Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:47 06.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Windows
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: ще ти кажа само еднонови [re: WindowsNT]  
Автор amateur (любител)
Публикувано29.05.03 13:17



Ти пък как можа да напишеш такова нещо, теб поне те смятах, че си наясно с нещата.



Тема Re: FAQ - кирилизатори, аdware, registry и т.н.нови [re: neznam]  
АвторNairda (Нерегистриран)
Публикувано29.05.03 13:19



"Ами кажете ми как без него може да има едновременно BG за сестрата, ВР за мен, ЕN и Win Amp не ви приканва да завършите египетска фиология."

Ами сложи си кирилицата на Инжинера и BP и BG и EN за Win Amp всичко ще имаш.Ето ти сайта "http://injinera.bgplus.com/na4alo.htm"





Тема Re: ще ти кажа само еднонови [re: amateur]  
Автор WindowsNT (®)
Публикувано29.05.03 14:12



Бе аз съм си наясно. За мене е по-добре с ръчила, ама на нашата секретарка ръчилата и е много сложна. Затова да си пише на Флекстъп документите и да не ме притеснява с глупости. И без това на нейния компютър преинсталирам Windows веднъж на 1500 дни, така че не ме притеснява. То на една секретарка колко и трябва? Да пише ВР като превключи на фонетика (не ВЕ щотото не знае какво е) и един Word i Excel да работи.

It's not virus! It's Windows!


Тема Re: ще ти кажа само еднонови [re: MadMax2OOO]  
Автор*_*_*_* (Нерегистриран)
Публикувано14.08.03 00:48



Привет,
Дълбок респект към кирилицата на Инжинера. Имам обаче един такъв въпрос. Става дума за приятели, които са в чужбина и ползват обществени ПЦ-та. В техния случай най-често е забранено по-сериозното конфигуриране на системата. Примерна постановка:
Уиндоус (от 98 нагоре), който е без мултиленгуидж => няма кирилик енкодинг => страници на кирилица не се четат.
Решението на инжинера в този случай е инсталирането на multilanguage посредсвом MullangADD.INF но не съм сигурен дали този подход няма да бъде спрян от някаква защита на системата?
Я кажете вие какво мислите?



Тема Re: ще ти кажа само еднонови [re: *_*_*_*]  
Автор lvaylo (Maniac)
Публикувано21.08.03 23:11



И аз искам да благодаря на модератора ,че е постнал линка и най вече на инжинера ,че е направил такъв чудесен сайт ,вече съм вкарал няколко човека в "правия път" като съм дал линка



Тема Re: ще ти кажа само еднонови [re: the_dude_78]  
Автор zmey.gorqnin (пещерна версия)
Публикувано06.11.03 18:11



мда, ама не и phonetic...
кво да прая аз кат немам бг клавиатура?!



Тема Нъл сички знаити що е то Sandra?нови [re: the_dude_78]  
Автор Koтapakът нa Шpьoдинrep (Bloody Furious)
Публикувано13.12.03 15:57



Е па тя си е платена, та ето ви безплатната алтернатива



Има интерфейс на български и някой се е постарал да преведе ръководството на български, нема да пропаднете

Айде юруш, спестете си/ни половината от въпросите във форума

There are three determined states the cat could be in: Alive, Dead, and Bloody Furious.

Тема Ми пръй...нови [re: zmey.gorqnin]  
Автор Koтapakът нa Шpьoдинrep (Bloody Furious)
Публикувано13.12.03 16:00



квот са ти написали ората - темата е точно за това - в *първото* мнение има линк към фонетична кирилица.

There are three determined states the cat could be in: Alive, Dead, and Bloody Furious.


Тема Re: FAQ - кирилизатори, аdware, registry и т.н.нови [re: the_dude_78]  
Авторbeck (Нерегистриран)
Публикувано13.03.04 23:07



Има ли начин или кирилизаторче, което да настрои десетичната точка на цифрофия брок на Вин98 да излиза на кирилица точно като точка, а не като запетая. Нещо като кирилицата за ХР на Инжинера Bulgarian_Num_Dot?



Тема Относно фонетика, БДС и кирилизаторинови [re: neznam]  
Автор TPECKATA (разболяващ)
Публикувано05.04.04 10:12



Единственото от което се нуждае всеки за да подкара фонетика на Windows е един REG файл, както и:
KBD файл за фонетика (ако се работи под Windows 95-98-ME)
DLL файл за фонетика (ако се работи под Windows NT-2000-XP-2003)

Не ползвам никакъв кирилизатор, откакто не ползвам Windows 3.0-3.1-3.11

Не съществуват никакви проблеми, нито с работата под конзолата с програми които не са разработвани за "кодова таблица" МИК, която както и инженера обяснява не се подчинява на никакви стандарти, а за кодова таблица 866 (Russian Cyrillic - Command Prompt) или 855 (Serbian Cyrillic - Command Prompt).

Трябва ви правописна корекция на български и сричкопренасяне? Че то Word-а си има от версия 2000 насам Proofing Tools Kit.

Internat.exe е това което виждате като синьо квадратче с активната подредба на клавиатурата, когато нямате какъвто и да било кирилизатор.

За който се интересува откъде да си намери фонетика или Proofing Tools Kit - да погледне в клуб Софтуер.

РЕДАКЦИЯ:
Иначе за конвертиране MIK<->Windows 1251 съм писал програмка, както за обикновени текстове (програмка на Delphi), така и за DBF файлове (програмка на Visual FoxPro).

"— Треска те хваща, а? — шепнеше тихо, с подмигване бай Ганьо"
БАЙ ГАНЬО СЕ ВЪРНА ОТ ЕВРОПА

Редактирано от TPECKATA на 05.04.04 10:27.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.