Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:48 21.05.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Трудно ми е да разбера ...нови [re: caprise]  
АвторИPИC (Нерегистриран)
Публикувано08.12.05 19:12



И тези трябва да имат - нали имат сертификация по ИСО 9000. ( Не, че се заяждам, ама съм одитор по този стандарт ).



Тема Re: Трудно ми е да разбера ...нови [re: KИПиA]  
Авторkpиcи (Нерегистриран)
Публикувано13.12.05 17:14



Става ли въпрос за грък - обувай маратонките и бягай чак в Чикаго - стой там една година и като се върнеш иди на интервю в друга фирма.



Тема Re: Трудно ми е да разбера ...нови [re: lRlS]  
Автор Xъни Бъни ('The Blue Bear')
Публикувано13.12.05 17:49



Гнусна работа са гърците това е самата истина, но пък за една година не очаквате чудеса, за да вините само тях нали?!?

Не е прав Демон че гърците в случая гледали само под чертата. Напротив, бъркат се досадно, постоянно и непрестанно на всички нива на управление. Което освен негативните има и позитивни страни, особено в управлението на човешките ресурси. При старият соц стил служителите не знаеха що е то обмяна на опит в чужбина, що е то тимбилдинг и т.н. - неща, за които отвориха пътя гърците след купуването на завода. С новите пещи и там както им е терминологията оптимизираха процесите. Верно, съкратиха персонал бая, но голяма част неквалифицирана работна ръка и ненужна при новите условия на работа. Такива ми ти работи, не ми се влиза в подробности...




Редактирано от Xъни Бъни на 13.12.05 17:53.



Тема Re: Трудно ми е да разбера ...нови [re: Xъни Бъни]  
Автор минaвaйkи (ентусиаст)
Публикувано14.12.05 10:49



Не мога да се съглася с мнението ти, че едва ли не гърците са наложили в България НОВ КАП СТИЛ. Дори и при социализма имаше "обмяна на опит" /колко смешно и архаично звучиш с тази обмяна хахаха/, но "обмяната" се извършваше в рамките на СИВ. Много преди гърците чисто геостратегически, а не икономически да стъпят в България /но това изобщо не ти е минавало през .... между ушите:)/, с идването на мулти компании и стъпването на мулти консултанти, започна обучението в чужбина. Преди това имаше съвсем единични случаи /говоря за легалните такива, а не за тези, които са по линия на разузнаването/.
Между другото зависи и къде са учили и работили гърците, които управляват.



Тема Re: Трудно ми е да разбера ...нови [re: KИПиA]  
Автор backinblack (член)
Публикувано14.12.05 12:55



С този начин на мислене ще постигнеш по-високи резултати като икономист. Помисли за промяна. В крайна сметка човек се бори за удовлетворение, а парите и положението в ерархията са част от удовлетворението.



Тема Re: Трудно ми е да разбера ...нови [re: backinblack]  
Автор минaвaйkи (ентусиаст)
Публикувано14.12.05 13:54



А ти с този начин на мислене по-добре не пиши по форумите. Човека има умения за работа и е компетентен в дадена област, а ти искаш да го върнеш в първи клас. Много общо казано "икономист" бе вуйче. Ама нали си продукт на соца и си привърженик на "широките" специалисти.
И още нещо: Удовлетворението не включва в себе си парите и кариерното развитие. Удовлетворението може да бъде от естеството на работата, удовлетворението може да бъде от размера на заплатата, удовлетворението може да бъде от възможността за кариерно развитие, но няма удовлетворение по принцип. Пази боже работниците от такива като теб. Готов съм да ти помогна със съвети, но те предупреждавам, че съм клиент на Корпоративна търговска банка, а за нея знаеш, че клиентите са й скъпи:)



Тема Re: Трудно ми е да разбера ...нови [re: минaвaйkи]  
Автор backinblack (член)
Публикувано14.12.05 15:45



Събрахте се. Тъп шеф с тъп работник в тъпа бонка.

Би ли ме открехнал като клиент на банката, как такива дето не са "скъпи" могат да си направят

, че според рекламата нямат работа там, а по и-нет сметка не може да се открива



Тема Re: Трудно ми е да разбера ...нови [re: минaвaйkи]  
Автор Xъни Бъни ('The Blue Bear')
Публикувано14.12.05 16:38



Това, последното изречение, не трябваше да го казваш. Врътвам един телефон и ти, мизернико, по недоразумение попаднал там, вече няма да си клиент на въпросната





Тема Re: Трудно ми е да разбера ...нови [re: backinblack]  
Автор Xъни Бъни ('The Blue Bear')
Публикувано14.12.05 16:39



Не е тъпа банката.





Тема Re: Трудно ми е да разбера ...нови [re: минaвaйkи]  
Автор Xъни Бъни ('The Blue Bear')
Публикувано14.12.05 16:41



За конкретния случай говорим нали? И за конкретни гърци, ако искаш ги почвам поименно...

Или ти ми говориш за "преди" и "сега" в най-общия случай? За чужденци и мулти компании по принцип? И за обмяна на опит в някое предприятие по принцип? Ей ама си гумен еййй






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.