Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:18 25.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в България [re: Amitaba]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано28.07.09 15:15



Мерси!

Първият резултат от Google, при търсене на подобни мисли на известни "вегетарианци":



Предполагам, че мислите ги има във почти всеки веге сайт, преписвани един от друг, без да ги проверят разбира се.

Вижте списъка и с прочути вегетарианци от горния линк, та да придобиете още по-ясна представа какво значи дезинформация или невежество, в зависимост от намеренията на пусналият я. За Буда разбрахме, че не е бил вегетарианец. Кой друг?(нещо като открий разликите, макар, че това е обсъждано тук, в една новогодишна тема, с много разсърдили се)

___________



Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в България [re: mo32]  
Автор Amitaba ()
Публикувано28.07.09 16:49



Не е нужно да се палиш, изобщо не ми пука кой е бил вегетарианец и кой не.





Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в България [re: Amitaba]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано28.07.09 16:52



Мен също. Въпросът е в достоверността на информацията.

___________



Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в България [re: Amitaba]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано28.07.09 23:57



Сигурен съм, че хората, които са писали това, не са будисти и нямат нищо общо с будизма.



Когато си в лодката, движи се брега.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Махараши Свами Дев Мурти в България [re: Amitaba]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано29.07.09 00:02



Сигурен съм, че хората, които са писали това, не са будисти и нямат нищо общо с будизма.



Когато си в лодката, движи се брега.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в България [re: Amitaba]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано29.07.09 07:38



По-скоро е любопитно това, че за мнозина вегетарианството може да се превърне с лекота от един препоръчителен по различни причини начин на хранене във фанатична и разрушаваща стремежа към обективност кауза.

Това, че именно Хитлер е бил твърд вегетарианец и въздържател, никак не ме учудва. Както не ме учудва и неговата фанатична вяра във всемогъществото на волята и пълната му липса на обективност, които накрая изяждат неговата безкомпромисна вегетарианска глава.

Много добре е всеки един, който не изпитва жизнена потребност да яде месо, да премине към вегетариански начин на хранене, но не като кауза, а просто така, между другото.

Когато си в лодката, движи се брега.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в България [re: Aлekc]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано29.07.09 09:54



Добре, прекрасно - Хитлер се вмества в клишето за фанатично убедения и ограничен в мисленето си волеви /ей за това не съм сигурна дали е най-подходящата дума за него, но карай/ лидер, както вече знаем - но какво да кажем за вярната му пасмина, за хора като Гьобелс, Гьоринг и др.?! Това, че не са били вегетарианци и въздържатели, попречило ли им е да изпълняват ролите си в Третия райх? (Май прекалено буквално приемаш едно изказване на Фойербах, струва ми се...)



Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в България [re: Aлekc]  
Автор Amitaba ()
Публикувано29.07.09 11:18



Вероятно да. В Тибет ако не ядат месо, ще умират от глад, а там будизмът е пуснал дълбоки корени и се е превърнал в начин на живот.



Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в България [re: Aлekc]  
Автор Amitaba ()
Публикувано29.07.09 11:27



Много добре е всеки един, който не изпитва жизнена потребност да яде месо, да премине към вегетариански начин на хранене, но не като кауза, а просто така, между другото.

И аз съм на това мнение. Смятам, че вегетарианският начин на живот е по-здравословен (не само в личен план за вегетарианеца), но не смятам, че трябва всички изведнъж насилствено да станат вегетарианци. И това, че жена ми ме гледа накриво, не ме спира да ям месо, когато усетя желание. Скоро не се е случвало де.





Тема Re: Махараши Свами Дев Мурти в България [re: Amitaba]  
Автор kambam (ollǝɥ)
Публикувано29.07.09 12:55



Много добре правиш като не си си забранил месото, аз няколко години не съм ял месо и сега дори ако ми се яде, не мога да опитам. Една вътрешна спирачка, която идва от това че много дълго време съм си мислил че не ям месо - може би не е лошо човек да яде веднъж на месец за да не се сковава толкова а и да проявява по-голямо разбиране. Все пак дали ядеш рядко или никога на практика няма съществена разлика.

Редактирано от kambam на 29.07.09 13:14.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.