Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:10 10.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Имам още въпросинови [re: h.]  
Автор Last roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано10.05.06 19:35



Диоклециан май също е намалил качеството на монетите, но нумизматиката ми куца малко, ще се радвам да ме светнеш по тези въпроси, гледам че са ти любими. Веспасиан е бил финансов гений, оправил разорената след гражданска война държава и даже въвел данък върху обществените тоалетни, а когато синът му Тит го упрекнал за това - тикнал под носа му монета. Оттам и изразът - парите не миришат...

Ad majorem pharmacie gloriam!

Редактирано от Last roman на 10.05.06 19:38.



Тема Специално за Яго съЗВЕРА :):):)нови [re: Last roman]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано10.05.06 20:36



Винаги се кефя като науча нещо ново за римляните!! Хубавото е това че знам малко а има страшно много, така че за в бъдеще ме чака много КЕФ!!! Както и да е благодаря за инфото и на двамта ви

Сега да споделя нещо което гледах тук по телевизията във връзка с гладиаторите! След като християнството става основна религия в империята, логически би било правилно да се заключи че християнството ще спре гладиаторите!! НО НЕ!! Светите отци и папата са се кефили на гладиатроските битки както и останалите римляни. Гладиаторството спряло 109 години след като християнството станало основна религия за Римляните. И причината за да спрат гладиаторските битки не било съжаление, или чувство на хуманост!! Просто им свършили парите, нямало средства да докарват достатъчно животни, роби и т.н.

Абе типчна християнска двуличност



Тема Re: Имам още въпросинови [re: Aнaтoлий]  
Автор kozaa (рогата)
Публикувано10.05.06 20:37



глупости пишеш, Анатолий Принципа на измисляне на пози за самошокиране и самосъбуждане е бил следният - те да бъдат неудобни, да предизвикват болка и неприятни усещания - нищо подобно, позите трябва да предизвикват точно обратните усещания

The chase is better than the catch



Тема Re: Специално за Яго съЗВЕРА :):):)нови [re: Brahman_]  
Автор kozaa (рогата)
Публикувано10.05.06 20:40



хехехехех
я влез в Древен Рим да си пишем за гладиатори - това тук нели е йога

The chase is better than the catch



Тема Re: Имам още въпросинови [re: kozaa]  
Автор Aнaтoлий (изследовател)
Публикувано10.05.06 22:02



Както предполагам разбираш, мнението ти беше излишно. На това което съм писал не са необходими коментари. За съжаление глупави хора като теб все се опитват да бъдат критерий за чуждите разбирания. Но това си е твоя работа. Всъщност в това, което прочете съм описал двойственоста на нещата в йога. Та наблягайки на едната страна на нещата, то вярваш ли че тя е единствената и правилната. И като за последно да питам - ти въпроси ли имаш или се опитваш да налагаш отговори.



Тема Re: Специално за Яго съЗВЕРА :):):)нови [re: Brahman_]  
Автор h. ()
Публикувано10.05.06 22:07



Между другото, след трети век ми се губи интереса.



Тема Re: Имам още въпросинови [re: Last roman]  
Автор h. ()
Публикувано10.05.06 22:12



Да, той е казал крилатата фраза. Един от любимите ми е, но вече ще се присламча да чета в клуба ти. Харесва ми.
Веспасиан само да кажа е бил лишен от сантименталност. И е бил прагматичен. :)

Домициан мисля е правил далавера, не официална реформа, поне не се сещам.



Тема Re: Имам още въпросинови [re: Aнaтoлий]  
Автор kozaa (рогата)
Публикувано10.05.06 22:14



разликата между мен и теб е, че ти ме наричаш глупава, а аз ти казвам, че пишеш глупости - чудесен пример за двойнственост
не налагам нищо - нито карам насила някой да ми отговаря
има си хас - в клуб йога сме все пак - какво насилие, каква агресия - няма такова нещо...

The chase is better than the catch



Тема Re: Специално за Яго съЗВЕРА :):):)нови [re: h.]  
Автор kozaa (рогата)
Публикувано10.05.06 22:15



нормално...

The chase is better than the catch



Тема Re: Имам още въпросинови [re: Aнaтoлий]  
Автор Sam Sirius (Sam I am)
Публикувано10.05.06 22:42



Абе кви са тия глупости дето си ги писал в оня форум:

Всяко нещо, което се повтаря, става навик, което може и да води до приятни усещания

От експериментите с тялото са възникнали различните пози, споменаващи се в някои източници като около 8 400 000 на брой както и различни очистителни процедури, целта на които е поддържането на тялото в добро функционално състояние.

Как мислиш, дали е навик да си глупав или се придобива чрез прекомерна медитация?

Я се замисли за това число, което цитираш. Как мислиш дали някой ще си играе да брои до незнам си колко си милиона? И колко вярна е тази статистика. Колкото са верни и повечето работи дето си ги писал. Трябва да си ебаси и изчанчения за да направиш и една хилядна от тези пози...
Малко множко ми се струват ... дори и за камасутра




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.