Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:04 25.05.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: За шарлатаните - Мираж Консултнови [re: pибa]  
Авторtani (Нерегистриран)
Публикувано16.08.06 11:10



не съм чула да са намерили работа на никого. Дори на момче, завършило Английска езикова не са намерили работа. Само измислят обяви за 500 лв.заплата.



Тема Re: За шарлатаните - Мираж Консултнови [re: tani]  
Авторeзepo (Нерегистриран)
Публикувано16.08.06 13:05




Английска езикова да не е висше на образованието?!?
И мозъчна хирургия може да си завършил и пак за нищо да не ставаш.



Тема Re: За шарлатаните - Мираж Консултнови [re: eзepo]  
Автор titiyo (serious)
Публикувано24.08.06 10:34



Мога само да споделя личен опит за Мираж Консулт,да намериха ми работа за 600 лв.и то защото аз се пазарих, само че по-късно разбрах, че фирмата ,за която работя в момента са давали за това работно място 700 лв. Иначе в началото Мираж казаха,че заплатата е от порядъка на 500 лв. Това е. извода си го правете сами.



Тема за Прогрес Консулт: най-пресна информациянови [re: Mlg]  
Автор BlueFairy (усмихната)
Публикувано24.08.06 15:34



Днес се запознах с всеизвестните тук Прогрес Консулт! Впечатлена съм ... това наистина е една динамично развиваща се "агенция" ... сменили са си адреса - вече може да ги намерите на ул. Сердика 6. И сега събират пари, познайте за какво - 7 лв. за "дигитална снимка", която я правят на кандидата по най-аматьорския начин ... Удивително, нали!
Признавам, че навреме се усетих и си плюх на петите. Удоволствието от срещата ми с тях ми струваше само 2 трамвайни билетчета.
А иначе цялата им шмекерия е съшита с бели конци ...

Вчера, към 17:00 си пуснах CV-то на една обява в jobs.bg (поверителна!, имаше само телефоните: 987 01 47, 981 74 42). С риск да стане много дълъг поста ми ще направя copy/paste на обявата:
"Нашият клиент е голяма търговска компания вносител и представител на над 100 световноизвестни търговски марки битови стоки за дома и аксесоари за банята.Във връзка със отваряне на нова търговска и офисна база ние търсим спешно да назначим Стоковед-заявчик.Поради големия обем на работа на компанията с големи хипермаркети,Вашите основни задачи ще бъдат следене качество на стоките,правене на заявки,поръчки,проверяване и завеждане в база данни.Ако Вие търсите динамична работа в отлично организирана търговска компания и имате някакъв опит със по-горе посочените функции на Стоковед-заявчик, ще се радваме да се присъедините към екипа на компанията."

За жалост не обърнах внимание на неграмотната обява, но в края на работния ден и след преглед на 200-300 обяви умората си каза думата.

Същата вечер, към 20:30 ми звънят на GSM-а да ме викат на интервю на следващия ден!!! И този признак за нещо нередно съм пропуснала ...

Отивам днес ... на входа на кооперацията са разлепени напечатани на принтер листове "Прогрес Консулт" ... в офиса - поне 10 души, всеки попълва някакви формуляри ... телефона звъни непрекъснато и момичето рови в някакви папки и обяснява за конкретни позиции, като не чух заплата под 500 лева и то за пробния период ... а длъжностите не бяха кой знае какви ...

Една жена ме покани в съседна стая, като дори и не затвори вратата ... на масата купчина CV-та ... изрови мойто ... погледна първата страница (а там са болд-нати думите Маркетинг, защото това завърших тази година и Мениджър, защото на такава позиция съм в момента) и без да се замисля каза:
"Става дума за позицията Маркетинг Мениджър!!! Голяма компания, производител на битова химия ... Заплата за пробния период 700 лева ... а след това над 1200 лева! Утре или в понеделник ще имате второ интервю с наш консултант и представител на фирмата. Само ще трябва да платите 7 лева за дигитална снимка, която правим на всички кандидати!"

Аз знам за какви какви длъжности съм кандидатствала и съм сигурна, че Маркетинг Мениджър не е сред тях, затова попитах откъде ми имат CV-то ... отговорът беше, че съм съм го пратила за тази позиция (ОК, реших, че нещо аз бъркам, защото когато ме повикаха на интервю така и не казаха за какво точно става дума).
После ми връчи няколко листа формуляри да ги попълвам. Е, зачетох се какво пише в тях ...
1. Заявление, че искам да се регистрирам в Прогрес Консулт като търсеща работа (аз не си спомням да съм искала такова нещо) ;)
2. Договор между мен и Прогрес Консулт ...
3. Декларация, че съм съгласна да ме "фотографират и фотофилмират и да предоставят материалите на трети лица" !!!!

