Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:42 06.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Windows
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема FAQ - кирилизатори, аdware, registry и т.н.  
Автор the_dude_78Модератор (Hellraiser)
Публикувано15.05.03 16:42



Поради за4естилите питания за кирилизация ще си позволя да напиша малко инфо. За пове4ето от вас това ще е досадна тема, но все пак за някои ще е полезна. Относно любителите на Flextype, от ли4ен опит и споделения опит на другите хора тук ще ви посъветвам горещо: Не изпозлвайте флекстайп. Мислите си, 4е се изхвърлям? Истината е, 4е той само прави проблеми. Няколко примера? Можете ли да 4етете кирилица в пощата си? не нали? Ако пишете на кирилица не ви я 4етат? Имате проблеми с кирилизация на winamp и др. 4есто се оказва, 4е не се сменят подредбите на клавиатурата както трябва и т.н.
А и никога ама никога , ако все пак решите да го ползвате, не слагайте Флекс 3.х на NT, 2000 или ХР, преинсталацията ви е по4ти сигурна.
за пове4е информация относно



Сега другото, което забелязвам е , 4е много народ се оплаква от разни модули дето му се лепват по интернет експлоръра, десктопа и т.н. Ами тази програмка има то4но такава функция- да отсранява такива глупости, които мнозина сами са си лепнали, пък после друг им е виновен. Това не са вируси и са сравнително безвредни!!!!Вижте сайта за

Ето и още нещо, ако все пак Лавата не ви спаси, или просто искате да си поиз4истите registry-то от стари и ненужни ентрита(останали от лоши деинсталиращи програми), то тази програмка определено е доста подходяща. А и прави backup, така 4е страшно няма!Абе щом я е правил финландец, зна4и става

Още нещо, ако държите да имате няколко ОС на РС-то си то инсталирайте винаги в следния ред MS-DOS- Win9x-WinNT-Win2k(Win XP) ще си спестите ядове, вервайте ми!

Ето нещо интересно. Програмки в зависимост от производителя за
Проблемът да си Бог е в това, че няма на кого да се молиш!

Редактирано от the_dude_78 на 07.08.03 11:16.



Тема Защо така крайно ?нови [re: the_dude_78]  
Автор Speaker (***)
Публикувано16.05.03 06:14



Защо толкова крайно мислиш? И какви са ти всъщност конкретните доводи против Flex Type ? Аз работя с комп от 11 години и го ползвам без да имам проблеми. Наистина сега новите уин са с вграден кирилизатор, но това не означава, че няма проблеми и с тях в дадени приложения.

Все пак това е личен избор Всичко добро.



Тема мнението изобщо не е крайно,нови [re: Speaker]  
Автор amateur (любител)
Публикувано16.05.03 14:44



тъкмо напротив - досадна вече и добре известна истина.
Доводите са дадени, ако четеш по-внимателно ще ги видиш. Не е нужно да се повтарят и тук, тъй като наистина става досадно вече.
А ти именно защото от 11 години работиш с компютър още не си проумял, че нещата са се променили доста в сравнение с отпреди 11 години. Вероятно затова си мислиш, че флекса е нужен.
Четете колегата "инжинера", няма да ви подведе. Железен е!



Тема Re: Защо така крайно ?нови [re: Speaker]  
Автор rogach (член)
Публикувано17.05.03 11:29



Не е крайно Flex Type е необходим само при win3.1 иначе създава големи проблеми , няколко дизайнерски фирми изгоряха заради този флекстайп , просто се замисли защо последната версия е от 1999г,



Тема Re: FAQ - кирилизатори, аdware, registry и т.н.нови [re: the_dude_78]  
АвторMladeja (Нерегистриран)
Публикувано21.05.03 09:09



I az smiatam che svetat ne e tolkova cheren. Rabotil sum s FlexType ot win 3.1 do winXP. E viarno niakoi versii (3.2) naprimer pravi problemi s IE, no obshto vzeto se raboti. Bez tiah trudno se otvaria dbf fail (ot DOS programa za baza danni) v Excel (stava vapros za win95/98) i izobshto konvertiraneto na DOS failovete e trudno.



Тема Re: FAQ - кирилизатори, аdware, registry и т.н.нови [re: Mladeja]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано21.05.03 19:29



" i izobshto konvertiraneto na DOS failovete e trudno"

Това откъде го измисли?

----------------------------------
помислих, хареса ми, помислих пак...


Тема Re: FAQ - кирилизатори, аdware, registry и т.н.нови [re: Mladeja]  
Автор NDeu (член)
Публикувано22.05.03 09:55



Ми трудно е
Като работиш с Флекстъп

Както виждам и с интернет браузера май имаш проблеми

Редактирано от NDeu на 22.05.03 09:57.



Тема Re: FAQ - кирилизатори, аdware, registry и т.н.нови [re: Mladeja]  
Автор amateur (любител)
Публикувано22.05.03 10:17



"E viarno niakoi versii (3.2) naprimer pravi problemi s IE, no obshto vzeto se raboti"

Е, щом общо взето това те задоволява, работи си с Флекс Тъп. Ние работим без проблеми, именно защото не го употребяваме. И би ли ми обяснил за какво по-точно ти служи Флекс Тъпа, освен дето с него "общо взето" успяваш да работиш, и конвертирането на DOS файловете ти създава затруднения?
Или именно за това?


Редактирано от amateur на 22.05.03 10:18.



