Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:44 10.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: А сега на въпроса тинови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор mo32 ()
Публикувано17.05.07 10:12



явно си се опитал да убиеш муха, като събориш стената, на която е кацнала.



Тема Re: А сега на въпроса тинови [re: mo32]  
Автор Coorhagen*Willendorf (Praise)
Публикувано17.05.07 10:19



Хвана ме неподготвен.

май съм съборил доста стени.





Тема Re: А сега на въпроса тинови [re: huanji]  
Автор mo32 ()
Публикувано17.05.07 10:33



В отговор на:

Второто е, че този метод според мен е драстичен и се нуждае от учител.



Възможно е да е драстичен. Аз съдя само от моята практика и при мен нямаше никакви такива драстични моменти. Вярно че преди да се захвана бях танцувал тай чи балет около 2 години. Това може да е помогнало, а може и да няма връзка. Поне според мен, в началото нещата се поддават на контрол, освен ако човек не е прекалено ненаситен за резултати. Няколко пъти и аз прекалих със забавленията, но клапаните си бяха там и си работиха. Ако не бях толкова нетърпелив, сигурен съм че и тия проблеми нямаше да имам.

В отговор на:

Хубаво е, че може даа се коригира метода, ако има заболяване или трудност по пътя. Но това пак е свързано с компетентна намеса на учител.



Разбира се, че учител трябва! Най-малкото за да разбие представите на ученика за метода, които представи никога не са това, което методът представлява. А за хора със заболявания - задължително.

В отговор на:

Например юн цюан ще може да ползва ако отвори Осемте енергийни канала или ако е с много опит в ребърдинга.



Шегуваш се нали?
В отговор на:

За големият кръг не говоря, защото при отворена голяма орбита, не следва да има такива запушвания.



Юн Цюан и меридианите водещи до него си функционират така или иначе. Няма как друго яче да е - в противен случай нещо в краката няма да е наред. Меридианите в цялото тяло функционират, иначе човек няма да е жив. Въпросът е, че поради лошия начин на живот, енергията в човешкото тяло намалява. "Отпушването" не е нищо друго, освен да се върне нормалното количество в тях. Та според г-н Чиа тази точка е универсална за сваляне на напрежението от горната част на тялото.



Тема Re: Обмяна на енергии и червейчетанови [re: mo32]  
Автор Coorhagen*Willendorf (Praise)
Публикувано17.05.07 10:35



да, така е, но това прави светът ни по-интересен.

има какво да го правим - тоест да постигаме в него.




Тема Re: Малко за секса и "просветлението"нови [re: бeзпътeн]  
Автор titiksha_ (Narayana das)
Публикувано17.05.07 15:53



- глава 19 от Тирумандирам - загатва се за шакти практики с партньор

И нещо за цялата Тирумандирам:



ОМ НАМО НАРАЯНАЯ - Мантрата на Двапара Юга ;)

Редактирано от titiksha_ на 17.05.07 16:41.



Тема Re: Още малко за сетиватанови [re: mo32]  
Автор huanjiМодератор (новак)
Публикувано17.05.07 17:12



Разбрах. :)

Определено покрай егото се хаби най- много енергия, съгласен.


Макар да не е нещо ново за никое учение.



Тема Re: Обмяна на енергии и червейчетанови [re: mo32]  
Автор huanjiМодератор (новак)
Публикувано17.05.07 17:49



И Доктор Чаушев и Минко си бяха търсени любовници от жените, но не съм ги чул да гледат на секса като духовно постижение. Напротив, Минко много пъти ми е казал, че ми завижда за това, че в ранна възраст има кой да ми каже някои неща.





Тема Re: А сега на въпроса тинови [re: mo32]  
Автор huanjiМодератор (новак)
Публикувано17.05.07 17:55



Имаш предвид практиката за отваряне на енергийните центрове един по един ли? Определено предишните занимания имат значение. Разкажи малко повече по въпроса, ще бъде интересно.



И се шегувам и не се шегувам. Юн Цюан според мен не може да се използва пълноцено от всеки. Меридианите си съществуват, не се прокарват нови, но пак според мен те не са еднакво пропускливи в местата, които са известни като акупунктурни точки.



Тема Re: Обмяна на енергии и червейчетанови [re: huanji]  
Автор mo32 ()
Публикувано17.05.07 18:03



Така може.





Тема Re: Още малко за сетиватанови [re: huanji]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано17.05.07 20:16



Е това е основното разбиране относно дали човек ще събира или губи енергия, а не представите, свързани с "изпразване", "култивиране", "обмен" и т.н.

Всъщност тези неща стават, когато стават. Дали умът би се опитал да ги "програмира", би си изградил някакви представи или не, няма отношение към тяхното ставане.

Може би и затова например в йога не се говори за тях - защото за човек, при когото не са се случили, простото вербално описание на тези процеси не би свършило работа.

А Тантра и Йога всъщност са едно и също.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.