин. комплекс беше точно 1 бр.; вместо пляскането, аз запомних пранаяма, която също показаха, дето приличаше на лошо изтанцувано диско.

Сега се пита в задачата, вярно 4 мин., обаче са 4 упражнения, няма ли да дойдат множко на Кайли? Май трябваше да си останем на масаж на ушите! Кой би се отказал от големи, красиви и добре кръвоснабдени уши???



___________



Тема Re: за крокодилите и хоратанови [re: mo32]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано14.07.09 22:58



Не може ли без връвта в носа?


Да я сменим с нещо друго?

Хуанджи, ако си масажирам ушите две минути и две минути си моткам краката и главата в легнало положение, това достатъчно ли е за чакрите, сухожилията и мускулите?



Тема Re: за крокодилите и хоратанови [re: Amitaba]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано14.07.09 23:00



Сериозно питам- връвта с какво може да се замени, дей*а и тъпите техники, се усилия....





Тема Re: за крокодилите и хоратанови [re: Kaily]  
Автор DarthVader™ (power)
Публикувано14.07.09 23:06



ами пробвай вместо в носа да я пъхнеш в друг отвор - имаш избор по-голям даже от йогата.



Силата е нищо без контрол.

Тема Re: за крокодилите и хоратанови [re: mo32]  
Автор Amitaba ()
Публикувано15.07.09 01:17





Право думаш. Пранаямата беше едното упражнение, а това с пляскането го каза между другото.



Тема Re: за крокодилите и хоратанови [re: Kaily]  
Автор Amitaba ()
Публикувано15.07.09 01:22



Уфф, и аз като теб - гледам колкото може по-просто да е. Не знам за връвта ама има едни тибетски упражнения, дето са цели 5 (в най-натоварения случай 6) и се правят за 10 минути. Ама то всеки ги знае тях, сигурно нищо ново не ти казвам. При тях няма бъркане в носа или на други места и също са много добри. Ама пак си е усилие...



Тема Re: за крокодилите и хоратанови [re: Amitaba]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано15.07.09 01:46



Аз тия тибетски упражнения сигурно първа ги пуснах в дира, че ги и преведох.
Ма пробвах, ми много ми идат. Абе до 4-5 минути издържам, имам проблеми с времето, все ми се струва да спира да тече, като се занимавам с щуротии.

Бе човеко си го каза- 4 минути. Само това бъркане в носа не знам що му е. Не мое ли го заменя с обикновено бъркане, хем така мога да го докарам и до пет минути.





Тема Re: за крокодилите и хоратанови [re: Kaily]  
Автор Amitaba ()
Публикувано15.07.09 07:59



Може, според мен даже е полезно - масажират се всички втрешни органи. Иначе защо хората ще го правят спонтанно?



Тема Re: за крокодилите и хоратанови [re: Kaily]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано15.07.09 08:00



Включи поне протягането на меридианите, чрез максимално изпъване на крайниците. Даосите да гообяснят по- подробно.






Тема Re: за крокодилите и хоратанови [re: huanji]  
Автор Amitaba ()
Публикувано15.07.09 08:03



И това става спонтанно, когато човек се протяга.





Тема Re: за крокодилите и хоратанови [re: Kaily]  
Автор Amitaba ()
Публикувано15.07.09 09:02



Между другото, първото и най-важно условие за изчистване и излекуване, което Свами Дев Мурти повтаряше непрекъснато, е вегетарианският начин на живот. Това поне е лесно и приятно.





Тема Re: за крокодилите и хоратанови [re: Amitaba]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано15.07.09 12:31



Нивгиш!



Дотук бех с йогата.



Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: oтБpaxмaн]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано15.07.09 12:32



С две думи една минута ще се въртим в леглото крокодилски, 1 минута ще се протягам, една минута ще си разтривам ушите и една минута ще си бъркам в носа.
Е това вече е техника, харесва ми.





Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: Kaily]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано15.07.09 12:39



Специален поздрав:

!

___________



Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: Kaily]  
Автор DarthVader™ (power)
Публикувано15.07.09 16:05



алооо, йогата на мързелите,
тези упражнения не се правят в легло, а на твърд под.
Да си виждала крокодил в пухени завивки?



в леглото тези упражнения са вредни, даже може да заприличаш на крокодил ако ги правиш в легло, а не на твърд под.

Силата е нищо без контрол.

Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: DarthVader™]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано15.07.09 16:10



Да си виждала крокодил в пухени завивки?

Блазе ти че ти не си.



___________



Тема К-ли в пухени завивкинови [re: mo32]  
Автор DarthVader™ (power)
Публикувано15.07.09 16:37



пия умерено, а когато крокодилите почнат да придобиват приятна форма, спирам да пия!



Силата е нищо без контрол.

Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: DarthVader™]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано15.07.09 17:43



Леглото ми е твърдо бе.

А ти де си виждал крокодил да прави тия упражнения, дай видео.





Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: Kaily]  
Автор DarthVader™ (power)
Публикувано15.07.09 20:37



ами като почнеш да ги правиш, се обади да те снимам.

Силата е нищо без контрол.


Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: Kaily]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано19.07.09 12:12



За вас майтап, ма почнах с търкане на уши и въртене глава наляво, крака надясно и обратното. Само два дена го правих и имам подобрение.
В отделителната система.


Сюриозно.
То аз и немах голям проблем де, ама от две години ми се появи и му бех свикнала. И немаше оправия.
След два дена въртене на кълки и търкане на уши проблемът изчезна.
Нема как да е случайност.

Бе питам и отговор чакам - това въртеливото ли събужда жизнената енергия, щото мноого ми трябва да посвърша туй онуй в света преди края му, ама за да го свърша чрез неправене (щото, както вече стана ясно, с правенето ми е мързеливо), трябва да си събуда сигурно някои центрове, де се занимават с неправенето...демек с магията.



Тема Ееееххх Кайли Кайлинови [re: Kaily]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано19.07.09 13:12



Еееех Кейли Кайли, най после разбра тайната в Йога. Истината е в "ТЪРКАНЕТО" Колкот повече търкаш, толкова по добре, важното е да знаеш къде да търкаш и как по колко до колко и т.н.



ПП Търкане и въртене му е майката

Редактирано от oтБpaxмaн на 19.07.09 13:27.



Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: Kaily]  
Автор KREDOR (кирилизатор)
Публикувано19.07.09 14:31



За вас майтап, ма почнах с търкане на уши и въртене глава наляво, крака надясно и обратното. Само два дена го правих и имам подобрение.
В отделителната система.
Сюриозно.
То аз и немах голям проблем де, ама от две години ми се появи и му бех свикнала. И немаше оправия.
След два дена въртене на кълки и търкане на уши проблемът изчезна.
Нема как да е случайност.


:)) Супер постинг, изкефи ме на МАХ просто!





Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: oтБpaxмaн]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано24.07.09 13:17



Този йога ми се стори прекалено фанатизиран...На всяко второ, трето изречение повтаряше, че човек трябва да стане вегетарианец, да не яде кървави продукти и т.н...След това като го питаха за някои здравословни проблеми, пак казваше, първо станете вегетарианци и всички проблеми ще ви се решат...Чудех се да се смея ли, да плача ли...

Де да беше това формулата в живота...



Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: Aмpитa]  
Автор Amitaba ()
Публикувано24.07.09 16:35



Той много просто го обясни. Като спрем да причиняваме страдание на другите, ще спрем "греха" и това естествено ще доведе до оздравяване. Защото здравето е естественото ни състояние. Разбира се, насилието спрямо животните не е единственото, от което трябва да се освободим, за да сме здрави, но е добра стъпка в тази посока. Нещата са комплексни.
И Буда е казал, че да станеш вегетарианец е като да стъпиш в поток, който води към Нирвана.



Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: Aмpитa]  
Автор Kaлoмaин. (същата)
Публикувано24.07.09 19:11



Чудех се да се смея ли, да плача ли... Де да беше това формулата в живота...

Не се чуди - за неговият живот може това да е формулата. Остава да отгатнем какви са му били проблемите.





Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: Amitaba]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано25.07.09 13:26



Съгласна съм на 100-процента с разсъжденията си... Но мисля, че има по-важни неща от вегетарианството, като например мислите и действията ни като цяло...Освен това освен физическо насилие има и психическо насилие, а май хората често забравят за това...

Мисля, че беше достатъчно да спомене максимум два-три пъти за вегетарианството и да продължи с други неща...А не до повтаря два часа едно и също...Имах свръхголеми очаквания от тази лекция, може би за това и се разочаровах...



Замислих и за нещо друго – в клуб вегетарианство ти споменаваш, че си чел негово интервю, в което казва, че е роден 1924-та година. Може би наистина не е на 108 години, но това няма никакво значение...Направи ми обаче впечатление, че надолу по стълбите го придържаха и се движеше трудно...Очаквах, че е изключително жизнен, след като практикува йога...






Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: Aмpитa]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано25.07.09 17:24



Такъв си беше, Амрита, и преди 40 години, когато го видях в цирка.

И след това бях на негова лекция. Отново в цирка.

Когато си в лодката, движи се брега.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: Amitaba]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано25.07.09 18:09



Извинявай, но къде Буда е заявил, че да станеш вегетарианец е като да стъпиш в поток, който води към Нирвана?

Такова едно негово изявление не се среща никъде в будистката канонична литература. Нещо повече, Буда категорично е отхвърлил настояването на братовчед си Девадатта да въведе задължително вегетарианство за своите последователи-отшелници и миряни. Той е заявил, че не възразява Девадатта и неговите привърженици да се придържат към вегетарианска храна, но изрично е заявил, че няма да въведе подобно задължително изискване в своята община.

