Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:41 05.06.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: За шарлатаните - Мираж Консултнови [re: aз]  
Авторpaбoтoдaтeл (Нерегистриран)
Публикувано04.02.07 11:38



Тези от провинцията са готови да работят за 300-400лв. за тях им се вижда много.Защото там нема работни места за всички тях а тези които работят по-голямата част получават 120-400лв.Та потребителя-/минаващия1/ си е прав.Именно тези от провинцията подбиват работните заплати/като преди години китайците/.Дойдат тук и се правят на софиянци.Вземат по една квартира и една кола със софийски номер не зависимо да ли са успели да я прехвърлят.Немам против кадърните хора.Но има много такива уж са строителни майстори,автомонтьори,бояджии и какво ли не.Този който си е добър и по родния край или в близост би могъл да се реализира.
До колкото виждам постера на /минаващия1/ просто уточнява че тези от провинцията са клиенти на агенциите за работа/те просто не знаят че тези агенции не са коректни/.А иначе горе написаното от мен си е точно така.
Този който се застъпва или е от агенция за работа или не е запознат напълно как стоят нещата в тези агенции-посредници или си е и той от някъде си.
В мойта фирма няма недоволни мин.нетна заплата е 600лв. като изискванията за чужд е език е само за Външно-търговския отдел.А не като агенциите за 80% от позициите без значение какви са искат език.То в министерствата не е така.А бе просто са обирджии-като вземат такса за регистрация и не ти намират работа.Или като ти намерят и ти вземат някакъв% от първата заплата нема гаранция че ще ти хареса работата или че те оставят след пробния период.Може да са комбина /агенцията и фирмата/ и да делят този% и за това да не те оставят след това.
Успех!



Тема Re: За шарлатаните - Мираж Консултнови [re: paбoтoдaтeл]  
Авторпpoвинциaлиcт (Нерегистриран)
Публикувано04.02.07 12:16



Абе как да ти кажа, пич. Аз съм от голям град в провинцията и се преместих в София щото на компанията и трябваше човек и просто за конкретната позиция аз бях най-подходящия кандидат. Заплатата, на която се съгласих беше 2500 чисто. Не знам в случая на кого съм подбил цената. Качествените кадри са си качествени и толкова. Тези, които бачкат за 300-400 лв просто на толкова се оценяват понеже толкова са им възможностите. Аз в София не бих се съгласил на заплата под 1000 лв никога, защото това е минимума, за да си покривам разходите. Не знам какви са тия от провинцията дето бачкат на 300-400 лв щото само една квартира като платиш и смятай колко (не) ти остават за храна, ток, транспорт и т.н. ама ми е много интересно как оцеляват.



Тема Re: За шарлатаните - Мираж Консултнови [re: пpoвинциaлиcт]  
Авторpaбoтoдaтeля (Нерегистриран)
Публикувано04.02.07 14:31



Не си разбрал за кого се отнася.
Избиваш комплекси че си от друг град,нема нужда.Щом си кадърен и подходящия какво се трогваш.Проблема са другите /роми,цигани,турци и други ниско квалифицирани/.
Има много такива които са от провинцията и са по няколко човека в един апартамент за си покрият разходите.В моя вход има 2 препълнени апартамента,освен това вдигат шум и ...
За колите е ясно провинционалните водачи на мпс се пресъздават в най-добрите и опитните /за тях нема мигачи,позволени скорости,зясичания ит.н./.
Та колегата който пишеше за агенциите го подкрепям.
Просто агенциите се възползват от наплива на кандидати за работа.



Тема Re: За шарлатаните - Мираж Консултнови [re: paбoтoдaтeля]  
Авторпpoвинциaлиcт (Нерегистриран)
Публикувано04.02.07 22:45



Нещо не си разбрал. Никакви комплекси не избивам. Това пък откъде го измисли. Дреме ми на мен, че съм от друг град, да не съм сакат или да ми е по-къс с 10 сантиметра

Не се трогвам, просто отбелязвам, че това не ми се струва реалистична хипотеза, че се подбивали заплатите по този начин. Смятам, че не това е основната причина. Освен това тези, които си посочил са нискоквалифициран труд, той като относителен дял не е толкова голям, за да повлияе на общото равнище. Аз смятам, че трябва да се има предвид нетния резултат. Т.е. на село някой може да прави 250 лв и нямайки разходи за квартира след приспадане на останалите парични разходи да му остават 50-100 лв (примерно, не претендирам за точност). Отивайки в София може да се окаже, че почвайки на 400 лв и смятайки разходи за квартира и транспорт да е на нула. Е, в кой случай този човек е по-добре? И дали не би взел решение именно на базата на нетния резултат, а не само на заплатата, която би получил на едното или другото място. Аз смятам, че заплати се подбиват по линия на това, че някой да речем е по-некадърен и съответно недържащ висока цена и даден работодател решава да наеме него пред някой, който е по-качествен и съответно производителен и иска по-висока цена. Все още битува такова мислене сред доста от подбиращите персонал. Гонят се краткосрочни икономии. В общи линии това мисля, но оттам нататък е предмет на друга тема. Естествено, това са си хипотези, не съм правил изследване кое е по-вероятно.



