Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:13 09.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Обмяна на енергии и червейчетанови [re: Xaнa.]  
Автор mo32 ()
Публикувано15.05.07 17:31



Никога не е късно за промяна





Тема Re: Обмяна на енергии и червейчетанови [re: Xaнa.]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано15.05.07 19:38



Това си е тяхно решение. И това, което правят (по отношение на начина на обличане, особено лятно време; и въобще цялото им поведение), е маркетинг. Слагат си опаковка (дрехи, прическа, гримове, червила, парфюми и т.н.), с която подсещат (рекламират) за качествата на продукта. Имат определена цена, която не се изразява само в пари, но също и в свободно време и психическо равновесие, които мъжът-мунчо, решил да ги сваля, трябва да жертва. А и целият им начин на поведение може да се определи като промоционална дейност относно услугата, която предлагат (услугата е секс).

Но това не е вече резултат на "социално подчинената роля на жената", както беше в миналото. Това е резултат на внимателно обмисляна стратегия от страна на всяко едно момиче, вярно и тук обществото (и бизнеса, свързан с това) оказва влияние върху избора. Но момичетата, практикуващи такава стратегия, са много по-индивидуални и (поне се стараят да бъдат) обиграни в манипулацията на мъжете.

Така че това, което написа, не е съвсем така. Тази роля е съзнателно избрана от момичето, защото се кефи да бъде обект на интерес и ухажване (а също и най-вече разбира се има материален интерес от това, нерядко така си урежда и живота, когато попадне на някой по-богат сбърканяк да и се върже на триковете), а не защото и налагали "модела че непременно трябва да се задоми, иначе не е пълноценно същество", последното са остарели работи.

Редактирано от бeзпътeн на 15.05.07 20:42.



Тема Re: Обмяна на енергии и червейчетанови [re: mo32]  
Автор Coorhagen*Willendorf (Praise)
Публикувано15.05.07 21:41



Аа не му се безпокой, няма проблеми, те йогите нали са йоги - не се сърдят ;-)

Обаче опираме до едни много спорни (отново) моменти, какви са чуствата на просветления и от кой телесен носител идват. Ясно е че е много висш, но кой....




Тема Re: Обмяна на енергии и червейчетанови [re: mo32]  
Автор Coorhagen*Willendorf (Praise)
Публикувано15.05.07 21:43



Аз много уважавам и харесвам жените.

Просто не обичам да ми се потъпкват мъжките страни, както и женските.

А Евгени ще бъде много забавен, в която и да е роля.




Тема Re: Обмяна на енергии и червейчетанови [re: Xaнa.]  
Автор Coorhagen*Willendorf (Praise)
Публикувано15.05.07 22:27



Цялото ви учение е ерес, мила ми Хана.





Тема Re: Обмяна на енергии и червейчетанови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор mo32 ()
Публикувано15.05.07 22:53



Защо така крайно?





Тема Re: Обмяна на енергии и червейчетанови [re: mo32]  
Автор Coorhagen*Willendorf (Praise)
Публикувано15.05.07 23:00



..... ти не се притеснявай, Мо. Аз имам уважение към стойностните неща. А в този толтекски път на Кастанеда има такива.

Просто не съм анималист и не ми се привиждат орли по пладне. И концепцията за смъртта и човекоразвъдника-свят ми се струва плод на пънкарско въображение, а не на истинно и непоклатимо познание.


Всичко останало, в дисциплината и медитативната насоченост, е перфектно в това учение.




Тема Re: Обмяна на енергии и червейчетанови [re: Xaнa.]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано15.05.07 23:16



И все пак - няма нищо кой знае колко лошо в това младите жени да полагат нужните грижи за външния си вид.

По-тъпото е да се побъркат, прехласвайки се по някакви лъже-"магии", пускани на пазара естествено с комерсиална цел.



Тема Re: Обмяна на енергии и червейчетанови [re: бeзпътeн]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано15.05.07 23:41



А най-тъпото е да станат феминистки. Ето това е извращение вече.





Тема Re: А сега на въпроса тинови [re: mo32]  
Автор diwa_orhideq ()
Публикувано16.05.07 03:23



По това, че не си приличат ще ги познаеш :)))))


Идеята за телата и обвивките е на веданта. Според нея атман е обгърнат, на принципа на матриошките, от пет обвивки или ножници (коши):

1. Хранителна обвивка (ана мая коша) или физическото тяло;
2. Обвивка на виталните енергии (прана мая коша). Чрез тях се осъществяват активностите на грубото физическо тяло /2.1./ и на психичните процеси /2.2./;
3. Обвивка на чувствения ум (мано мая коша) или манас;
4. Интелектуална обвивка (виджнана мая коша) или буддхи – отново два типа: груба, която оперира с предметния и идейния свят, и фина, която унищожава идентификациите /нети – нети/;
5. Блажена илюзорна обвивка (ананда мая коша) или васаните.


И съответно трите тела (според активностите при трите основни състояния на читта):

- Грубо тяло (стхула шарира) - съставено от коши 1 и 2.1;
- Фино тяло (сукшма шарира) – съставено от коши 2.2, 3 и 4;
- Каузално тяло (карана шарира) – васаните.


Дъждът /дъждовният сезон/ е символ на благодат и явно е особено ценен при климат предполагащ силни и продължителни суши :)))

Spirit Horse, ride for me



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.