Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:36 25.05.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема И аз имам такъв договор!нови [re: Mlg]  
Автор sweetener (орта будала)
Публикувано15.12.05 00:04



Мдам. Цели две страници е дълъг. И номерче си има... обаче то е сигурно за да им е по-лесно да преброят баламите дето са им се вързали...

Не е важно от къде ще търгнеш, важното е до къде ще стигнеш!


Тема Re: И аз имам такъв договор!нови [re: sweetener]  
АвторMlg (Нерегистриран)
Публикувано15.12.05 01:45



Ами да, ти там си съобщаваш номера не името :)
Чак след като подписах ме информираха също, че те не звъняли по телефона ами само клипвали да сме видели, че те ни търсят и ние вече да намерим начин да им се обадим. Тогава ми стана ясно, че са големи мизерници ама на, за урок да ми е. Жалко, че за всичко така казваме но в конкретния случай нищо повече не може да се направи освен да предупреждаваме колкото се може повече хора.



Тема Re: И аз имам такъв договор!нови [re: Mlg]  
Автор sweetener (орта будала)
Публикувано15.12.05 16:55



ееее ами питай де, щях да те светна за номера със звъненето. на мен ми го казаха още тогава, като се записвах
Ей сега си приказвах с тях и си се чудя как джанам за един месец не можаха да ми намерят нищо подходящо даже за да ме извикат за интервю, а за 4 мин. и 52 сек., даже и срещичка си чукнахме
от сега започвам да ги тероризирам, зная че няма да ми намерят работа обаче няма и да ги оставя на мира

Не е важно от къде ще търгнеш, важното е до къде ще стигнеш!


Тема Re: И аз имам такъв договор!нови [re: sweetener]  
АвторПaтил (Нерегистриран)
Публикувано16.12.05 14:05



Айде.И аз почвам да ги тероризирам тия мошеници!
Бел ден няма да видят вече,докато не си сменят телефоните!!!!!!



Тема Re: За шарлатаните - Мираж Консултнови [re: Mlg]  
Автор Гaнимa (fairy-tale)
Публикувано21.12.05 13:10



То да беше само Мираж...
Преди 3-4 години, когато обикалях по такива агенции, щом чуех за такса - си тръгвах. Беше ми пределно ясно, че нито ще ми търсят работа, нито ще ми се обадят след внасянето на таксата.
А най-наглото беше с една "агенция", която беше обявила свободно място при тях. Не за друг работодател, а за самата агенция. И ми поискаха такса за да кандидатствам за длъжността .
Явно има доста хора, които се подлъгват по обещания , щом още продължават да съществуват.


"Ще тръгнеш ли по пътека, за която знаеш, че няма да те отведе доникъде?"


Тема Re: За шарлатаните - ПРОГРЕС Консултнови [re: Гaнимa]  
Авторaфpoдитa (Нерегистриран)
Публикувано21.12.05 19:14



Мен ми се случи същото с ПРОГРЕС консулт. Предложиха ми 3 страхотни оферти и като те звучаха доста убедително и реалистично. Взеха ми парите, като в договар ми пишеш, че са задължени да ме срещнат с минимум 3-ма работодатели до 3 месеца и до днес ни вест, ни кост/вече 4-ти месец.Аз си намерих работа отдавна, но като се сетя още много се ядосвам. Така, че като чуете ПРОГРЕС консулт -бягайте далече. и не съм само аз излъганата, защото там се запознах с едно момче, което също кандидатстваше по същото време и на него не му свършиха работа никаква.



Тема фалшивите обяви...нови [re: Mlg]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано22.12.05 09:10



Фалшивите обяви са нещо нормално при такива "агенции" до преди 2 години работех в доста специфична област където всички в радиус от поне 200 километра се познаваме поне защото като възникнеше проблем нищо че сме конкуренция всеки помагаше. И един студен януарски ден като рових с братовчед ми да му намерим работа и прас!!! обява за работа, в нашия регион и хората обещават 700 лева!!! Ами погледнах и.... при нас. Е останах малко учуден най-малкото защото никой не вземаше такива пари пък и не бях чул шефа да търси човек той тъкмо се чудеше как да разкара някой от нас та обаждам се на колегите из региона и те не знаят.
Е при обаждане в "борсата" ми обясниха че... ала-бала трябва да внесете такса да се запишете и т.н. Е след кратък разговор с шефа в стил "що ще вземаме някой външен дай да издинем едно момче дето сега работи тук ама на друга длъжност ама му е ясно ако не се научи ще го върнем на старата длъжност" и показване на вестника - "А бе ти луд ли си бре??? аз се чудя вас как да ви опазя че да не ви съкратя ти още народ да назначавам и то на по-висока заплата от вашата, че вие ще го изритате бе, ако трябва да се назначава някой вие ще си го избирате".