Тема Re: За шарлатаните - Мираж Консултнови [re: пpoвинциaлиcт]  
Авторpaбoтoдaтeлят (Нерегистриран)
Публикувано05.02.07 19:34



Постерите бяха насочени най-вече към агенциите посредничещи за намиране на работа и в частност към техните клиенти-ниско квалифицираните а пък другите от провинцията.
София стана почти двойни имам точни данни от "есграон" а отделно има не малка част и без регистрация в столицата а живеят в нея.Също има не малко които ежедневно пътуват от оклоностите.



Тема Re: Продължават си, няма грешканови [re: Kokoлинa]  
Авторfifi (Нерегистриран)
Публикувано14.02.07 00:10



Днес, около 20,00ч. ми се обади служителка на фирмата (Представи се като МИРА ВЛАДОВА) и някак много строго ми обясни, че утре ТРЯБВА да бъда в офиса (ул. Сердика №6) за интервю. Казах си "тия хора не спят ли" ???

Върнах се малко назад в history-to на компа, намерих обявата и... О ЧУДЕСА !!! - сайта е www.zaplata.bg а обявата от 12.02.2007 - забележете пак в 21,10ч. Това е то капитализъм - хората не спят, а творят... та ето я и обявата...

Прогрес консулт

Обява на АГЕНЦИЯ ЗА ПОДБОР НА ПЕРСОНАЛА


Предлагано работно място:


Населено Място град София

Длъжност АДМИНИСТРАТИВЕН СЪТРУДНИК

Рубрика Офис. Администрация

Месечна Заплата ~900 лв.

Заетост Постоянна



Изисквания към кандидата:


Образование ---

Профил на Образованието ---

Езици ---, ---

Пол Без значение

Възраст от 25 до 45 години



Контакти


Лице за контакт: Мира Владова

Телефон: 02/9817442,9870147

E-mail: Кликни "Кандидатствай за тази обява"

Публикувана на: 12.2.2007г./21:10ч.



Допълнителна информация:


Нашият клиент е международен холдинг със интереси в сферата на строителството и леката промишленост и във връзка със започването на мащабна дейност на територията на република България,търсим да назначим за централния офис в град София, Административен сътрудник . Ако притежавате висше образование,имате добра компютърна грамотност,владеете английски език и желаете да станете част от амбициозен екип на международна компания,ще се радваме да кандидатсвате!От кандидатите изискваме снимка формат 9/13 150 dpi 72k,която е съвместима с нашия софтуер.Този формат снимки могат да бъдат направени в сградата в която се намира и нашия офис.

само за цената на снимката не са споменали, ама нали нещо трябва да остане и за самото "интервю", нали?
Благодаря за информацията, която ми дадохте, спестихте ми утрешното разкарване, за мен пъзела се сглоби, дано стане така с всички потенциални клиенти на тази "агенция".



Тема Re: Продължават си, няма грешканови [re: fifi]  
Автортaня (Нерегистриран)
Публикувано14.02.07 09:22



Големи измамници. Забележете, че в обявите, когато фирма директно си търси служители няма такива съблазнителни заплати. И обявите на частните агенции за подбор са все за разни менаджери, мърчандайзери, фърчандайзери. Мой познат се върна за Коледа от Америка/където работи от 16 години/ и много се смя на думата "мърчандайзер" .



Тема Re: Продължават си, няма грешканови [re: fifi]  
Авторpaзвeceлeн (Нерегистриран)
Публикувано14.02.07 22:54



Хаха снимката можело да бъде направена в сградата им. Важното и респектиращо понятие "този формат снимки". Баси и формата. Че аз която и да е снимка мога да я направя на тия размери и на 150 dpi с фотошоп. Все едно кой знае каква съвместимост трябва със софтуера им. Баси как взимат хората за малоумници.
А между другото мърчандайзер идва от merchandise - стока. Това е просто човек, който подрежда стоките в един търговски обект.
А в тая агенция бачкат до късно сигурно щото спят до късно хората и наваксват, кво

Заплата.бг е баси култовия сайт. Там са наредени една до друга все обяви на хубостници като прогрес консулт, мираж консулт и други измамници. Все заплати от рода на 800-900 лв, често 1000-1200 лв и то за офис сътрудници без особени изисквания. Веселба.



Тема Re: За шарлатаните - Мираж Консултнови [re: paбoтoдaтeлят]  
Авторcмяx (Нерегистриран)
Публикувано02.03.07 12:46



Ехооооооооооооо, провинциалиста...
Къде работиш бе душата, че взимаш 2500 на месец???
Да не си изп.директор на някоя фирма с офисче в София???
Или връзваш арматура по 26 часа на ден на 18 работни места???

Хубавец





Тема Re: За шарлатаните - Мираж Консултнови [re: cмяx]  
Авторcпeц (Нерегистриран)
Публикувано02.03.07 15:03



На теб може и да ти е смешно но в София има достатъчно места, където може да ги взима тези пари. Един специалист в отдел финанси или логистика в международна компания може да взима над 1500 чисто а ако има повече опит може да стигне и над 2000. Ако пък е мениджър от средно ниво тези пари може да ги взима спокойно. А само за сравнение в HP заплатите са над 1500 и за IT специалисти и инженери могат не само да достигнат 2000-2500 но и да ги надхвърлят макар и рядко. Аз имам познат IT специалист работещ в HP и взима над 2000 чисто на месец. А един изпълнителен директор взима доста повече от 2500 нето. Тъй че явно нещо не си запознат/а с пазара на висококвалифициран труд.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.