Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:52 25.05.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: За шарлатаните - ПРОГРЕС Консултнови [re: aaron]  
Автор минaвaйkи (ентусиаст)
Публикувано25.12.05 15:46



Здравейте господин Маринов,

за съжаление и вие сте от неграмотните хора в нашата страна. Докато за работника в цеха има оправдание, то за вас няма.
Препоръка 1: Поограмотете се малко в областта на граматиката и пунктоацията.
Препоръка 2: Не сте вие човека или фирмата, които могат да покажат процента на некоректност между трите страни при посредническите услуги за работа. Затова по-добре замълчете.
Препоръка 3: Вие не сте самаряни и не устройвате на работа, търсещите такива. Вие сте посредника между работодателя и кандидата за работа. Като посредник получавате съответното възнаграждение. Не съм чувал за вашата фирма, но както чета вие сте обикновена трудова борса и работите по методите от преди 10 години-получавате възнаграждения и от двете страни, което е смешно. Препоръката ми е да преосмислите мисията си и след това политиката си.
Препоръка 4: Бъдете откровен, а не лицемер. Правите компромиси с "черните си списъци", не от добро чувство към даден кандидат, а защото в дадения момент сте в безизходица и нямате други кандидати.
Препоръка 5: Работете професионално и правете предварителен подбор на кандидатите, преди да ги изпратите при работодателите. Вината е изцяло ваша, че не сте установили характеровите особености на въпросните кандидати. Но как ще ги установите, като работите с количество, а не с качество.
Препоръка 6: Не лъжете. Какъв е проблема ви, когато някой предложен от вас открадне? Явно и работодателите, с които работите са на вашето ниво.
Препоръка 7: Вие Управител ли сте или Оправител и Удобрявате ли вътрешно-фирмени документи или ги Одобрявате?:) Преповтарям първата препоръка и акцентирам на това, че се пише ООООООООООдобрявам. Срам и позор.
Не е необходимо да ни осигурявате достъп до базата ви данни и т.н. Пазара е този, който говори за дадена марка, продукт, фирма и т.н. За съжаление вашата фирма е непозната на пазара на труда в България.
Желая ви успех!
П.П. Тези седем препоръки щяха да ви струват 7 000 лева, но ви ги давам безплатно заради многото излъгани и прецакани от такива трудови борси като вас кандидати.



Тема Re: За шарлатаните - ПРОГРЕС Консултнови [re: пporpec koнcyлт]  
Авторaфpoдитa (Нерегистриран)
Публикувано03.01.06 10:19



Г-н Божидар Маринов и вашия дълбокоуважаван син Марин Маринов!
Как ще ми обясните точно и конкретно, без да отклонявате темата в области като тези-кои са вашите клиенти и колко са мащабни поръчките визащо не ми свършихте работа. Не забравяйте, че аз също бях ваш клиент и вие не си спазихте договора, Вие освен, че не ми свършихте работа и по-лошото вие ме излъгахте. И не отклонявайте темата, защото аз бях абсолютно коректна към вас. Да не навлизам и в обяснение за безумната организация в офиса Ви и за абсурдния начин на работа и за хаоса, закъсненията и т.н който цари там, за абсурдните въпрос и за непрофесионалния Ви начин на работа. И за най-неграмотно изписаните обяви в нет-а. Да не говорим, че ако се задълбае човек могат нещата да стигнат далеч, най-малкото до инспекцията по труда и т.н, колкото и да сте си опекли нещата. Факт е, че съм млад човек с подходящо образование и езици и въпреки, че два пъти ми изгубихте времето /един път при записването и втория път вашия некадърен син в импровизирано интервю/ и ми взехте парите с големи обещания и конкретен срок, че ще се обадите /след два дни/ и резултат до днес няма.....
При тази конкретика, която изтъквам време е да погледенете гредата в своето око...а не се оправдавайте с мързеливи и пияни кандидати...



Тема Re: За шарлатаните - ПРОГРЕС Консултнови [re: aaron]  
Автор минaвaйkи (ентусиаст)
Публикувано11.01.06 23:09



Къде сте гусин Маринов? Скрихте се като мишок. Ще ви съжаля и няма да фалирам жалката ви фирмичка, но ако още веднъж се осмелите да се покажете от дупката, ще го направя. Това сериозно.