Тема Re: FAQ - кирилизатори, аdware, registry и т.н.нови [re: the_dude_78]  
Авторneznam (Нерегистриран)
Публикувано23.05.03 06:44



Кво сте се захпали с тоя "Флекс Тъп" на моя комп бачка сестра ми която знае, че компютъра се пуска от копче не от високо. Качил съм и всичко корел, офис, фото шоп, ползва ги всичките и до сега не е изревала да има някакъв проблем с Win XP i FlexType 2K.
В какво се изразяват проблемите щото не съм забелязал а и на приятели съм инсталирал компютри и те не са се оплакали или всички които нямаме проблеми с FlexType сме тъпи.
Аре успех в ръчните упражнения
А и никога ама никога , ако все пак решите да го ползвате, не слагайте Флекс 3.х на NT, 2000 или ХР, преинсталацията ви е по4ти сигурна.
С това съм съгласен с 3.1 след рестарта ХР-то изобщо не тръгна.



Тема Re: FAQ - кирилизатори, аdware, registry и т.н.нови [re: neznam]  
Автор amateur (любител)
Публикувано23.05.03 18:27



Така, значи сме се захапали. Добре.
Ще те попитам нещо, което и другите защитници на Флекса питам, но никой не можа да ми отговори.
Нали всяка програма се предполага, че върши някаква работа. Т.е. има необходимост от нея за да върши тази работа. И затова хората си я инсталират, че понякога дори и плащат лицензна такса за правото да я ползват.
Да речем, че нямате проблем с Флекс Тайпа. Той си работи чудесно. Но какво всъщност работи той? Обяснете ми моля, щото явно аз съм много тъп, за чий х.й сте си я сложили тая програма. Каква работа тя ви върши или предполагате че трябва да върши, за да си я сложите на машинките?
От мен толкоз.




Тема Re: FAQ - кирилизатори, аdware, registry и т.н.нови [re: amateur]  
Авторneznam (Нерегистриран)
Публикувано23.05.03 23:12



Инсталирам някакъв 98 SE и след това никаква кирилица не работи даже шрифтовете на WIN-a слагам проблемния за вас софтуер и всичко се оправя.
След това го махнах и всичко си остана ОК пиша на кирилица, чета на кирилица в Win Amp всичко се чете назнам к'ъв е проблема. Махнах го защото не се нуждаеха от него щом всичко си е наред.
Е аз съм с ХР proffesional и 2К кажете къде да му търся проблема щом той сам не излиза.



Тема Re: FAQ - кирилизатори, аdware, registry и т.н.нови [re: amateur]  
Авторneznam (Нерегистриран)
Публикувано23.05.03 23:32



"Каква работа тя ви върши или предполагате че трябва да върши, за да си я сложите на машинките?"
Ами кажете ми как без него може да има едновременно BG за сестрата, ВР за мен, ЕN и Win Amp не ви приканва да завършите египетска фиология. Сигурно ще предложите начин който ще ми отнеме време равно на пълно принсталиране и настройка на системата. Незнам може някой ден да имам проблем тогава ще му мисля.



Тема ще ти кажа само еднонови [re: neznam]  
Автор the_dude_78Модератор (The Win Lord)
Публикувано24.05.03 20:57



зна4и намери един системен администратор, който да подкрепя флекса
няма такъв убеден съм
а това 4е на теб ти се струва 4е вси4ко е наред е друг въпрос
а ако малко пове4е побъзикваше щеше да знаеш 4е ако си нагласиш input locales и regional options кирилица се 4ете без проблем

Проблемът да си Бог е в това, че няма на кого да се молиш!


Тема Re: ще ти кажа само еднонови [re: the_dude_78]  
Автор NDeu (член)
Публикувано24.05.03 21:21



Бе той не знае как да инсталира Windows, ти му разправяш да бъзика нещо си.
На него му трябва само да клика по Next и Ok и може съвсем без клавиатура.
Такива неграмотници разправят, че българския е непригоден за компютрите, като че ли френския, немския, руския и стотици други са нещо по-различно.

Редактирано от NDeu на 24.05.03 23:24.



Тема Re: ще ти кажа само еднонови [re: NDeu]  
Авторneznam (Нерегистриран)
Публикувано25.05.03 01:23



Ok we pi4ove ne izbivaite kompleksi sega. Razbrah 4e vie ste edinstvenite koito mojete. Nesam se izrazil kato horata be6e se zbozil win-a koeto e normalno i vmesto da gubq vreme ka4ih Flex-a i are gotovo. Kyv vi e problema. Vseki si re6ava problema kakto moje kat ne moje pita.



Тема Re: ще ти кажа само еднонови [re: the_dude_78]  
Автор Eol™ (God Of Winds)
Публикувано25.05.03 01:41



ne che go podkrepqm, no ne mi prechi ... pitam gi w office iskate li kirilica ? Искаме ... фонетика или БДС ? И двете ... Добре ама защо като натисна Ctrl и не ми се сменя ? Ами щото няма Флекс тайп ... ама ние сме си го платили ... Добре=> настроики на Регионал сеттингс по дефолт. И след седмица ... Ажур-а не може да прочете това... Липсва ми един шрифт... Тук нищо не мога да разчета ... => Обадете се на съппорта на Флекс тайп ; независмо дали е проблема във флекс тайпа . Като никой не им обърне внимание => за доп. посещение в офиса се плаща допълнително

П.С. споделям мнението на аматьор-а, че няма смисъл да се плаща за нещо което не върши никаква работа или почти никаква

You'r catching me at a bad time...


Тема Re: ще ти кажа само еднонови [re: NDeu]  
Авторneznam (Нерегистриран)
Публикувано25.05.03 01:46



Pri instalciq ako ima6 samo "Next и Ok " ti kvo izpolzva6 umelo klaviaturata i natiska6 Esc
NDeu 6egi4ka we priemam kritikata wi



Тема Re: ще ти кажа само еднонови [re: Eol™]  
Автор WindowsNT (®)
Публикувано26.05.03 00:33



Аз си го купувам и го слагам редовно в офиса и за последните 7-8 години не съм имал проблеми с него.(а съм се разправял със всякакви секретарки) Иначе съм ползвал и Кирила(Кирлива) и Ръчила (KBDBGPHU.DLL) ма голяма разлика не съм забелязал.

