Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:55 20.04.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
* Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: ОБЯСНЯВАМ ЗА МОТИВАЦИОННОТО!нови [re: HR]  
Автор Syntax Error (CRC error)
Публикувано30.05.05 11:44



Ето за това говоря:

ХИГИЕНИСТ/КА
Описание и
Изисквания Фирмата предлага:

- месторабота в мебелен салон в центъра на София
- договор
- непълен работен ден
- добри условия на труд
- добро заплащане


Автобиография, снимка и тел. за връзка на адрес: 1715 София 115, п.к. 11 или на e-mail:
jobs@euromebel.com
Категория - друго -
Тип Работа Непълен Работен Ден,
Постоянна
Ниво Неквалифициран персонал
Населено Място София / Област София - град / България
Дата 25.05.2005

Email jobs@euromebel.com

Организация ЕВРОМЕБЕЛ ООД
Тип на
Организацията Фирма / Организация

Директно търсеща служители.

--------------------------------------------------------------------------------
Хигиенист
Описание и
Изисквания консултантска фирма търси хигиенист за почистване на офис, находящ се в центъра.
Почасова работа от понеделник до петък.
Категория Услуги за домакинството / Услуги по телефона,
- друго -
Тип Работа Непълен Работен Ден,
Временна/Договор/Проект
Ниво Неквалифициран персонал
Населено Място София / Област София - град / България
Дата 28.05.2005

Лице за Контакт Лъчезар Атанасов
Телефон 02/963-35-75
Fax 02/963-35-85
Email my-career@aims.bg

Организация AIMS Human Capital
Тип на
Организацията Агенция за Подбор на Персонал

Всички разходи, свързани с подбора на персонал, са за сметка на работодателя.
ПРЕДПОЛАГАМ ЕЙМС СА НАЙ-ДОБРИ В КОНСУЛТАЦИЯТА ЗА ПОДБОР НА ХИГИЕНИСТИ
-------------------------------------------------------------------


Международен шофьор
Ref.No val-1
Описание и
Изисквания Транспортна фирма тьрси да назначи шофьор за тежкотоварен автомобил. Подсигорена постоянна работа.
Задьлжителен трудов стаж минимум 5 години с категория C+E (като междонароден шофьор).
Автобиографии на e-mail: Valtrans@mail.bg
Категория Транспорт и Логистика
Тип Работа Пълен Работен Ден,
Постоянна
Ниво Средно управленско ниво
Населено Място София / Област София - град / България
Дата 16.05.2005

Телефон 0899821344
Fax 02/8467964
Email valtrans@mail.bg

Организация ЕТ "Валенсия - Георги Георгиев"
Тип на
Организацията Фирма / Организация

Директно търсеща служители.

---------------------------------------
да продължавам ли?

----------------------------------------
Syntax Error


Тема Re: ОБЯСНЯВАМ ЗА МОТИВАЦИОННОТО!нови [re: Syntax Error]  
Авторxъни бъни (Нерегистриран)
Публикувано30.05.05 12:07



така де, така. все примери за демотивиращи фактори.
и не се сещаш за вероятност човекът да не става просто щото не става - ЛИЧНОСТОВО (какво й е на думата?!) и/или професионално?

ето това е поредния пример за търсенето на проблема в другите - в ХР, в организацията, в мениджмънта, в останалите от екипа, извън самия човек...а някои служители не се справят защото потенциалът им е толкова...т.е. недостатъчен е.

същото като при кандидатите - все ХР-то им е виновен че не са избрани. няма вариант да не са подходящи просто...всеки си дърпа чергата към себе си, пък после не приемаме градивната критика - че "недоволстващите" тук да не би да приемат?

а за банките - в съседен постинг - си съвсем прав - да не си от сферата



Тема Re: ОБЯСНЯВАМ ЗА МОТИВАЦИОННОТО!нови [re: xъни бъни]  
Автор Syntax Error (CRC error)
Публикувано30.05.05 12:23



Хъни,
изказвам мнението за демотивиращите фактори тъй като в самия постинг беше упоменато, цитирам:
"И сега си имаме човек на тази позиция, но не си върши работата както трябва, за последната година ефективността на регионалното поделение е спаднала с n-процента и работи на загуба."