Нека не забравяме, че отшелниците-последователи на Буда (включително и той самият) са се хранили единствено от подаяния и не са имали право да подбират дарената им храна.

Дори самата смърт на Буда е свързана с ядене на развалено месо.





Ако обаче погледнем какво е вълнувало Буда, когато е разбрал, че се е натровил смъртоносно, ще се удбедим, че между него и Свами Дев Мурти има огромна разлика в нивото:



Когато си в лодката, движи се брега.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: Aлekc]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано25.07.09 18:46



Такъв си беше, Амрита, и преди 40 години, когато го видях в цирка.

Като разсъждения или като жизненост?

Все пак тогава е правил доста впечатляващи неща, доколкото съм чувала от разкази, би трябвало да е бил в отлична физическа форма...



Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: Aмpитa]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано25.07.09 19:09



Като ученик го гледах в цирка.

Наистина беше в перфектна физическа форма. Но жизнеността му беше по-скоро като на бик, а не като на умиротворен йог.

Тогава той направи впечатляващи неща, но все от циркаджийски порядък.

Камион мина през него, копия с остриета, насочени в тялото му се извиваха, без да му причинят вреда и т.н.

Иначе и тогава не блестеше с умствена сила и проницателност.



Когато си в лодката, движи се брега.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: Aлekc]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано25.07.09 19:37



Явно за всеки влак си има пътници...

Междудругото крокодилските упражнения, които дава, са наистина добри за гръбнака и кръста...Хареса ми също, че ни напомняше да си изправяме осанката...

А за ушния масаж, това го дават на много места... Относно този маркуч, аз не бих го пробвала, предпочитам да си промивам носа с каничка нети.

Имаше хубави и полезни моменти от лекцията, не искам да прозвучи като оплювка това, което споделих...Просто не оправда очакванията ми, това е.



Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: Aмpитa]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано25.07.09 20:25



Фенка си ти на вечната жизненост, но материалният свят си има неумолими закони. Мисля, че трябва да се приемат трезво.






Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: huanji]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано26.07.09 13:51



Фенка си ти на вечната жизненост, но материалният свят си има неумолими закони. Мисля, че трябва да се приемат трезво.

В някои случаи отделни йоги, даоисти, майстори на бойните изкуства и т.н. в дълбока старост са по-жизнени и силни от младежи...

Това би трябвало да е естествен ефект от практиката им, което в днешно време няма как да стане с всекидневно висене по 8-10 часа пред компютъра.

Сетих се за още нещо по темата. В юлския брой на списание „8” има посветена статия на Дев Мурти.



Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: Aлekc]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано26.07.09 14:42



Извинявай, но къде Буда е заявил, че да станеш вегетарианец е като да стъпиш в поток, който води към Нирвана?

Във веге сайтовете.

Там могат да се прочетат големи глупости.

___________



Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: Aмpитa]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано26.07.09 14:49



В някои случаи отделни йоги, даоисти, майстори на бойните изкуства и т.н. в дълбока старост са по-жизнени и силни от младежи...

Ами намираш някой такъв, питаш го как става и ако ти каже, пробваш. Ама ако не стане, кой е виновен - той, че те е излъгал(бил е жизнен заради много добри гени, а не заради практика) или ти, че не си го разбрала или не си практикувала практика?

Човек трябва да си намери учител и да му се довери, като поеме отговорност за действията си. Мое мнение е, че никой не може да ни излъже ако сами не искаме да бъдем излъгани. Става въпрос в духовните неща.

___________



Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: Aмpитa]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано26.07.09 15:53



Колкото до мен, мисля, че е възможно, но реални примери не виждам. Ти виждаш ли?






Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: Aмpитa]  
Автор Amitaba ()
Публикувано27.07.09 12:08



Учителят му му е казал да разпространява вегетарианството и той го прави. Това сподели.
Четох някъде, че годината на раждане му е била сменена в документите, не знам кога, по какъв повод и колко години е разликата, но в документите е по-млад. Не знам дали е възможно сам да не помни кога е роден. Единственият начин да се провери е да се търси информация за него от преди много години. Лично на мен ми прилича на снимките от преди 40 години по-скоро на 68-годишен, отколкото на 45-годишен. Рунтавите вежди са характерни за по-възрастните хора.
И на 85 да е, това изобщо не ме притеснява, нито пък бих изпаднал във възторг ако е на 120 примерно.



Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: Aлekc]  
Автор Amitaba ()
Публикувано27.07.09 12:12



В онова време това е бил единственият възможен и допустим от системата начин да привлече вниманието на хората върху йога. Човекът е дошъл и си е изпълнил задачата. Не мисля, че ние сме тези, които да го съдим. Най-малкото, от това няма никаква полза.

Редактирано от Amitaba на 27.07.09 12:15.



Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: Amitaba]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано27.07.09 23:45



Пръв в България по това време пристигна през 1962 г. йогът Жое Клемандоре, а след Дев Мурти тук дойдоха още Индра Деви и проф. Сурен Гоял, който освен йога, беше още маршал на ВВС на Индия.

Бил съм на една от неговите демонстрации и дори успях малко да поговоря с него.

Той не беше просто йог, а йог с изумителна котешка грация.

Когато си в лодката, движи се брега.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: Aлekc]  
Автор Amitaba ()
Публикувано28.07.09 11:15



Извинявай, но къде Буда е заявил, че да станеш вегетарианец е като да стъпиш в поток, който води към Нирвана?

Пише го в Уикипедия и на други места. Може и да не е вярно. Както и много други неща, които пише в интернет, в книгите и в учебниците.

Редактирано от Amitaba на 28.07.09 11:16.



Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: Amitaba]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано28.07.09 12:37



Би ли дал линк към статията в Wikipedia, моля?

___________



Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: mo32]  
Автор Amitaba ()
Публикувано28.07.09 14:51







Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: Amitaba]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано28.07.09 15:15



Мерси!

Първият резултат от Google, при търсене на подобни мисли на известни "вегетарианци":



Предполагам, че мислите ги има във почти всеки веге сайт, преписвани един от друг, без да ги проверят разбира се.

Вижте списъка и с прочути вегетарианци от горния линк, та да придобиете още по-ясна представа какво значи дезинформация или невежество, в зависимост от намеренията на пусналият я. За Буда разбрахме, че не е бил вегетарианец. Кой друг?(нещо като открий разликите, макар, че това е обсъждано тук, в една новогодишна тема, с много разсърдили се)

___________



Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: mo32]  
Автор Amitaba ()
Публикувано28.07.09 16:49



Не е нужно да се палиш, изобщо не ми пука кой е бил вегетарианец и кой не.





Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: Amitaba]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано28.07.09 16:52



Мен също. Въпросът е в достоверността на информацията.

___________



Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: Amitaba]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано28.07.09 23:57



Сигурен съм, че хората, които са писали това, не са будисти и нямат нищо общо с будизма.



Когато си в лодката, движи се брега.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: Amitaba]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано29.07.09 00:02



Сигурен съм, че хората, които са писали това, не са будисти и нямат нищо общо с будизма.



Когато си в лодката, движи се брега.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: Amitaba]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано29.07.09 07:38



По-скоро е любопитно това, че за мнозина вегетарианството може да се превърне с лекота от един препоръчителен по различни причини начин на хранене във фанатична и разрушаваща стремежа към обективност кауза.

Това, че именно Хитлер е бил твърд вегетарианец и въздържател, никак не ме учудва. Както не ме учудва и неговата фанатична вяра във всемогъществото на волята и пълната му липса на обективност, които накрая изяждат неговата безкомпромисна вегетарианска глава.

Много добре е всеки един, който не изпитва жизнена потребност да яде месо, да премине към вегетариански начин на хранене, но не като кауза, а просто така, между другото.

Когато си в лодката, движи се брега.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: Aлekc]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано29.07.09 09:54



Добре, прекрасно - Хитлер се вмества в клишето за фанатично убедения и ограничен в мисленето си волеви /ей за това не съм сигурна дали е най-подходящата дума за него, но карай/ лидер, както вече знаем - но какво да кажем за вярната му пасмина, за хора като Гьобелс, Гьоринг и др.?! Това, че не са били вегетарианци и въздържатели, попречило ли им е да изпълняват ролите си в Третия райх? (Май прекалено буквално приемаш едно изказване на Фойербах, струва ми се...)



Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: Aлekc]  
Автор Amitaba ()
Публикувано29.07.09 11:18



Вероятно да. В Тибет ако не ядат месо, ще умират от глад, а там будизмът е пуснал дълбоки корени и се е превърнал в начин на живот.



Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: Aлekc]  
Автор Amitaba ()
Публикувано29.07.09 11:27



Много добре е всеки един, който не изпитва жизнена потребност да яде месо, да премине към вегетариански начин на хранене, но не като кауза, а просто така, между другото.

И аз съм на това мнение. Смятам, че вегетарианският начин на живот е по-здравословен (не само в личен план за вегетарианеца), но не смятам, че трябва всички изведнъж насилствено да станат вегетарианци. И това, че жена ми ме гледа накриво, не ме спира да ям месо, когато усетя желание. Скоро не се е случвало де.





Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: Amitaba]  
Автор kambam (ollǝɥ)
Публикувано29.07.09 12:55



Много добре правиш като не си си забранил месото, аз няколко години не съм ял месо и сега дори ако ми се яде, не мога да опитам. Една вътрешна спирачка, която идва от това че много дълго време съм си мислил че не ям месо - може би не е лошо човек да яде веднъж на месец за да не се сковава толкова а и да проявява по-голямо разбиране. Все пак дали ядеш рядко или никога на практика няма съществена разлика.