It's not virus! It's Windows!


Тема Re: S Flex-a se reje ot Windows-a i e wredno...нови [re: the_dude_78]  
Авторsamara (Нерегистриран)
Публикувано28.05.03 11:41



Za powe4e Info vijte : http://free.hit.bg/injinera/na4alo.htm !



Тема Re: FAQ - кирилизатори, аdware, registry и т.н.нови [re: Mladeja]  
АвторNairda (Нерегистриран)
Публикувано29.05.03 13:08



С голяма грешка си!!! Първо че флекса не може да се ънисталира напълно и оставя сума ти и боклук в регистрите на компа ти.
По-добре ползвай кирилизатора на Инжинера всичко направено от него е супер с главно "С". Аз работя в една PC зала в Търново.Преди на Windows 2000 ползвахме флекс тъп и всички машини тотално забиваха.Сега сме с кирилизацията на инжинера и всичко е ОК.Просто няма никакъв проблем.Дори има пълен деинсталатор на Флекс Тъп.Аре за сега чао.



Тема Re: ще ти кажа само еднонови [re: WindowsNT]  
Автор amateur (любител)
Публикувано29.05.03 13:17



Ти пък как можа да напишеш такова нещо, теб поне те смятах, че си наясно с нещата.



Тема Re: FAQ - кирилизатори, аdware, registry и т.н.нови [re: neznam]  
АвторNairda (Нерегистриран)
Публикувано29.05.03 13:19



"Ами кажете ми как без него може да има едновременно BG за сестрата, ВР за мен, ЕN и Win Amp не ви приканва да завършите египетска фиология."

Ами сложи си кирилицата на Инжинера и BP и BG и EN за Win Amp всичко ще имаш.Ето ти сайта "http://injinera.bgplus.com/na4alo.htm"





Тема Re: ще ти кажа само еднонови [re: amateur]  
Автор WindowsNT (®)
Публикувано29.05.03 14:12



Бе аз съм си наясно. За мене е по-добре с ръчила, ама на нашата секретарка ръчилата и е много сложна. Затова да си пише на Флекстъп документите и да не ме притеснява с глупости. И без това на нейния компютър преинсталирам Windows веднъж на 1500 дни, така че не ме притеснява. То на една секретарка колко и трябва? Да пише ВР като превключи на фонетика (не ВЕ щотото не знае какво е) и един Word i Excel да работи.

It's not virus! It's Windows!


Тема Re: ще ти кажа само еднонови [re: MadMax2OOO]  
Автор*_*_*_* (Нерегистриран)
Публикувано14.08.03 00:48



Привет,
Дълбок респект към кирилицата на Инжинера. Имам обаче един такъв въпрос. Става дума за приятели, които са в чужбина и ползват обществени ПЦ-та. В техния случай най-често е забранено по-сериозното конфигуриране на системата. Примерна постановка:
Уиндоус (от 98 нагоре), който е без мултиленгуидж => няма кирилик енкодинг => страници на кирилица не се четат.
Решението на инжинера в този случай е инсталирането на multilanguage посредсвом MullangADD.INF но не съм сигурен дали този подход няма да бъде спрян от някаква защита на системата?
Я кажете вие какво мислите?



Тема Re: ще ти кажа само еднонови [re: *_*_*_*]  
Автор lvaylo (Maniac)
Публикувано21.08.03 23:11



И аз искам да благодаря на модератора ,че е постнал линка и най вече на инжинера ,че е направил такъв чудесен сайт ,вече съм вкарал няколко човека в "правия път" като съм дал линка



Тема Re: ще ти кажа само еднонови [re: the_dude_78]  
Автор zmey.gorqnin (пещерна версия)
Публикувано06.11.03 18:11



мда, ама не и phonetic...
кво да прая аз кат немам бг клавиатура?!



Тема Нъл сички знаити що е то Sandra?нови [re: the_dude_78]  
Автор Koтapakът нa Шpьoдинrep (Bloody Furious)
Публикувано13.12.03 15:57



Е па тя си е платена, та ето ви безплатната алтернатива



Има интерфейс на български и някой се е постарал да преведе ръководството на български, нема да пропаднете

Айде юруш, спестете си/ни половината от въпросите във форума

There are three determined states the cat could be in: Alive, Dead, and Bloody Furious.

Тема Ми пръй...нови [re: zmey.gorqnin]  
Автор Koтapakът нa Шpьoдинrep (Bloody Furious)
Публикувано13.12.03 16:00



квот са ти написали ората - темата е точно за това - в *първото* мнение има линк към фонетична кирилица.

There are three determined states the cat could be in: Alive, Dead, and Bloody Furious.


Тема Re: FAQ - кирилизатори, аdware, registry и т.н.нови [re: the_dude_78]  
Авторbeck (Нерегистриран)
Публикувано13.03.04 23:07



Има ли начин или кирилизаторче, което да настрои десетичната точка на цифрофия брок на Вин98 да излиза на кирилица точно като точка, а не като запетая. Нещо като кирилицата за ХР на Инжинера Bulgarian_Num_Dot?



Тема Относно фонетика, БДС и кирилизаторинови [re: neznam]  
Автор TPECKATA (разболяващ)
Публикувано05.04.04 10:12



Единственото от което се нуждае всеки за да подкара фонетика на Windows е един REG файл, както и:
KBD файл за фонетика (ако се работи под Windows 95-98-ME)
DLL файл за фонетика (ако се работи под Windows NT-2000-XP-2003)

Не ползвам никакъв кирилизатор, откакто не ползвам Windows 3.0-3.1-3.11

Не съществуват никакви проблеми, нито с работата под конзолата с програми които не са разработвани за "кодова таблица" МИК, която както и инженера обяснява не се подчинява на никакви стандарти, а за кодова таблица 866 (Russian Cyrillic - Command Prompt) или 855 (Serbian Cyrillic - Command Prompt).

