Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:06 23.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Обмяна на енергии и червейчетанови [re: mo32]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано16.05.07 11:55



Не знам, май не. Поне тия, с които съм бил, не са ми споделяли да са таквиз. Що?



Тема Re: Обмяна на енергии и червейчетанови [re: mo32]  
Автор Coorhagen*Willendorf (Praise)
Публикувано16.05.07 11:55



Ловя бас, че са диви в леглото





Тема Re: А сега на въпроса тинови [re: mo32]  
Автор diwa_orhideq ()
Публикувано16.05.07 12:15



Знам, да. Но като ви гледам как си говорите никак не е това, което очакваш като отговор :)))

Обвиващото атман е разбито в субгрупи (примерно Прана коша), и както вероятно си забелязал, при тяхното именуване се набляга на едно повторение (ана Мая коша, прана Мая коша...). Това показва, че те имат едно общо свойство – илюзорност, т.е. те са мая, а не атман. Доближават се до атман на принципа ‘от грубо към фино’, или както е по схемата от обвивката на физическото тяло към обвивката на васаните. Така разобуславянето би могло да върви по този път: от унищожение на идентификациите с физическото тяло, до тези с васаните. Нещо като нети – нети с начертана карта :)))

Spirit Horse, ride for me


Тема Re: Обмяна на енергии и червейчетанови [re: бeзпътeн]  
Автор mo32 ()
Публикувано16.05.07 12:46



Никога не гледам какво приказва една жена, а какво прави. Изумително е да виждаш разминаването между думи и дела. Като всяка идеология, феминизма е куха работа.
Накратко - самата идея, че феминистка прави секс би трябвало да е абсурдна, но... е факт.

Както казва един познат: Ако жените правеха това, което приказват, светът щеше да е едно странно място!





Тема Re: Обмяна на енергии и червейчетанови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор mo32 ()
Публикувано16.05.07 12:48



Има ли значение? За мен е разочароващо, човек да хаби толкова енергия да приказва за нещо, което не прави...





Тема Re: А сега на въпроса тинови [re: diwa_orhideq]  
Автор mo32 ()
Публикувано16.05.07 12:50



Питах за практическо използване на тия тела... не съм очаквал нещо специално, а нещо, което всеки може да направи. Ама както и да е...



Тема Re: Още малко за сетиватанови [re: huanji]  
Автор mo32 ()
Публикувано16.05.07 13:12



В отговор на:

Мислех, че това ти е метода.



Ами това ми беше метода. Ама стигнах до едно положение - някъде по-горе писах за това. После смених БИ, а и "експериментите" с кастанеда взеха неочаквано да дават резултати... Но както казах и преди - и до ден днешен си играя чат пат дългата форма от Тай Чи, Ци Гун и разните му там обръчи и кръгове...

Енергия най-ефективно се натрупва като се ограничи разхода покрай егото. Останалото са подробности. Или в Дао нямаше его, май...



Тема Re: Малко за секса и "просветлението"нови [re: бeзпътeн]  
Автор mo32 ()
Публикувано16.05.07 13:16



Още малко радост за очите, че взе да става орел-рак-щука. С носталгия по пионерското движение:







Тема Re: А сега на въпроса тинови [re: mo32]  
Автор diwa_orhideq ()
Публикувано16.05.07 14:17



Нети-нети е елегантна, силна и никак сложна практика. При условие, че има разбиране на принципа й, естествено... Телата и обвивките са боклук, ние го чистим. Една стрела, една мишена...

Spirit Horse, ride for me


Тема Re: А сега на въпроса тинови [re: diwa_orhideq]  
Автор mo32 ()
Публикувано16.05.07 16:13



А може ли да кажеш нещата с прости и разбираеми думи? А не все едно казваш вселенска истина. Или това обезсмисля парите, които си дала за уроци?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.