Редактирано от kambam на 29.07.09 13:14.



Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: Roxy]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано29.07.09 14:49



Хитлер не е бил просто вегетарианец и въздържател, а крайно войнствен радетел в полза на вегетарианството и въздържанието.

Хората от неговото обкръжение не са имали собствени възгледи по този въпрос.

Що се касае до преклонението на Хитлер към всемогъществото на волята, то е изобразено много ярко в посветения на него знаменит документален филм без думи

, създаден от гениалната



Лени Рифенщал и Хайнрих Химлер в Нюренберг по време на снимките на "Триумф на волята" (1934)


Казват, че този филм е спечелил за каузата на националсоциализма многократно повече германци, отколкото всички речи на Хитлер взети заедно.




Култова сцена от филма, използвана по-късно от много световноизвестни режисьори.



Култова сцена от сериала "Звездни войни" на Джордж Лукас, в която е използвана композицията и дори музиката от нацисткия първоизточник.

Когато си в лодката, движи се брега.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: kambam]  
Автор Amitaba ()
Публикувано29.07.09 15:21



Все пак дали ядеш рядко или никога на практика няма съществена разлика.

И аз така мисля. Разликата е, че във втория вариант има опасност от развиване на погрешно самомнение.



Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: Aлekc]  
Автор Amitaba ()
Публикувано29.07.09 15:27



Ако поразгледаш клуб Магия, ще видиш, че дори едно безскрупулно същество като модератора от време на време пости, за да му "хванат" магиите. Така че постенето и неяденето на това или онова не е белег за нищо. Мотивите обаче СА белег.



Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: Amitaba]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано29.07.09 22:55



Според мен наличието на омраза по принцип е разрушително и саморазрушително.

Именно тази необуздана и всепоглъщаща омраза към "лошите" и "недостойните", като основна движеща сила в личността на Хитлер, е причината за постигналата го бърза катастрофа.

В резултат на това предсказаният от него хилядолетен Трети Райх прекратява своето съществуване само след 12 години и 4 месеца.

Днес много хора се опитват да изкарат Хитлер окултист, маг, медиум на тъмни сили и т.н. Някои, даже у нас, се опитват да му подражават.

Добре би било всички тези хора да не забравят, че реалната, а не привидната мощ и ефективност на Хитлер е била само 1,23%...

Когато си в лодката, движи се брега.
Когато си на брега, движи се лодката.

Редактирано от Aлekc на 29.07.09 22:59.



Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: Aлekc]  
Автор Amitaba ()
Публикувано30.07.09 11:32



1.23% от какво?





Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: Amitaba]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано30.07.09 13:30



И въобще как е изчислено?!





Тема Re: Опа-а-а...нови [re: Roxy]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано30.07.09 16:08



(Виде ли как стана проблема?!) Бай Хитлер май верно не се е отказал от лебервурстите:



Does this mean anything to us today? Nope. Opponents of vegetarianism or atheism are always pointing to Hitler as an example "proving" how wrong-headed those philosophies are, but it's just meaningless talk. I just pointed out that Hitler was actually a meat-eating Catholic. Does that mean that all meat eaters and Catholics are evil? Of course not.

Редактирано от Roxy на 30.07.09 16:13.



Тема Re: Опа-а-а...нови [re: Roxy]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано30.07.09 16:21



Според историка Робърт Пейн, митът за строгото вегетарианство на Хитлер вероятно е дело на министъра на пропагандата Гьобелс, както пише авторът на "Прочути вегетарианци" в тази статия:



Пълната версия на мита включвала и твърдения за неговия волеви аскетизъм и отказа му от цигари, месо, алкохол /само че той си пиел бира и вино/ и жени, като само първото било вярно...

П.С.: Само някой да каже сега лоша дума за биропийците, лоши пироноседящи факири такива!



Тема Re: Опа-а-а...нови [re: Roxy]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано30.07.09 17:21



Защо така бе Хитлере, защо така бе Адолф?!!!

Как сега ще громим крайните вегетарианци? Как???




Прочие, това, че еди-кой-си бил еди-какъв-си в повечето случаи е argumentum ad hominem и нищо не доказва, освен да провокира. Винаги подобни аргументи, при това повторени многократно, подсказват за липса на въображение или пък за желание за дребна провокация у техния автор.

И наистина, омръзнало ми е с тая втора световна война и тоя Хитлер, честно. Да почива в мир, пък който си няма работа, нека да му надига костите.

А вегетарианците, предлагам да ги оставим на спокойствие, щото е известно, че преживянето не става в движение.

___________



Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: Roxy]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано31.07.09 00:21



Просто Хитлер е обещал на германците един хилядолетен Райх, а им е осигурил този Райх само за 12 години и 4 месеца.

Делим 12х12+4=148 на 1000х12=12000.

Получава се 1.23%

Когато си в лодката, движи се брега.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: Aлekc]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано31.07.09 09:21



Мдам, просто и ясно. Интересно би било какво ще излезе, ако се изчисли темпа на икономическия растеж по негово време и ефективността на армията му - това би дали съвсем други проценти в съвсем други области...



Тема Re: Опа-а-а...нови [re: mo32]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано31.07.09 09:22



Анджък.





Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: Roxy]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано31.07.09 09:42



Напълно си права.

Но ти би ли си купила суперкола с всички мислими екстри, за която обаче знаеш, че ще се скапе напълно още на 12-ия ден?

Когато си в лодката, движи се брега.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: Aлekc]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано31.07.09 09:56



А кой би пуснал на пазара суперкола с всякакви екстри, за която да е известно, че се скапва напълно още на 12-тия ден и след това производителят да трябва да заделя провизии /средства за потенциални разходи/ за милиони по сервизно обслужване?! Прекалено лесно изключваш другите варианти, което е вредно за аргументацията и спора.



Редактирано от Roxy на 31.07.09 09:56.



Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: Aлekc]  
Автор KREDOR (кирилизатор)
Публикувано31.07.09 10:34



Просто Хитлер е обещал на германците един хилядолетен Райх, а им е осигурил този Райх само за 12 години и 4 месеца.

Делим 12х12+4=148 на 1000х12=12000.

Получава се 1.23%


:)))))))) Не знам за Хитлер, ама този начин за пресмятане на ефективност ме утрепа :)) По тази формула май най-добре е да си мълчи човек, па колкот издеяни - се е файдица ;)



Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: Roxy]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано31.07.09 12:05



Никой, разбира се.

Но германците са се излъгали да последват Хитлер и да започнат по негова инициатива война срещу половината свят.

Така великолепната и ненадмината в много отношения и до днес немска военна машина е катастрофирала напълно точно след 6 години без 4 месеца.

Когато си в лодката, движи се брега.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: KREDOR]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано31.07.09 12:11



Защо пък да си мълчи?

Достатъчно е само да не надуват до спукване такива гигантски балони с опашати лъжи и болни фантазии.

Освен хилядолетният Райх, скоро след него се срина и следващият научно доказан съвършен и вече обществен строй - комунистическият.

И то броени години преди ние, българите, да влезем в него.



Когато си в лодката, движи се брега.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: Aлekc]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано31.07.09 12:18



"Научно доказан" - но от кого?! Защото поради подчиненото положение на хуманитарните (и не само) науки спрямо официалната идеология в тоталитарните страни, се получава тавтология, затворен кръг и една от задачите на строя е да се самодоказва чрез собствените си методи от подчинените си науки. Което извън съответната система на практика няма стойност за един независим оценител...

Редактирано от Roxy на 31.07.09 12:25.



Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: Aлekc]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано31.07.09 12:20



За което е имало съвсем реални социално-икономически предпоставки. Не че това оправдава някого, но е добре да се отчита.



Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: Aлekc]  
Автор Amitaba ()
Публикувано31.07.09 13:34



А темата не беше ли за Свами Дев Мурти и посещението му в България? Пак стигнахме до Хитлер.





Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: Amitaba]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано31.07.09 13:36



Караме-вараме - и пак я до Хитлер, я до световната конспирация опират нещата...





Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: Roxy]  
Автор Amitaba ()
Публикувано31.07.09 14:28



Май така става.





Тема Хайде сега аз да ти дам домашна работанови [re: Aлekc]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано01.08.09 01:12



Хайде сега аз да ти дам домашна работа.

Алекс писа:
Но германците са се излъгали да последват Хитлер и да започнат по негова инициатива война срещу половината свят.

Как точно е било е трудно да кажем. В днешно време повечето от "истината" е пречупена през призмата на победителите. Защо е започнала първата и втората световни войни? Хитлер посочва друга причина в своето политическо завещание.



Та въпроса ми е защо? Каква е причината Хитлер да посочи евреите като основна причина за войната? Това са няколко факта които упорито се прикриват и хората се държат в незнание. Ха сега да те видя



Тема Re: Хайде сега аз да ти дам домашна работанови [re: oтБpaxмaн]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано01.08.09 08:50



Не смятам за целесъобразно да се впускам в анализ на тази крайно сериозна и деликатна тема, която ми предлагаш за публична дискусия. Поне засега.

Това обаче, което е несъмнено, че Хитлер проигра шансовете си, докара Германия до катастрофа и даде възможност на световния еврейски финансов свръхелит, държащ Съединените щати в подчинение с чисто финансови средства, днес да диктува с тяхна помощ волята си на почти целия останал свят.

По тези въпроси предостатъчно е казано и показано в "Цайтгайст" и "Цайтгайст Адендум" - тва впечатляващи филма, дело отново на евреи.

