Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:01 25.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Windows
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: FAQ - кирилизатори, аdware, registry и т.н.нови [re: iape]  
Автор Mopфиyc (матричар)
Публикувано08.08.05 13:48



И що тогава пишеш на лайняница бе ламе?


Welcome to the real world

Тема Re: FAQ - кирилизатори, аdware, registry и т.н.нови [re: Mopфиyc]  
Авторзaплecнaт (Нерегистриран)
Публикувано19.08.05 10:06



Здравейте,

Имам си инсталиран W2k имам си и някои офис приложения, инсталирани там - за писане на текст, за рисуване и подобни. Ползвам вградената кирилизация на системата, както го е описал инжинера. Обаче :

1. Когато компютъра стои включен да 50 мин и през това време не е бил използван да речем 10 мин се получава странно зависване. Всъщност всички приложения си работят, мога да ги отварям, затварям и т.н., обаче кирилицата зависва. Като зависне например на BG (ако е оставено последно така) и означава, че вече мога да пиша само на български във всички приложения, а това е неудобно. Проблема се оправя само след рестарт !? Защото поне аз не знам начин, от който да рестартирам само настройките на клавиатурата...

2. Когато пиша някакъв текст на кирилица и насред текста се наложи да сменя за една дума на латиница, то след натискане на комбинацията Alt+Shift понякога ми избира не само латиницата, а и менюто "File", което ще рече че следващия натиснат символ вече ми е разлистил менютата на съответното приложение. А когато човек пише (или поне се опитва да пише) бързо може да се окаже, че си е затворил прозореца или е направил някаква друга простотия, за която не си е мислил даже.

А иначе предпочитам да прочета мнение, което ми казва защо става така, отколкото поредния пост срещу Флекс Тайп .

Късмет за всички тук !



Тема Re: FAQ - кирилизатори, аdware, registry и т.н.нови [re: зaплecнaт]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано19.08.05 10:36



По първия проблем - е нужно да дадеш повече информация. Кога и откъде си теглил "кирилицата на инжИнера", коя версия е тя, и имаш ли други спел-чек програми.

По втория проблем - решение не съм търсил, но обикновено пренастройвам от контрол-панела превключването да е с Ctrl-Shift. То както казват хората - е същото като с ФлексТайп, но само протягаш малко по-нагоре палеца. ;о) На моите машини комбинацията Alt-Shift я оставям за превключване между БДС и фонетична. За да ги има и двете, че не се знае какъв индивид ще ползва компа.


Щирлиц

Тема Re: FAQ - кирилизатори, аdware, registry и т.н.нови [re: зaплecнaт]  
Автор Mopфиyc (матричар)
Публикувано19.08.05 12:38



2. Когато пиша някакъв текст на кирилица и насред текста се наложи да сменя за една дума на латиница, то след натискане на комбинацията Alt+Shift понякога ми избира не само латиницата, а и менюто "File", което ще рече че следващия натиснат символ вече ми е разлистил менютата на съответното приложение. А когато човек пише (или поне се опитва да пише) бързо може да се окаже, че си е затворил прозореца или е направил някаква друга простотия, за която не си е мислил даже.
Ако превключването е избрано на ALt+ то често бърка опита за превключване с опит за ползване на бърз клавиш - в случая меню файл, това съм го виждал и на системи с ФТ настроени на алт и шифт.
Оптай с контрол шифт.
Смени кирилизацията с последната версия - някаде тук беше описано коя е.


Welcome to the real world

Тема Re: FAQ - кирилизатори, аdware, registry и т.н.нови [re: Щиpлиц]  
Авторзaплecнaт (Нерегистриран)
Публикувано19.08.05 13:24



Мисля че не се разбрахме нещо. По първия проблем: не съм теглил нищо от инженера. Просто след инсталацията на Wин2000 си настроих вградената кирилица (БДС) според описанието в неговия сайт и това си е. Ползвам update от сайта на Microsoft.

