Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:51 27.04.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема За шарлатаните - Мираж Консултнови  
АвторMlg (Нерегистриран)
Публикувано05.12.05 18:43



Пиша не за да търся мнение а по-скоро да предупредя всички тук да НЕ СЕ ДОБЛИЖАВАТ до тази смешна борса или каквото се води там.
Подходих наивно и не ги проучих предварително, подадох си документите подлъган от една фалшива тяхна обява. Платих си покорно таксата от 15лв и си чакам обаждане за интервю. Такова обаче не дойде. Обаждах им се 2 пъти но ми даваха някакви абсурдни оправдания и по мънкането им разбрах че ме лъжат.
После се разтърсих. Оказа се, че повечето хора са подлъгани по подобен начин а една голяма част от тях и заради заплатите, които уж обещава работодателя. Преглеждайки сайта им, всяка втора обява предлагаше заплата 800-1500лв дори в градове където и за 300лв да си намериш работа е постижение. Сигурно не трябва да ме е яд толкова за "пропуснатата възможност" защото обявата, за която кандидатсвах предлагаше заплата 700лв, което трябва да значи - минимална заплата + осигуровки ако минеш пробния период

Изненадвам се колко много хора се подлъгват, там винаги е пълно и през 2 мин. влиза човек. Смятайте колко хора изгарят и за какъв оборот става въпрос. Всичко обаче е законно, нищо не можеш да им направиш. Те не поемат никакви отговорности. Подписваш безсрочен договор за периода, на който трябва да ти предложат поне 5 оферти. Весело а?
Според мен на такива агенции за подбор не трябва да се позволява да събират такси предварително. Бих платил таксата и процент от заплатата ако ми намерят работа, дори бих плащал сума за всяко интервю но да работят всички на принципа - дай тука 15лв пък ние ще ти се обадим някой ден....
За работодателя е много по важно да си намери добър служител и е редно той да поема всички разходи (знам че сериозните фирми го правят). Сега агенциите играят двойни игрички, прецакват и единия и другия.

Не се подлъгвайте, предупредете и вашите познати.



Тема Re: За шарлатаните - Мираж Консултнови [re: Mlg]  
Авторfogy (Нерегистриран)
Публикувано05.12.05 20:06



що се чудиш?! досега съм плащал на ~4 борси, давам си парите и адио рио! по-добре да се обадя по телевизията на екстрасенс...



Тема Re: За шарлатаните - Мираж Консултнови [re: fogy]  
Автор vladoO549 (непознат )
Публикувано08.12.05 19:37



Аз също чакам да ми се обадят от" Мираж",ама това наистина си е мираж...Поне да бяха се обадили да кажат че нямат хората интерес.



Тема Re: За шарлатаните - Мираж Консултнови [re: vladoO549]  
Автор Иp€тo (абе Ирето бе!)
Публикувано09.12.05 10:37



То пък другите агенции звънят, си мислиш та се скъсват
Не и не, ако сам не си свършиш работата...

"Life is like a box of chocolates, you never know what you're going to get"


Тема Re: За шарлатаните - Мираж Консултнови [re: Mlg]  
Автор backinblack (член)
Публикувано12.12.05 18:31



За работодателя е много по важно да си намери добър служител и е редно той да поема всички разходи (знам че сериозните фирми го правят).

Да бе, той щото работодатела не броени ги взима, та да плаща за малоумници дето се работодатела им е крив. Ходи си плащай, променяи си CV-то според исканията на фирмата докато някой ден се сетиш, че навсякъде ще получиш точно толкова колкото даваш.



Тема Re: За шарлатаните - Мираж Консултнови [re: backinblack]  
Автор минaвaйkи (ентусиаст)
Публикувано12.12.05 23:07



Човека обсъжда нещата от живота, а ти пак се пънеш да влезеш в очите на хората............ като работодател хахаха. Смешен си бе чичка.



Тема Re: За шарлатаните - Мираж Консултнови [re: минaвaйkи]  
Авторььь (Нерегистриран)
Публикувано13.12.05 10:35



Не е смешен, бе ряпо, просто се опитва да ви светне ламбите. Пък който иска, ще го разбере...



Тема Re: За шарлатаните - Мираж Консултнови [re: ььь]  
Автор минaвaйkи (ентусиаст)
Публикувано13.12.05 10:59



Кажи едно едничко нещо, ама конкретно което е казал, че да ни светнат лампите? Само се оплаква и рИве.



Тема Re: За шарлатаните - Мираж Консултнови [re: Mlg]  
Автор Beнaбили (5-18)
Публикувано13.12.05 12:20



>> Подписваш безсрочен договор за периода, на който трябва да ти предложат поне 5 оферти.

А защо подписваш подобен договор?
Нали затова подписваш... че се съгласяваш.

Понякога съм толкова добра,
че цялата изтръпвам и боли ме...


Тема Re: За шарлатаните - Мираж Консултнови [re: Beнaбили]  
АвторMlg (Нерегистриран)
Публикувано14.12.05 18:20



Ами защото умнико по принцип не ми пука за договора, аз кандидатствам за две конкретни оферти публикувани от тях във вестник, за които ми беше обещано, че до няколко дни ще получа отговор. Не съм отишъл при тях да ми търсят работа. Загряваш ли сега защо?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.