Военните анализатори смятат, че след неочаквания и за самия Хитлер блестящ военен разгром на Франция, Хитлер е трябвало незабавно да изгони англичаните от Суец (тогава там те са имали само една дивизия) и флотът им от Средиземно море.

След това немската армия е трябвало безпроблемно да достигне до Иран и Ирак и да гарантира на Германия неограничен достъп до петрол и други суровини. Така Германия щеше да парира руската опасност и да приключи победоносно войната с Англия.

Това не са мои идеи, а на Гудериан, Ромел и други блестящи германски военни стратези.

Вместо това Хитлер, който не усява да се справи дори и с Англия, напълно безрасъдно нахлува в СССР и обявява война на САЩ.

А и СССР, и САЩ го превъзхождат многократно по ресурси и потенциал.

Впрочем тази тема е детайлно и убедително развита в следната нашумяла и у нас книга:



Когато си в лодката, движи се брега.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Хайде сега аз да ти дам домашна работанови [re: Aлekc]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано01.08.09 10:13



В отговор на Алекс:
Не смятам за целесъобразно да се впускам в анализ на тази крайно сериозна и деликатна тема, която ми предлагаш за публична дискусия. Поне засега.

Това обаче, което е несъмнено, че Хитлер проигра шансовете си, докара Германия до катастрофа и даде възможност на световния еврейски финансов свръхелит, държащ Съединените щати в подчинение с чисто финансови средства, днес да диктува с тяхна помощ волята си на почти целия останал свят.


Първо защо смяташ че това е деликатна тема? Не живеем вече в комунизма? Има свобода на словото, нали! Ако и днес се страхуваме да кажем какво мислим, тогава за каква демокрация говорим?

Хитлер, Рузвелт, Сталин, Чърчил, и четеримата са се изказвали открито за съществуването на тайна световна еврейска организация, която да манипулира света в техен интерес. Втората световна война не беше спечелена нито от руснаците, нито от англичаните, нито от американците. Тя беше спечелена от евреите. Финансовите магнати на запад са почти изцяло в ръцете на евреи в днешно време. Финансовите кризи се предизвикват имено от тези организации с цел забогатяване по един много хитър начин. Дори световните войни бяха предизвикани пак от тези организации, поне така мисля в момента.

Събирам от тук от там някой факт. Затова те попитах, ако знаеш нещо пиши.

Не мисля че има каквато и да е опасност от излагане на факти. И ти и аз сме прекалено дребни риби за да ни обърнат някакво внимание. И все още няма диктаторско ограничение на свободата на словото. Страхувам се че може нещата да отидат нататък, но все още не са.

Специално за цайтгайст - този филм казва някой неща и някой неща преувеличава и говори глупости. Не знам дали това не е съзнателно направено? Защо? Защото тези факти които споменава филма ако се кажат направо те са насочени към евреите директно. В същото време ако истинските факти се кажат заедно с няколко глупости, обикновеният човек тук на запад е склонен да приеме за глупост целият филм и по този начин истинските факти да бъдат отново скрити от хората.



Тема Re: Хайде сега аз да ти дам домашна работанови [re: oтБpaxмaн]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано01.08.09 10:24



Ти също не говориш с факти.

Имам впредвид за т.нар. еврейски организации, които ограбвали света...Обикновено хората, които го говорят, са го чули отнякъде и не могат да се аргументират...



Тема Re: Хайде сега аз да ти дам домашна работанови [re: oтБpaxмaн]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано01.08.09 10:38



И все още няма диктаторско ограничение на свободата на словото.

Доколкото зная, на Запад всяко изказване, което е счетено, че има антисемитски подтекст, е наказуемо.

___________



Тема Re: Хайде сега аз да ти дам домашна работанови [re: Aмpитa]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано01.08.09 11:13



В отговор на:

Автор: Aмpитa
Тема: Re: Хайде сега аз да ти дам домашна работа

Ти също не говориш с факти. Имам впредвид за т.нар. еврейски организации, които ограбвали света...Обикновено хората, които го говорят, са го чули отнякъде и не могат да се аргументират...


На някой от евреите им трябват точно такива като теб

Знаеш ли английски? да ти посоча доста неща.



Тема Re: Хайде сега аз да ти дам домашна работанови [re: mo32]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано01.08.09 11:15



Доколкото зная, на Запад всяко изказване, което е счетено, че има антисемитски подтекст, е наказуемо.

Точно от това се страхувам, започва май открита диктатура? Но все още не е явна, все още не е опасно.



Тема Re: Хайде сега аз да ти дам домашна работанови [re: oтБpaxмaн]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано01.08.09 11:41



Съответните закони не са от вчера. Макар, че какво значение има? Нека се поучим от опита на великия 'тантрист'

Хю Хефнер, който е казал, че няма добра или лоша реклама, а само реклама - смисълът е, че за някои неща е важно просто да се говори.


Гледай си живота и кефа и не се занимавай с обществени простотии, които хабят време и енергия. Човек трябва да е наясно с обстановката, без да е въвлечен в нея. Aurea Mediocritas.

___________



Тема Re: Хайде сега аз да ти дам домашна работанови [re: mo32]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано01.08.09 11:52



Гледай си живота и кефа и не се занимавай с обществени простотии, които хабят време и енергия. Човек трябва да е наясно с обстановката, без да е въвлечен в нея. Aurea Mediocritas.

Aurea Mediocritas - Златната среда е понякога в края! Човек може да се занимава с всичко и да не бъде въвлечен в това с което се занимава. Това е трика. Да си във водата и да не се намокриш, така както лотосовият лист.

Кое е простотия, това вече е трудно да се определи





Тема Re: Хайде сега аз да ти дам домашна работанови [re: oтБpaxмaн]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано01.08.09 12:11



Времето е безценен ресурс, защото не може да се върне, а не знаем колко ни е отредено напред. Така че всяко нещо, което хаби време, за мен е простотия.

В случая с Хитлер и евреите, и подобни теми - занимателни и поучителни теми; човек трябва да знае в какъв свят живее. Но лично за мен с това свършва всичко. Оттам нататък е загуба на време и излишно пристрастие, което подменя истински важните неща.

Моите приоритети са прости: човек трябва да е здрав, в кондиция, и да се опитва да се грижи за близките си като дава личен пример. За духовните алабализми - кой колкото му е интересно и според възможностите.

Казвам ти това, защото за мен е лесно да определя какво е глупост и какво не е.

___________



Тема Re: Хайде сега аз да ти дам домашна работанови [re: mo32]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано01.08.09 12:25



Казвам ти това, защото за мен е лесно да определя какво е глупост и какво не е.

Изключително трудно е да се определи кое е глупост и кое не. Някой неща които изглеждат като глупост се оказват сериозно нещо и обратно. За някой може да е било глупост да гледа как ябълките падат от дървото. Но Нютон се е замислил над това.

За други е много важно да се ходи редовно на църква, да се палят свещи и т.н. За мен това е пълна глупост.

Евреите имат един критерий, ако правиш пари, значи не е глупост, ако не правиш пари значи е глупост





Тема Re: Хайде сега аз да ти дам домашна работанови [re: oтБpaxмaн]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано01.08.09 13:09



Разбрах какво имаш предвид още от началото. Мисля, че ти не си ме разбрал.

Опитах се да ти дам един ясни критерии, според който може да се определи дали едно нещо е глупост или не е.

1. Време - ограничено.
2. Здраве
3. Жизненост - силата и волята да правим нещата, които ни харесват

В твоя пример със молещите се и свещите, бих казал, че ако това им носи здраве и жизненост, то те не си губят времето. Въпросът е, когато се молят за здраве - има ли кой да чуе молитвите им и да им даде здраве?

И един прекрасен, последен метод да се разбере какво е глупост - Смъртта. Пред нейното лице много "важни" неща губят своята ценност.

Разбира се, че всичко е субективно. Аз лично не искам едва в края да разбера кое е било важно и кое не е. Макар че това е истинската проверка.

___________



Тема Re: Хайде сега аз да ти дам домашна работанови [re: mo32]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано01.08.09 13:58



И един прекрасен, последен метод да се разбере какво е глупост - Смъртта. Пред нейното лице много "важни" неща губят своята ценност.

Аз те разбрах ама ти не ме разбираш

Казах ти че е много трудно да се определи кое е глупост и кое не. Дори и смърта не е критерий. Според някой брадати терористи в днешно време смърта е геройство и нещо хубаво. Според някой други това е глупост.

Според един човек нещо не е глупост днес, а утре става глупост!?

Всичко е относително, всичко е субективно, временно, мода и т.н. Критерий няма.

Според едни да правиш пари е хубаво, според други е празна работа, според едни да живееш 100 години е добро според други е празна работа.

Всеки е съгласен че не трябва да си губим времето в празни неща, но според едни хора нещо може да е губене на време а според други хора това да бъде нещо полезно.

Абе трудна работа, няма общ критерий по който всички да се съгласят.

Дори и за здравето няма пълно съгласие. Защото някой наркомани пет пари не дават за здравето си. Важното е да си вземат дозата нали?



Тема Re: Хайде сега аз да ти дам домашна работанови [re: oтБpaxмaн]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано01.08.09 16:53



Казах ти че е много трудно да се определи кое е глупост и кое не. Дори и смърта не е критерий. Според някой брадати терористи в днешно време смърта е геройство и нещо хубаво. Според някой други това е глупост.

Първо, говориш от твоя гледна точка. Не може да си обективен; никой от нас не може. Та в тая връзка, мен не ме интересува какво според теб мислят хората и дали за тях е трудно. Интересува ме за ТЕБ как е - трудно ли ти е да определиш кое е глупост или не ти е трудно?

