Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:51 17.05.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Ежедневието на една българска жена  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано13.10.10 22:29



Получих следното писмо от моя позната в БГ. Пускам ви го както е дословно написано, само имената на героите съм сменила.

Нямам време да умра дет се казва, такова напрежение и преумора, 4е не знам докога ще оцелея. Когато мъжът ми е дневна смяна и тръгва в 6,30ч аз сама трябва да облека децата, да им дам да закусят, и да съм ги завела до детската щерката, а сина до у4илище до 7,30ч и после да ти4ам на работа за първия час, в 8ч. Естествено аз не успявам и чак в 7, 50ч ги завеждам и имам 10 минути да стигна до у4илище. И понеже всичко това става на бегом и аз съм вече вир-вода. Взимам колелото и тръгвам в 7,55ч за училище. Там съм точно като бие звънеца, но след маратонска развита скорост с колелото. В училище капе вече вода от мен и смърдя на пот, въпреки студа. Събличам се по къс ръкав, което стряска всички, но след един час започвам да замръзвам. После стоя в училище до 3ч средно, щото съм натоварена с организационни неща и имам консултации. Свекърва ми през това време е взела сина ни от училище и го е оставила в къщи сам и пак се е върнала на работа. Той седи и гледа филмче и като ида почваме борба да си пише домашното, защото тои мрази и не ще. Докато съм го уговорила , става време да ходя да взимам щерката от детска и веднага тичаме на народни танци. Първа група е щерката, а след нея - 2-ра е сина ни и стоя там почти до 7,30ч (естествено това не е всеки ден - 2 пъти седмично). Вкъщи сме в 8ч и почваме домашното на ученика. До 9ч сме почти готови, пият какао и ги слагам да спят. Тогава аз почвам да мия чинии и да събера хаоса дето е оставен и после сядам да си чета урока за др ден. Да не говорим какво ме чака ако имам и нещо да проверявам. После таман легна и си приклопа о4ите и мъжо иска секс та ме ядосва и после от нерви не мога да заспя до сутринта. Та след седмици такъв живот съм ни жива ни умрела. Затова не ти писах. Иначе сме добре.

Те до къде ни е довела еманципацията.

Ай наздраве




Тема Re: Ежедневието на една българска женанови [re: NikiFin]  
Автор били-янa (минаващ)
Публикувано13.10.10 22:34



едно си баба знае, едно си бае....



Тема Re: Ежедневието на една българска женанови [re: NikiFin]  
Автор loverrock ()
Публикувано13.10.10 23:44



Тя също работи, значи с мъжа трябва да си делят домакинските задължения, той ще мие чинии, а тя ще пие едно уиски.

love is ...


Тема Само не разбрахнови [re: NikiFin]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано13.10.10 23:57



Кое е извънредното, което прави, или жената просто се е инвалидилизирала в мисленето си?


Та тя даже не се занимава с децата не предприема нищо с тях, а ги прави инвалиди като им слугува.



И с мъжа си нищо не предприема, а за собствени хобита да не говорим.

п.п. Облича дете, което ходи на училище?!?!?! Та дъщеря ми и аз сме готови за 30 мин сутрин! Всеки се облича и мие, аз само правя закуската набързо.


by himbeer

Редактирано от himbeer на 14.10.10 00:00.



Тема Re: Ежедневието на една българска женанови [re: NikiFin]  
Автор Cтpeйнджъp (змийче усойче)
Публикувано14.10.10 00:09



Лично мен най-притеснително ми се видя, ако историята е истинска, че учител си позволява да пише с 4-ки...



Тема Re: Ежедневието на една българска женанови [re: NikiFin]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано14.10.10 08:26



Абе, че не е лесно и да работиш, и деца да гледаш, не е, но поне така можеш да си позволиш като не те кефи този мъж да вземеш да го шитнеш.

Щото ако ме ядосва мъжа ми като иска секс, значи нещата вървят към приключване.

Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Ежедневието на една българска женанови [re: NikiFin]  
Автор бaбa 3aйka ((бившия Заек))
Публикувано14.10.10 10:09



Така искренно не бях се смяла отдавна . Ми горе-долу такъв е живота на работещата жена . Навремето / преди 11-12 / години когато работех в банката бях в същото положение и тогава си говорех сама .

Слава богу , че този период отмина . Сутрин излизах в 7.30 , като будех децата с мене да съм сигурна , че каката няма да заспи и да закъснее за училище , водех синчето на градина , оттам на работа , прибера се към 10.00 -10.30 вечерта , те вече спят , и ми почваше наново работен ден вкъщи . Ежедневието ми беше да лягам към 2.00-3.00 часа и в 6 вече съм будна . Да не говорим , че тогава всички ни беше обзела и туршиената мания та четвъртък и петк купувах зеленчуци а събота и неделя ги затваряме . Ужас , отдавна не си бях припомняла този период . Горката ти приятелка .



Тема Re: Само не разбрахнови [re: himbeer]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано14.10.10 10:27



Детето ти на 6 год ли е? Освен това има всякакви деца, има мудни, има заплеси, има такива дето напук правят обратното. Твоето явно е покорно и безпроблемно, иначе нямаше да седиш цял ден във форума. А въпроисната майак дори няма време да си проичете майка от що НЕ се занимава с децата си




Тема Re: Ежедневието на една българска женанови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано14.10.10 10:28



да, наистина това е най притеснителното. Ще се обадя да я уволнят




Редактирано от NikiFin на 14.10.10 10:28.



Тема Re: Ежедневието на една българска женанови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано14.10.10 10:30



ти дори когато си мъртва от умора ли предпочиташ секс пред спане. Ако да, значи си единствената. Аз друга подобна жена не познавам




Тема Re: Ежедневието на една българска женанови [re: бaбa 3aйka]  
Автор loverrock ()
Публикувано14.10.10 10:36



Бре хора, къде са мъжете ви когато става въпрос за децата и домакинството?

Що за побъркан патриархат е това? Явно трябва да давам баща ми за пример!

love is ...

Тема Re: Ежедневието на една българска женанови [re: loverrock]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано14.10.10 10:47



това си е жив матриархат, при който мъжете се отглеждат като деца. Но все пак секс им нужди се задоволяват за да не плачкат.


Бах ти и мъжете




Тема Re: Ежедневието на една българска женанови [re: NikiFin]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано14.10.10 10:49



За мен пък най притеснителното е, че е родила деца на мухльо. То верно май по добре да го джитне за да си осигури поне спокоен сън.






Тема Re: Ежедневието на една българска женанови [re: NikiFin]  
Автор loverrock ()
Публикувано14.10.10 10:51



Липсата на желание за секс е тревожен факт! Ники, не може в днешно време мъжът да не мие съдове и да не чисти и глади, в кой век живеем!?

love is ...

Редактирано от loverrock на 14.10.10 10:52.



Тема Re: Ежедневието на една българска женанови [re: loverrock]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано14.10.10 11:39



Липсата на желание за секс е тревожен факт!

кое е тревожното когато човек не се чувства добре да не желае секс. Дали си уморен, боли те глава, имаш Т ... има много причини поради които да не ти се прави секс. Хора сме, не секс машини. Тревожно е по скоро, ако заради секс си готов да си пожертваш жизненоважни нужни акто съня примерно. На това му се вика секс маниак и е психично отклонение.
Та... кое по точно те притесни, че може да не съм схванала все пак


Редактирано от NikiFin на 14.10.10 11:40.



Тема Re: Ежедневието на една българска женанови [re: NikiFin]  
Автор Aтинянkaтa Taйcън (гавърверсия)
Публикувано14.10.10 11:41



Няма нищо натоварващо, дори работата й е малко като часове - от 8 до 15 ч. Просто лоша организация и невключване от страна на съпруга.
Освен това децата са несамостоятелни и това естествено е нейна вина. Как така ще учи с ученика? Само може да го изпита или да му помогне по някой предмет.

