Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:45 03.06.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Сигурно,нови [re: 3ъл_Дyx]  
Автор zori_ (мълчалива)
Публикувано10.11.04 09:16



Не съм съгласна много в частта на постинга ти за договорите. Аз имам договор за осигуряване с лични вноски и той е точно 3 страници и половина, изписан с едър четлив шрифт. Ако те интересува компанията ще ти изпратя името на бележка. Правилниците са достъпни и по интернет и, предполагам, ако си поискаш ще ти дадат и вкъщи да си носиш. Виж, за застраховките е по-сложно и, когато с мъжа ми сключвахме живот, доста четохме договори и разни други бумаги, докато ни се изяснят нещата. Но си права, че пенсионните дружества много се пазят едно от друго, защото често се случва да си отмъкват клиенти по не особено почтен начин.



Тема Re: пенсионни фондовенови [re: zori_]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано10.11.04 10:50



Пенсионните фондове по принцип са добра инвестиция, но не у нас, а там, където икономиките са развити и тези дружества могат да вложат капитала в работещ бизнес със сравнително малък риск. У нас дали има такъв реален бизнес? Освен всичко Българска фондова борса е една имитация ... И какво остава на пенсионните дружества - да "инвестират" капитала си в чужди банки, нещо подобно на спестовен влог и лихви, недогонващи инфлацията ...



Тема Re: пенсионни фондовенови [re: donna2]  
Автор zori_ (мълчалива)
Публикувано10.11.04 13:18



Само дето този закон не е приложим за пенсионните дружества, защото те не са публични дружества и акциите им не се търгуват на борсата.



Тема Re: пенсионни фондовенови [re: Жeни]  
Автор zori_ (мълчалива)
Публикувано10.11.04 13:19



А как тогава докарват доходност от 10-13 процента на годишна база? Едва ли става само с банкови лихви.



Тема Re: пенсионни фондовенови [re: zori_]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано10.11.04 18:07



Ами, точно това е проблемът - не казват. И се чудя как спечелиха вашето доверие, как ви убедиха, че няма риск? Приличат на пирамиди перачници на мръсни капитали (у нас такива бол) "ми, повярвайте ни, ето ви 10-12 %, а откъде е фирмена тайна уж заради конкуренцията





Тема Re: пенсионни фондовенови [re: zori_]  
Автор donna2 (пристрастен)
Публикувано10.11.04 18:14



никой не спори ,че не са емитенти



Тема Re: пенсионни фондовенови [re: Жeни]  
Автор donna2 (пристрастен)
Публикувано10.11.04 18:19



информацията която е на страницата на КФН е недостатъчна ,а едва ли някой ще се засили да изде и да чети разните му там документи по регистрите
,но ще е интересно да видим дали някого не са го обявявали в несъстоятуелност ,кои са му крупните да речем клиенти и т.н.



Тема Да,нови [re: zori_]  
Автор nbb (весела)
Публикувано10.11.04 21:23



но от нито едно дружество не казаха за таксата за прехвърляне, а би трябвало. Ако не бях прочела и подведех колегите, след това дали щяха да приемат обясненията ми, че не съм знаела ?
Както в момента рекламират ваучерите за храна - казват, че не дължиш данък 20 % по ЗКПО, а не споменават, че се облагат по ЗОДФЛ и то с по-висока данъчна ставка.



Тема Имаш ли представанови [re: 3ъл_Дyx]  
Автор nbb (весела)
Публикувано10.11.04 21:28



за предварителната пенсия, която би трябвало да се получава от лица, работещи при условията на втора категория труд 3 години преди пенсионирането им, че представителите на пенсионните дружества мълчат по този въпрос ?



Тема Re: Имаш ли представанови [re: nbb]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано11.11.04 00:15



Нямам идея...
С тях съм се занимавал до толкова,до колкото преди време исках да се добра до техни договори,за да видя как изглеждат и какво пише вътре.Оказа се по-трудно от колкото изглеждаше...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.