Второ, кажи ми как ТИ определяш нещата. Приемам, че общ критерий няма, макар да е очевидно, че времето е ограничено и никой не разполага с него в излишък. Но да кажем, че това е само за мен.

Какви са твоите критерии, по които определяш дали нещо е глупост или не е?

___________



Тема Re: Хайде сега аз да ти дам домашна работанови [re: oтБpaxмaн]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано02.08.09 00:20



Рамана Махарши умира едва през 1950 г. По време на войната са го посещавали много европейци и американци и са му задавали всякакви въпроси. Но странно защо, ако вярваме на стенографите, никога не са го питали той какво мисли за Хитлер.

Според Савитри Деви обаче, точно по това време му е бил зададен въпроса какво смята за Хитлер и Рамана отговорил кратко: "Той е Джнани."

Казано с по-прости думи: за Рамана Хитлер е бил не толкова човек или политик, а мрачна природна стихия в човешки образ.

Ако се интересуваш коя е Савитри Деви, погледни тук:



Когато си в лодката, движи се брега.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Хайде сега аз да ти дам домашна работанови [re: Aлekc]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано02.08.09 02:00



Първо правиш голяма грешка ако търсиш някакъв правилен отговор сред индийските гуровци за политическите събития или фигури. Гурувците в Индия хабер си нямат от тези неща и си фантазират глупости. Поне по голямата част от тях включително и Рамана Махариши. Той специално е последният човек от който да се черпи информация по този въпрос. Най вероятното е говорил глупости и затова сега всичко се пази в тайна. Възможно е да е бил и симпатизант!?

Това което цитираш за Савитри Деви се нуждае от поправка:

Според Савитри Деви обаче, точно по това време му е бил зададен въпроса какво смята за Хитлер и Рамана отговорил кратко: "Той е Джнани."

Казано с по-прости думи: за Рамана Хитлер е бил не толкова човек или политик, а мрачна природна стихия в човешки образ.


Джнани е нещо хубаво! Джнани се нарича някой който може да различава между реалното и нереалното. Джнани е йоги който е постигнал висшето знание. Така че ако Рамана се е изказал така за Хитлер, това означава че според него Хитлер е бил много добър човек, а не мрачна природна стихия както ти го наричаш. Както и да е, Рамана е последният човек към който ще се обърна за информация що е бил Хитлер.

За Савитри Деви не бях чувал но прочетох по интернет има достатъчно на английски. Била е доста объркана както и всички останали религиозно заблудени хора. Опитвала се е да пробута идеята че Хитлер е прероден Вишну. Такъв идеотизъм сам по себе си е достатъчен за да я наредя в една редица с Нирмала Деви, Сай Баба, Дънов и който си искаш още откачалник.



Тема Кое е глупаво и кое ненови [re: mo32]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано02.08.09 02:15



Кое е глупаво и кое не от гледна точка на йога.

Какви са твоите критерии, по които определяш дали нещо е глупост или не е?

От гледна точка на Йога всеки който не е просветлен трябва да се стреми към просветление. Ако той не прави това, значи той е глупав. Тези които са постигнали просветление, за тях е позволено да правят всичко при условие че в същото време правят различаване с интелекта, създават дистанция между себе си и своите желания, не се отъждаствяват с тях, биват безпристрастни наблюдатели на света и на себе си. Така че няма значение какво прави човек, може да е абсолютно всичко, дори и най голямата глупост на света. Но щом като човек върши това безприсрастно, без идентификация, без очакване на резултат, като наблюдава и остава пълен реалист, напълно обективно схваща нещата, тогава той не върши глупост.


Що се отнася до мен, до моето мнение, ако ме беше попитал този въпрос преди 20 години бих ти отговорил, че глупаво е онова което е себично. Онова което е насочено към помагане на обществото като цяло не е глупаво. В днешно време обаче не съм така категоричен с това мое старо разбиране



Тема Re: Кое е глупаво и кое ненови [re: oтБpaxмaн]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано02.08.09 07:58



За мен пък всеки, който е категоричен по спорни за човечеството като цяло въпроси е или глупав, или просветлен.

Мъдрият затова е мъдър, защото съзнава неизбежната условност и ограниченост на собствените си представи за нещата. И поради това, за разлика от глупеца, не е изцяло подвластен на своите лични ограничения, несъвършенства и заблуди.

Когато си в лодката, движи се брега.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Може ли един воин да е Джнани?нови [re: oтБpaxмaн]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано02.08.09 08:50



В случая аз съвсем не цитирам Рамана Махарши, а още по-малко Савитри Деви като авторитети, а единствено като фактически доказателства за две неща:

1. Че има наложено информационно затъмнение на тема Хитлер дори върху изказванията на Рамана Махарши, с което и неговите най-предани последователи не смеят да не се съобразяват. Защото според официалната информация Рамана нито веднъж не е споменал името "Хитлер", да речем дори негативно.

А религиозно заблудената, но смела и честна Савитри Деви е изплюла камъчето и е обявила на всеослушание нещо, което се е разчуло по това време, но след това е станало обществено табу.

2. Могъл ли е обаче Рамана изобщо да нарече Хитлер, Джнани?

Доколкото познавам доста ясните и последователни адвайта-схващания на Рамана, той е могъл да го нарече така.

Рамана изхожда от представата за Вселената като единно видимо и невидимо вечно цяло, одушевено от единен и неделим в своята същност вечен живот.

Това е реалността и тя не зависи от никого. Но по някаква необяснима причина в човешкото съзнание възниква илюзорната представа, че всеки един от нас има свой, напълно отделен от всички останали и от цялото собствен живот, своя напълно отделна от цялото обособена същност, която някои наричат своя душа.

Те не забелязват очевидния факт, че човек изразява дори своите най-интимни и тайни за другите мисли посредством даден език, а всеки един език е надличностен и колективен по самата си същност. Единствено благодарение на тази обща за всички нас надличностна форма на разумност, наречена от древните Логос (Слово), ние в момента сме способни да общуваме и да се разбираме помежду си.


Няма загадка по-голяма от тази: ние, които сме самата реалност, търсим Реалността. Мислим си, че има нещо, което скрива от нас Реалността и че докато не го разрушим, не ще можем да постигнем Истината. Това обаче очевидно е нелепо.

Ще настъпи ден, в който ще се смеем на предишните си усилия. Това, което ще постигнем в този ден е налице още сега тук.

Шри Рамана Махарши



ВСЕКИ, който се пробуди от илюзията си, че е нещо отделно от Цялото, и започне да съзнава себе си като неразделна и органична смъртна проява на вечно творящата безсмъртна природа, Е Джнани.

За един Джнани няма никакво значение дали му е отредено да проживее остатъка от живота си напълно неизвестен в някое затънтено ъгълче на планетата или пък да се появи на световната сцена като някаква значима за съдбините на човечеството историческа личност. А също изява на коя от вечните като самата творяща природа нейни градивни или разрушителни сили, е самия той.

Единствено важното в случая е, че чрез него се изявяват много по-мощни от ограничения човешки ум първични природни сили, какъвто е случая и с Хитлер.

Струва ми се, че и Бхагавад Гита не учи по този въпрос на нещо много по-различно, от това, което ни казват днес от личен опит не само Рамана, но и мнозина други пробудени хора.

Бъди напълно безкористен, отдаден и безстрашен проводник на Единния Живот!

Когато си в лодката, движи се брега.
Когато си на брега, движи се лодката.

Редактирано от Aлekc на 02.08.09 08:56.



Тема Re: Кое е глупаво и кое ненови [re: Aлekc]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано02.08.09 09:41



В отговор на:

Автор: Aлekc
Тема: Re: Кое е глупаво и кое не

За мен пък всеки, който е категоричен по спорни за човечеството като цяло въпроси е или глупав, или просветлен.


Да си категоричен в нещо все още не означава че си глупав. Хората трябва да са категорични по въпроси за които имат цялата информация и правилни заключения. Една ябълка и една ябълка прави две ябълки. Човек трябва да е категоричен.

Но за някой въпроси където нямаме цялата информация или не може да я обработим с наличните знания, по добре е да се предпазим от категоричност. Точно това е положението което цитираш по горе и точно това е което и мен ме смущава.

В днешно време официалното становище по медиите и сериозните издания е КАТЕГОРИЧНО по отношение на Хитлер и нацизма. Изкарват го луд, смешен, жесток, по черен от дявола. Самите евреи пък ги изкарват страдалници и мъченици, един вид света вода ненапита.

Но дали наистина е било така? Нещата не са черни и бели. Най вероятното според мен е че Хитлер и нацистите не са били изцяло на погрешна позиция. Най вероятното е че те също са имали и положителни черти, имало е и нещо добро в тях. Правили са грешки, правили са и положителни неща, били са прави в някой отношение.

Същото се отнася и до евреите. Едва ли са били съвсем безгрешни и невини. Сигурно е имало причини да насъскат срещу себе си гнева и умразата на толкова хора.

ЗАТОВА ТЕ ПОПИТАХ ДАЛИ ЗНАЕШ НЕЩО! ЗА ДА СРАВНЯ С ТОВА КОЕТО АЗ СЪМ НАУЧИЛ!

Редактирано от oтБpaxмaн на 02.08.09 09:42.



Тема Re: Може ли един воин да е Джнани?нови [re: Aлekc]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано02.08.09 09:51



В отговор на:

Автор: Aлekc
Тема: Re: Може ли един воин да е Джнани?
1. Че има наложено информационно затъмнение на тема Хитлер дори върху изказванията на Рамана Махарши, с което и неговите най-предани последователи не смеят да не се съобразяват.