Хайде и аз да опиша деня си, та да видим кой е по-натоварен. Ама аз гледам да се освободя от някои задачи и да се съхраня.


Начало на деня - 6.15. Събуждам сина си за пръв път и отивам да му правя закуска. 6.30 - събуждам го за втори път и доправям закуската. След 5 минути го пръскам с вода и той става. Яде, а аз ако имам настроение правя закуска и за мъж. Гледам сутрешния блок по ТВ. Изпращам дете да ходи на училище в 7.15 и си лягам. Дремя и слушам ТВ. Може и да поспя. Към 9.30 ставам окончателно и се приготвям за работа. Мъжът ми е направил кафе и е излязъл вече.
В 10.30 съм вече на работа. Вървя пеш до там 20 мин. Работя доста интензивно, защото все пак съм в редакцията на ежедневник. Отделям си обаче задължително един час дневно, за да се видя с приятелка/колежка на кафе/бира.
Към 15-16 ч вече започва пълна лудница, която приключва към 18.30 – 19 ч.
Вкъщи съм 19.30 – 20 ч. Спрятам нещо за вечеря, детето разказва урок или просто как му е минал денят. Мъж се завръща към 20.30 ч. Вечеряме, говорим, детето ляга в 21.30.
Ние гледаме ТВ, говорим си за нещата, които са се случили през деня. Съпругът си ляга уж да гледа филм, но заспива. Часът е 23 обикновено.
Аз, обаче съм като сомнамбул. Измислям си нещо да правя – подреждам, чета книга, вестник, ровя в интернет, гледам филми. Лягам си обикновено към 1 ч.
Ако мъжът ми се събуди, се мятаме. Ако – не, го оставям да спи – и утре е ден.



Тема свъщност не е задължителнонови [re: NikiFin]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано14.10.10 11:42



да е психично отклонение. Сега се сещам, че ако човек дълго време не е правил секс или все не му се отдава случай няма да е странно, ако точно когато не се чувства добре физически му падне оферта и я приеме от страх, че може да не му падне случай скоро и държи да се възползва от шанса




Тема Re: Ежедневието на една българска женанови [re: Aтинянkaтa Taйcън]  
Автор Aтинянkaтa Taйcън (гавърверсия)
Публикувано14.10.10 11:43



Забравих да допълня. Детето винаги само е ходило на училище и се е връщало. На тренировки по плуване - също.


Само, когато беше на детска градина бях наела детегледачка, която го вземаше и ме чакаха вкъщи. Все пак се връщам късно.
Мъжът ми се включва в домакинската работа равностойно. Мие чинии, пере, чисти.
И още нещо. Посрещаме гости средно веднъж седмично.



Тема Re: Ежедневието на една българска женанови [re: Aтинянkaтa Taйcън]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано14.10.10 11:51



6 годишен първокласник няма как да е напълно самостоятелен, съгласи се.
Иначе не оправдавам майката. Като и е толквова натоварено просто няма да записва децата на безброй извънкласни занимания. Щото танцовата е един де, а другия е езиков курс - едното на немски, другото на английски. Не е лоша организация, а по скоро необмислено натоварване.

От твоя режим какъв извод трябваше да си направим. Поне на мен ми се струва доста свободен. Това, че работиш много на работа не го виждам като проблем, нали затова ходиш, още повече, че имаш и 1 час почивка. Не се занимаваш с дете изобщо. На мен ми изглежда много нормална дневна програма, в която ти си макс облекчена. Точно в мой стил ако някой ден реша да ставам работеща жена

. Хич няма да си давам зор.

