Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:43 10.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Малко за секса и "просветлението"нови [re: бeзпътeн]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано10.05.07 08:19



"За съжаление сексът е отделен от другите дейности. Защо? Винаги съм се чудел. Той не може да бъде разделен. Защо са го поставили на друго ниво? Това е, което създава проблема, не само тук, но също и в Западните страни. Християнството също го е разделило от другите дейности, може би заради сигурността и собствеността, но сега можем да се отървем от тези неща - по онова време не е било толкова лесно."

Тази част от цитата също е интересна. Всяка една дейност може да се извършва в медитативно съзнание. Да се извършва без съзнанието да бъде впримчвано в коридорите на удоволствията и страховете. Без да бъде обсебвано от тези чувствени противоположности на ума.

Защо трябва да разграничаваме и секса от всички останали дейности? Всъщност сексът също може да се извършва без да се стремим към удоволствие и без никакво напрежение. Интересно наистина до каква степен е обусловено съзнанието на хората, че могат ли да допуснат въобще извършване на секс, без стремеж към удоволствие? Но с присъствие на спокойния екстаз на медитацията... Защо не секс в медитация, без никаква намеса на ума и никакво усилие? В пълна хармония, без "аз" и "ти".

Но това също не може да се култивира или предвиди. Всичкото култивиране и създаването на предварителни представи и нагласи отново идват от ума и по този начин се затвърждава играта на преследване на удоволствия и страхове. Т.е. усилия, нарушаващи хармонията. Просто се случва спонтанно.



Тема Re: А сега на въпроса тинови [re: huanji]  
Автор mo32 ()
Публикувано10.05.07 08:48



В отговор на:

Тибетските тантрици са не по- малко сложни и алегорични...дори да са ми любими. Но аз съм си от край време любител на дясната ръка...като малък в буквален смисъл, после в ортодоксален. :))



Това което съм чел са книгите на Согиал Римпоче, които са повече от ясни, може би защото казва нещата като за простосмъртни.
Иначе дясната ръка си е страхотен път, надявам след като си излязал от конкретиката и си минал на метафоричния път, да си си намерил партньорка за практика :)))) Че все ми се сърдят, като не ги облея в плодов аромат - не съм ги обичал.
Рядко се случва човек да попадне на жена, която иска да практикува езотеричен секс. Важното е да е секс и да я обичаш.

Що се отнася за безсмъртието, беше ми любопитно, защото за Просветлението съм чел много(разбира се все метафорично). Интересно ми беше как го описва Джао. Това което навремето прочетох, беше, че човек си хваща чантата, чехлите, дрехите и ... просто си тръгва със всичко. Няма труп, няма натъжени роднини край гроба...



Тема Re: А сега на въпроса тинови [re: huanji]  
Автор mo32 ()
Публикувано10.05.07 09:02



На мен ми е друга нагласата - просташка и елементарна. Като погледна една жена и я гледам все в циците. Нещо не мога да изкарам духовност по тоя начин с богините и боговете. Пък и нямам желание. Все някога ще се наситя да преобразувам енергията породена по време на сексуалния акт и ще мина нататък. Не ставам за сексуален мистик и това си е. Иначе метода си го ползвам за да не хабя енергия, докато съм все още тъпо парче. А мога и винаги да си остана такъв, та поне да съм здрав.



За мен секса си е секс - даосите ми харесват в това отношение - ако има удоволствие, няма алхимия и обратното. Създателят на сектата, която използва пътя на дясната ръка ;), забравих му името, е казал, че Дао е учение, с което се постига здраве, дълголетие и Безсмъртие, а не удоволствие и заробващи емоции.

А за различните вибрации - Лечебните звуци (наречени така от Мантак Чиа), които са много повече от лечебни и много наподобяват мантрите и песните Хъ и Ха в Тай Чи(то си произлиза от Чен Сан Фен, който е бил даоски алхимик де).



Тема Re: Малко да разведрим с едно "клише" 2нови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор mo32 ()
Публикувано10.05.07 09:07



А ето и библиотекарката от местната библиотека, преди превърнат храма на книгата в Бинго зала:






Тема Re: А сега на въпроса тинови [re: mo32]  
Автор huanjiМодератор (непознат)
Публикувано10.05.07 10:04



Може би защото Согиал Римпоче няма общо с алхимята или поне аз не се сещам за нещо такова в книгите му.