Това ме притеснява и мен. Не съм сигурен, но изглежда че е така!?!



Тема Re: Може ли един воин да е Джнани?нови [re: Aлekc]  
Автор edinica_nula (познат/непознат)
Публикувано02.08.09 09:54



Всеки ще не ше е проводник на Божественото, даже самата проводяща материя е част от Божественото.
Божия Проява, Проявление, Изява.
Всяка привидна индивидуалност е такова нещо, независимо дали съзнава, или не съзнава всичко това.
Едва ли Хитлер е бил съзнтелен за това, че чрез него става проява на Тъмнината, ката аспект на Бога.
Така или иначе това е било предопределено. Такъв е бил момента. От това се е нуждаела Цикличността, за да се изпълни преднаписаното.
Филмът си има сценарий и режисура, които са одавна писани.

Единственото, което може да извлече човек, ако въобще му е дошъл момента за да осъзнае това, а не да го проспи, то е да не позволява, до колкото има сили, да бъде проводник на Тъмнината... не че от такива проводници няма нужда, но защо точно ти да бъдеш този и такъв...
Или както пише Руми: "До кога ще бъдеш твърда и назъбена скала? Не дойде ли мига да станеш рохка земя, която да подлежи на обработка - на оран, на сеитба... че да се роди нещо от недрата ти... нещо благородно, което да донесе плодове и ползи за останалите привидно разделили се частици в/от Цялото?"

Всъщност опита ме доведе до осъзнаването на това, че човека е твърде слаба форма и всичко при него зависи от това какво ще се "налее в Чашата", ако същото това Нещо, което излива, преди това не е предприело деиствия на изпразване от старото, очистване, поправки по съда... то времето за наливането още не е дошло.

Защото и мислите в мозъка са гости и пратеници, а те са тези които определят съзнанието и подсъзнанието, трупайки се с времето.
Мислите са родители на чувствата. Чувсвата пък - от тях произлизат емоциите. Емоциите - те раждат страстите, а пък самите страсти слагат началото на формите (телата, твърдата материя).

Ето защо хората понякога нямат нужната воля, сила и съзнание за да бъдат други, защото все оше тези неща не са привнесени в тях.

Човек се ражда подобно на семе. Израства като фиданка и се превраща в дърво. През целият този път, това нещо е зависимо от условностите, които идват към него и които го обграждат.
С какво сухото дърво е виновно, че на него не гнездят птиците, че не ражда плодове?
Нима скалата може сама по себе си да се промени в плодородна почва?

Ето защо да съди човек човека и да го вини е безсмислено и наивно.
Всеки е такъв какъвто му е дадено да бъде, но ако в някого са дошли мислите и стемежа към/за промяна, то това също е даденост, дар, които не бива да се пропуска.
Затова е казано: "Следвай своята Дхарма"; "Следвай Дао"
Бъди като водата - следвай наклона и се приспособявай към релефа на земята. "Бъди Буден" и внимателен, а в същото време - отпуснат, че да може да не създаваш сам на себе си противодействие, съпротивление, което да възпира проводимостта ти.
Смирен и (с)покоен, в ненасилие и в ненамеса, която евентуално да разрушава хармониата.
Ти си просто тон/звук от една твърде мащабна ария. Прозвучавай както ти е предопределено.

Редактирано от edinica_nula на 02.08.09 10:20.



Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: Amitaba]  
Автор amazonian (ентусиазирана)
Публикувано02.08.09 13:11



Растенията не са ли живи?

Don't tell me what I can't do



Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: amazonian]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано02.08.09 13:32



Споко, намерен е начин да пожалим растенията и да се отървем и от последната лоша карма - слънчевото хранене.



Напоследък се чудя, дали пък това "слънчево хранене" не е хитър план на индийците, да ни направят всичките като тях - с приятен индийски тен, зяпайки срещу слънцето?!

___________



Тема Ашк олсуннови [re: edinica_nula]  
Автор titiksha_ (ГАНЕША)
Публикувано02.08.09 13:34



Десятката в десятката



ОМ НАМО НАРАЯНАЯ



Тема Re: Хайде сега аз да ти дам домашна работанови [re: oтБpaxмaн]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано02.08.09 13:36



Знам английски, въпреки че бих предпочела някой да ми смели информацията.





Тема Re: Ашк олсуннови [re: titiksha_]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано02.08.09 14:12



Право в целта и право в десятката ама от другата страна. Вярно е че всичко е проводник на божествената воля, така е според писанията. (не е мое мнение обаче, както и да е) Но това е само от гледна точка на абсолютното, това е само така от божествена гледна точка. От гледна точка на обикновеният човек НЕ Е!! Защо? Защото ако приемем това че е така, тогава на всеки му е позволено да прави каквото си иска, убива, изнасилва, граби, лъже и т.н. и след това да се оправдава (АКО ГО ХВАНАТ

), че той бил проводник на божествената воля. Разбираш ли? Открехва се вратата на ада. Не върви.

Това което му казват "от божествена гледна точка" или "от гледна точка на абсолюта" служи единствено и само за настройване на ума на медитация. Когато човек си каже така, той е в състояние да успокои ума. Но с тази нагласа на ума НЕ МОЖЕ ДА СЕ ДЕЙСТВА В СВЕТА НА ДВОЙКИТЕ ПРОТИВОПОЛОЖНОСТИ!!!

Така че десятката ама от другата страна

Редактирано от oтБpaxмaн на 02.08.09 14:16.



Тема Предлгам ти компромисен вариант:нови [re: oтБpaxмaн]  
Автор titiksha_ (ГАНЕША)
Публикувано02.08.09 15:27



(като за света на двойкоте противоположности)

В десятката и то от двете страни...
Напълно те разбирам и съм съгласен, че не трябва и е опасно даже да се крие и оправдава едно вредно деяние с "божията воля" и с проводимата ни способност на същата и т.н. и т.п..... . Но 10 според мен не дума в тази посока молим по възможност не му слагай на 10 думи в устата от тебе си...
Аз не схванах "стрлебата" на 10-та като оправдание за безчинства и безскруполно поведение и демек разбирането на Свободата като свободия. Едно от нещата, които намерих в написаното от 1-0 за себе си е "че е по-важно да сме взискателни и бдителни и будни за своите бъкии от колкото да съдим и осъждаме на другите нещата(ей сега пък да не речеш, че отричам прокуратурата и съдилищата- молим те). Ето:

"Единственото, което може да извлече човек, ако въобще му е дошъл момента за да осъзнае това, а не да го проспи, то е да не позволява, до колкото има сили, да бъде проводник на Тъмнината... не че от такива проводници няма нужда, но защо точно ти да бъдеш този и такъв...
Или както пише Руми: "До кога ще бъдеш твърда и назъбена скала? Не дойде ли мига да станеш рохка земя, която да подлежи на обработка - на оран, на сеитба... че да се роди нещо от недрата ти... нещо благородно, което да донесе плодове и ползи за останалите привидно разделили се частици в/от Цялото?" "

Разбира се за мен има и не само това...
От друга страна edinica_nula е супер и мн се кефя когато и където да срещна туй създаниеДаже кат можем па взема та го гушна. Какво да се прави сантименти двойствено-светни.
Та айде да си стиснем ръцете на "в десятката от двете страни"

Ще използвам случая да ви балгодаря за тази тема особенно в часта си за Хитлер. Отпуски, работи и какво ли не още та скоро не бях "идвал" тъдява и четох с интерес
Абре ти няма ли да минеш към Булгаристан най-накрая ... то бива -бива ама ... Няма много да те гушкам а бирата и мастичката и/или некое винце са от мен - може и чайче ама не е мн мн желателно...

ОМ НАМО НАРАЯНАЯ

Редактирано от titiksha_ на 02.08.09 15:32.



Тема Re: Предлгам ти компромисен вариант:нови [re: titiksha_]  
Автор edinica_nula (познат/непознат)
Публикувано02.08.09 16:23



"Доброто" и "добротата" са напълно естесествени, докато "злото" е в повечето случаи мотивирано.
Защо няма опасност от проява на "зло" в/чрез постоянно будния и съзнаващ нещата човек?
Именно защото е свел егоизтичната си природа (аз-а) до минимум и не вече тои е шефа, или по-скоро - започва се опитва да не се има за Господар, ами стои смирен и се ползва от молитвата, или от друга практика, ако в будността си забележи, че "Тъмни" енергии се опитват да намерят път за проява, чрез тялото, в което той самия обитава.

"Злото" се проявява, ако липсва смирението. Инак може да дойде, но да се прояви ще му е трудно. И точно това е Сатана (Противникът на Бога/ Противникът на Живота) - аз-а - онзи, който се е счел и се има за индивидуялност, разделена сама по себе си от всичко останало.
Тагава егоизтичното съзнание прави поразии. Аз върша! Аз, аз, аз... Аз искам...
Амбиция! Стах.

Ако човек се намери за проводник и снижи аз-а си, то с това ще се намалят и амбициите му, желанията, щенията, или както е известно в Будизма - жаждата.
Тогава как би могло да съществува "злото"? Тогава аз-а спира да действа за себе си.
От тази позиция остава на човек просто да бъде бдителен (буден) за енергиите, които се спускат в него по вертикала, или които му се лепят по някой от хоризонталите, да ги пресява и ако има сили да ограничава изявата на "тъмната" част от тях.
Ако ли няма сили, то нека се моли за помощ и помощ ще получи, стига да се моли със/от сърцето си.

