Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:49 13.05.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Малииии, сложни думичкинови [re: минaвaйkи]  
Автор Xъни Бъни ('The Blue Bear')
Публикувано07.11.05 11:23



в Кения (говорим за уж "най-цивилизованите" компании там) бременните ГИ уволняват. Така че господинът да си размахва корпоративната "КУЛТУРА" там, докато ние сафарим около него





Тема Да, аз съм Волен Сидеров!нови [re: Чoвeшkи pecypcи]  
Автор Xъни Бъни ('The Blue Bear')
Публикувано07.11.05 11:27



присмял се хитлер на волен, аре молуа ти се





Тема Re: Линеен мениджърнови [re: Borislav]  
Автор Megan (драка)
Публикувано07.11.05 19:19



Line manager съществува в съвременният американски HR, и по-конкретно в SHRM (Society for Human Resources Management), която е най-голямата американска, а и международна асоциация с повече от 190 000 човека в нея към днешна дата.



Тема Re: Методи за подбор (ЗА и ПРОТИВ тестове и интервнови [re: Xъни Бъни]  
Автор Megan (драка)
Публикувано07.11.05 19:26



1. Пренебрежимо малко. Цифри наизуст нямам в главата си. Ако държиш на точна бройка, мога да проверя, разбира се.
2. Поради факта, че се използват непрофесионално, некомпетентно, несъобразено с българските условия, в противоречие с елементарни правила, без стандартизация.



Тема Re: Молянови [re: Чoвeшkи pecypcи]  
АвторMun Cho (Нерегистриран)
Публикувано07.11.05 22:45



Точно с института по психология на МВР не давай пример, щото е малко срамно точно бранителите на закона да бачкат с пиратски тестове. Много ми е интересно за кой тест са получили лиценз да го адаптират в БГ. ММРІ-2 ли? А колкото до адаптацията, само те си знаят как са я правили и как ползват тестовете и кой ги ползва.



Тема Re: Малииии, сложни думичкинови [re: минaвaйkи]  
АвторЧoвeшkи Pecypcи (Нерегистриран)
Публикувано08.11.05 22:55



Но Комент!

Минавай си човекоу минавай си само дето е по-добре да не пишеш, понеже едва ли някой те чете!
Фирмата, в която съм Изпълнителен Директор е в България от 11 години. Майчинството в нашата фирма е съгласно Кодекса на труда - в момента една наша служителка е в отпуска по майчинство от 14 месеца и НИКОЙ не иска да я маха, ние си я чакаме. А за преписване от учебник? Дали? Ако беше от учебник щях да пиша сложно, или не е така? Е явно при теб опита със счетоводно-одиторските фирми е лош. При мен не е! А дали само при мен? Прочети поне във финансовите борси вървят акциите на този тип фирми...! ДОСТА ДОБРЕ ВЪРВЯТ!Май те е яд, че нямаш от тези акции!
А от къде идва неустойка не ме интересува - нали е приета в българския език? А дали се връзват - ами явно се връзват щом никой не напуска (е то може да е от добрата заплата, а? Май и на теб ти се искат 600 евра заплата? Искай си, искай си, ако някой се прецака да ти даде! Не вярвам да има)
А от къде идва твоят ник? От глагола "минавам" и неговото разклонение "преминавам" от добрия в лошия тон. Няколко пъти го доказа! Просто явно възпитанието е нещо, което ти е непознато. А твоето мнение за психолозите явно показва, че имаш проблеми с нашего брата. А дали защото няколко пъти си бел в психиатрия принудително? Най-вероятно!
А за акционерите - не знам дали са сбъркали, ама откакто съм Изпълнителен Директор имаме доказан растеж на продажбите с 11% на година. Сигурно съм обслужващ персонал, не отричам, но така обслужвам интересите на фирмата си, че ми беше предложено да купя акции. Явно хич "не ме бива" и "берат ядове с мен"! Явно!
Но тона ти ми говори, че си ядосан нещо, а не се учудвам то намирисва от тона ти на асоциално личностово разстройство.

Е хайде минавай и заминавай!

Човешки Ресурси (а.к.а. Изпълнителен Директор)



Тема Re: Малииии, сложни думичкинови [re: Чoвeшkи Pecypcи]  
Автор минaвaйkи (член)
Публикувано09.11.05 09:07



Ти друже съвсем се обърка:) Първо казваш но комент и веднага след това правиш комент:) Прочети още веднъж какво беше написал:
Ако във Вашата фирма като забременее една жена я уволнявате - ДОБРЕ ама при нас си излиза в майчинство с 50% заплата (по договор!).
Това е пример, че човек трябва добре да умее да борави с терминологията. Жената излиза в майчинство съгласно българското законодателство. Друг е въпроса, ако имате социална програма и им начислявате част от заплата им докато са в майчивство. Но тези средства не са от общественото осигуряване, а от бюджета ви за заплати, респ за социални разходи. Интересно е как го правиш този бюджет за следващата година. Би трябвало да заложиш в него пари за всички жени които работят при теб, защото това си е природа:) А жената, която е майка в момента и да искаш не можеш да я махнеш.
Одиторските фирмички ги знам още от началото на 90-те години и сега също имам отношения с тях. Обикновенни технически изпълнители, лошо няма. Плюс това текучеството там е доста голяма и е обяснимо.
600 евро при нас взимат регионалните мениджъри-без бонусите и другите екстри, така че не са ми тръпка тези пари.
Проблеми с психолозите нямам. Просто обучението им и нагласата им ги лишават от възможността да бъдат мениджъри-липсват им умения. Разбира се, че има и изключения.
Един съвет: Като се подписваш на заповедите за отпуска, кажи на секретарката ти да изписва "изпълнителен директор", а не "Изпълнителен Директор". Това освен, че говори за неграмотност ми подсказва и че те тресе грандоманията:) Явно имаш афинитет към титлите и званията. От би излязал прекрасен подполковник от Генералния щаб на Сухопътните войски:)



Тема Re: Методи за подбор (ЗА и ПРОТИВ тестове и интервнови [re: Megan]  
Авторhr WHAT (Нерегистриран)
Публикувано30.03.08 15:55



Да, изпълнителният директор пише и разсъждава а.к.а изпълнителен директор на детска градина. Много скучен, много арогантен, много НЕ начетен, много shit! О, в скобКИ да си преведе титлата SHIT. Моля те спри да пишеш, защото си забравил българския докато си 'учил в Оксфорд', а виждам и на английски не са ти преподавали 'там в Оксфорд'.
Главата ти е един ПРОСТ касов апарат, а че си селянин и 10 000 евро месечно няма да те променят. Пак си оставаш SHIT. Защо? Защооо?



Тема Re: Методи за подбор (ЗА и ПРОТИВ тестове и интервнови [re: hr WHAT]  
Авторhr WHAT (Нерегистриран)
Публикувано30.03.08 15:59



SHIT достатъчно психологически профил ли е според Yes/No тестовете? Или тук е моментът да споменеш, че тестовете 'бла бла бла бла'



Тема Re: Методи за подбор (ЗА и ПРОТИВ тестове и интервю)нови [re: Чoвeшkи pecypcи]  
Авторeмa (Нерегистриран)
Публикувано02.04.08 14:12



Ако някой търси качествен персонал, ще си състави сам теста според неговите изисквания. Ще зададе въпроси, на които ще получи отговори, които го интересуват конкретно. Всички останали грандомански интервюта са една новоизлюпена практика, която се смята, че е много престижна. За мен не е. Човек трябва първо сам да си отговори на въпросите, които ще зададе на другите, за да е наясно какво иска.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.