Аз моя ден няма да го описвам, защото ще изглежда като безсрамен мързел на фона на останалите ежедневия




Тема Re: Ежедневието на една българска женанови [re: Aтинянkaтa Taйcън]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано14.10.10 11:55



Абе то което и дете да пуснеш ще ходи само на училище, всички се имат за много големи и можещи. Но мен лично ще ме е страх да го пусна само, щото я кола го блъснала (че се заплеснало или заплеснат шофьор), ч куче го нападнало, я някой луд му направил нещо. Страх си ме е, 6 годинки си е малко дете все пак. После няма да мога да си го простя, ако се случи нещо и наистина ще си е моя вината




Тема Re: Ежедневието на една българска женанови [re: NikiFin]  
Автор Aтинянkaтa Taйcън (гавърверсия)
Публикувано14.10.10 11:58



Е, де.


Сега не се занимавам много-много с детето, защото все пак е в 6 клас. Като беше 1,2,3 клас доста домашни сме писали.

Нормална ти изглежда програмата ми, защото така съм си я направила.
Ако бях на мястото на твойта дружка, щях също да се облекча, а и, както вече казах, часовата й заетост на работа си е доста малка.



Тема Re: Ежедневието на една българска женанови [re: NikiFin]  
Автор Aтинянkaтa Taйcън (гавърверсия)
Публикувано14.10.10 12:01



И мен ме беше страх и го карах да ми се обади като е стигнал.


Сега обаче училището е на 15 метра от входа ни.
А тренировките му по плуване са на около 300 м през една градинка.
Аз специално съм си купила жилището в този район, макар че излезе скъпо. Пак, за да се облекча.
Мани, мани... По природа съм си мързел, ама се товаря с работа, за да не ми личи толкова.



Тема Re: Само не разбрахнови [re: NikiFin]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано14.10.10 12:26



На 7 е и не може да си позволи да е заплеснато, защото ще трябва да ме догонва

А и изразът "Не съм ти слуга" е култов при нас

Инаяе на майтап съм мама-робот, защото правя закуската, а това е нещо, което и тя може, но го прави само събота и неделя, когато има повече време.


п.п. Аз върша работа, докато седя във форума (между другото никой не си позволява да ми държи сметка за приват неща) Всеки има начин да отклонява стреса, няма да седна и да се ядосвам че нещата не стават с магическа пръчка.


И като яета другите постинги, се чудя защо хората си мислят че умората може да е само физическа, че това, което правят в личният живот не е призвание и че мъжът е едно от децата едвалине?!?!?! А някои даже отглеждат децата си между другото.

За справка : аз съм отделила 1,5 години майчинство докато дъщеря ми беше новородена и бебе. А сега работя до 15 часа, а тя е до 16 часа на занимална, където пише домашните, а след това правим допълнителни неща или ходим някъде или се уговаря с други деца да си ходят нагости.


by himbeer

Редактирано от himbeer на 14.10.10 14:28.



Тема Re: Ежедневието на една българска женанови [re: NikiFin]  
Автор 3aek (shape shifter)
Публикувано14.10.10 13:02



Милата. Тя си го е избрала обаче.

"Иначе сме добре"





Тема Re: Ежедневието на една българска женанови [re: NikiFin]  
Автор loverrock ()
Публикувано14.10.10 14:23



Не става дума за определен ден, а перманентно да нямаш желяние.

love is ...


Тема Re: Ежедневието на една българска женанови [re: NikiFin]  
Автор бaбa 3aйka ((бившия Заек))
Публикувано14.10.10 15:44



Има , няма моите трябваше да са самостоятелни . Водила съм на училище от 15 до 30 ти септември и край . После ме завърта шайбата и тръгвам на работа . Пиша една деклерация до директорката , че детето само ша ходи и ша се прибира и това е . Че даже щерката след училище прибираше брат си от градина , нахранят се /аз съм направила сандвичи от сутринта и са завити да не исъхнат / обадят ми се по телефона , че всичко е о.к. и излизат на вънка да играят . Вечерта аз се обадя да видя , че са се прибрали и всичко е о.к. и няма проблеми и така .
Никога не съм сядала да уча с тях , те учат за себе си , не учат за мене . Нито знаех какво вземат , нито как учат . Само за едните родителски срещи дето ходех . А сега да са ми живи и здрави и двамата са ми студенти .