Трябва ви правописна корекция на български и сричкопренасяне? Че то Word-а си има от версия 2000 насам Proofing Tools Kit.

Internat.exe е това което виждате като синьо квадратче с активната подредба на клавиатурата, когато нямате какъвто и да било кирилизатор.

За който се интересува откъде да си намери фонетика или Proofing Tools Kit - да погледне в клуб Софтуер.

РЕДАКЦИЯ:
Иначе за конвертиране MIK<->Windows 1251 съм писал програмка, както за обикновени текстове (програмка на Delphi), така и за DBF файлове (програмка на Visual FoxPro).

"— Треска те хваща, а? — шепнеше тихо, с подмигване бай Ганьо"
БАЙ ГАНЬО СЕ ВЪРНА ОТ ЕВРОПА

Редактирано от TPECKATA на 05.04.04 10:27.



Тема За публичните компютри в чужбина...нови [re: *_*_*_*]  
Автор TPECKATA (разболяващ)
Публикувано05.04.04 10:20



Там просто трябва да се обърнеш към администратора и да му обясниш какъв е проблема.
Multi-language поддръжка се инсталира без проблеми, дори и с друг default encoding (примерно немски)
Default encoding-а се ползва само от конзолни програми и при четене/писане на имената на файловете

РЕДАКЦИЯ:
Също се ползва и за не-unicode програми при изписване на менютата им.

"— Треска те хваща, а? — шепнеше тихо, с подмигване бай Ганьо"
БАЙ ГАНЬО СЕ ВЪРНА ОТ ЕВРОПА

Редактирано от TPECKATA на 05.04.04 10:24.



Тема за чистачката на registry - няма го линкътнови [re: the_dude_78]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано11.04.04 11:41



Virhe - Error 404
Sivua ei lцydy
Page not found

Sivu, jota etsit ei enдд ole alkuperдisessд paikassaan. Se on joko siirretty toiseen paikkaan tai poistettu kokonaan palvelimelta.

The document you've requested no longer exists in its original location. Either the document has been moved to another location on the server, or it has been entirely removed.

IMAGINE...

Редактирано от Джeйн на 11.04.04 11:45.



Тема Re: FAQ - кирилизатори, аdware, registry и т.н.нови [re: the_dude_78]  
Автор niksus (зарибен фен)
Публикувано08.05.04 11:57



дюд, земи малко линкове да подобавиш тука, че с тия 2-3 нищо не помагаш ......
и разкарай това тъпо обсъждане за флекстайп - няма място в FAQ-а най-отгоре на форума



Тема не е крайно, а едностранчиво!нови [re: amateur]  
Автор БaбaИлиицa (цифров зиг-заг)
Публикувано16.05.04 15:48



Начи държа и аз да подкрепя флекса: 90% от проблемите са следствие от компютърната неграмотност на задклавиатурното устройство, а не на софтуера! Аз ползвам Flex от 6 години на 4-5 различни машини и никога досега не съм имал проблеми!

А относно инжИнера и вградения кирилизатор, веднага мога да изтъкна редица недостатъци:
1. С една клавишна комбинация сменям езика, а с друга клавиатурната подредба! Ако ползвам само една българска подредба няма проблеми, но ако ползвам и БДС и фонетична на една и съща машина в един и същ профил е просто абсолютен идиотизъм!
2. Не мога да си сменям клавиатурните подредби с любимия клавиш Ctrl, задължително трябва да избера клавишна комбинация. Отговора на инжИнера изобщо не ми харесва, че с Ctrl + Shift е същото, ама трябвало да натиснеш и Shift, който бил толкова близко! Все едно да ти кажа, че да караш жълт мерцедес е същото като да караш черен металик, само дето хората ти махат по спирките и се чувстваш като шофьор на такси- да същото е, ама не ми е удобно за работа! Няма да споменавам и това, че всички клавиутарни подредби са със синя иконка, което също не е особено удобно, защото не си личи на коя си в момента само с периферно зрение, а трябва изрично да се вгледаш!

Когато инжИнера открие възможност да получа flrxibility като във Flex, тогава ще използвам неговото решение, дори и да струва по-скъпо от продукта на Datex, а дотогава за мен си остава наравно с останалите кирилизатори, които не са ми удобни!

Изобщо не искам да кажа, че вградения кирилизатор на Windows или решението на инжИнера са лоши- просто всяко решение на един проблем си има добри и лоши страни и когато се гледа на едно решение едностранчиво, мнението за него не е обективно!

БАба...


Ама баба не е жена, вие не знаете ли?

Тема Re: FAQ - кирилизатори, аdware, registry и т.н.нови [re: beck]  
Автор Colombino (Компетент)
Публикувано24.05.04 14:45



На 2000 се настройва от тук:

Control Panel | Regional Optons | Numbers

На 98 от години не съм работил и съм забравил къде се настройва, но май съм го правил, защото хич не ми иде тая запетая на печатен текст. Не знам кой ги е излъгал M$, че ползваме запетая. Има я само в учебниците за прогимназията. Предполагам, че е същият който ги е излъгал, че има Bulgarian Latin, а и ни бяха вкарали в друга часова зона ако не се лъжа.