Случай 1:
Въпросното лице работи над година. Значи за последната година! Тоест преди това този човек си е вършел работата и явно причината не е в личните му качества, а в нещо друго. Тук причина могат да бъдат например семейни проблеми, при което приемам, че провежданата политика от страна на компанията е по скоро отново неправилна, тъй като е по-добре да се намери начин да се въздейства на човека, а не да се "шкартира". При другите положения в този случай, вината е на компанията или на прекомерни очаквания на личността, които в повечето случай, отново се дължат на определени действия/бездействия на компанията.

Случай 2:
Въпросното лице работи по малко от година. За какъв *** :) не му е прекратен договора по време на изпитателния срок?!? Нали точно това му е предназначението.

-------------------------
Градивната критика към недоволните! Приема се от тези които излагат аргументи, другите мисля, че просто могат да бъдат игнорирани, тъй като плюенето като самоцел според мен е висш пилотаж в простотията.
-------------------------
За банките: имам достатъчно наблюдения върху всеки един сегмент (или поне повечето) на икономиката, специфика на "моята сфера". Иначе да, работил съм в 2 банки :)

----------------------------------------
Syntax Error


Тема Re: ОБЯСНЯВАМ ЗА МОТИВАЦИОННОТО!нови [re: Syntax Error]  
Автор 747 (Само Ботев-Пд!)
Публикувано30.05.05 12:42



Оф, ама и вие там в Ърнст нещо хич не ви се удава да пълните работното си време с това, което ви пише в договорите, май, нали!? Или това е само спекулация и предположение от моя страна...? А, може би, не ви мотивират достатъчно да си вършите работата? Или пък си имате семейни проблеми и затова киснете по форумите? Или просто в момента сте в отпуск и сте си у вас? Или...

Хайде да не гадаем, а?! Истината я знам, а тя - повярвай - е много различна от това, което ти си се "запънал" да мислиш, че може да е причина, но не е това мястото да я разказвам.
(тук следваше един дълъг текст, но го изтрих по простата причина, че не виждам смисъл изобщо да ти се обяснявам, смятам да приключа с тебе - факт е, че все повече оставам с убеждението, че се заяждаш, за да се намираш на работа, а и е въпрос на ЕГН, явно...)


Мъжете знаем защо!

Тема Re: ОБЯСНЯВАМ ЗА МОТИВАЦИОННОТО!нови [re: 747]  
Автор Syntax Error (CRC error)
Публикувано30.05.05 12:47



Да се заяждам!!!
Не, нищо подобно, за ЕГН-то, добре ми е то и за сега не се оплаквам :)
Ако смяташ, че е толкова лесно да приключиш ОК.

Въпросът е, че отново се пренебрегва фийдбака.

Инджой

----------------------------------------
Syntax Error


Тема Re: ОБЯСНЯВАМ ЗА МОТИВАЦИОННОТО!нови [re: Syntax Error]  
Авторxъни бъни (Нерегистриран)
Публикувано30.05.05 12:48



в две банки викаш, после и на други нелоши места...не е зле кат за крехката ти възраст..как мислиш, колко не-айсекаджии са имали подобен шанс (тва във връзка с темата за AIESEC)?

дори и да е мотивацията в основата на конкретния случай - мотивацията при някои хора е вътрешна, а не външна. знаеш за какво и за кого говоря.

да започнеш нахъсан и с див ентусиазъм и да не ти стигне капацитета или да ти спадне желанието по пътя при равни други условия ... може да се дължи на характера ти - психолозите могат много да говорят тука... или пък на ЛИЧНО твоята неправилна преценка когато си започвал, че това е работата за теб...звучи ли ти познато?



Тема Re: ОБЯСНЯВАМ ЗА МОТИВАЦИОННОТО!нови [re: xъни бъни]  
Автор Syntax Error (CRC error)
Публикувано30.05.05 12:51



Хъни,
тъй като го обърна леко лично, си позволявам да ти пиша "частна" бележка :)

----------------------------------------
Syntax Error


Тема Re: ОБЯСНЯВАМ ЗА МОТИВАЦИОННОТО!нови [re: 747]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано30.05.05 13:35



Така изглежда от гледната точка на работодателя, но защо защитаваш гледната точка на работодателя. Не я отричам, но защо се правиш, че не виждаш и гледната точка на служителя?