Редактирано от бaбa 3aйka на 14.10.10 15:47.



Тема Re: Ежедневието на една българска женанови [re: бaбa 3aйka]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано14.10.10 16:24



и с мен никой не е учил щото не се е налагало. Аз сама си исках да съм перфектна. Ама има по незаинтересовани деца, които ако не ги буташ просто ходенето им в училище е безсмислено




Тема Re: Ежедневието на една българска женанови [re: NikiFin]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано14.10.10 20:31



Ами, не. Предпочитам да спя, но ми е приятно, че човекът проявява желание. Така му и казвам. Той не се сърди. Когато можем наваксваме. Ама за да не спиш до сутринта от яд, че мъжът ти е поискал секс... или едва го понасяш този мъж или нещо в картинката се спестява.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Ежедневието на една българска женанови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано15.10.10 09:46



бе и на мен така написано не ми е много ясно. Предполагам нещо не е дообяснила. Но аз не задълбавам в подробности. Сазмият факт че съпругът не се интересува как се чувства жена му и настоява да си получи своето (а сигурно е настоявал щом я е ядосал) говори много зле за него.




Тема Re: Ежедневието на една българска женанови [re: loverrock]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано15.10.10 09:48



не мисля, че е постоянно, а само когато има конкретна причина.




Тема Re: Ежедневието на една българска женанови [re: NikiFin]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано16.10.10 11:09



Какви имена на героите си сменила, защото в текста няма ни едно име?



Иначе по казуса:
1. Защо жената не си наеме някоя безработна баба съседка или от квартала сутрин да идва до тях и да вземе и заведе малкото на градина,а голямия на училище. Така и тя ще може да се приготви спокойно за работа.
Дрг вариант е да си вземе една малка колица/на втора ръка/ и сутрин да ги разхвърля по местата и да си иде спокойно на работа:))...с деца и без кола си е бая трудно!

2. Защо сутрин им прави закуска?-малките закусват в детската градина, а на учениците в БГ до 4-ти клас дават безплатни закуски в 9 часа. На моята и слагам да си има нещо малко за хрупкане, ако нещо съвсем не може да издържи))

3. Защо голямото дете не остава на занималня?

4. Защо е необходимо да се претоварва програмата с тези народни танци сега? Съпругът ми е с Музикална Академия -Пловдив/педагог -хореограф за народни танци и е категоричен, че до 4-ти клас не е необходимо тези танци да натоварват костната система на децата!/има си специфини обяснения...сега е дълго да ти ги описвам/.
Например в детската градина нямат ли подобни мероприятия по време на самата детска градина...щерката например имаха пиано, нар. танци и английски по време на деня...просто вземаха децата от групата, които са се записали на нещо и ги водеха в съответната стая пригодена за заниманието. Вечерта я вземахме до 19 часа например.

5. За това, къде е мъжът и в цялата тази галимация ...няма и да питам ...защо не и купи и миялна за чинии поне...все пак са голямо семейство!

6. За това , че тя не се поразговори с него кое -как да си разпределят заедно...също няма да питам

Извод: Тази жена не знае как да си разпределя правилно задачите и приоритетите и наистина ще лудне, ако продължава така!

