Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:48 10.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: А сега на въпроса тинови [re: mo32]  
Автор huanjiМодератор (новак)
Публикувано16.05.07 11:38



Според мен, хатха и раджа йога са различни подходи, но по същество целта и на двата подхода е самадхи.





Тема Re: А сега на въпроса тинови [re: mo32]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано16.05.07 11:40



За нидра не знам.

Но не е задължително да се ползва "всичко", пуснато на "духовния" пазар, а най-основното, това, което е най-важно за човек.

Що се отнася до Тантра - има много общо с крия йога, всъщност в основата си истинските учения са едни и същи

. Реализирането на Тантра и реализирането на крия йога е едно и също.

В крия йога обаче не се преподават "методи" от какъвто и да било вид, защото методите принадлежат на ума. И засилват неговата доминация върху тялото, а предназначението на крия е точно да освободи тялото/съзнанието от доминирането на ума.

Затова не се и преподават методи за "управляване на енергията", или за "култивиране на енергията", или за "добър секс" с "обмяна на енергии" и т.н. Такива методи засилват старанието и усилията (т.е. умствената актвност), водят до объркване, отклоняване на вниманието от същността на нещата. Понеже засилват ума.

Всъщност в крия нищо не се преподава, тъй като преподаването е натрупване на информация в паметта, а целта е да се мине отвъд знанието. Има отучване, осъзнаване, което е свобода от натрупаното знание и всички обусловености.



Тема Re: А сега на въпроса тинови [re: бeзпътeн]  
Автор Coorhagen*Willendorf (Praise)
Публикувано16.05.07 11:41



Това значи ли, че ти практикуваш "нищо йога"?





Тема Re: А сега на въпроса тинови [re: huanji]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано16.05.07 11:42



Различна е гледната точка, но както и умът не е разделен от тялото (а е функция на тялото), така и хата не е разделена от раджа.



Тема Re: А сега на въпроса тинови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано16.05.07 11:46



"Аз" нищо не практикува.





Тема Re: А сега на въпроса тинови [re: бeзпътeн]  
Автор Coorhagen*Willendorf (Praise)
Публикувано16.05.07 11:48



Тогава не-Аз сигурно практикува не-йога



Тема Re: А сега на въпроса тинови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано16.05.07 11:49



Може, абе случва се нещо, което е нищо.



Тема Re: А сега на въпроса тинови [re: mo32]  
Автор huanjiМодератор (новак)
Публикувано16.05.07 11:51



Джао Бичън съветва преди да се започне с практиките да се отворят "Осемте енергийни канала", зщото те са нещо като приливници на енергията. Практиката за отварянето я има като отделна глава в книгата.

Например, мин-мън ще отведе енергията по поясните канали, което ми се е случвало.

Това е първото. Второто е, че този метод според мен е драстичен и се нуждае от учител.

Хубаво е, че може даа се коригира метода, ако има заболяване или трудност по пътя. Но това пак е свързано с компетентна намеса на учител.



Например юн цюан ще може да ползва ако отвори Осемте енергийни канала или ако е с много опит в ребърдинга. За големият кръг не говоря, защото при отворена голяма орбита, не следва да има такива запушвания. Иначе, няма да може да ги използва тези точки. Освен това, когато енергията се активира, Джао съветва да не се гледа на огъня като на огън, защото може да стане опасен. Това съм го правил, но не е лесно да си промениш тази възприемателна способност. Освен това, предизвиква релаксация на съдовете и каналите. При всеки малък спазъм от напрежение или емоция заради огъня, се спира движението по каналите, което вече е проблем.



Тема Re: А сега на въпроса тинови [re: бeзпътeн]  
Автор Coorhagen*Willendorf (Praise)
Публикувано16.05.07 11:51



Нищо! Това е важното - да се случват разни не-неща!





Тема Re: Обмяна на енергии и червейчетанови [re: бeзпътeн]  
Автор mo32 ()
Публикувано16.05.07 11:53



Спал ли си с феминистка?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.