System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: не е крайно, а едностранчиво!нови [re: БaбaИлиицa]  
Автор tany@ (dead)
Публикувано26.05.04 12:34



искам да кажа нещо по въпроса...
не заставам на ничия страна нито на FlexType нито на Injenera..
имах проблем с четене на DBF файлове директно в excel
причината е ясна- различните кодови таблици във Win и DOS
и реших да си направя експеримент - да инсталирам FT на едно РС , като проследя процеса на инсталацията с InCtrl
за да разбера за себе си:
1. защо толкова се плюе по FT
2. какво точно всъщност прави той
3. каква алтернатива има за се пропусне инсталирането му и пак да има възможност да се четат DOS файловете под Win - т.е да си реша проблема....
(говоря за Win98 SE- само това ми е лицензирано)
накратко:
погледни това
http://bubu.to/Tanya/FlexType/
(с червено са необходимите и достатъчни неща за решаване на проблема...)
и ми кажи че има ДОСТАТЪЧНО основателна причина да се маже така по системните файлове и регистрито и аз ще се съглася с тебе.....
а ако пък ти се рови за подробности - погледни в клуб База Данни- темата и обсъждането по нея са отпреди около 2-3- месеца...

Рождений ползать летать не сможет...


Тема Re: ще ти кажа само еднонови [re: the_dude_78]  
Авторaмaн... 98 cи бeшe дoбpa (Нерегистриран)
Публикувано03.10.04 02:41



абре админе, ти като си толкова отворен по отношение на кирилиците ,поради що се срамиш да пишеш Ч вместо 4 мм? или ти е навик от писането на смс?



Тема Re: мнението изобщо не е крайно,нови [re: amateur]  
АвторBojo (Нерегистриран)
Публикувано25.11.04 22:56



Абсолютно си прав. Флекса е супер кофти. и като решиш да го махнеш <рано или късно се стига до това> Маха само екз-то. и не възстановява нищо.

Аве Инжинера. С неговата кирилица съм ве4е незнам от колко години. И на 98 и на 2000 и на ХР



Тема Re: FAQ - кирилизатори, аdware, registry и т.н.нови [re: the_dude_78]  
Авторivo2296 (Нерегистриран)
Публикувано22.06.05 05:49



Bravo na avtora -vsichko kazano za kirilitzata e viarno!
Za adware moga da dopalnia - probvaite spywareblaster - tarsete v google!



Тема Re: FAQ - кирилизатори, аdware, registry и т.н.нови [re: the_dude_78]  
Автор iape (непознат )
Публикувано08.08.05 12:41



pich flexa si bachka bez problem prosto problema e v teb za tva ne ti bachka i ne chetesh kirilici. sled kato se instalira ima nastroiki det se praviat na windowsa i vsichko si e tok. a programkite det predlagash za pochistvane sa pylen bokluk.



Тема Re: FAQ - кирилизатори, аdware, registry и т.н.нови [re: iape]  
Автор Mopфиyc (матричар)
Публикувано08.08.05 13:48



И що тогава пишеш на лайняница бе ламе?


Welcome to the real world

Тема Re: FAQ - кирилизатори, аdware, registry и т.н.нови [re: Mopфиyc]  
Авторзaплecнaт (Нерегистриран)
Публикувано19.08.05 10:06



Здравейте,

Имам си инсталиран W2k имам си и някои офис приложения, инсталирани там - за писане на текст, за рисуване и подобни. Ползвам вградената кирилизация на системата, както го е описал инжинера. Обаче :

1. Когато компютъра стои включен да 50 мин и през това време не е бил използван да речем 10 мин се получава странно зависване. Всъщност всички приложения си работят, мога да ги отварям, затварям и т.н., обаче кирилицата зависва. Като зависне например на BG (ако е оставено последно така) и означава, че вече мога да пиша само на български във всички приложения, а това е неудобно. Проблема се оправя само след рестарт !? Защото поне аз не знам начин, от който да рестартирам само настройките на клавиатурата...

2. Когато пиша някакъв текст на кирилица и насред текста се наложи да сменя за една дума на латиница, то след натискане на комбинацията Alt+Shift понякога ми избира не само латиницата, а и менюто "File", което ще рече че следващия натиснат символ вече ми е разлистил менютата на съответното приложение. А когато човек пише (или поне се опитва да пише) бързо може да се окаже, че си е затворил прозореца или е направил някаква друга простотия, за която не си е мислил даже.

А иначе предпочитам да прочета мнение, което ми казва защо става така, отколкото поредния пост срещу Флекс Тайп .

Късмет за всички тук !



Тема Re: FAQ - кирилизатори, аdware, registry и т.н.нови [re: зaплecнaт]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано19.08.05 10:36



По първия проблем - е нужно да дадеш повече информация. Кога и откъде си теглил "кирилицата на инжИнера", коя версия е тя, и имаш ли други спел-чек програми.

По втория проблем - решение не съм търсил, но обикновено пренастройвам от контрол-панела превключването да е с Ctrl-Shift. То както казват хората - е същото като с ФлексТайп, но само протягаш малко по-нагоре палеца. ;о) На моите машини комбинацията Alt-Shift я оставям за превключване между БДС и фонетична. За да ги има и двете, че не се знае какъв индивид ще ползва компа.


Щирлиц

Тема Re: FAQ - кирилизатори, аdware, registry и т.н.нови [re: зaплecнaт]  
Автор Mopфиyc (матричар)
Публикувано19.08.05 12:38



2. Когато пиша някакъв текст на кирилица и насред текста се наложи да сменя за една дума на латиница, то след натискане на комбинацията Alt+Shift понякога ми избира не само латиницата, а и менюто "File", което ще рече че следващия натиснат символ вече ми е разлистил менютата на съответното приложение. А когато човек пише (или поне се опитва да пише) бързо може да се окаже, че си е затворил прозореца или е направил някаква друга простотия, за която не си е мислил даже.
Ако превключването е избрано на ALt+ то често бърка опита за превключване с опит за ползване на бърз клавиш - в случая меню файл, това съм го виждал и на системи с ФТ настроени на алт и шифт.
Оптай с контрол шифт.
Смени кирилизацията с последната версия - някаде тук беше описано коя е.