Иначе при нас картинката е следната:
Таткото ни излиза всеки ден за работа в 6,30 и отсъства до 19 часа
Ставам с него, в 7 часа започвам да будя малката за училище. Става, приготвяме се и в 7,40 тръгваме за школото. Искат ги в 7,50. Не закусва у дома...то па на кой ли му се яде по ранни доби
Учи до към 12,30.
Когато имам работа я оставям на занималня до 18 часа или я вземам, когато си свърша работата. Когато съм свободна я вземам лично, разхождаме се малко, после се прибираме за обяд...понякога обядва и в стола на училището.
Като се наобядва учим малко:))...после си играе, когато е студено е вътре на компа или с игрите си, рисува, твори , чете и т.н. Когато е топло излизаме и след обяд на градинката, върша си работа и т.н..
Докато следобяда си играе имам време да сготвя и да си почна с книжка в хоризонтално положение:))...да си джиткам по нета, телевизия, плетки и т.н.
Не съм я записала на никакви извънкласни мероприятия. Считам , че всичко , което е в школото като програма е достатъчно за възрастта и, а и не мога да си представя да вися по някакви басейни, зали и пр. по никое вечерно време:))...когато стане 5-ти клас...и е по-голяма и сама със съученици да ходи по нещо извънкласно...тогава по-става:))
Когато таткото се върне вечеряме, после той се занимава с нея известно време...или ако му кажа, че съм уморена нещо измива чиниите, но това е рядко-предпочитам да си се занимават двамата в другата стая и да съм на спокойствие по кухнята:))
Малката си ляга в 22 часа или към 22,30...ние оставаме да си гледаме филми или там каквото желаем...понякога таткото е много уморен и си ляга преди дечко
Аз съм си свободна до когато поискам по нощите

Редактирано от LlRA.. на 16.10.10 11:32.



Тема Re: Ежедневието на една българска женанови [re: NikiFin]  
Автор neverojatna (вещерица)
Публикувано18.10.10 12:28



Недопустимо е учител да пише толкова неграмотно като приятелката ти, дори и да преподава математика или география...


И съм напълно съгласна с ЛИРА - тази жена не знае как да си разпредели времето и нещо май й куца комуникацията с мъжО И не е нужно да ги облича като бебета и да учи с тях, с мен никой не е учил и да ми виси на главата...
Учуди ме това какао, което пият като ритуал преди лягане... Тая госпожа не е ли чувала, че вечер се дава билков чай или мляко, а не какао???



Тема Re: Ежедневието на една българска женанови [re: NikiFin]  
Автор Lady_Xaxa (минаващ)
Публикувано18.10.10 12:55



ме бъдете буквални. Това е на шега , че от яд не е заспала, цялото писмо е гротеска някаква



Тема Re: Ежедневието на една българска женанови [re: neverojatna]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано18.10.10 14:43



Сигурно е недопустино на учениците си да пише така, и предполагам и не го прави иначе едва ли биха я държали за даскалка. На близък човек си пишеш как ти падне, на мен лично не ми пречи, а и не изисквам от зает човек да ми пише стилистично и граматично издържани майлове


Обясних кои майки и на какви деца се налага да висят на главите. Ако наистина те интересува отговора върни се назад и прочети.
А за чая и аз не съм чула да се пие билков чай или мляко преди лягане. Това от кой труд го изкопа .
Моите лично ношем се напикават нощем ако пият чай и баща им е забранил .
А какао се прави с мляко ако случайно не си чула. Какаото се слага за допълнително успокояване. Порови по нета сигурно някъде има писано по въпроса




Тема Re: Ежедневието на една българска женанови [re: NikiFin]  
Автор neverojatna (вещерица)
Публикувано18.10.10 15:42



[На близък човек си пишеш как ти падне/red] - това беше вицът на деня

Не мисля, че ако уважаваш себе си и този, на когото пишеш, ще пишеш като олигофрен, още поввече ако имаш претенции да си нещо повече...
Значи само от мляко се напикават децата, а ако има прибавено вътре какао - не, така ли?
Млякото има успокояващ ефект, но не и какаотъо, даже и с мляко. А това, че ти не си чула, че някои билкови чайове имат успокояваш ефект, толкова по-зле за теб, порови в нета.
Ето ти една статийка по въпроса:


А за да не се напъваш да четеш цялата, ето ти и малка извадка:

"Не пийте кафе, какао, не яжте шоколади вечер.
Кофеинът, съдържащ се в кафето, е стимулант и най-често са нужни 6-8 часа, за да се освободим от въздействието му. Някои асимилират по-бавно кофеина и именно следобедното кафе пречи на съня, който става по-лек и с чести събуждания. Какаото съдържа теобромин /подобен на кофеина, поради което какаото и шоколадите трябва да се избягват в следобедните часове, особено вечер. ... Привикнете към билковите успокояващи чайове вечер /маточина, липа, мента, валериана и др/, подсладени с мед. Към чая може да прибавите витамин В1, който е необходим за отстраняване на душевното безпокойство, особено подходящо за вечеря е прясното мляко /действа успокояващо/. ..."




