Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:01 17.05.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Ежедневието на една българска женанови [re: NikiFin]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано16.10.10 11:09



Какви имена на героите си сменила, защото в текста няма ни едно име?



Иначе по казуса:
1. Защо жената не си наеме някоя безработна баба съседка или от квартала сутрин да идва до тях и да вземе и заведе малкото на градина,а голямия на училище. Така и тя ще може да се приготви спокойно за работа.
Дрг вариант е да си вземе една малка колица/на втора ръка/ и сутрин да ги разхвърля по местата и да си иде спокойно на работа:))...с деца и без кола си е бая трудно!

2. Защо сутрин им прави закуска?-малките закусват в детската градина, а на учениците в БГ до 4-ти клас дават безплатни закуски в 9 часа. На моята и слагам да си има нещо малко за хрупкане, ако нещо съвсем не може да издържи))

3. Защо голямото дете не остава на занималня?

4. Защо е необходимо да се претоварва програмата с тези народни танци сега? Съпругът ми е с Музикална Академия -Пловдив/педагог -хореограф за народни танци и е категоричен, че до 4-ти клас не е необходимо тези танци да натоварват костната система на децата!/има си специфини обяснения...сега е дълго да ти ги описвам/.
Например в детската градина нямат ли подобни мероприятия по време на самата детска градина...щерката например имаха пиано, нар. танци и английски по време на деня...просто вземаха децата от групата, които са се записали на нещо и ги водеха в съответната стая пригодена за заниманието. Вечерта я вземахме до 19 часа например.

5. За това, къде е мъжът и в цялата тази галимация ...няма и да питам ...защо не и купи и миялна за чинии поне...все пак са голямо семейство!

6. За това , че тя не се поразговори с него кое -как да си разпределят заедно...също няма да питам

Извод: Тази жена не знае как да си разпределя правилно задачите и приоритетите и наистина ще лудне, ако продължава така!

Иначе при нас картинката е следната:
Таткото ни излиза всеки ден за работа в 6,30 и отсъства до 19 часа
Ставам с него, в 7 часа започвам да будя малката за училище. Става, приготвяме се и в 7,40 тръгваме за школото. Искат ги в 7,50. Не закусва у дома...то па на кой ли му се яде по ранни доби
Учи до към 12,30.
Когато имам работа я оставям на занималня до 18 часа или я вземам, когато си свърша работата. Когато съм свободна я вземам лично, разхождаме се малко, после се прибираме за обяд...понякога обядва и в стола на училището.
Като се наобядва учим малко:))...после си играе, когато е студено е вътре на компа или с игрите си, рисува, твори , чете и т.н. Когато е топло излизаме и след обяд на градинката, върша си работа и т.н..
Докато следобяда си играе имам време да сготвя и да си почна с книжка в хоризонтално положение:))...да си джиткам по нета, телевизия, плетки и т.н.
Не съм я записала на никакви извънкласни мероприятия. Считам , че всичко , което е в школото като програма е достатъчно за възрастта и, а и не мога да си представя да вися по някакви басейни, зали и пр. по никое вечерно време:))...когато стане 5-ти клас...и е по-голяма и сама със съученици да ходи по нещо извънкласно...тогава по-става:))
Когато таткото се върне вечеряме, после той се занимава с нея известно време...или ако му кажа, че съм уморена нещо измива чиниите, но това е рядко-предпочитам да си се занимават двамата в другата стая и да съм на спокойствие по кухнята:))
Малката си ляга в 22 часа или към 22,30...ние оставаме да си гледаме филми или там каквото желаем...понякога таткото е много уморен и си ляга преди дечко
Аз съм си свободна до когато поискам по нощите

Редактирано от LlRA.. на 16.10.10 11:32.



Тема Re: Ежедневието на една българска женанови [re: NikiFin]  
Автор neverojatna (вещерица)
Публикувано18.10.10 12:28



Недопустимо е учител да пише толкова неграмотно като приятелката ти, дори и да преподава математика или география...


И съм напълно съгласна с ЛИРА - тази жена не знае как да си разпредели времето и нещо май й куца комуникацията с мъжО И не е нужно да ги облича като бебета и да учи с тях, с мен никой не е учил и да ми виси на главата...
Учуди ме това какао, което пият като ритуал преди лягане... Тая госпожа не е ли чувала, че вечер се дава билков чай или мляко, а не какао???