Иначе мога да пиша и на фонетичната, само че БДС ми се отдава повече и затова не съм теглил тази подредба.

Спел-чек имам на МS Proofing Tools 2003, но това има ли връзка със зависването, защото понякога и само от едното ICQ е способен да ме остави на вечна кирилица , а защо не латиница.... Достатъчно е само компютъра да постои без работа и...

По втория проблем:като че ли избора за клавишна комбинация е доста богат: Ctrl+Shift или Ctrl+Shift до колкото разбирам. А лошото е, че свикнах на Alt+Shift, както и хората около мене

Надявам се да има решение този шантав проблем

Лек ден !



Тема Re: FAQ - кирилизатори, аdware, registry и т.н.нови [re: зaплecнaт]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано19.08.05 16:22



Тук нещо не се разбрахме. От някоя програма ли зависва на последната клавиатурна подредба, или само след като оставиш компа известно време без работа? Ако е второто - си провери настроийките на APM. А колкото до първото, оригиналната кирилица на Windows трябва да може да "помни" в коя програма на какъв режим си включил. И при смяна на програмите на екрана - да връща тази клавиатурна подредба, която е избрана за последно конкретно за нея. Нещо не е направено както трябва. Това не е проблем със шрифтовете. Провери и през таск-менажера дали имаш в нормална ситуация процес Internat.exe, и дали след "зависването" на клавиатурния режим - го има пак.


Щирлиц

Тема Re: FAQ - кирилизатори, аdware, registry и т.н.нови [re: Щиpлиц]  
Авторзaплecнaт (Нерегистриран)
Публикувано19.08.05 21:07



ами зависва просто, когато не се използва известно време. Не мисля, че е от някоя програма това. В норамелн режим наистина помни кое приложение е било последно на кирилица и кое на латиница. Даже когато си превключвам приложенията бутончето долу адекватно се променя според активното приложение. А когато зависне и превключвам приложенията бутончето остава както си е...

Забравих да кажа, че се работи само от потребителски акаунт на 2000 и в админски не се влиза.

Не виждам процес с име Internat.exe при мен. Това какво означава ?
Какво е АРМ, че така нищо не ми говори за съжаление?



Тема Re: FAQ - кирилизатори, аdware, registry и т.н.нови [re: Mopфиyc]  
Авторзaплecнaт (Нерегистриран)
Публикувано19.08.05 21:09



А мога ли да настроя менютата File, Edit и т.н. да са достъпни с клавиша Ctrl, а аз да си работя по старо му ?
От къде се прави това ?



Тема Re: FAQ - кирилизатори, аdware, registry и т.н.нови [re: зaплecнaт]  
Авторlzpatil (Нерегистриран)
Публикувано19.10.05 10:21



Hora zdraveite,

4etoh mneniata, dosega ne mi be6e pravil problemi FT2k , no sega se naloji da go deinstaliram i ot togava goliam .. k..r. Vsi4ko e italic (na kirilicaa de) mozilllata e poludiala - edin goliam mi6 ma6. neznam kakvo predlaga to4no ingenera, no smiatam da pribegna do suvetite mu ;) kato rabote6e FT2k ne mi prave6e problemi, no tuk e vuprosa - ako edna programa pretendira da e dobra - za6to sled uninstall vsi4ko stava na edin goliam ta...ak??



Тема Re: FAQ - кирилизатори, аdware, registry и т.н.нови [re: lzpatil]  
Автор Mopфиyc (матричар)
Публикувано19.10.05 10:54



С 2 думи, омазва всичко в комп. и после не го възстановява.
В момента имаш шрифтове с различна таблица, различни субституции, подменени файлове за клавиатури.
Премахни кирилицата изобщо от регионалните настройки, рестартирай, добави я навсякъде, като пита дали да ползва файловете от уин а или да ги вземе от CD то, кажи да взема от CD /отговор No ако не греша/ и пак рестарт.


Welcome to the real world


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.