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: За шарлатаните - ПРОГРЕС Консултнови [re: aфpoдитa]  
Автор new* (непозната)
Публикувано23.12.05 18:02



Значи, тези "страхотни" оферти, които обявяват тези агенции за подбор на персонал, не са вярни изобщо. Пускат ги периодично, за да зарибяват нови шматароци да се запишат при тях.
Моя приятелка си търси работа в мебелен магазин. Вижда обява в "Позвънете" на същите тези шегаджии, обажда им се, те й казват, че са фирма и трябва да се запише при тях, за да иде на интервю с работодателя. Отива и й казват - ДАй сега 5 лева. Е, за 5 лв. няма да се пазарим въобще. Дава парите и й казват - Ела утре на интервю. Отиваме на другия ден заедно и тя влиза... излиза след 3 минути. Кво стана бе... много бързо? Тя казва, че някаква жена от агенцията й задала ОЩЕ НЯКОЛКО ДОПЪЛНИТЕЛНИ ВЪПРОСА.
Е, пичка им лелина! Шефът от мебелния магазин хич го няма. Ама такъв магазин с такъв точно шеф, няма... е това е. Не й се обадиха за интервю за същата обявена уж длъжност, вчера нарочно купихме вестника - обявата пак си стои там. Все хубаво работно време с висока заплата... , ама няма такава оферта въобще. Накрая казват сигурно - Ами не сте одобрен на интервюто от работодателя!... и кво да им кажеш като си неодобрен?!
Та, Прогрес ги забравете... на Веслец са, нали?

Редактирано от new* на 23.12.05 18:06.



Тема Re: За шарлатаните - ПРОГРЕС Консултнови [re: new*]  
Авторaaron (Нерегистриран)
Публикувано24.12.05 21:43



Смятам че тия неща които се пишат за някой агенции ,че са некоректни са верни и т.н.,но има и агенции,които си вършат работата както трябва и аз съм управител на една от тях,това е ПРОГРЕС-КОНСУЛТ,а аз съм Божидар Маринов,управител,искам категорично да кажа на база на опита ми досега на трудовия пазар и познаването ми до детайли на конкурентни фирми,че ако направим процетно съотношение за некоректност от страна на агенциите и от страна на търсещите работа се получава че 70% са некоректни търсещите работа и 30% са некоректни агенциите.Защо?Самата практика доказва това:Във нашата агенция идват хора и се регистрират,по няколко начина посредством интернет и обяви в печатните медии.Нашите екипи започват мигновена работа по устройването на хората на работа и факта че много фирми ни поръчват големи бройки персонал ни улеснява.Много пъти сме се сблъсквали с изключително некоректни хора търсещи работа,регистрират се в нашата агенция,и следващия момент в който бъде търсен за работа,в рамките на два ,три дни след регистрацията си,въобще не идва на интервю с работодател,въпреки че имаме клауза,според която човек не дошъл на среща с работодатели и не предупредил,мигновенно бива анулиран и включен в наш черен списък,с такива хора ние често правим компромиси,но в повечето случаи се получава същата картинка и вече сме се убедили че на несериозни и некоректни хора компромис не се прави.Други проблеми които ни създават търсещите работа е изключително некоректното държание пред работодатели,случвало ни се е хората търсещи работа да се карат с работодателите по време на интервю,да им повишават тон,без да има причина,дори при първоначален наш инструктаж как да се държат на интервю,но явно супер ниската култура на повечето от тези които си търсят работа не им позвлява да бъдат възпитани и да им повлияе първоначален тренинг как да се държат правилно със работодател.Огромен проблем които ни създават търсещите работа и вече назначени това са кражбите които извършват от обектите на работодателите при които работят,имаме десетки случаи на кражби и то в големи размери,при което и ние сме поемали негативните последици,за това по този повод сме в тясно сътрудничество със полицията.Имало е случаи,когато търсещите работа идват на пряко интервю за наемане на работа с работодател пияни,което оказва негативно влияние върху нашия имидж.Много пъти при викането по телефона на хора,които вече са удобрени от работодател и трябва да дойдат в офиса да получат инструкции от работодателя,те директно ни казват да не ги занимаваме,с оправдания от типа на това че искат да си почиват и не им се работи,и че ще ни се обадят евентуално когато им се работи,други които е трябвало да доидат на интервю и не са дошли,се оправдават с това че са били на купон,сватби,и т.н.и са забравили за интервюто,което съгласете се е пълно малоумие.Ако трябва да кажем каква е бройката на хората които имат такова отношение към работата,спокойно можем да кажем,че 80%-90% от тези които си търсят работа са несериозни и мързеливи,и около 10%-20%,са хора които знаят какво искат и са можещи.Такава е статистиката за съжаление.Според Вас Вие къде попадате в тази статистика?
Ние работим с огромен брой работодатели,с които подписваме договори,това са Български и чуждестрани компании,ние имаме специализирано звено което обслужва нуждите от персонал на дипломатическия корпус в България,досега сме обслужили супер успешно важни вип персони на Американското Посолство,Белгииското Посолство,Турското Посолство и имаме Препоръки от същите.За да изберат нашата агенция като техен партньор те са избирали от много други агенции.Те са ни проучвали, питали са за нас и т.н.Ще ви дам една теза Американците не избират случайни партньори и доставчици,от тук вие расъждавайте.Също на всеки желаещ от Вас мога да покажа огромния брой договори с работодатели които имаме,имена на фирмите с които работим,колко хора сме назначили съответно във всяка фирма поотделно,а дори нещо което няма да бъде много етично,но аз ще направя този компромис за този от Вас който желае,ще Ви дам достъп до базата данни от наши работодатели и до огромната база данни на хора които работят чрез нашата помощ в различен по ранг компании,и Вие ще си изберете по Ваше желание няколко работодатели и няколко човека уредени от нас на работа и ще можете да ги питате какво мислят за нашата Агенция и дали са доволни от нас.Ако имате някакви въпроси към нас и по специално към мен като управител,моя мобилен телефон е:0878200302.



