Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:29 09.05.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Пари VS Свободно временови  
Автор Birdy (*)
Публикувано18.02.05 11:53



Сблъсквали ли сте се с тази дилема?
Аз направо съм се поболяла напоследък. Получавам доста прилични пари, имам хубава работа, развивам се и т.н. и т.н., обаче нямам време за АБСОЛЮТНО нищо друго. А имам семейство и дете на 4.
Вечер ако успея да си тръгна преди 7 от работа си е цял празник (в общия случай тръгвам около 7:30 - 8). И проблема е, че това се е превърнало във фирмена култура вече и хората, които си тръгват навреме, са странните птици ("явно нямат работа достатъчно"). Често ми се е налагало да предупреждавам шефката си, че ще си тръгна навреме днес.
Много ми е криво, вечер имам време колкото да сложа дребния да легне. Вярно, има съботи и недели (в които общо взето не работим, само 1-2 пъти се е налагало), обаче всяка работеща домакиня знае какво я чака през уикенда-неделя вечер съм по-уморена по петък вечер
Та взех да преглеждам отгоре-отгоре обявите за работа и да пускам мълвата, че се ослушвам сред приятели, но не знам как бих обяснила на едно евентуално интервю защо аджеба искам да напусна добре платената си шефска позиция, за някоя не толкова добре платена и не толкова шефска. Не мога да кажа на работодателя, че искам да си тръгвам в 6 вечерта.
Ей такива мисли са ме нападнали от няколко седмици, дано това е правилния форум да ги споделя. Гледам в другите теми, че авторите винаги биват нападани, така че моля - ако някой ще ме критикува градивно - ок, но ако иска само да се заяде, пплийз не тук, много ми е важна темата.



Тема Re: Пари VS Свободно временови [re: Birdy]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано18.02.05 12:09



Здр...
да, това е голям проблем... Никога не съм одобрявал овъртайма като официална фирмена политика, а и не ме е било страх да го казвам по интервютата... още тогава давам да се разбере, че ако се наложи няма проблем да оставам до по-късно на работа, стига обаче това да не е постоянно... защото няма какво да се лъжем - перманентния овъртайм във всички случаи говори за слаб мениджмънт - общо взето има няколко причини, и всички те опират до съответните хора на ръководни длъжности във фирмата. Например:
1. Недостатъчен персонал (като бройка)
2. Недостатъчно квалифициран персонал
3. Недостатъчно мотивиран персонал
4. Лошо планиране на трудовия процес
и т.н.

Така че отивайки във фирма, в която овъртайма се приема за нещо нормално, човек трябва да е наясно, че не всичко във фирмата е наред, и рибата се е повмирисала откъм главата...

Иначе за уикенда съм напълно съгласен - за хората с малки деца (и аз съм така) уикенда е малко съмнителна почивка

Just a genius



Тема Re: Пари VS Свободно временови [re: Blake]  
Автор Birdy (*)
Публикувано18.02.05 12:19



Това е доста добра формулировка на проблема, аз също съм на мнение, че този проблем идва от висшето ръководство.
Но се чудя как би погледнал интервюиращия ме на такова откровение? И дали има нормални форми, които дават добри заплати без да очакват от теб да им продадеш душата си?



Тема Re: Пари VS Свободно временови [re: Birdy]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано18.02.05 13:50



спокойно, такива фирми има...
а ако споделиш това откровение с интервюиращия, според мен можеш само да спечелиш... защото ако фирмата, в която кандидатстваш, е такава с редовно "практикуване" на овъртайм, интервюиращия ще те отхвърли, т.е. няма да скочиш от трън на глог... ако обаче фирмата е нормална, интервюиращия би трябвало да оцени по достойнство това, че мислиш по такъв начин, и че имаш мнение (при това правилно) по въпроса...

а иначе за "нормални" фирми в България - има, ама не са много (за съжаление)...

Just a genius



Тема Re: Пари VS Свободно временови [re: Birdy]  
Автор DarkCat (light)
Публикувано18.02.05 13:53



за съжаление зависимостта е такава - колкото повече пари печелиш-толкова по-малко свободно време имаш

направо е грехота да има липсващи бройки във фирмата - всичко пада на гърба на мениджъра....и стоенето до 19-20 часа става нещо нормално, както и доработването в къщи.....абе мъка

душата е като бонус за фирмата в която постъпваш



Тема Re: Пари VS Свободно временови [re: DarkCat]  
Авторpepi (Нерегистриран)
Публикувано19.02.05 01:17



Не очаквай много от ново интервю, в БГ се работи много за малко пари, или си безработен!



Тема Re: Пари VS Свободно временови [re: pepi]  
Автор biserche (veselo)
Публикувано19.02.05 02:04



I az sam na tova mnenie, moge bi se plasta po dobre edinstveno v Sofia i to v chugdite firmi. Navsiakade na drugi mesta samo rabota, rabota i malko pari.



Тема а защо не почнеш за разнообразие да ...нови [re: Birdy]  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано19.02.05 03:25



си тръгваш на време, да видиме какво ще стане?



Тема Re: Пари VS Свободно временови [re: Birdy]  
Авторcc (Нерегистриран)
Публикувано19.02.05 10:24



ела да ми направиш свирка един час раб. време на ден



Тема Re: Пари VS Свободно временови [re: Birdy]  
Автормнeниe (Нерегистриран)
Публикувано19.02.05 10:57



Защо не си намериш жена, която да ти помага за домакинската работа? Защото, ако сега напуснеш тази си длъжност и отидеш на по-ниска може и да съжаляваш, че си направила крачка назад в кариерата си. Особено пък, ако сега работиш в хубава фирма. Има доста добри чужди фирми, в които се работи до по-късно - просто, както при теб се гледа с лошо око на тези, които си тръгват по-рано. Но незнам дали се дължи на някоя, от посочените вече причини.
Може би по- ниската длъжност ще ти носи по-малко пари(обкновено е така)...А когато парите почнат да не стигат...пак ще почнеш да се стремиш към по-доходна позиция и пак извънредна работа




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.