Welcome to the real world

Тема Re: FAQ - кирилизатори, аdware, registry и т.н.нови [re: Щиpлиц]  
Авторзaплecнaт (Нерегистриран)
Публикувано19.08.05 13:24



Мисля че не се разбрахме нещо. По първия проблем: не съм теглил нищо от инженера. Просто след инсталацията на Wин2000 си настроих вградената кирилица (БДС) според описанието в неговия сайт и това си е. Ползвам update от сайта на Microsoft.

Иначе мога да пиша и на фонетичната, само че БДС ми се отдава повече и затова не съм теглил тази подредба.

Спел-чек имам на МS Proofing Tools 2003, но това има ли връзка със зависването, защото понякога и само от едното ICQ е способен да ме остави на вечна кирилица , а защо не латиница.... Достатъчно е само компютъра да постои без работа и...

По втория проблем:като че ли избора за клавишна комбинация е доста богат: Ctrl+Shift или Ctrl+Shift до колкото разбирам. А лошото е, че свикнах на Alt+Shift, както и хората около мене

Надявам се да има решение този шантав проблем

Лек ден !



Тема Re: FAQ - кирилизатори, аdware, registry и т.н.нови [re: зaплecнaт]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано19.08.05 16:22



Тук нещо не се разбрахме. От някоя програма ли зависва на последната клавиатурна подредба, или само след като оставиш компа известно време без работа? Ако е второто - си провери настроийките на APM. А колкото до първото, оригиналната кирилица на Windows трябва да може да "помни" в коя програма на какъв режим си включил. И при смяна на програмите на екрана - да връща тази клавиатурна подредба, която е избрана за последно конкретно за нея. Нещо не е направено както трябва. Това не е проблем със шрифтовете. Провери и през таск-менажера дали имаш в нормална ситуация процес Internat.exe, и дали след "зависването" на клавиатурния режим - го има пак.


Щирлиц

Тема Re: FAQ - кирилизатори, аdware, registry и т.н.нови [re: Щиpлиц]  
Авторзaплecнaт (Нерегистриран)
Публикувано19.08.05 21:07



ами зависва просто, когато не се използва известно време. Не мисля, че е от някоя програма това. В норамелн режим наистина помни кое приложение е било последно на кирилица и кое на латиница. Даже когато си превключвам приложенията бутончето долу адекватно се променя според активното приложение. А когато зависне и превключвам приложенията бутончето остава както си е...

Забравих да кажа, че се работи само от потребителски акаунт на 2000 и в админски не се влиза.

Не виждам процес с име Internat.exe при мен. Това какво означава ?
Какво е АРМ, че така нищо не ми говори за съжаление?



Тема Re: FAQ - кирилизатори, аdware, registry и т.н.нови [re: Mopфиyc]  
Авторзaплecнaт (Нерегистриран)
Публикувано19.08.05 21:09



А мога ли да настроя менютата File, Edit и т.н. да са достъпни с клавиша Ctrl, а аз да си работя по старо му ?
От къде се прави това ?



Тема Re: FAQ - кирилизатори, аdware, registry и т.н.нови [re: зaплecнaт]  
Авторlzpatil (Нерегистриран)
Публикувано19.10.05 10:21



Hora zdraveite,

4etoh mneniata, dosega ne mi be6e pravil problemi FT2k , no sega se naloji da go deinstaliram i ot togava goliam .. k..r. Vsi4ko e italic (na kirilicaa de) mozilllata e poludiala - edin goliam mi6 ma6. neznam kakvo predlaga to4no ingenera, no smiatam da pribegna do suvetite mu ;) kato rabote6e FT2k ne mi prave6e problemi, no tuk e vuprosa - ako edna programa pretendira da e dobra - za6to sled uninstall vsi4ko stava na edin goliam ta...ak??



Тема Re: FAQ - кирилизатори, аdware, registry и т.н.нови [re: lzpatil]  
Автор Mopфиyc (матричар)
Публикувано19.10.05 10:54



С 2 думи, омазва всичко в комп. и после не го възстановява.
В момента имаш шрифтове с различна таблица, различни субституции, подменени файлове за клавиатури.
Премахни кирилицата изобщо от регионалните настройки, рестартирай, добави я навсякъде, като пита дали да ползва файловете от уин а или да ги вземе от CD то, кажи да взема от CD /отговор No ако не греша/ и пак рестарт.


Welcome to the real world

Тема Re: FAQ - кирилизатори, аdware, registry и т.н.нови [re: Mopфиyc]  
Авторpak az (Нерегистриран)
Публикувано19.10.05 12:54



Zdravei,
merci za otgovora. Probvam da pusna programata na ingenera, no mi iska diska na Windowsa XP. razgledoh celia sait, no ne vidiah dali niakude moje da stane i bez tozi disk.

Ako moje6 pls help

P.S. vupros - za6to pod FT 2k vsi4ko deto e napisano na Arial - regular kirilica - mi izliza na kvadrat4eta?, ako e arial bold niama problemi :) mnogo stranno



Тема Re: FAQ - кирилизатори, аdware, registry и т.н.нови [re: pak az]  
Автор Mopфиyc (матричар)
Публикувано19.10.05 15:37



Намери диска.
щото е ФТ.


