Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:26 24.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: А сега на въпроса тинови [re: mo32]  
Автор huanjiМодератор (новак)
Публикувано16.05.07 10:46



По принцип фиксацията върху сексулността, изчерпва стратегическите запаси, защото блокира натрупването на енергия в т.е. трети резервоар(от Лазарев). Идеята е, че на където насочиш ума, там той привлича енергията, а сексуалността е издигане в култ на човешкото за сметка на Божественото. Това, не се отнася за секса, който е регулиран от жлезите.
Казвам го принципно, не за теб конкретно. По някакъв начин, не ми се вижда нагласата ти е просташка. Не знам защо...

То и за мен секса си е секс. Нещата за които говоря относително малко ги свързвам със секс или сексуалност.



По време на една медитация попитах за загубата на енергия, дали без изпразване се губи същата енергия. И получих отговор, че се губи същата енергия, независимо с или без изпразване. За да не се губи, трябва да отделиш чувството от акта, но това значи да се загуби удоволствието. Всъщност, на базата на напътствията от този кръг медитации, започнах изследванията си върху тази тема. Установих, че чувството не трябва да се премахва, а да се трансформира в много по- висока вибрация. Духовният учител ме е накарал да се освободя в момента от мисълта за чувство, защото за мен е било най- лесно. На този етап едва ли щях да разгранича нещата, защото припокривах човешката любов с Божествената. Което показва, че всяко наставление е относително и има значение за конкретният момент и човек. Всеки миг, всичко се променя, а заедно с него и ние.

Под вибрация, нямам предвид лечебни звуци, а трептенията на различните тела. Всяко тяло отговаря на определена сфера от творението и влизайки съзнателно в тези честоти, все едно да ти се отваря този свят. Защото ние присъстваме от най- грубата до най-фината сфера от творението с някаква част от нас, но несъзнателно. Звукът също съотвества на дадена честота и музиката се изтегля от различните сфери.



Тема Re: Още малко за сетиватанови [re: mo32]  
Автор huanjiМодератор (новак)
Публикувано16.05.07 10:59



Мислех, че това ти е метода. Работих известно време по Мантак Чия, но определено този метод не е за мен. Вижда ми се прекалено груб. Затова използвах Джао Бичън, което едва ли би ти минало през ум, че става и за тези неща.


Съществува принципна разлика между въртенето на кръга по Мантак Чия и Джао. При Джао се използва естественият ход на енергията, като и самото придвижване по микроорбитата е леко и незабележимо, без усилия. Но пък трябва да се съберат в едно няколко пласта и да се фокусират, докато се появи чистата воля. Важното е, че при Джао се натрупва енергия много бързо, понеже тя си е пречистена и не бързада излиза. Когато вдигне общият потенциал, енергията започва по същият начин да се издига по централният канал от център до център и променя вибрациите. Нормалният ход на енергията е надолу, но практиката я насочва нагоре. И съответно ако се прави секс, тя не иска да напуска тялото. Ефекта на физически план е същият, но няма усилие. Само трябва да се следва менталната необвързаност и да се получи разтваряне.

Ако родителите създадат потомство в момент на подобен екстаз...мама мия.



Тема Re: А сега на въпроса тинови [re: huanji]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано16.05.07 11:08



"За да не се губи, трябва да отделиш чувството от акта, но това значи да се загуби удоволствието."

Всъщност стремежът към удоволствие си е чисто умствено явление, както и самото "удоволствие"; т.е. "кефенето" идва от ума.

А сексът си е екстатично състояние за самото тяло по принцип, без значение дали сме засилили или не стремеж към "удоволствие". Т.е. умът класифицира този естествено даден екстаз като "удоволствие", като нещо "приятно", "страхотно" и т.н. Оттам идват и "стандартите", "критериите" за "качествен секс" и т.н.

Не че съм против удоволствието, но то си създава капан за съзнанието. Преминаването отвъд този капан на ума е случване на медитация (осъзнаване цялостта в съзнанието), което е възможно и при правене на секс. Екстазът не се губи, губи се класификацията за "удоволствие" и при такъв случай - може би екстазът би бил много по-голям, както и енергията, която по принцип не се губи, а се събира по време на медитация.



Тема Re: А сега на въпроса тинови [re: бeзпътeн]  
Автор mo32 ()
Публикувано16.05.07 11:13



Ако правилно съм разбрал - Част от йога отговаря за физическото тяло - Хата йога, за медитациата отговаря Раджа йога.
Има разни практики като нада йога, нидра йога, които се отнасят до звуци и до сънуване...

Оставам с впечатление, че всяки ашрам и гуру си практикува отделни от другите ашрами методи.



