Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:42 22.05.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Купуване на стажнови [re: donna2]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано06.11.04 23:58



Не знам дали си запозната по-отблизо с дейноста на инспекцията по труда и с нещата,които виждат всеки ден...Идея нямаш с какви идиотщини си имат работа тия хора.Относително спазване на трудовото законодателство има само в държавните фирми и то наистина твърде условно.За частния сектор е някаква трагедия и това наистина,ама съвсем наистина няма оправяне.
Ще ти дам няколко примера и ако пожелаеш,можеш да провериш дали са верни...
Продавачите по сергии и базари...99% от тях изобщо нямат договори.Не трудови...никакви.Това е общоизвестен факт.приблизително половината от фирмите,които работят така са всъщност фантоми.Без регистрация,с измислени данни,наемат хора,които работят на даден обект с месеци и след това го подменят с друг без предизвестия,без нищо.Няма осигуровки,един ден се оказва,че такава фирма никога не е имало.Собствениците им изобщо не знаят,че в държавата действат разпоредби от типа на тези в КТ.Този акт не съществува за тях.
Автоцентрове,автомивки и т.н. Същата история.15-20,понякога 30 човека персонал и ако събереш петима с договори,това е чиста случайност.Соственика на земята е един,собственика на обекта е друг,после това е дадено на някой под наем...най-често самите обекти са незаконни,а е имало случаи когато е представлявало трудност да се изясни кой все пак е работодател.Трудно ми беше да си го представя,но има и такива случаи.
Злоупотребите с договорите и работното време-другата масова и наистина вече трудно доказуема ситуация-хора с работен ден по 12 часа,а договорите им са на 4.Най-чести нарушители-компютърни клубове и развлекателни заведения с денонощен режим на работа.Плътно следвани то повечето по-малки магазини,павилиончета и т.н.

Това е огромно количество нарушители.И това положение няма връзка нито със съд,нито с контролен орган,нито с нищо.Положение,от което няма излизане и което няма оправяне.Става дума за хиляди хора.По-голямата част от тях изобщо нямат и представа,че по закон трябва да имат трудов договор,да не говорим,че много малка част изобщо знаят за процедурата по регистрация на договорите в НОИ и абсолютно задължителните за връчване преписи от уведомленията...
Когато се приеха промените в КТ никой не си мръдна пръста да разясни как трябва да изглеждат нещата.И съответно в момента много хора не знаят.Те не знаят как трябва да бъдат оформени отношенията с техните работодатели...И после искаме от тия хора да си търсят правата и да търсят защите от съда,когато са нарушени...ами няма да стане.Наистина няма как да стане.Тъжно е,но това си е самата истина.



Тема Re: пенсионни фондовенови [re: shushon]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано07.11.04 00:01



На сегашния етап инвестицията в пенсионни фондове е неоправдано рискова.Наистина не си заслужава подобен риск.Името няма значение.



Тема Re: пенсионни фондовенови [re: 3ъл_Дyx]  
Автор shushon (бонбон)
Публикувано07.11.04 11:24



Предложих частен пенсионен фонд, защото останах с впечатление, че предлагат добри условия и по-специално AIG LIFE, защото дават възможност парите да бъдат в евро и защото имат клонове в цял свят. Дори си мислех като ми приключи майчинството и тръгна на работа да си направя нещо такова. Разбира се имам едно на ум, че сме в България, но ще видя дотогава има време. Имам една приятелка, която работи в застрахователна посредническа фирма и тя все ме убеждава, че по света, това е начин на живот. Тя има какви ли не застраховки и все казва, че българите не са дорасли за този начин на живот.




Тема Re: пенсионни фондовенови [re: shushon]  
Автор zori_ (мълчалива)
Публикувано09.11.04 11:54



Много си права за това, че българите не са дорасли за подобен род инвестиция. Защото това си е инвестиция /дългосрочна/ и то с доста по-добра доходност от един банков влог например. Легален начин да спестиш някои и друг процент от данъка, но това има ефект при малго по-високи заплати.
А пенсионните фондове в момента са контролирани изключително строго от Комисията по Финансов Надзор, така че е абсурдно да се твърди, че са пирамиди или рискова инвестиция. Всеки горе долу интелигентен и икономически грамотен човек може да си направи проучване и да отсее пирамидите и коректно работещите фирми.
Само да не остане някой с грешно впечатление - не съм посредник на нито едно дружество, нямам никаква изгода от нито един фонд, говоря от позицията на клиент на такова дружество, който се интересува и е попрочел малго повечко, а не говори наизуст клишета и заучени фрази.