Нима не е важно колко е информиран кандидатът? Нима е необходимо кандидатът да бъде прекаран през всички врътки на закона, съображения на работодател и прочие неясноти, и то да приеме всичко това със затворени очи и сляпата вяра, че е за доброто на крайния резултат? Това е жива проба злоупотреба с интересите на кандидатстващите, на конституционните им права и на правата им по Кодекса на труда, колкото и да е остарял и архаичен в сегашния си вид, но все още пази някои белези на закон в национален мащаб!


Не ми пука за правилата на HR, нито за работодателя, щом това е незаконосъобразно. И какво, утре ще ходим до как беше, Инспектората по труда...или ще се съдим? Не мислиш ли, че залагаш бомба със закъснител, виждайки само и единствено интересите на рабодотателя?


Ето затова си нямаме профсъюзи и професионални организации, докато има блюдолизци, нахъсани да защитават едностранно договореностите по трудово правни въпроси. Смея най-отговорно да твърдя, че всеки адвокат ще има повече и по-правилни разбирания по HR, отколкото кой да е психолог или HR специалист!


Защото всичко, което гледат, е как да оближат гъза на работодателя. А утре има уволнения, но това не го засяга HR-a. Пука му...той си е свършил работата....но на каква цена. Няма да споменаваш ефективност. Назначения, уволнения, а ефективност? Ха! После работодателя се чуди защо няма печалба, но има приказно текучество и проблеми с кадрите, и излиза, че служителите са лоши и не са достатъчно квалифицирани.

Хората, както неведнъж съм казвала...ама няма кой да чуе...не са HDD-та, нито RAM памет. Днес ти е кеф така, утре не ти харесва, триеш, пишеш, бришеш, докато го докараш. Както би трябвало да знае особено един професионален психолог, при хората има елемент на инерционност, на амортизация и на остаряване. Прекарай някой през всички тия врътки, пък после искай ефективна работа от него. Карай го да работи на изпитатлени срокове без заплащане, на тайни и неизвестни заплати, на сляпа лоялност. Мама му стара, кфи гъзове работят точно по HR, не е истина!

Ако трябва да съм конкретна, а аз съм живото доказателство, никога досега агенция по подбор на персонал не ми е намирала работа. Слепи и глупави хора, заети да си клатят краката, за да вземат заплата! Ако чаках на някой от тях да се зарови в "базата данни"....щях да съм умряла от глад. И да, нека спомена, направих си опит веднъж, ей така, да видя защо. Лапнаха рушвета и тогава се размърдаха. Така и не видях изключение за повече от 15-те години, в които съм на свободния пазар на труда!


Бааах ти и цинизма, значи аз да работя за неизвестно заплащане на сляпа вяра! Що ти не работиш така, но правиш масова психоза у хората и ги правиш негодни утре да повярват и в най-елементарните човешки ценности....които между другото са му в конституционните права! Правите от хората зомбита...а после те били виновни, но защо ли никога не се чува за задълженията на работодателите.


Профсъюзи ли.....тук има само полицейщина и баджанашко мислене. Тайни на работодателя. Ми и аз ще пращам "тайни" CV-та....па нека ме назначат на сляпо!

Редактирано от Roxana на 30.05.05 13:42.



Тема Re: ОБЯСНЯВАМ ЗА МОТИВАЦИОННОТО!нови [re: 747]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано30.05.05 13:58



като цяло, имаш право... само ще си позволя да те контрирам на няколко места, и (подчертавам) държа да ми отговориш...

5. Много от фирмите държат да останат анонимни и това не е прищявка или поредната простотия, измислена от болния мозък на някой, който се занимава в областта на човешките ресурси (обобщено HR). Това е особено важно за тях, когато става въпрос за мениджърски позиции. В общия случай е по две причини: за да не разбере конкуренцията или - за да не разбере някой, който все още е на тази длъжност в съответната фирма.

