Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:04 25.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в България [re: Amitaba]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано31.07.09 13:36



Караме-вараме - и пак я до Хитлер, я до световната конспирация опират нещата...





Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в България [re: Roxy]  
Автор Amitaba ()
Публикувано31.07.09 14:28



Май така става.





Тема Хайде сега аз да ти дам домашна работанови [re: Aлekc]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано01.08.09 01:12



Хайде сега аз да ти дам домашна работа.

Алекс писа:
Но германците са се излъгали да последват Хитлер и да започнат по негова инициатива война срещу половината свят.

Как точно е било е трудно да кажем. В днешно време повечето от "истината" е пречупена през призмата на победителите. Защо е започнала първата и втората световни войни? Хитлер посочва друга причина в своето политическо завещание.



Та въпроса ми е защо? Каква е причината Хитлер да посочи евреите като основна причина за войната? Това са няколко факта които упорито се прикриват и хората се държат в незнание. Ха сега да те видя



Тема Re: Хайде сега аз да ти дам домашна работанови [re: oтБpaxмaн]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано01.08.09 08:50



Не смятам за целесъобразно да се впускам в анализ на тази крайно сериозна и деликатна тема, която ми предлагаш за публична дискусия. Поне засега.

Това обаче, което е несъмнено, че Хитлер проигра шансовете си, докара Германия до катастрофа и даде възможност на световния еврейски финансов свръхелит, държащ Съединените щати в подчинение с чисто финансови средства, днес да диктува с тяхна помощ волята си на почти целия останал свят.

По тези въпроси предостатъчно е казано и показано в "Цайтгайст" и "Цайтгайст Адендум" - тва впечатляващи филма, дело отново на евреи.

Военните анализатори смятат, че след неочаквания и за самия Хитлер блестящ военен разгром на Франция, Хитлер е трябвало незабавно да изгони англичаните от Суец (тогава там те са имали само една дивизия) и флотът им от Средиземно море.

След това немската армия е трябвало безпроблемно да достигне до Иран и Ирак и да гарантира на Германия неограничен достъп до петрол и други суровини. Така Германия щеше да парира руската опасност и да приключи победоносно войната с Англия.

Това не са мои идеи, а на Гудериан, Ромел и други блестящи германски военни стратези.

Вместо това Хитлер, който не усява да се справи дори и с Англия, напълно безрасъдно нахлува в СССР и обявява война на САЩ.

А и СССР, и САЩ го превъзхождат многократно по ресурси и потенциал.

Впрочем тази тема е детайлно и убедително развита в следната нашумяла и у нас книга:



Когато си в лодката, движи се брега.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Хайде сега аз да ти дам домашна работанови [re: Aлekc]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано01.08.09 10:13



В отговор на Алекс:
Не смятам за целесъобразно да се впускам в анализ на тази крайно сериозна и деликатна тема, която ми предлагаш за публична дискусия. Поне засега.

Това обаче, което е несъмнено, че Хитлер проигра шансовете си, докара Германия до катастрофа и даде възможност на световния еврейски финансов свръхелит, държащ Съединените щати в подчинение с чисто финансови средства, днес да диктува с тяхна помощ волята си на почти целия останал свят.


Първо защо смяташ че това е деликатна тема? Не живеем вече в комунизма? Има свобода на словото, нали! Ако и днес се страхуваме да кажем какво мислим, тогава за каква демокрация говорим?

Хитлер, Рузвелт, Сталин, Чърчил, и четеримата са се изказвали открито за съществуването на тайна световна еврейска организация, която да манипулира света в техен интерес. Втората световна война не беше спечелена нито от руснаците, нито от англичаните, нито от американците. Тя беше спечелена от евреите. Финансовите магнати на запад са почти изцяло в ръцете на евреи в днешно време. Финансовите кризи се предизвикват имено от тези организации с цел забогатяване по един много хитър начин. Дори световните войни бяха предизвикани пак от тези организации, поне така мисля в момента.

Събирам от тук от там някой факт. Затова те попитах, ако знаеш нещо пиши.

Не мисля че има каквато и да е опасност от излагане на факти. И ти и аз сме прекалено дребни риби за да ни обърнат някакво внимание. И все още няма диктаторско ограничение на свободата на словото. Страхувам се че може нещата да отидат нататък, но все още не са.

Специално за цайтгайст - този филм казва някой неща и някой неща преувеличава и говори глупости. Не знам дали това не е съзнателно направено? Защо? Защото тези факти които споменава филма ако се кажат направо те са насочени към евреите директно. В същото време ако истинските факти се кажат заедно с няколко глупости, обикновеният човек тук на запад е склонен да приеме за глупост целият филм и по този начин истинските факти да бъдат отново скрити от хората.



Тема Re: Хайде сега аз да ти дам домашна работанови [re: oтБpaxмaн]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано01.08.09 10:24



Ти също не говориш с факти.

Имам впредвид за т.нар. еврейски организации, които ограбвали света...Обикновено хората, които го говорят, са го чули отнякъде и не могат да се аргументират...



Тема Re: Хайде сега аз да ти дам домашна работанови [re: oтБpaxмaн]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано01.08.09 10:38



И все още няма диктаторско ограничение на свободата на словото.

Доколкото зная, на Запад всяко изказване, което е счетено, че има антисемитски подтекст, е наказуемо.

___________



Тема Re: Хайде сега аз да ти дам домашна работанови [re: Aмpитa]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано01.08.09 11:13



В отговор на:

Автор: Aмpитa
Тема: Re: Хайде сега аз да ти дам домашна работа

Ти също не говориш с факти. Имам впредвид за т.нар. еврейски организации, които ограбвали света...Обикновено хората, които го говорят, са го чули отнякъде и не могат да се аргументират...


На някой от евреите им трябват точно такива като теб

Знаеш ли английски? да ти посоча доста неща.



Тема Re: Хайде сега аз да ти дам домашна работанови [re: mo32]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано01.08.09 11:15



Доколкото зная, на Запад всяко изказване, което е счетено, че има антисемитски подтекст, е наказуемо.

Точно от това се страхувам, започва май открита диктатура? Но все още не е явна, все още не е опасно.



Тема Re: Хайде сега аз да ти дам домашна работанови [re: oтБpaxмaн]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано01.08.09 11:41



Съответните закони не са от вчера. Макар, че какво значение има? Нека се поучим от опита на великия 'тантрист'

Хю Хефнер, който е казал, че няма добра или лоша реклама, а само реклама - смисълът е, че за някои неща е важно просто да се говори.


Гледай си живота и кефа и не се занимавай с обществени простотии, които хабят време и енергия. Човек трябва да е наясно с обстановката, без да е въвлечен в нея. Aurea Mediocritas.

___________




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.