Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:37 14.05.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
* Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: ОБЯСНЯВАМ ЗА МОТИВАЦИОННОТО!нови [re: 747]  
Авторaнoнимep (Нерегистриран)
Публикувано14.02.07 11:38



Г-н 747,
едно е сигурно, разполагате със страшно много свободно време за чат. Сега разбирам, как работят НР агенциите.



Тема Re: ОБЯСНЯВАМ ЗА МОТИВАЦИОННОТО!нови [re: aнoнимep]  
Автор минaвaйkи (пристрастен)
Публикувано14.02.07 12:48



Той вече е на мениджърска позиция:))) Не е обикновен телефонист и чатър:)))



Тема Re: ОБЯСНЯВАМ ЗА МОТИВАЦИОННОТО!нови [re: 747]  
Автор figurati (Mindreader)
Публикувано28.07.07 22:06





The pure and simple truth is rarely pure and never simple.



Тема Re: ОБЯСНЯВАМ ЗА МОТИВАЦИОННОТО!нови [re: chains]  
АвторDust (Нерегистриран)
Публикувано07.08.07 11:34



Лелеее! Стана ли ти по-леко ?





Тема Re: ОБЯСНЯВАМ ЗА МОТИВАЦИОННОТО!нови [re: figurati]  
Авторkлapa (Нерегистриран)
Публикувано06.09.07 13:04



Хубаво, де, анонимни били по обективни причини и т.н.За мениджър разбирам, но за чистачка , сервитьорка, офис мениджър-там защо са анонимни?Обява ли е "английски и компютър"?Тук за каква фирмена опасност става дума или прочетено в учебника и дай да го пишем.Причината си е друга и не е велика фирмена политика, защото таква нямат



Тема Re: ОБЯСНЯВАМ ЗА МОТИВАЦИОННОТО!нови [re: 747]  
Автор4и4aтa (Нерегистриран)
Публикувано21.11.07 16:32



Привет

големи главоболия с това мотивационно писмо докато намисля какво точно да пиша и как без да е пълна глупост.

докато се опитвах да препиша от гугъл попаднах на нещо полезно дано и на вас свъри работа




Как да напишем добро писмо за кандидатстване




Тема Re: ОБЯСНЯВАМ ЗА МОТИВАЦИОННОТО!нови [re: 4и4aтa]  
Авторjps (Нерегистриран)
Публикувано24.11.07 00:46



Извинявам се предварително на засегнатите,но не е лошо да прочетете.Фирма или агенция,която търси наемник задължително трябва да му дефинира:
1.Какво иска от него като ценз,опит и личностни качества.
2.Какво му предлага като заплата /цифра/ и работна среда.
Търся работа по обявите за мой приятел и съм поразен от формулировките на тези,които пускат обяви.90% са без заплата,но пък предлагат развитие,млад колектив,бонуси обвързани с постиженията/някой да е взимал такива?/ и други подобни.Що се отнася до фирмената тайна-обяснението е просто-фирма,която не обявява заплатата просто плаща по-малко от другите в бранша и търси балъци.Средно интелигентен човек може да ти изтреска мотивационно писмо приказка-и кво го грее това работодателя,като човека не може нищо.Между другото видях и изискване за СV и мотивационно писмо за заварчик.Аз мога да напиша,мога и документ да си купя-а после?С това тъпо,нагло и шаблонно отношение ще изгоните и последните хора,които искат да работят в България-след това ще ви питам какви СV-та и мотивационни писма ще ви пишат пакистанците и африканците.



Тема Re: ОБЯСНЯВАМ ЗА МОТИВАЦИОННОТО!нови [re: ChristaRaevska]  
Авторkon (Нерегистриран)
Публикувано11.12.07 10:59



hgjguji





Тема Re: ОБЯСНЯВАМ ЗА МОТИВАЦИОННОТО!нови [re: 747]  
АвторБeтka (Нерегистриран)
Публикувано14.02.08 21:54



"3. Писнало ми е от отворковци, които не искат да попълват графата в моя формуляр за получавана досега заплата или за желано заплащане с оправданието "фирмена тайна е". Ами, ок - значи в единия случай може да е фирмена тайна, а в другия не - така ли!? Или просто така ни отърва!? С това отговарям и на въпроса ти по отношение "загубеното време", след което ти си поискал 1000, пък работодателят е склонен на 500... Защото всеки път обяснявам, че този въпрос - освен, че за мен е също с психологическа стойност - от друга страна ми дава информация по отношение това да не обиждам кандидата, като му предлагам работодател, който би бил склонен да му даде по-ниско заплащане, отколкото той очаква (естествено, че имам ориентировъчна, но повтарям: О-Р-И-Е-Н-Т-И-Р-О-В-Ъ-Ч-Н-А заплата, подадена от работодателя). И пак в двете графи (получавано/желано) е пълно с отговори "фирмена тайна/за колото се договорим" - ами, ок - но, вери сори, пич, ама нямам намерение да нося вината на цели свят на гърба си, само `щото някой се прави на много отворен! Отделно от това - пропуска един много прост факт: аз, като психолог, мога веднага да бъда подведен под съдебна отговорност за изнасяне на лична, споделена пред мен, информация и това на мен ми е пределно ясно, вервай ми! Защото, преди всичко, преди това, че се занимавам с ЧР, съм клиничен психолог и терапевт, а там нещата са дори още по-страшни по отношение на личната неприкосновеност и тайната. Ако някой има друг опит с колеги - ок, но, хайде да не налагаме със сопите сега наш Илия заради Свети Илия!!! И, в стил Хън: аман от хора с екстернална локализация на контрола! Няма начин, пич, винаги светът да ти е виновен, пък ти да си най-харният!!! "

Аз пък, незнайно защо, си мисля, че ВИНАГИ! този въпрос е свързан с желанието да бъде прецакан кандидатът!
И е нормално! Защо ли? Защото всеки работодател иска да получи възможно най-качествен специалист на възможно най-ниска цена. И всякакви благовидни обяснения за нещо друго, са просто смешни.

Ами дежурния въпрос "Какво заплащане очаквате?"
Ами твърдото настояване да дадете на всяка цена някаква конкретна цифра? Това какво е?
Трябва да наемеш частен детектив ли? Който да ти подшушне точно сумата, която така или иначе са решили да ти дадат?
Защото ако кажеш повече, ще ти отговорят "Съжаляваме, но не можем на този етап да отговорим на вашите очаквания", ако кажеш по-малко, просто ще се израдват, че сам си се прецакал. Знам за реални такива случаи, даже трагикомични, просто не ми се навлиза в подробности.
Много правилно хората дават уклончиви отговори, това е елементарно чувство за самосъхранение!
И как на Запад всички фирми, /а и някои чужди у нас, които не са прихванали от местното хитруване на дребно/ предварително обявяват заплатата за търсения специалист? Те по-тъпи ли са от нас?



Тема Re: ОБЯСНЯВАМ ЗА МОТИВАЦИОННОТО! [re: 747]  
Автор1985 (Нерегистриран)
Публикувано05.03.08 16:57



Най-добрата статия в този раздел! Поне за мен! Днес трябваше да пиша мотивационно писмо и тази статия доста ми помогна :)) Мерси!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.