По- скоро тибетските трактати, но те са страшно алегорични.

Десният път е самостоятелен, левият е с партньорка.
Първо започнах с физическо ниво, но после осъзнах някои неща и се насочих към осъзнаване на корените на нещата.
Но съм виждал жени, които да са в час. Може би съм късметлия... Сега ги разбирам хората, за някои неща. Без да ти се случат не могат да се разберат. Ако ли пък някои ти обяснява, умът ще си създаде фиксация и ще отреже достъпа. Предполагам обаче, че все някога ще си намериш майстор(ката) и се надявам да е много в час. Поне според мен, първоначалното отключване без жена не става. Също така не е за притеснение, че няма жени, които да се занимават. Жената е много по- достъпна и това е заложено в природата, докато мъжът използва това поле повече за неутрализиране на първичните комплекси и реализиране на мъжественост. Но и това трябва да мине, както всичко останало.
В крайна сметка дали ще трябва да изживеш стремежа към богатство, секс, храна, влас, все е едно. Щом има влечение, значи има и нещо неудовлетворено.
Това е само мое споделяне, надявам се да е от полза.

Безсмъртните напускат тялото и то си изгнива както всичко останало. Самият край се нарича - "Изход" и е много трудно да бъде намерен изхода през точното място. Казват, че някои безсмъртни преди да намерят канала, са се сктитали с десетки години, докато срещнат учител да им го каже. Значи, те са постигнали алхимията на тялото и запазват живота в него дълго време, но истинското Безсмъртие е извън тялото, при запазване на съзнанието и положителният дух, който им дава възможност да са видими в материалният свят. Бабабджи според описанията отговаря за класически Безсмъртен.



Тема Re: А сега на въпроса тинови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор huanjiМодератор (непознат)
Публикувано10.05.07 10:07



Сега разбрах, откъде идва - лява ръка - десен джоб.





Тема А оджас и теджас?нови [re: huanji]  
Автор mo32 ()
Публикувано10.05.07 10:52



Какво стана с тия две странни думички?



Тема Още малко за сетиватанови [re: бeзпътeн]  
Автор mo32 ()
Публикувано10.05.07 18:12



"В древните мистични текстове ще прочетете, че човек трябва да превъзмогне своите сетива. Това изискване обаче много лесно се поддава на изопачаване. В текстовете не е казано, че именно сетивата - очите, ушите и т. н. - създават илюзиите. Създават ги нашите представи за онова, което очите и ушите ни предоставят."

Това е от книгата "ДАОИЗМЪТ ПЪТЯТ ОТВЪД СТРЕМЛЕНИЕТО" на АЛЪН УОТС



Тема Re: А сега на въпроса тинови [re: huanji]  
Автор mo32 ()
Публикувано10.05.07 18:21



В отговор на:

Десният път е самостоятелен, левият е с партньорка.



Баси, значи през цялото време съм карал в лявата лента и то без да зная.

Само един основателен въпрос - самостоятелния път изключва правенето на секс, нали се сещаш? Да смятам ли че си се отказал от плътската страна на живота?



Тема Re: А сега на въпроса ти [re: mo32]  
Автор huanjiМодератор (новак)
Публикувано11.05.07 09:05



Добре че правилниците у нас никой не ги спазва.



Не съм се отказвал от нищо. Но това не пречи да съм почитател на дясната страна.
Ако трябва да съм малко по- подробен, при работа по Джао примерно, нямам възможност за дългосрочна практика. Това е все пак реално нещо и ако не спреш навреме, ще се появят страничните ефекти. Един от тях, че ставаш твърд в разбиранията си и не приемаш чуждо мнение, а за енергиите да не говорим. Което е ефект и от практиката на Йога...дори и да ти свети лицето от оджас...
Понеже задържаш твърде много фина енергия в тялото, тя има способността да изважда и хиперболизира спящите в подсъзнанието проблеми. По същество е кундалини-йога, а кундалини е неутрална енергия, тя приема цвета, който носиш...

Затова, следвам вътрешните ритми и малко по малко. Все пак е важно да се намери правилният път за себе си.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.