Тема Re: За шарлатаните - Мираж Консултнови [re: Mlg]  
Авторlora (Нерегистриран)
Публикувано25.01.06 20:52



Искам и аз да кажа, че съм една от Вас. Също съм дала 15 лв., верно- обадиха ми се за интервюта, но те бяха пълна проформа. Обявите са атрактивни, но наистина са измислени, за да привличат такива наивни хора като нас. Вече спрях да ходя на интервютата им, съветвам и всички които имат намерение да се регистрират- МОЛЯ ВИ НЕ ГО ПРАВЕТЕ!



Тема Re: За шарлатаните - Мираж Консултнови [re: Mlg]  
АвторDidi (Нерегистриран)
Публикувано07.02.06 09:18



Ne misla 4e tova mnenie za Miraj e pravilno. Na men mi nameriha rabota koyato otgovarya na kvalifikaciata i umeniyata mi. Mnogo sam dovolna ot rabotata si i ot zaplatata si . Spored men kogato kandidatstvash za rabota tryabva da si nayasno kakvo to4no tarsish i za kakva rabota si podhodyasht. Blagodarya na agencia Miraj, i za v badeshte shte izpolzvam pak tehnite uslugi !!!



Тема Re: За шарлатаните - Мираж Консултнови [re: Mlg]  
Автормapия бълrapoвa (Нерегистриран)
Публикувано08.02.06 19:01



Аз работя в офис Габрово на тази фирма вече трета година и доста хора назначих сама. Много ми е интересно да чета във форумите за Мираж КОНСУЛТ - ха ха ха. 15-те лв. ги плащаш за първоначалната обработка на документите - това е доста работа! Ако питаш мен са малко, но е въпрос на гледна точка. Сметни си колко ще похарчиш, ако си подаваш документи сам - навсякъде ти искат снимка, копия от документи, автобиография, мотивационно писмо /какви бисери съм чела там.../. Ако си кадърен - правя всичко възможно за да ти намеря подходяща работа. Ако искаш невъзможни неща - твой проблем! Дори без пари консултирам всеки клиент какво може и не може да очаква от пазара, какви грешки допуска при представянето си на интервютата, как да постигне нивото, което желае...
И мен редовно ме заливат с въпроси "Тези заплати реални ли са?" Ами реални са! Само дето срещу парите си работодателя изисква качествен служител!!!
Мария Българова - Мениджър HR офис Габрово



Тема Re: За шарлатаните - Мираж Консултнови [re: мapия бълrapoвa]  
Автор минaвaйkи (ентусиаст)
Публикувано09.02.06 11:33



Българова, Българова срам ме хваща за професията като ви чета. Това "ха ха ха" е доста неадекватно на фона на дискусията. Какво обработвате Българова? какви са тези 15 лева? Коя сериозна фирма вече работи с изпращане на документите на хартиен носител. Вие за E-mail чувала ли сте? За да си подаде човек документите няма да похарчи и стотинка, стига да разполага с компютър. Сканираш си снимката и всички дипломи, ако е необходимо. Но защо Българова ви е необходима снимка? Хората на кастинг ли ще минават? Защо са ви тъпите дипломи още в началото? Та аз мога да ви изпратя копие на диплома с моето име, но която не е моя. Как ще разберете от копието Българова дали това е истинката диплома. А и защо ви е тя? Жалко, че лъжете и иограбвате нещастните хора.



Тема Re: За шарлатаните - ПРОГРЕС Консултнови [re: aaron]  
Автор the_dude_78™ (Trash Talker)
Публикувано09.02.06 17:57



ами като цитирам

които вече са удобрени от работодател
със полицията
ниската култура на повечето от тези които си търсят работа

каквито агенциите, такива и кандидастващите за работа през тях.

ниска култура, ми аз открих поне 10 правописни грешки, кой е с ниската култура

The One You Love To Hate


Тема Re: За шарлатаните - Мираж Консултнови [re: минaвaйkи]  
Автор.. (Нерегистриран)
Публикувано10.02.06 09:12



Абе минавайки, що още не си отминал

Като те чете човек, трябва да си в занаята поне двеста години, толкова голям разбирач си. А всички други са смотани некадърници. Аман от комплексари!



Тема Re: За шарлатаните - Мираж Консултнови [re: ..]  
Автор PleaseDisturbb (непознат)
Публикувано11.02.06 16:03



Много си е прав минавайки
Как така ще искат пари от работника? 15 лева? за какво?
и кой иска дипломи при кандидатсване за работа?!! Брей какви новости невиждани са навлезли на трудовия пазар в Бг-то...ц,ц,ц,ц,ц,ц,
и въобще кой праща писма с марка




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.