Забелязал съм по себе си, че "тъмните" енергии, или същности, или бесове, или демони, или духове се изявяват успешно винаги, когато себичността е на лице, в прекия и преносния смисъл на думата.
Ако аз-а е смирен до земята, то е и повече освободеното място за естествеността.
Колкото по-малко "аз", толкова повече място има за изначалното естесво, което по съществото си е Чиста форма на Божествено излъчване.
Как тогава да бъдеш проводник на "Тъмнината"?

Иначе всеки, които твърди, че Бог се проявява, чрез него е прав, но нека не се забравя, че Бог много лица и че това да бъдеш проводник на "тъмната" страна на Бога, носи единствено нещастие и смърт, колкото и да са условни тези понятия, като в същото време, въпросния проводник, си заработва задължения, защото най-малкото става обект на проклетия и омраза, което разбира се донася и на него самия (останал сам, без подкрепата на Божията Любов) страдание.
Кой осъзнато желае да страда освен Будите?
Никой друг.

Редактирано от edinica_nula на 02.08.09 16:26.



Тема Re: Предлгам ти компромисен вариант:нови [re: edinica_nula]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано02.08.09 16:54



Как смаляваш Аз-а си? Като си буден/бдителен ли?

___________



Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: mo32]  
Автор amazonian (ентусиазирана)
Публикувано02.08.09 17:33





Don't tell me what I can't do

Тема Re: Предлгам ти компромисен вариант:нови [re: edinica_nula]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано02.08.09 17:41



Само един въпрос: как гледаш от тази гледна точка на вечната борба за оцеляване в животинския свят?

Когато си в лодката, движи се брега.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Предлгам ти компромисен вариант:нови [re: Aлekc]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано02.08.09 17:57



Че откога човекът не е част от животинския свят? Борбата при нас е не по-малко жестока, макар и скрита зад политика, икономика, търговия, социален статус - войни, убийства, кражби, рекет, побоища, малтретиране, изнасилвания... забравих психическия тормоз, който го има в училище, на работното място, понякога и в семейството...

___________

Редактирано от mo32 на 02.08.09 17:59.



Тема Re: Предлгам ти компромисен вариант:нови [re: mo32]  
Автор edinica_nula (познат/непознат)
Публикувано02.08.09 18:14



С бдително смирение, което е едно и също на това да си едновременно наблюдател и просяк на Божествена Любов.



Тема Re: Предлгам ти компромисен вариант:нови [re: Aлekc]  
Автор edinica_nula (познат/непознат)
Публикувано02.08.09 18:19



Като на Бог, който непрекъснато си играе на криеница с мен (със Себе Си)!
Бог: "Тук ли Съм? Виждаш ли Ме тук? А Тук? Нима не Съм и тук и там?"

Отговарям: "Ооуу, Боже, не можеш да ме измамиш! Познах Те, съзрях Те! Ти Си!"



Тема Re: Предлгам ти компромисен вариант:нови [re: edinica_nula]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано02.08.09 18:51



Благодаря за отговора!

___________



Тема Re: Предлгам ти компромисен вариант:нови [re: mo32]  
Автор edinica_nula (познат/непознат)
Публикувано02.08.09 19:48



Също ти благо+даря за присъствието/участието/въпроса... и въобще за това... че си Ти!



Тема Re: ако искаш да отговориш, разбира сенови [re: edinica_nula]  
Автор amazonian (ентусиазирана)
Публикувано02.08.09 19:52



Този Бог, който "играе на криеница" има ли личностен елемент в него или е надличностен? Или е "всичко"?

Don't tell me what I can't do



Тема Re: ако искаш да отговориш, разбира сенови [re: amazonian]  
Автор edinica_nula (познат/непознат)
Публикувано02.08.09 19:58



Бог ли как Го виждам? Как ми се е представил? Като какво съм Го пазнал?
Като Всичкото и Нищото.



Тема Re: Предлгам ти компромисен вариант:нови [re: mo32]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано02.08.09 20:23



Да, но животните нямат его, нямат съвест - те са невинни.

Защо тогава хората да не се държат като тях?

Когато си в лодката, движи се брега.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Предлгам ти компромисен вариант:нови [re: Aлekc]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано02.08.09 21:33



Това, че имаме осъзнабане и възможност за избор е предимство, недостатъка е Егото. Не ми се вижда алтернатива, да изоставя първото, заради второто. Още повече че сме във клуб, който е посветен именно на система, която прави възможен отстраняването на Егото, без загуба на правото на избор.

А темата е за Дев Мурти, който наблюдавайки конете (конските движения, които на български са преведени като крокодилски) и други животни е изнамерил движения, които да спомогнат заздравяването на гръбнака и освобождаване от умората. Така че има начин да вземем и нещо от инстинктите на животните, което ние сме загубили.



___________



Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: mo32]  
Автор Amitaba ()
Публикувано02.08.09 23:22



Няма добра и лоша карма. Има карма. И я има, за да се учим на състрадание и любов. Всички знаем, че когато си бил от другата страна в даден конфликт, не си толкова безсърдечен в отношението си. Затова ни се дава да бъдем и от двете страни.





Тема Re: Предлгам ти компромисен вариант:нови [re: Aлekc]  
Автор Amitaba ()
Публикувано02.08.09 23:34



Тази "борба" е само на повърхността. Това е, което ние виждаме с нашето изпълнено с противоречия съзнание. За някои хора и дъждовното време е "лошо". Въпрос на гледна точка.
Всичко е една игра.



Тема Re: Предлгам ти компромисен вариант:нови [re: mo32]  
Автор Amitaba ()
Публикувано02.08.09 23:41



Че откога човекът не е част от животинския свят? Борбата при нас е не по-малко жестока, макар и скрита зад политика, икономика, търговия, социален статус - войни, убийства, кражби, рекет, побоища, малтретиране, изнасилвания... забравих психическия тормоз, който го има в училище, на работното място, понякога и в семейството...

Ако всички бяхме пробудени/просветлени, мислиш ли, че щеше да бъде така? Проблемът не е нито в средата, нито във външните условия. Проблемът си е в акъла, на който сме, или по друг начин казано - в нивото на съзнание.



Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: Amitaba]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано03.08.09 02:27



Има карма. И я има, за да се учим на състрадание и любов.

Каквото поискаш това ти се дава. Искал си карма, получил си я. Сега се оправяй сам.



___________



Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: mo32]  
Автор Amitaba ()
Публикувано03.08.09 07:19



Не съм сигурен, че съм искал. Но съм сигурен, че в момента, в който вече нямам нужда от това, няма и да го има за мен. Има елементарни природни закони. Като във всяка игра.





Тема За съдбата.нови [re: Amitaba]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано03.08.09 09:10



Пътували на кораб учител и ученик. Разразила се буря. Учителят останал невъзмутим, а ученикът умирал от страх. Ученикът си мислел:

"Ще умрем! Вълните всеки момент ще обърнат кораба и морето ще ни погълне! Ще умрем, Господи! Това не е случайно! Няма нищо случайно, така ме учи моя учител! Сигурно Господ се е ядосал на нещо?! Моят учител е безупречен и свят човек, а аз съм грешен. Сигурно Господ се е ядосал на мен, грешника. И заради мене ще затрие и моя учител. Моля те, Господи, пощади ни! Сигурно това е знак, че моя учител не заслужава такъв грешник като мен. Господи, пощади го, отказвам се, повече няма да му бъда ученик. Ако ни пощадиш, Господи, заклевам се във всичко свято и в Твоето име, че ще напусна моя учител и ще стана обикновен фермер. Приемам съдбата си, не ми е било писано да бъда ученик на моя учител..."

На сутринта, бурята утихнала и след няколко дни корабът благополучно достигнал своята дестинация. През цялото останало пътуване ученикът бил унил и тъжен, а учителят му бил усмихнат и в добро настроение както винаги. Щом следнали на брега, ученикът увесил нос още повече и приближил своя учител.

- Учителю, трябва да те напусна!- казал мрачно и тържествено.
- Ха, че защо пък трябва да ме напускаш? Попитал учителят.
- Когато на кораба се разрази буря, аз помолих Господ да ни спаси, като в замяна обещах, че ще те напусна и ще стана фермер. Знаех, че бурята не е случайна и е заради моите грехове и не исках и ти да умреш, заради това, че си свързал Съдбата си с мен, грешника. От друга страна, аз приех Съдбата си, че не ми е било писано да ти бъда ученик. Прощавай и сбогом!

На този отговор, учителят прихнал да се смее, та чак въздух не му останал в дробовете. Колкото повече се смеел, толкова по-изненадан и обиден се чувствал ученика. Накрая, след като се успокоил, учителят казал:

- Няма нужда да ме напускаш. Аз те освобождавам от твоята клетва.
- Но учителю, нима това е възможно?! Аз се заклех пред Господ, във всичко свято. Моята съдба сега не е да те следвам...
Учителят, го прекъснал.
- Не се притеснявай от клетвата, която си дал. Няма такъв господ, който да се гневи лично на теб, и на който да се молиш, и да се кълнеш, и в замяна да ти изпълнява желания.
Аз бях готов да умра. А ти не беше и поради това си молел за пощада и се се клел.
Що се отнася до Съдбата ти, ти не можеш да я контролираш, но можеш да правиш това, което зависи от теб, в тия тесни граници, че си човек.
Така че се успокой и да продължаваме натам, за където бяхме тръгнали.

След години ученикът на свой ред станал учител.