Това е правилно донякъде от гледната точка на фирмата, ама дали е правилно от страна на заемащия длъжността в съответната фирма? Или ако го опгледнем от другата страна (хипотетична ситуация): аз работя във фирмата Х като маркетинг-мениджър... шефа ми е решил да ме уволнява (щото не си върша работата)... аз обаче, съм решил да си намеря друга работа, щото аз работата си я върша, но резултати няма по други причини, независещо от мен, които моят шеф не знае... и такааа... попадам на анонимна обява за работа за длъжност "маркетинг-мениджър", и смело пращам СВ/МП... оттук нататъкл няколко хипотетични ситуации:

1. оказва се, че кандидатствам в собствената си фирма
1а. ти като дългогодишен партньор на нашата фирма се обаждаш на шефа ми и казваш "абе знаеш ли, твоя човек иска да те напуска" (това е истински случай)
1б. ти виждаш, че кандидатствам за същата фирма, и ми пращаш стандартното писмо (намерихме си по-добър кандидат/не отговаряте на изискванията)
1в. не обръщаш внимание, и ме пращаш на интервю при шефа ми...

2. за да съм сигурен, че няма да стане издънка, аз дали по същия принцип мога да пратя СВ, в което да си спестя имената/инфо за контакти (освен анонимен мейл в абв.бг примерно); както и имената на фирмите, в които съм работил досега... доколко сериозно ще погледнеш на СВ-то ми?

6. По отношение обявяването на заплатата:
а) в повечето случаи става въпрос за фирмена тайна и тук мнозина сигурно ще си признаят (дори и само пред себе си), че и те самите са подписали споразумения към трудовите си договори, че не трябва да изнасят фирмена тайна, още повече - че дори колегите им нямат право да знаят те каква заплата взимат.


Ми не знам защо в западните компании този проблем не съществува, ама искам да ти кажа, че там конкуренцията е в пъти по-голяма от тази в България... отвори произволен сайт за работа, и ще видиш, че поне 50% от обявите имат цитирана заплата. Обикновено е ОТ-ДО, което естествено зависи от квалификацията на кандидата. А в България основната причина да не се цитират заплати няма нищо общо с това, което изтъкваш като довод. Цялата работа се прави, за да може работодателя да мине доста тънко, и евентуално ако може да си намери някой балък дето не е много наясно със заплатите в съответната област. Като потвърждение на тезата си - мога да споделя конкретни данни за заплатите на 1 холандска фирма, в която работи мой познат - знае заплатите на който е поискал (дори на шефа си), и ми ги е цитирал неколкократно... А от друга страна - няма по-немотивиращо нещо от това да разбера, че съм се набутал откъм заплата - веднага си дигам чуковете... щото айде аз съм бил глупав/неинформиран, ама шефа ми явно не ме е оценил по достойнство, а е гледал да мине тънко, т.е. образно казано не ме уважава...

б) много от работодателите, поне в моя опит, постигат договорки за заплащането "на място" - ако кандидатът им е харесал - преговарят по сумата, която той е поискал.

Принципно това е добре, само че поне от моя опит, заплатата се преговаря най-накрая (на Н-тото интервю)... т.е може да се получи така, че фирмата дава най-много 500 лева, а аз за по-малко от 1000 не съм навит да почна... и какво се получи - загубили сме си взаимно времето, заради едни изпуснати в обявата цифрички. Да спомена ли, че жена ми ходи на 4 интервюта в известна фирма, без да става въпрос за заплата изобщо... е, почна в друга фирма, където на второто интервю всичко беше ясно, стиснаха си ръцете и до днес работи там...

както виждаш, засегнал съм основно точки 5 и 6, и съм убеден, че не си много прав... ама ще видим, може и да се аргументираш добре

Just a genius



Тема Re: ОБЯСНЯВАМ ЗА МОТИВАЦИОННОТО!нови [re: Blake]  
Автор Syntax Error (CRC error)
Публикувано30.05.05 14:02



Браво Блейк.

Най ми допада въпроса:
Как ще реагирате на СВ без контактна информация и без имена на фирмите в които съм работил ами примерно "Водещ дистрибутор на козметика"

Защото има разлика дали си работил в П&Г или в Рубела примерно. И разликата е огромна

----------------------------------------
Syntax Error

Редактирано от Syntax Error на 30.05.05 14:04.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.