На бланките имаше изписани техните телефони, които бяха същите от обявата за Стоковед-заявчик. Тогава повиках жената и й казах, че съм кандидатствала за друга позиция. Този път ми беше обяснено, че просто са ме харесали за М. Мениджър ... а на учудването ми колко бързо са разгледали кандидатурата, че и за друга длъжност са ме одобрили ... отговорът беше: "Ми, в 21 век живеем - нови технологии ... и т.н."

Който не е ходил досега на интервюта и не си е търсил сериозно работа, само той би погледнал сериозно на всичко това ... затова й казах "Благодаря" и си тръгнах.

Чак ме напуши смях, колко лесно се хванах на плоския номер (вече ще чета повече между редовете), но и ми стана жал за хората, които явно бяха на зор и покорно подписваха всички договори и декларации, сядаха чинно на един стол до стената докато момичето от "агенцията" ги снимаше, надигайки се леко от бюрото си както в ареста снимат задържаните .. при това, "само за 7 лева"!
Жалко, че това, което се пише тук не се чете от тези хорица ...



Тема Re: за Прогрес Консулт: най-пресна информациянови [re: BlueFairy]  
Авторblagodarq (Нерегистриран)
Публикувано25.08.06 11:18



Браво на Вас!
Трябва да има истински хора като Вас, за да се спре цялото това безумие.

п. с. : и на нас ни се обадиха снощи /24.08.2006 г. / в приличното време 20:45, КОЕТО НАИСТИНА Е СЕРИОЗНО.....на виждате ли колко са ни харесали, че чак не могат за стискат до следващия ден.

хахахаха

Влагодаря Ви!
Желая Ви успех!
Дерзайте!





Тема Re: За шарлатаните - Мираж Консултнови [re: Mlg]  
Авторveko (Нерегистриран)
Публикувано05.09.06 23:33



Абсолютно вярно!!!!
Това са абсолютни лъжци и наистина е жалко колко много хора изгарят с по 15лв., а нищо чудно утре да вдигнат мизата на 20лв и пак ще има кой да им ги дава

. Имам договор с тях от близо две години - даже и един път не са ми се обадили! Като ги потърся, мънкат като п.....ки .



Тема Re: за Прогрес Консулт: най-пресна информациянови [re: blagodarq]  
Авторчaвдap (Нерегистриран)
Публикувано08.09.06 18:36



И на мен ми се случи същото, но аз само се обадих по телефона. Обясниха ми най-подробно за какво става дума и ми обясниха, че трябва да ида в техния офис и да си представя CV-то и да ме снимат за 7 лева - дигитална снимка. Казах им, че на моето CV съм си сложил снимка, но паднах от смях когато тази овца (девойката която отговаря по телефона) ми обясни, че те обработвали снимките със специален софуер, и за това трабва те да ме снимат. Явно че те разчитат на балами и най-жалкото е че прецакват хора, които наистина се надяват на такива борси.



Тема Re: за Прогрес Консулт: най-пресна информациянови [re: чaвдap]  
Автор AnnaNik (непознат)
Публикувано20.09.06 05:12



А случайно някой в някоя агенция, когато сте кандидатствали за търговски мениджър-стоковед-дилър-сътрудник (как ли още не го наричат това) да е разбирал от тези работа? На мен поне никога не ми се е случвало. Въобще има ли някъде профилирани агенции за подбор на персонала, които да отбират от работата, за която търсят хора?



Тема Re: за Прогрес Консултнови [re: AnnaNik]  
Авторжaни (Нерегистриран)
Публикувано30.09.06 22:15



ей, мили хора,
мерси че сте си направили труда да понапишете туй-онуй за глупаците от прогрес консулт. аз щях да си порфукам първия учебен ден в университета, за да се занимавам с тях. обадиха ми се в СЪБОТА в 21:30...ентусиасти...
успех на всички и благодаря за ценното инфо още веднъж



Тема Re: за Прогрес Консултнови [re: жaни]  
Автор kube (jako pakostnici)
Публикувано01.10.06 23:17



Хора а защо не ходите в Бюрото по труда ами при тея лъжци.Аз съм ходил там досега 3 или 4 пъти когато съм закъсвал и винаги са ми намирали работа.И то напълно безплатно.Повтарям-НАПЪЛНО БЕЗПЛАТНО.Правят ти осигуровки и т.н.Хора тази агенция съществува от кат работа светува.А вий влизате в устата на змея.В Плевен никой не се занимава с такива агенции.Който си търси работа или в бюрото или сам си търси.Питайте плевенчани.Ххъ те ли са най умните.Я се стегнете.Тая София се напълни с всяка измет.Оправете си града.Не само да се хвалите че имате най-готиния грат.

луд сам мамо,ям паркет



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.