Welcome to the real world

Тема Re: FAQ - кирилизатори, аdware, registry и т.н.нови [re: Mopфиyc]  
АвторPak az (Нерегистриран)
Публикувано20.10.05 11:51



Zdraveite, pak sum az

kak to4no stava opravianeto na Windows XP - ima mnogo ne6ta v saita na ingenera, no za XP ne pi6e mai ni6to



Тема Re: FAQ - кирилизатори, аdware, registry и т.н.нови [re: Pak az]  
Автор Mopфиyc (матричар)
Публикувано20.10.05 11:54



С СД то, както ти писах по горе.
Има деинсталатор и описание, търси по внимателно.


Welcome to the real world

Тема Re: FAQ - кирилизатори, аdware, registry и т.н.нови [re: Mopфиyc]  
АвторPak az (Нерегистриран)
Публикувано20.10.05 12:06



Merci za burzia otgovor - deinstalatora go namerih i svalih - varija2k.rar - no tam ima deinstalator samo za BulLet, pri "datecs 2k remove" papkata ima samo edin .inf fail - varija2k.inf - koito neznam dali se pozlva niakude, ili e samo tekstov informacionen fail (taka predpolagam) ne e obqsneno i v saita kak eventualno da se pozlva tozi fail .

ta zatova tursia pomo6t, ina4e ima dos-ovski komandi, no ne za XP
Predi pisah, 4e mi iskalo CD-to, gre6kata e moia, az sum se mu4il da startiram deinstalatora ot toia .rar fail, no za BULLET, sorry



Тема Re: FAQ - кирилизатори, аdware, registry и т.н.нови [re: Pak az]  
АвторPak az (Нерегистриран)
Публикувано20.10.05 12:08



P.S. .rar faila go teglia ot http://free.hit.bg/injinera/deinst/rmv2k_1.htm - to4ene na deinstalatorite, versia fevruari 2002 - v sredata na stranicata



Тема Re: FAQ - кирилизатори, аdware, registry и т.н.нови [re: Pak az]  
Автор Mopфиyc (матричар)
Публикувано20.10.05 12:47



inf си е команди, десен бутон - инстал.
В ч то мнение ти написах цяло хау ту, как да си оправиш бозите, като те мързи да четеш, форматирай и преинсталирай.


Welcome to the real world

Тема Re: FAQ - кирилизатори, аdware, registry и т.н.нови [re: Mopфиyc]  
АвторPak az (Нерегистриран)
Публикувано20.10.05 13:04



Ee sorry de,
naistina 4etoh, no kato tepurva se u4a, pove4eto mi e kato mugla. Pitam podrobno, za da ne sburkam.
Sorry



Тема Re: FAQ - кирилизатори, аdware, registry и т.н.нови [re: the_dude_78]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано20.10.05 15:30



Dobre, napravih vsi4ko kakto be6e ukazano v saita na injinera - a su6to i v mneniata sled tova. Sega niamam FT2k - imam programkata na inginera - no vsi4ko, koeto e napisano na kirilica (otpredi) - mi e na kvadrat4eta. Su6to i mozillata - ili boldnato, ili itallic (pone se 4ete ;) Novata programa raboti - samo deto pak e na kvadrati pod arial.

V saita na ingenera niama ukazania za tova - moje li da se opravi vuob6te? Ako ne preinstall ili repair na windowsa - koe 6te preporu4ate?

Blagodaria predvaritelno



Тема Re: FAQ - кирилизатори, аdware, registry и т.н.нови [re: amateur]  
АвторAндpo (Нерегистриран)
Публикувано13.01.06 20:23



Аз също ползвам Флехтайп и никога не съм имал никакави проблеми с него,нито с приложения и каквото там дае по компютъра.А относно за какъф х....й съм го инсталирал сега ще ти обясня но дано ме разберешзначи в къщи компа се използва от 4-ма човека един иска да ползва кирилска т.еBDS клавиатура и си пише на нея ,друг желае да пише с Phonetic и си го ползва, и отделно може да си ползваме и латиница за английския-сега стана ли ви ясно за кво е тая програма АРЕ ЧАО!!



Тема Re: FAQ - кирилизатори, аdware, registry и т.н.нови [re: Aндpo]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано14.01.06 16:14



Хм.. Интересно мнение.. Явно, аз не съм много в час с тия неща, защото: на служебния комп има кирилица c BDS и фонетична подренба, както и латиница, същото го има и в ДОС прозореца. У дома е същото, без ДОС (не ми се налага, щото ). Та явно нещо не съм доразбрал добре кое как се прави, щом си ги имам и без ФлексТъп.

А, да - и още един пропуск съм направил - пиша си файлови имена на кирилица, и се четат навсякъде... За разлика от ФТ..

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: не е крайно, а едностранчиво!нови [re: БaбaИлиицa]  
Автор StanYo ()
Публикувано17.03.06 08:50



От 6 години сменяш с контрол и не те изнервя!!!!!???!??!? Явно са ти малко. Я кажи как копираш, режеш и преместваш.
Flex Type-a изобщо няма да го коментирам.

Редактирано от StanYo на 17.03.06 08:52.



Тема Re: ще ти кажа само еднонови [re: NDeu]  
Автор StanYo ()
Публикувано17.03.06 09:04



Ще го направи, ако знае как, изобщо му се чете, или евентуално разбере, че има проблем. :) За повечето хора синоним на кирилица за Уиндоус това е Флекса. Изкривяването е в следствие на 10 - 15 год. употреба. И на въпроса: защо не може да пише на кирилица им отоговарят - няма Флекс тайп. Набива им се в главата и после те почват да го повтарят на други. И на който комп да седнат все го търсят. Свикнали са и потвърждават поговорката: Едно си баба знае, едно си баба бае.