Тема Re: Ежедневието на една българска женанови [re: NikiFin]  
Автор Lady_Xaxa (минаващ)
Публикувано18.10.10 12:55



ме бъдете буквални. Това е на шега , че от яд не е заспала, цялото писмо е гротеска някаква



Тема Re: Ежедневието на една българска женанови [re: neverojatna]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано18.10.10 14:43



Сигурно е недопустино на учениците си да пише така, и предполагам и не го прави иначе едва ли биха я държали за даскалка. На близък човек си пишеш как ти падне, на мен лично не ми пречи, а и не изисквам от зает човек да ми пише стилистично и граматично издържани майлове


Обясних кои майки и на какви деца се налага да висят на главите. Ако наистина те интересува отговора върни се назад и прочети.
А за чая и аз не съм чула да се пие билков чай или мляко преди лягане. Това от кой труд го изкопа .
Моите лично ношем се напикават нощем ако пият чай и баща им е забранил .
А какао се прави с мляко ако случайно не си чула. Какаото се слага за допълнително успокояване. Порови по нета сигурно някъде има писано по въпроса




Тема Re: Ежедневието на една българска женанови [re: NikiFin]  
Автор neverojatna (вещерица)
Публикувано18.10.10 15:42



[На близък човек си пишеш как ти падне/red] - това беше вицът на деня

Не мисля, че ако уважаваш себе си и този, на когото пишеш, ще пишеш като олигофрен, още поввече ако имаш претенции да си нещо повече...
Значи само от мляко се напикават децата, а ако има прибавено вътре какао - не, така ли?
Млякото има успокояващ ефект, но не и какаотъо, даже и с мляко. А това, че ти не си чула, че някои билкови чайове имат успокояваш ефект, толкова по-зле за теб, порови в нета.
Ето ти една статийка по въпроса:


А за да не се напъваш да четеш цялата, ето ти и малка извадка:

"Не пийте кафе, какао, не яжте шоколади вечер.
Кофеинът, съдържащ се в кафето, е стимулант и най-често са нужни 6-8 часа, за да се освободим от въздействието му. Някои асимилират по-бавно кофеина и именно следобедното кафе пречи на съня, който става по-лек и с чести събуждания. Какаото съдържа теобромин /подобен на кофеина, поради което какаото и шоколадите трябва да се избягват в следобедните часове, особено вечер. ... Привикнете към билковите успокояващи чайове вечер /маточина, липа, мента, валериана и др/, подсладени с мед. Към чая може да прибавите витамин В1, който е необходим за отстраняване на душевното безпокойство, особено подходящо за вечеря е прясното мляко /действа успокояващо/. ..."




Тема Re: Ежедневието на една българска женанови [re: neverojatna]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано18.10.10 15:55



Абе честно и аз се позачудих за това с какаото...ама рекох си да не са измислили някакво фалшиво какао))...за приспиване:))



Като че ли с Инка, по бива:))...то нали е цикория и сваля кръвното...ако толкова не могат децата без овкусено мляко



Тема Re: Ежедневието на една българска женанови [re: NikiFin]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано18.10.10 17:38



Е, това не е ежедневието на всяка българска жена, макар че са доста такива... Наистина звучи зле, ама както си го е направила- така.

Antes muerta que sencilla


Тема Re: Ежедневието на една българска женанови [re: NikiFin]  
Автор Sv3tli (mila)
Публикувано18.10.10 19:29



Аз бих го нарекла ежедневието на една неорганизирана и съответно изнервена жена.Тук националността не играе абсолютно никаква роля,по-скоро проблема си е в нея.

луда работа



Тема Re: Ежедневието на една българска женанови [re: LlRA..]  
Автор neverojatna (вещерица)
Публикувано18.10.10 20:27



То нейното какао е специално, не фалшиво, успокоява.


мен пък ме издразни как Никчето-Финчето си копира в клубовете личната кореспонденция, зачудих се ако тази жена евентуално си види писанките колко ли ще е възхитена...



Тема Re: Ежедневието на една българска женанови [re: neverojatna]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано18.10.10 22:52



1. От ЧАЙ се напикават, не от мляко, чети внимателно.
2. Мляко само не обичат, нито мляко с мед. Пият до само с какао. Знам кво е полезно, моля ти се, ама децата не се интересуват от това, имат си свой вкус и се съобразявам с него.
3. Шоколад (какао) в малки количества действа успокоително. В големи има обратен ефект. Който е писал статията е пропуснал тази дребна подробност. Но по скоро предполагам, че изобщо не я знаел.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.