Тема Re: За шарлатаните - ПРОГРЕС Консултнови [re: aфpoдитa]  
Авторпporpec koнcyлт (Нерегистриран)
Публикувано24.12.05 21:47



Смятам че тия неща които се пишат за някой агенции ,че са некоректни са верни и т.н.,но има и агенции,които си вършат работата както трябва и аз съм управител на една от тях,това е ПРОГРЕС-КОНСУЛТ,а аз съм Божидар Маринов,управител,искам категорично да кажа на база на опита ми досега на трудовия пазар и познаването ми до детайли на конкурентни фирми,че ако направим процетно съотношение за некоректност от страна на агенциите и от страна на търсещите работа се получава че 70% са некоректни търсещите работа и 30% са некоректни агенциите.Защо?Самата практика доказва това:Във нашата агенция идват хора и се регистрират,по няколко начина посредством интернет и обяви в печатните медии.Нашите екипи започват мигновена работа по устройването на хората на работа и факта че много фирми ни поръчват големи бройки персонал ни улеснява.Много пъти сме се сблъсквали с изключително некоректни хора търсещи работа,регистрират се в нашата агенция,и следващия момент в който бъде търсен за работа,в рамките на два ,три дни след регистрацията си,въобще не идва на интервю с работодател,въпреки че имаме клауза,според която човек не дошъл на среща с работодатели и не предупредил,мигновенно бива анулиран и включен в наш черен списък,с такива хора ние често правим компромиси,но в повечето случаи се получава същата картинка и вече сме се убедили че на несериозни и некоректни хора компромис не се прави.Други проблеми които ни създават търсещите работа е изключително некоректното държание пред работодатели,случвало ни се е хората търсещи работа да се карат с работодателите по време на интервю,да им повишават тон,без да има причина,дори при първоначален наш инструктаж как да се държат на интервю,но явно супер ниската култура на повечето от тези които си търсят работа не им позвлява да бъдат възпитани и да им повлияе първоначален тренинг как да се държат правилно със работодател.Огромен проблем които ни създават търсещите работа и вече назначени това са кражбите които извършват от обектите на работодателите при които работят,имаме десетки случаи на кражби и то в големи размери,при което и ние сме поемали негативните последици,за това по този повод сме в тясно сътрудничество със полицията.Имало е случаи,когато търсещите работа идват на пряко интервю за наемане на работа с работодател пияни,което оказва негативно влияние върху нашия имидж.Много пъти при викането по телефона на хора,които вече са удобрени от работодател и трябва да дойдат в офиса да получат инструкции от работодателя,те директно ни казват да не ги занимаваме,с оправдания от типа на това че искат да си почиват и не им се работи,и че ще ни се обадят евентуално когато им се работи,други които е трябвало да доидат на интервю и не са дошли,се оправдават с това че са били на купон,сватби,и т.н.и са забравили за интервюто,което съгласете се е пълно малоумие.Ако трябва да кажем каква е бройката на хората които имат такова отношение към работата,спокойно можем да кажем,че 80%-90% от тези които си търсят работа са несериозни и мързеливи,и около 10%-20%,са хора които знаят какво искат и са можещи.Такава е статистиката за съжаление.Според Вас Вие къде попадате в тази статистика?
Ние работим с огромен брой работодатели,с които подписваме договори,това са Български и чуждестрани компании,ние имаме специализирано звено което обслужва нуждите от персонал на дипломатическия корпус в България,досега сме обслужили супер успешно важни вип персони на Американското Посолство,Белгииското Посолство,Турското Посолство и имаме Препоръки от същите.За да изберат нашата агенция като техен партньор те са избирали от много други агенции.Те са ни проучвали, питали са за нас и т.н.Ще ви дам една теза Американците не избират случайни партньори и доставчици,от тук вие расъждавайте.Също на всеки желаещ от Вас мога да покажа огромния брой договори с работодатели които имаме,имена на фирмите с които работим,колко хора сме назначили съответно във всяка фирма поотделно,а дори нещо което няма да бъде много етично,но аз ще направя този компромис за този от Вас който желае,ще Ви дам достъп до базата данни от наши работодатели и до огромната база данни на хора които работят чрез нашата помощ в различен по ранг компании,и Вие ще си изберете по Ваше желание няколко работодатели и няколко човека уредени от нас на работа и ще можете да ги питате какво мислят за нашата Агенция и дали са доволни от нас.Ако имате някакви въпроси към нас и по специално към мен като управител,моя мобилен телефон е:0878200302.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.