___________



Тема Re: ако искаш да отговориш, разбира сенови [re: edinica_nula]  
Автор amazonian (ентусиазирана)
Публикувано03.08.09 10:19



Аз - като Съчувствие



Don't tell me what I can't do

Тема Re: За съдбата.нови [re: mo32]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано03.08.09 18:27



Интересен разказ с неочакван край.



Ученикът станал на свой ред учител?

Учител? Добре, но по какво?

Когато си в лодката, движи се брега.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: За съдбата.нови [re: mo32]  
Автор Amitaba ()
Публикувано03.08.09 23:38



Интересна история и поучителна, но нещо не намирам връзката... с разговора ни.



Тема ОМ Шанти!нови [re: oтБpaxмaн]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано02.10.09 14:01








Тема Re: ОМ Шанти!нови [re: huanji]  
Автор titiksha_ (ГАНЕША)
Публикувано02.10.09 19:37









Тема Благодаря на всичкинови [re: oтБpaxмaн]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано02.10.09 22:10



Благодаря на всички които дадоха информация за Дев Мурти. Просто ми помогнаха да разруша още една фантазия от детството ми и по този начин да ме направят по свободен





Тема Свами Дев Мурти напусна този святнови [re: oтБpaxмaн]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано08.10.09 09:51





Свами Дев Мурти напусна физическото си тяло. Мир на праха му.

Явно последното му посещение у нас е било сбогуването му с България.

Редактирано от Aмpитa на 08.10.09 10:04.



Тема Re: Свами Дев Мурти напусна този святнови [re: Aмpитa]  
Автор edinica_nula (познат/непознат)
Публикувано08.10.09 11:29




За безсмъртието и Елексира на Живота - Амрита, Амброзия, Слодката Роса, Манна Небесна, Елексира на Безсмъртието... и т.н.

" Начинът, по който безсмъртния Ли Дзин Юн, който е живял повече от 250 години, умира в Китай през 1936г...
През целия си живот е бил непреклонен за това да не живее в градовете и да не се смесва с тълпите от хора, твърдейки, че това ще му докара преждевременна смърт.
През 1936 г. се съгласява да даде интервю и да говори пред аудитория в Уансиен. Остава там в продължение на един месец. Скоро след това умира...
Както можем да се убедим, съсредоточаването върху дребните занимания и стремежи на масите не е нещо, което безсмъртните имат желание да правят.

"Човекът трябва да се страхува от славата така, както прасето от това да е дебело." китайска поговорка

"Ако искаш да станеш безсмъртен, просто се откажи от всички действия и желания на смъртния." Майстор Т. Ц. Лян"


източник: "Класическа книга на Нефритения Император за запечатване на ума" Стюърт Олв Олсън

Понякога има и такива, който се саможертват и жертват възможността си да преминат към безсмъртие, поради милосърдие, състрадателност и Любов към хората, но има и такива, за които е по-важно да завършат процеса, пък после, след като са постигнали, да бъдат от вечна полза и за другите...
Въпрос на избор, разбиране и най-вече Карма.



Тема Re: Свами Дев Мурти напусна този святнови [re: Aмpитa]  
Автор KREDOR (кирилизатор)
Публикувано08.10.09 12:38



Мир на душата му!

..........

Потърсих в Google.bg Свами Дев Мурти. В

на първа страница видях тази тема: (темата е юли месец, с пресните впечатления от неговото посещения в България). Интересна дискусия, ако имате време прочетете я цялата.

Накара ме да се замисля дали ако Дев Мурти бе застанал пред нашата публиката в цялата си едновремешна сила и мощ и повтаряше АБСОЛЮТНО СЪЩИТЕ НЕЩА (за вегетариянството, за любовта, за разбирането... ама така, дума по дума както го каза тогава, с всичките му повторения), та, дали това би променило възприемането на думите му. Защото едно е хилав старец да ти каже да седиш изправен докато му слушаш лекциите; и малко по-различно е човек, преливаш от енергия, с осанка, от която могат да ти настръхнат космите по врата, да ти каже същото ;)

Същността на нещата/информацията си остава една и съща. Веднъж с един приятел си говорехме веднъж за корените на йога, по-специално за потенциален извънземен произход (по-развита цивилизация, НЛО, Каракочев, старшинката и т.н.). Скъпи приятели и съседи, има ли някакво значение дали е с извънземен произход, това да не би автоматично да слага клеймо "Супер Екстра Качество"? Или пък факта, че тази информация достига до нас посредством обущаря на село Марийкино, дето по цел ден кърпи подметки, прави самата информация по-маловажна? Ми, не, няма значение за самото инфо. Има значение за това дали ще ти подейства като капсул-детонатор и ще взриви барута в теб. Има значение дали вярваш на обущаря. Имат значение един билюк неща. И все пак самата същност на информацията си остава.



Тема Re: Свами Дев Мурти напусна този святнови [re: KREDOR]  
Автор mo32 (изотзадзе)
Публикувано08.10.09 18:35



Хората несъзнателно искат да следват силни, млади и здрави учители (и разбира се плашат от тях, но това е друга тема), защото старостта и грохнолостта им е в кърпа вързана.

___________



Тема Re: Свами Дев Мурти напусна този святнови [re: edinica_nula]  
Автор mo32 (изотзадзе)
Публикувано08.10.09 18:36



"Ако искаш да станеш безсмъртен, просто се откажи от всички действия и желания на смъртния." Майстор Т. Ц. Лян"

Винаги съм подозирал, че сред китайците има мъдри хора...



___________



Тема Re: Свами Дев Мурти напусна този святнови [re: KREDOR]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано09.10.09 08:30



Да, определено ако беше Личността, която всички описват преди 40 години, щях да приема по по-различен начин думите му, признавам си. Все пак човек вярва не само на думите, а на първо място на резултатите, които вижда.

Терзае ме този въпрос. Защо след като от дете практикува йога и е бил способен на „невероятни неща”преди 40 години не беше останал достатъчно жизнен. Все пак е имал достатъчно време да практикува йога всекидневно часове наред. Много повече отколкото хората на Запад, които по цял ден стоят пред компютъра, могат да си позволят.

Иначе съветите за изправената осанка, за любовта и разбирателството са верни. За необходимостта от семейство и вегетарианството не съм толкова убедена...Но както и да е. Явно и разбиранията му и дори практиките, които предлага, не са достатъчни, за да може човек до последния си час да бъде жизнен и да тича като младеж. Това е, което той показа не с думите си, а със самия себе си, с жизнеността, която е успял да запази.

П.П. Дано само всичко това не прозвучи като оплювка. Нямам лоши чувства и ми беше много мъчно като разбрах, че е починал. Но не мога да вярвам спляпо...





Тема Re: Свами Дев Мурти напусна този святнови [re: Aмpитa]  
Автор KREDOR (кирилизатор)
Публикувано09.10.09 11:49



Все пак човек вярва не само на думите, а на първо място на резултатите, които вижда.

:) Онтогенезата повтаря филогенезата, малкото носи в себе си характеристиките на голямото,

и т.н. Личния ми опит ме е убедил, че като подхвана нещо ново, без значение колко отбирам от други неща, всеки път минавам през етапите характерни за начинаещия. Книжките за деца са пълни с илюстрации, а в тези за възрастни няма много. Защото в началото емоционалната връзка е най-силно изразена и човек има нужда от единствения подход, който е в състояние да разбере. Затуй зарибяването с "нещо си" е емоционално, не интелектуално.

Той е бил тука преди 40 години. Ммм... 40 години (четиридесет години!) мисля все пак са достатъчни читателите му да минат от книжките с преобладаващо съдържание на картинки към такива, в които доминира информацията. Като попаднем на любима книга от детството ни става приятно и я разглеждаме със силно положителни емоции. И все пак ако я дадем на незапознат той/тя освен самото съдържанието на книгата ще отбележи и състоянието на кориците, петната от пюре по някои страници ;) и от сорта. Самата информация съдържаща се в книгата е останала същата, разликата е в нейното възприемане от различните сапиенси.

Явно и разбиранията му и дори практиките, които предлага, не са достатъчни, за да може човек до последния си час да бъде жизнен и да тича като младеж. Това е, което той показа не с думите си, а със самия себе си, с жизнеността, която е успял да запази.

Е, ами това е бате :) Книга, която се чете се износва. Нема начин, реалити, дет се вика. Може би само ако станем като Чък Норис: "Чък Норис не чете книги, той просто се взира в книгата и извлича информацията от нея". Ама де го тоя? ;)



Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: oтБpaxмaн]  
Автор DarthVader™ (power)
Публикувано09.10.09 15:12



Чух, че вече бил умрял на 108 години.
Дали е вярно?

Силата е нищо без контрол.


Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: DarthVader™]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано09.10.09 15:14



На 85.






Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: huanji]  
Автор DarthVader™ (power)
Публикувано09.10.09 15:21



няма значение годините. изглеждаше като на 285, а това не говори добре за йога...
Та въпросът ми беше дали е гушнал букета.
Може и дали е навлязал в махасамади, или пък дали се е възвисил.


кой както исак да го разбира.

Силата е нищо без контрол.

Тема Re: Свами Дев Мурти напусна този святнови [re: Aмpитa]  
Автор Дyxът (Безмълвност)
Публикувано25.10.09 00:33



Имаше прекрасно излъчване и дисциплиниран поглед. Поклон и светлина!



Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в Българиянови [re: DarthVader™]  
Автор Дyxът (Безмълвност)
Публикувано25.10.09 00:39



Букета е гушнал, но нека не забравяме, че всички ще го гушнем.
Раждането, живота и смъртта са наши естествени спътници в голямото пътешествие на Душата.
Но за същаление винаги ни остава да се борим..с врагът на враговете Страхът




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.