Тема Re: А сега на въпроса тинови [re: mo32]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано16.05.07 11:17



Не е точно така. Например крия йога, която практикувам, е съчетаване на хатха (за тялото), раджа (за ума) и лая (за "не-ума") йога.

Като обхваща най-същественото от трите.

Редактирано от бeзпътeн на 16.05.07 11:19.



Тема Re: Обмяна на енергии и червейчетанови [re: mo32]  
Автор huanjiМодератор (новак)
Публикувано16.05.07 11:21



Нека не гледаме на нещата драматично. Това е отдавна известен факт, макар и казан с други думи.
Жената е трансформатор и отдава енергията, която поддържа този свят. По тази причина, облика не семейството зависи най- вече от майката...включително и бащата.

Не случайно Дънов казва - "Повдигнете жената и тя ще спаси света". Става дума, за това, че жената притежава силата, но е важно къде се намира фокусът й. Ако се допусне фокусът да се задържи в секса и удоволствието, обществото ще деградира. Ще се разпадне семейството, мъжете ще загубят мъжествеността си, а безплодието ще нарастне значително. Затова Дънов съветва да се повдигне мирогледа на жената, но на кого го казва? На мъжете естествено. Жената реализира Божественото в земния план, но мъжът го сваля. Затова е важно жената да вземе от мъжа правилният мироглед.
Доктор Чаушев, казваше, че жената е Земята, а мъжът Слънцето. Т.е. жената свети с отразената светлина на мъжа.

Усещаш ли кръгът, който се заформя. Мъжът сваля, жената реализира. След това, жената дава, мъжът приема енергия. Това е естественият кръговрат на ин и ян, който поддържа природата. Магьосниците са усетили потока от жената към мъжа, но според мен са видяли само една малка чат от мозайката.
Иначе щеше да е лесно, мъжът спи с повече жени и е по- жизнен. Но ефекта е предимно отрицателен, от много похождения мъжът остарява, както на физически план, така и на ментален. Изключение има, когато мъжът умее да отдава! Ако се насочи към секса, като един консуматор, той ще смачка тънката духовна енергия, която ще трябва да подхрани по невидим начин мирогледа на жената и ще загуби сила. Възможно е точно тогава да се и като крадец, спрямо жената. Но ако успее да завърти кръга, тогава от близкото общуване и двамата ще черпят сили.
Пример е покойният йога Доктор Чаушев, който през живота си е бил с хиляди жени. Но той се държеше за най- мащабното чувство - любов и отдаваше.



Тема Re: А сега на въпроса тинови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор mo32 ()
Публикувано16.05.07 11:24



Доколкото си спомням, в цитираната книга, методът е само един - последователно човек се мести от един център към друг център - пъп>палат на спермата>перинеум>сакрум>мин мън и т.н. Като дори началния център за започване на орбитата е различен за хората с различно здравословно състояние - примерно хипертониците започваха от главата.
Думата ми е, че навсякъде се говори само за един метод.

Интересно ми е защо не си ползвал Мин Мън и Юн Цюан за предпазни клапани?



Тема Re: А сега на въпроса тинови [re: бeзпътeн]  
Автор huanjiМодератор (новак)
Публикувано16.05.07 11:28



Принципно това казвам, че не трябва да има сремеж към удоволствие. Това значи, очакване и консуматорска настройка.



Екстаза е категория от Йога и касае процесите на трнсформация и разгръщане на енергията. Разбира се, това не са съзнателно предизвиквани процеси, нито зависят от нас. Екстатично състояние е и самото съществуване, а ние се докосваме до това рядко и чрез разни прийоми...

Разбирам какво ми казваш и това е така. Понеже използваме думи, трябва да назоваваме нещата, което е риск от поредната фиксация. Но няма как..



Тема Re: А сега на въпроса тинови [re: бeзпътeн]  
Автор mo32 ()
Публикувано16.05.07 11:29



В отговор на:

Като обхваща най-същественото от трите.




Сега чета за Нидра и там се казва, че този метод е извлечен от Тантрическите писания. Та съвсем логично е да попитам - а защо не се ползват тия самите писания? За крия йога е логично да се запита човек - Защо не се ползва всичко от Хатха, Раджа и Лая? И ползват ли се методи от Нидра?



Тема Re: А сега на въпроса тинови [re: mo32]  
Автор Coorhagen*Willendorf (Praise)
Публикувано16.05.07 11:34



Нищо не удържаше потока. Нищичко. Мин Мън постоянно гореше. Пъпа ннищо не затваряше.

Купон.

Юн Цюан беше абсолтюно безполезен.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.