Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:42 01.05.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Трудно ми е да разбера ...нови  
АвторKИПиA (Нерегистриран)
Публикувано20.07.05 08:40



Здравейте
Надблюдавам събития, на пазара на труда и не само, които немога да си обясня сам. Моля, запознайте се с това, което съм написал по-долу, и ако можете да ми дадете някакъв съвет, за да мога да се усъвършенствам, то аз Ви бих бил благодарен ! Реших да си сменя работата, и преди около година , след обява във вестник 24 часа, последвана от такава и в Джобтайгър се появи желана от мен свободна позиция в Стинд АД, преобразувано по-късно в Дружба АД. Търсиха техник КИП и А със средно образование и опит в програмируемите контролери на Сименс. След като подадох документите ме поканиха на интервю. Аз отидох с костюм и излъскан – като за интервю. Това може би сериозно повлия на нещата в негативна посока, защото според представителите на фирмата, тази работа била много под моите възможности. Та въпросните служители назначиха двама човека, които след изпитателния срок напуснаха и отново имаше обява за техници КИП и А – този път с висше инженерно образование, но се наблягаше на опита. И този път реших да кандидатствам, въпреки, че висшето ми образование е икономическо. Отново кандидатстването ми беше безрезултатно. Сега виждам тази обява в една от агенциите за работа и просто незнам какво да си мисля и дали да кандидатствам отново. Аз наистина това работя и искам да го работя. Всъщност си мисля следното, от позиция на сертифициран одитор на системи за управление на качеството, какъвто станах, докато си търся работа и на база публичната информация с която разполагам за тази фирма: В тази фирма няма или има неработеща система за управление на качеството, защото позволява да се случи следното:

1. Липса на обучение на персонала водещо до финансови загуби, изразяващи се в следното: Назначаването на 2 човека * 6 месеца * 1 000 лева ( 600 лева + осигуровки + храна + някакво обучение и неясно колко и каква свършена работа ) = 12 000 лева загуби за фирмата и акционерите. През това време и служителите, натоварени с тежката задача да работят в отдел Човешки Ресурси и Правен + началника на отдела си получават заплатата, та загубите май станаха според мен около 20 000 лева за една година.
2. Текучеството над нормалното може да бъде обусловено или от лоши условия на труд ( така и не ми показаха цеха, за който ставаше въпрос или ниско заплащане ), което е в пълномощията на Ръководството, или назначаването на хора за началници на отдели, които с цел прикриване на некомпетентност или избиване на комплекси назначават хора с ниска квалификация и понеже явно немогат да се сработят с колектива, решават да напуснат. Дали всеки едноок в царството на слепите е полу-бог.



Тема Re: Трудно ми е да разбера ...нови [re: KИПиA]  
АвторЖopo (Нерегистриран)
Публикувано20.07.05 17:21



Доколкото ми е известно този завод беше купен от някакви гърци, а гърците по принцип са егати идиотите, върли екплоататори и мошеници, нищо чудно, че хората напускат. Не ти трябва да попадаш там в този завод, намери си някаква по-свястна работа.



Тема Re: Трудно ми е да разбера ...нови [re: Жopo]  
Автор Дeмoн ()
Публикувано20.07.05 18:39



Toчно в тоя завод гърците ги боли ... кой какво прави - тях ги интересува само цифрата под чертата.



Тема Re: Трудно ми е да разбера ...нови [re: KИПиA]  
Автор brains (Добронамерен!)
Публикувано20.07.05 18:39



Само умния бизнесмен обича и уважава по-умния от него подчинен! За съжаление много са малко. Просто си попаднал на някои от другите, които са неимоверно много. Ако на интервюто си говорил така, както пишеш - направо си си отрязал шансовете от самото начало! Така мисля аз.

Бог да пази познати и непознати!


Тема Re: Трудно ми е да разбера ...нови [re: brains]  
АвторИPИC (Нерегистриран)
Публикувано30.11.05 17:05



Ами да, сещате се може би за какво става въпрос ? Или не ? Ами ... пак търсят техници. Ама аз вече несъм заинтересован !



Тема Re: Трудно ми е да разбера ...нови [re: KИПиA]  
Автор минaвaйkи (ентусиаст)
Публикувано30.11.05 22:06



Коя от момите те интервюира?



Тема Re: Трудно ми е да разбера ...нови [re: минaвaйkи]  
АвторlRlS (Нерегистриран)
Публикувано01.12.05 10:34



Тони Маркова и един така наречен инженер, който не прави разлика между AV и VA свързване при измерване на мощност. Прости му, Господи - той е грък !



Тема Re: Трудно ми е да разбера ...нови [re: lRlS]  
Автор минaвaйkи (ентусиаст)
Публикувано01.12.05 23:13



Баб Тонка, пардон тони маркова как се държа на интервюто? Тя милата май само за мъже си мисли вече:)



Тема Re: Трудно ми е да разбера ...нови [re: KИПиA]  
Авторcaprise (Нерегистриран)
Публикувано02.12.05 12:47



Нищо не знам за фирмата, за която пишеш, но в сериозните фирми има изискване към HR те до определен период да си пазят документацията по интервютата, защото всеки кандидат, който не е бил одобрен има право при заявено запитване да получи информация, защо не е бил одобрен и да поиска по-нататъшни препоръки. Това си е нормална процедура, особено в големите фирми и тези с международно участие



Тема Re: Трудно ми е да разбера ...нови [re: минaвaйkи]  
АвторlRlS (Нерегистриран)
Публикувано08.12.05 19:10



ми добре се държа, съчувстваше ми, че нямат място за толкова добър специалист и т.н. - ласкателка си беше отвсякъде, но мисля, че тя не е ХР, защото ако тя е ХР, то аз съм трамвай. А и за 600 лева, незнам кой ще им се навие да облече работните дрехи и да сложи антифоните, че и да им настройва машините. Нещо подобно правя отвреме навреме в Гърция, и там ми плащат по 1 400 евро, като работя същия брой часове.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.