Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:47 30.04.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
*Кратък преглед

Тема Търся спецалист човешки ресурсинови  
Автор Boby2012 (търся)
Публикувано06.10.12 19:59



Работя за финансова институция и създаваме отдел Човешки ресурси. Оказа се изключително трудно да се намери ръководител за този отдел. Всички кандидати са с психологическо образование. Нямат понятие от икономическия и правен аспект за длъжността, не искат да го усвоят и даже се обиждат. А компютърната грамотност и нивото на английския се оказват значително завишени в СВ-то. Ако тук има интересуващи се от такава позиция ще дам подробности.



Тема Re: Търся спецалист човешки ресурсинови [re: Boby2012]  
Автор KoтeИгpaчka (ританка)
Публикувано09.10.12 11:22



Сложете изисквания завършена АГ с първи език английски и след това Право в УНСС. Проблем ще остане само да намерите необходимата компютърна грамотност, предполагам, че искате владеене на конкретна програма извън офис пакети и интернет.

***
ЖиТиЕй, мадафака!

Редактирано от KoтeИгpaчka на 09.10.12 11:23.



Тема Re: Търся спецалист човешки ресурсинови [re: KoтeИгpaчka]  
Автор Boby2O12 (търся)
Публикувано11.10.12 23:35



Компютърната програма е популярна и не е проблем да се разучи за 3 дена. Но човек, който не може да форматира едно писмо в Word и твърди че формулата за сума не е основно познание за Excell трудно ще се справи. Няма изисквание къде е научен английския език, но фирмата не е българска собственост и всички отчети се изготвят на английски владеенето му трябва да е реално, а не само в CV-то.



Тема Re: Търся спецалист човешки ресурси [re: Boby2O12]  
Автор KoтeИгpaчka (ританка)
Публикувано12.10.12 18:01



Наистина ли кандидатите, които сте интервюирали, са толкова назад с офис приложенията?? Вероятно обявата ви не е добре написана или не преценявате правилно кого да поканите на интервю. В такъв случай бих ви посъветвала да повикате хора, чието сиви не изглежда толкова блестящо и на място за обявата. Например чужд език без удостоверяващ документ или образование, напълно различно от това, което смятате, че ви е нужно. Ако имате кандидати с КСТ или технически профил, опитайте с тях.

Може ли да видя обявата? Може и на лична, ако е проблем да се покаже публично.

***
ЖиТиЕй, мадафака!

Редактирано от KoтeИгpaчka на 12.10.12 18:07.



Тема Re: Търся спецалист човешки ресурсинови [re: KoтeИгpaчka]  
Автор Boby2O12 (търся)
Публикувано12.10.12 20:25



Обявата е добре написана с ясни изисквания, но кандидатите, които се явиха не отговаряха на тях. Проведох много интервюта и останах потресена. Предполагам, че грешката в обявата е думата " Мениджър ". Тези хора желаят да правят само интервюта и да градят велики стратегии за развититето на Човешките ресурси във фирмата. В същия момент те непознават основните закони в тази сфера - КТ,КСО, ЗО, ЗБУТ и т.н. Признавам, че имаше 2 отлични кандидатури, но те поискаха изключително високи заплати. Приехме 1 личност с голям компромис към икономическите и познания. Но в момента разбирам, че всичко в СВ-то е блъф - дори великите умения за интервю и подбор.



Тема Re: Търся спецалист човешки ресурсинови [re: Boby2O12]  
Автор KoтeИгpaчka (ританка)
Публикувано12.10.12 21:30



Разбирам. Не можете да предложите на добрите кандидати това, което те очакват. Честно казано, мисля и че приоритетите ви са грешни. Търсите теоретично подготвен човек, а не обръщате внимание на уменията за работа с хора, които няма как да се опишат в автобиографията, нито да ги видите по време на интервю, където кандидатът е в ролята на продавач на собствените си възможности.
Предполагам сте наели за мениджър човек без особен опит, но с достатъчно гръмка диплома, който не се е опитвал да договаря заплащането си. Сгрешили сте и в трите.

***
ЖиТиЕй, мадафака!



Тема Re: Търся спецалист човешки ресурсинови [re: KoтeИгpaчka]  
Автор Boby2O12 (търся)
Публикувано12.10.12 21:57



КотеИгрАЧКА изводите ти са точно на 180 градуса от истината и от това, което аз казах.

Редактирано от Boby2O12 на 12.10.12 21:58.



Тема Re: Търся спецалист човешки ресурсинови [re: Boby2O12]  
Автор KoтeИгpaчka (ританка)
Публикувано13.10.12 19:04



Мога да разбия изводите си точка по точка, но не виждам никакъв смисъл да пиша очевидното

Успех.

***
ЖиТиЕй, мадафака!

Тема Re: Търся спецалист човешки ресурсинови [re: KoтeИгpaчka]  
Автор OgnenDemon ()
Публикувано04.01.13 21:26



абе това "ЖиТиЕй, мадафака" от кое GTA иде точно - Grand Theft Auto или Great Toronto Area?



Тема Re: Търся спецалист човешки ресурсинови [re: Boby2012]  
Автор OgnenDemon ()
Публикувано04.01.13 22:04



Боби, да ти кажа честно трудно ще е. Не че вече не го знаеш.

Основният проблем винаги е бил кандидатът да съчетава възможно по-голям процент от качествата необходими за позицията, преди изобщо да се почне договорка за заплата.

Аз също работя за финансова компания и предния ми работодател бяха финансова компания. Разликата е че не съм ХР а програмист. Естествено няма как да разбирам от финансовия аспект на работата, нямам такова образование, както и работодателите са наясно че няма специалисти по всичко. И в БГ и тук съм бил в такава ситуация няколко пъти - строго специфична позиция, предлагат ми тренинг, винаги съм приемал.

За това понеже не ми стана 100% ясно да те питам, на вашите кандидати предлагате ли опция да ги въведете лично (нещо като вътрешно-фирмен тренинг) във финансовата страна на работата? Пишеш че не са искали да го усвоят, но не става ясно дали сте им предложили тренинг или сте им изискали те да го усвоят от външен източник преди да започнат при вас.

Колкото до нивото на Английския, тук много зависи. Все пак човек който не е живял в естествена среда поне 6м (като това е силно занижено) няма как да е добър в който и да е език. БГ-компании имат практика да си изпращат служителите на тренинг и по Английски - работил съм в такива. Зависи доколко вашата компания има бюджет за подобни инвестиции.

Колкото до компютърната грамотност, беше писала че не могат да форматират писмо в Уърд - тук подкрепям - непростимо е. Но това е тенденция в целия свят - болшинството кандидати за позицията просто не отговарят за нея. Говорил съм си с ХРи и тук - същото е. Така че не ги винете тях, а си гледайте добрите попадения.

И затова при положение че сте пропуснали договорката с добрите си кандидати - тук не одобрявам. Особено сега след като четох вчера новина че населението в БГ е паднало под 7млн и в разни населени места Българите вече са малцинство, наясно ли сте че кризата за хора ще се задълбочи? Например тук където съм аз работодателите диктуват правилата, защото всеки ден от сутрин до вечер кацат няколко самолета с новопристигнали имигранти и всички те искат работа и заплата. Там при вас обаче вие нямате толкова думата защото всеки ден излитат по няколко самолета с новоотпътували емигранти, които искат друга среда и развитие и нито ти нито който и да е може да ги спре защото са си в правото по една или друга причина.

Затова премислете си тактиката. Не е лоша идея да се обадите на въпросните си кандидати, преди някой друг да го е направил.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.