Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:41 30.04.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема предупреждениенови  
Авторthe_snake (Нерегистриран)
Публикувано15.10.04 10:09



Ако ви хрумне да търсите работа тук - не го правете в никакъв случай!!!!- за ваше добро е!!!
http://www.megatex-info.com/bg/home/

Известни са и под името "Глобал Трейд Нет"!



Тема Re: предупреждениенови [re: the_snake]  
Автор shushon (бонбон)
Публикувано15.10.04 10:28



Ето го и като линк.



Ако имаш време и желание сподели, твоето мремеждие.



Тема Re: предупреждение [re: the_snake]  
Авторthe_snake (Нерегистриран)
Публикувано15.10.04 11:19



Ами най - странната фирма в която съм работил и която съм виждал изобщо.. в негативен смисъл. Ами когато кандидатствах там - бе за позиция свързана с проектиране и развойна дейност. Имаше обещания за постепенно увеличаваща се заплата и пр. Когато започнах обаче - странностите започнаха още от първият ден. Уж се бяхме разбрали за 3 месеца изпитателен срок - но в предложения ми договор той бе - 6 месеца! А заплатата се формираше от две точки - едната - основно възнаграждение,а втората - допълнително - в зависимост от качествен труд и пр - която ако не ми я дадат май няма как да си я искам - ако кажат, че трудът ми не е бил качествен.. Но при положение че договорът не противоречеше като цяло на това което се бях договорил - съгласих се... През първата седмица - Имали спешна поръчка - и нямало значение каква ми е длъжността - трябва да помагам при монтажа ...Ок - на всякъде може да се случи - нали е важно да има клиенти..Съгласих се - цялата седмица се работеше до 20:00 - 21:00 при положение че работното време е до 17:30 .Работеше се и събота и неделя.. Когато наближи срокът за издаване на поръчката - изкарах ... едно цяло денонощие във фирмата - без сън - зает само с едно единствено мероприятие - завинтване на винтчета!!! имал съм само няколко 15 минутни почивки за ходене до тоалетна... прецених че съм завинтил над 2600 винтчета !! Преживях и това - в крайна сметка след като се издаде поръчката - сигурно ще има парична компенсация..и може би свободни дни... Дадоха само два дни за съвземане... А аз си чаках парите .. Оказа се - че не се плащало например до 5-то число на следващия месец, ами след 20-то.. и това преживях...когато обаче и след 20-тото число за мен нямаше пари - попитах - оказа се че "ме били забравили"... Платиха толкова пари колкото от които бе ясно че не компенсират никакъв извънреден труд. А при плащане дават документ "бележка за служебен аванс" - от която не става ясно получените пари за какъв период се отнасят и каква част от трудовия договор покриват..
Въпреки това не протестирах...все едно, че всичко е ок...Още през първия месец случайно засякох предаване на Валя Ахчиева за ...моята фирма - и се оказа че 70 души съдели Мегатекс за неизлатени пари и проблеми с осигуровки.. Почнах да се замислям де съм попаднал... Междувременно напуснаха куп хора сред които и сервизният техник на фирмата - и се оказа - че трябвало да изплнявам и неговите функции!!! Почти през целия период докато бях там ме ангажираха за работа и събота и неделя, като повечето бе физическа и монтажна работа, нямаща общо с длъжността за която съм кандидатствал. Допълнителни пари за извънреден труд не съм получавал. А при изпълняване на поръчките за клиенти - непрекъснато бях свидетел на некомпетентност от страна на преките ми началници - който живееха на принципа "нали работи - всичко е ок..". След като си намерих друга работа - подадох 30 дни предизвестие за напускане...., като до последния момент съм бил коректен. Макар придобитите впечатления - нямах мотив да очаквам некоректно отношение към себе си - не бях изпадал в конфликт с никой... В момента в който си тръгвах - попитах - кога ще си получа парите - за изминалия месец , както и за месеца през който тече предизвестието. Питах няколко лица които би следвало да са наясно - отговорът беше че не знаят..че като си приключат финансовите отчети - ще ми се обадят...от тогава мина месец... Обадих се отново - след като няколко пъти си прехвъляха топката един на друг - най сетне официално ми заявиха, че всички пари които имало да получавам са ми били платени... Свършвам дотук защото няма да ми стигне време да изпиша всички абсурди които съм видял при престоя си в тази фирма.. От там ми е останало единствено разочарование и горчив опит..Не вярвах че е възможно.. А и в положението в което съм - са много бивши работници на фирмата... Само че те мълчат - не виждат смисъл да говорят?! Но аз каквото мога да направя за да има по малко излъгани за в бъдеще - правя го... На тази фирма е рисковано да си както работник, така и клиент!!!!!



Тема Re: предупреждениенови [re: the_snake]  
Автор Mилeн (член)
Публикувано15.10.04 12:07



Написаното the_snake е много подходящо като под-тема в евентуалната топ-тема "Черен списък на работодателите", която да стои винаги отгоре.
Така инфо-то за некоректни работодатели ще бъде събрано на едно място и ще е видимо и леснодостъпно за всеки. И една такава информация би спестила разочарованията на много хора.

Shushon - като ти дадат модераторските права ЗАДЪЛЖИТЕЛНО тябва да направиш една такава тема, която да стои само отгоре и в която всеки публикувайки отговор на тази тема ще споделя лош опит от подобни псевдо-фирмици, които за съжаление изобилстват на българския пазар.
Щото тази тема на the_snake ще отиде надолу и ще бъде забравена. Като направиш горепосочената топ-тема - може да премести или пастнеш там написаното от the_snake.



Тема Милене,нови [re: Mилeн]  
Автор nbb (весела)
Публикувано15.10.04 12:42



ти да не би да си мениджър на клуба, та започна да разпределяш ролите ?



Тема Re: Милене,нови [re: nbb]  
Автор Mилeн (член)
Публикувано15.10.04 12:58



Що бе какви роли ... нещо не те разбрах. Просто искам в клуба да се съзаде някаква организация и нищо повече - в този ход на мисли предложената по-горе топ-тема не е нищо ново и ако поразгледаш другите клубове - и там си има подобни



Тема Милене,нови [re: Mилeн]  
Автор nbb (весела)
Публикувано15.10.04 13:40



точно за ролята на модератора говоря. Това, че ти искаш да има модератор, нали не означава, че веднага трябва да се сложи такъв ?
Нека хората, които ще влизат в този клуб, да си кажат мнението, какво значение има каква е организацията в другите клубове. Модераторите все още се избират, а не са задължителни, нали така ?



Тема Re: предупреждениенови [re: the_snake]  
Автор shushon (бонбон)
Публикувано15.10.04 13:52



Независимо дали аз ще съм модератор или някой друг наистина е наложително да има ЧЕРЕН и БЯЛ списък на фирмите. От това което си написал виждам, че си интелигентен човек и се надявам, че си погнал чрез Инспекция по труда, НОИ и т.н за да си получиш парите нали? Срока за обжалване за неполучено трудово възнаграждени, ако не ме лъже паметта в момента е 3 години.



Тема Re: Милене,нови [re: nbb]  
Автор Mилeн (член)
Публикувано15.10.04 14:06



Само си изказвам моето е мнение - това е.
ОК. Няма повече да се изказвам по модераторските въпроси.



Тема Re: предупреждениенови [re: the_snake]  
Автор *pearl (sea)
Публикувано15.10.04 14:21



Милен е прав за некоректните работодатели. Да се знаят кои са и като се научат какво значи да си работодател, тогава да наемат персонал.


Вчера е история, утре е мистерия, днес е подарък .



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.