Тема Re: Ежедневието на една българска женанови [re: neverojatna]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано18.10.10 15:55



Абе честно и аз се позачудих за това с какаото...ама рекох си да не са измислили някакво фалшиво какао))...за приспиване:))



Като че ли с Инка, по бива:))...то нали е цикория и сваля кръвното...ако толкова не могат децата без овкусено мляко



Тема Re: Ежедневието на една българска женанови [re: NikiFin]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано18.10.10 17:38



Е, това не е ежедневието на всяка българска жена, макар че са доста такива... Наистина звучи зле, ама както си го е направила- така.

Antes muerta que sencilla


Тема Re: Ежедневието на една българска женанови [re: NikiFin]  
Автор Sv3tli (mila)
Публикувано18.10.10 19:29



Аз бих го нарекла ежедневието на една неорганизирана и съответно изнервена жена.Тук националността не играе абсолютно никаква роля,по-скоро проблема си е в нея.

луда работа



Тема Re: Ежедневието на една българска женанови [re: LlRA..]  
Автор neverojatna (вещерица)
Публикувано18.10.10 20:27



То нейното какао е специално, не фалшиво, успокоява.


мен пък ме издразни как Никчето-Финчето си копира в клубовете личната кореспонденция, зачудих се ако тази жена евентуално си види писанките колко ли ще е възхитена...



Тема Re: Ежедневието на една българска женанови [re: neverojatna]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано18.10.10 22:52



1. От ЧАЙ се напикават, не от мляко, чети внимателно.
2. Мляко само не обичат, нито мляко с мед. Пият до само с какао. Знам кво е полезно, моля ти се, ама децата не се интересуват от това, имат си свой вкус и се съобразявам с него.
3. Шоколад (какао) в малки количества действа успокоително. В големи има обратен ефект. Който е писал статията е пропуснал тази дребна подробност. Но по скоро предполагам, че изобщо не я знаел.




Тема Re: Ежедневието на една българска женанови [re: LlRA..]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано18.10.10 22:55



има обяснение за действието на шоколада, но е сложно. Свързано е с действието на мозъка. Малко шоколад действа успокояващо и се препоръчва преди сън. А при хиперкативни деца действа особено успокояващо, а не както всички твърдят, че хиперактините не трябва да ядат шоколад щото още повече полудяват. На тях специално им действа успокояващо на нервите. Разбира се в правилните количества.




Тема Re: Ежедневието на една българска женанови [re: neverojatna]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано18.10.10 22:57



Няма опасност да си я види, нали се сещаш че при нейния режим няма шанс да се разчете по клубовете.
А и кво значение има като никой не знае коя е




Тема Re: Ежедневието на една българска женанови [re: NikiFin]  
Автор neverojatna (вещерица)
Публикувано19.10.10 10:59



e, то оставаше да й публикуваш и мейла и телефона


въпреки всичко е некоректно и грозно да излагаш по този начин толкова лични неща
а и светът става все по-малък...
относно какото - не съм чак такъв експерт като теб (ти, доколкото виждам си универсален експерт...), но като чета писмото на приятелката ти, разбирам, че децата всяка вечер го пият, нали ти е ясно, че 1-2 пъти може и да действа успокояващо, но всеки ден....



Тема Re: Ежедневието на една българска женанови [re: neverojatna]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано19.10.10 14:09



стига клишета. Разсъждавай





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.