Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:55 23.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в България [re: huanji]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано26.07.09 13:51



Фенка си ти на вечната жизненост, но материалният свят си има неумолими закони. Мисля, че трябва да се приемат трезво.

В някои случаи отделни йоги, даоисти, майстори на бойните изкуства и т.н. в дълбока старост са по-жизнени и силни от младежи...

Това би трябвало да е естествен ефект от практиката им, което в днешно време няма как да стане с всекидневно висене по 8-10 часа пред компютъра.

Сетих се за още нещо по темата. В юлския брой на списание „8” има посветена статия на Дев Мурти.



Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в България [re: Aлekc]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано26.07.09 14:42



Извинявай, но къде Буда е заявил, че да станеш вегетарианец е като да стъпиш в поток, който води към Нирвана?

Във веге сайтовете.

Там могат да се прочетат големи глупости.

___________



Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в България [re: Aмpитa]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано26.07.09 14:49



В някои случаи отделни йоги, даоисти, майстори на бойните изкуства и т.н. в дълбока старост са по-жизнени и силни от младежи...

Ами намираш някой такъв, питаш го как става и ако ти каже, пробваш. Ама ако не стане, кой е виновен - той, че те е излъгал(бил е жизнен заради много добри гени, а не заради практика) или ти, че не си го разбрала или не си практикувала практика?

Човек трябва да си намери учител и да му се довери, като поеме отговорност за действията си. Мое мнение е, че никой не може да ни излъже ако сами не искаме да бъдем излъгани. Става въпрос в духовните неща.

___________



Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в България [re: Aмpитa]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано26.07.09 15:53



Колкото до мен, мисля, че е възможно, но реални примери не виждам. Ти виждаш ли?






Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в България [re: Aмpитa]  
Автор Amitaba ()
Публикувано27.07.09 12:08



Учителят му му е казал да разпространява вегетарианството и той го прави. Това сподели.
Четох някъде, че годината на раждане му е била сменена в документите, не знам кога, по какъв повод и колко години е разликата, но в документите е по-млад. Не знам дали е възможно сам да не помни кога е роден. Единственият начин да се провери е да се търси информация за него от преди много години. Лично на мен ми прилича на снимките от преди 40 години по-скоро на 68-годишен, отколкото на 45-годишен. Рунтавите вежди са характерни за по-възрастните хора.
И на 85 да е, това изобщо не ме притеснява, нито пък бих изпаднал във възторг ако е на 120 примерно.



Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в България [re: Aлekc]  
Автор Amitaba ()
Публикувано27.07.09 12:12



В онова време това е бил единственият възможен и допустим от системата начин да привлече вниманието на хората върху йога. Човекът е дошъл и си е изпълнил задачата. Не мисля, че ние сме тези, които да го съдим. Най-малкото, от това няма никаква полза.

Редактирано от Amitaba на 27.07.09 12:15.



Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в България [re: Amitaba]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано27.07.09 23:45



Пръв в България по това време пристигна през 1962 г. йогът Жое Клемандоре, а след Дев Мурти тук дойдоха още Индра Деви и проф. Сурен Гоял, който освен йога, беше още маршал на ВВС на Индия.

Бил съм на една от неговите демонстрации и дори успях малко да поговоря с него.

Той не беше просто йог, а йог с изумителна котешка грация.

Когато си в лодката, движи се брега.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в България [re: Aлekc]  
Автор Amitaba ()
Публикувано28.07.09 11:15



Извинявай, но къде Буда е заявил, че да станеш вегетарианец е като да стъпиш в поток, който води към Нирвана?

Пише го в Уикипедия и на други места. Може и да не е вярно. Както и много други неща, които пише в интернет, в книгите и в учебниците.

Редактирано от Amitaba на 28.07.09 11:16.



Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в България [re: Amitaba]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано28.07.09 12:37



Би ли дал линк към статията в Wikipedia, моля?

___________



Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в България [re: mo32]  
Автор Amitaba ()
Публикувано28.07.09 14:51








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.