Тема Re: пенсионни фондовенови [re: zori_]  
Автор donna2 (пристрастен)
Публикувано09.11.04 12:56



това ,че комисията по финансов надзор следи добре де , но къде примерно в нета мога да прочета регистрационният им документ или информацията по наредба №2 става въпрос за пълна информация , а не само това което е на сайта на комисията имайте предвид ,че не всекий е финансист за да се ориентира по финансовите отчети ,инъче ако ще ходя в комисията и да искам да чета това или онова ,то ......трябва да си взема отпуск



Тема Сигурно,нови [re: zori_]  
Автор nbb (весела)
Публикувано09.11.04 13:58



но са си избрали некоректни служители. Първо - говорим за защита на лични данни - идват със списък на колегите ми и кой от тях в кой УПФ или ППФ е ; второ - искат от мене да им съдействам прехвърляне в техния пенсионен фонд, като ми изтъкват безброй предимства, а си спестяват информацията за 20 лв. такса за прехвърляне и друга информация, касаеща съответните фондове, която бях получила, тъй като не им изнася да се знае.
Нима смятат, че ние не четем и могат да ни заблуждават ?



Тема Re: пенсионни фондовенови [re: donna2]  
Автор zori_ (мълчалива)
Публикувано09.11.04 15:55



Ами на сайтовете на пенсионните компании има доста информация, поне на уважаващите себе си компании, кота инфото не е само за конкретната компания, но и за пенсионното осигураване като цяло. На сайта на КФН също има много неща. А "регистрационния им документ" едва ли ще можеш да прочетеш точно в нета. И я ме открехни каква е тая информация по наредба 2 дето искаш да четеш, че аз за тази наредба не съм чувала.



Тема Re: Сигурно,нови [re: nbb]  
Автор zori_ (мълчалива)
Публикувано09.11.04 16:00



Сигурно си попаднала на агент, който е заинтересован от това да прехвърли осигурени във фонда, в който работи, защото дружеството ще му плати съответна комисионна. И именно тук е ролята на тези 20 лв., които се удържат на осигурения, за да се замисли дали е наистина толкова недоволен от настоящото си дружество и е готов да жертва тези пари /предполагам около 5-6 месечни вноски в зависимост от заплатата/ или го прави от интерес към спорта, и за да си прибере агента комисионната.



Тема Re: пенсионни фондовенови [re: zori_]  
Автор donna2 (пристрастен)
Публикувано09.11.04 18:21



става въпрос за вътрешна информация чл.158 от ЗППЦК , наредба 2/03г. за ппроспектите за пеблично предлагане ............,в наредба 2 е доразвит чл.98 от ЗППЦК , мисля беше приложение 9 кам чл.28 от наредбата май сега не ми се рови а тая вътрешна информация влияе върху цената на акциите ,това не означава ,че дружеството не може да бъде обявено в несъстоятелност или ликвидация

що се отнася до регистрационния документ той се предоставя и на дискете
нима служи само за ...........информация ,информацията която се съдържа в него е доста по различна и интересна от тая която я има по сайтовете


межде другото регистрационния документ също е уреден в наредба №2

Редактирано от donna2 на 09.11.04 18:26.



Тема Re: Сигурно,нови [re: nbb]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано09.11.04 22:21



Аз това щях горе да го пиша,ама гледам,че си засегнала темата...така,че...
Значи не са им некоректни служителите.Такава е практиката.Всички пенсионни и застрахователни компании работят така.След като с теб се е свързал агент на пенсионна или застраховаъелна компания,трябва да ти е ясно,че в това няма нищо случайно.Айде,при застраховките е по-сложно,защото схемата е друга-там до голяма степен се стреля на сляпо и който уцелил-уцелил.Няма централизирана база данни поради тайната на застраховката.Ама при пенсионните си я има.Направена е и посредниците имат достъп до нея.Това не е тайна,както би трябвало да е.
Самите дружества спазват изключителни мерки за сигурност.Не защото вършат нещо нередно,ами зашото се пазят от конкуренцията.По тая причина никога не си виждала и никога няма да видиш примерен договор от такава компания.Това е тайна.Идва агента и те запознава с основните параметри.Само най,ама наистина най-важното и основното.Останалите клаузи колкото и да искаш,няма да разбереш преди подписването на самия договор.Като имай предвид,че той не е една страничка или две...нормално са по десетина и отгоре.Има и малки,но са по-скоро екзотична рядкост.А вътре.....дръж се земльо...десет икономически и минимум три юридически дипломи няма да ти стигнат за да разбереш смисъла на две последователни изречения.Обвързването с такива фирми е хож с две остриета,защто никой всъщност не знае какво точно предлагат.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.