Тема Re: FAQ - кирилизатори, аdware, registry и т.н.нови [re: the_dude_78]  
Автор LOCKY_ (Numb)
Публикувано17.11.06 23:17



Моля ви се помогнете!
Този сайт

го виждам така:
&#196;&#238;&#225;&#240;&#229; &#228;&#238;&#248;&#250;&#235; / &#228;&#238;&#248;&#235;&#224; &#238;&#242;&#237;&#238;&#226;&#238;. &#210;&#226;&#238;&#229;&#242;&#238; &#239;&#238;&#241;&#235;&#229;&#228;&#237;&#238; &#239;&#238;&#241;&#229;&#249;&#229;&#237;&#232;&#229; &#225;&#229;&#248;&#229; &#237;&#224;: Nov 17 2006, 04:37 PM
&#205;&#224;&#248;&#232;&#242;&#229; &#239;&#238;&#242;&#240;&#229;&#225;&#232;&#242;&#229;&#235;&#232; &#241;&#224; &#237;&#224;&#239;&#232;&#241;&#224;&#235;&#232; &#238;&#225;&#249;&#238; 9 974 &#236;&#237;&#229;&#237;&#232;&#255;
&#200;&#236;&#224;&#236;&#229; 187 &#240;&#229;&#227;&#232;&#241;&#242;&#240;&#232;&#240;&#224;&#237;&#232; &#239;&#238;&#242;&#240;&#229;&#225;&#232;&#242;&#229;&#235;&#232;
&#205;&#224;&#233;-&#237;&#238;&#226;&#232;&#255; &#239;&#238;&#242;&#240;&#229;&#225;&#232;&#242;&#229;&#235; &#229; Presion Break
&#205;&#224;&#233;-&#236;&#237;&#238;&#227;&#238; &#239;&#238;&#242;&#240;&#229;&#225;&#232;&#242;&#229;&#235;&#232; &#238;&#237;&#235;&#224;&#233;&#237; 48 &#229; &#232;&#236;&#224;&#235;&#238; &#237;&#224; Oct 18 2006, 07:01 AM

Какво да направя?



Тема Re: FAQ - кирилизатори, аdware, registry и т.н.нови [re: LOCKY_]  
Автор MopфиycМодератор (Матричар)
Публикувано20.11.06 21:22



Оправи си енкодинга...
IE - View - Encoding - Cyrillic или Unicode (там са няколко възможни, цъкай докато уцелиш)


Welcome to the real world!




Тема Re: FAQ - кирилизатори, аdware, registry и т.н.нови [re: Mopфиyc]  
Автор tany@ (Just Me)
Публикувано21.11.06 18:56



мммммм....
съмнявам се че ще се оправи
когати миизпращата мейл от Yahoo каквито и еквилибристики да правя с енкодинга не се чете
даже с UTF...

свобода- это то что у меня внутри


Тема Re: FAQ - кирилизатори, аdware, registry и т.н.нови [re: tany@]  
Автор нoчнoй_дoзop (потаен)
Публикувано21.11.06 19:32



да, аз даже им писах по въпроса (на Yahoo), но тъпите американци ме прекараха през машината си за олигофрени (т.нар съпорт) и след като няколко пъти тъпо и упорито ми обясняваха как да си оправя енкодинга на браузъра, накрая обещаха да изпратят оплакването до някакъв отдел където били по-компетентни, но вече цял месец нямам отговор.
може би ако получат едно и също оплакване от повече хора ще обърнат внимание накрая.



Тема отваряне на кирилизирани файлове (.RTF, .DOC)нови [re: the_dude_78]  
Автор Baлeнтин ()
Публикувано14.02.07 22:43



Инструкции с картинки как се конвертират кирилизирани файлове, така че да се отварят на системи, които поддържат кирилицата по стандартен начин:



Инструкциите са написани за , но под Windows нещата са аналогични. Само намирането на директорията, където е програмата unopkg става по друг начин - щрака се на иконата на OpenOffice.org с десния бутон, избира се Properties, натиска се Find Target и готово.



Тема Re: FAQ - кирилизатори, аdware, registry и т.н.нови [re: the_dude_78]  
Автор WARGREYMON (steel and fire)
Публикувано18.04.07 19:47



Някакви идеи как да се справя с това?


Windows XP 64-bit edition



Тема Re: FAQ - кирилизатори, аdware, registry и т.н.нови [re: amateur]  
Авторgogo (Нерегистриран)
Публикувано14.05.07 23:17



Понеже питаш-



Питаш за чий.. мразя да натискам по 2-3 клавиша за смяна.. с флекса чукам
'Ctrl' и сменям. От 95 г. го ползвам и не съм имал проблем. Ползвал съм го не
инцидентно а с текстообработващи програми. Ядове съм нямал. Чел съм
нещата на инжинера и съм съгласен с него. Но щом нямам проблем???
Проблеми има само при NTSF-файлова система, но не и при FAT.
Поне това е моето наблюдение. :-)



Тема Re: FAQ - кирилизатори, аdware, registry и т.н.нови [re: gogo]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано15.05.07 00:50



Дрън-дрън. Я напиши файл с име на кирилица под флекстъп, и го занеси на комп с нормален уиндоус.



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Като...нови [re: gogo]  
Автор MopфиycМодератор (Матричар)
Публикувано15.05.07 16:27



нямате акъл не се опитвайте да раздавате!
Нито време нито нерви имам да изреждам проблемите които предизвиква флекс тъп, само ще те светна, че има програми за смяна на клавиатура дето не пипат по системата (кейборд нинджа например).


Welcome to the real world!




Тема Re: FAQ - кирилизатори, аdware, registry и т.н.нови [re: gogo]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано17.05.07 22:06



Още повече, че дори когато навремето бях по-глупав и ползвах флекстъп, пак си настройвах превключването да е с alt-shift. Щото иначе е пълна тъпня- пипнез без да искаш ctrl и после всичко оплескано...



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Защо така крайно ?нови [re: Speaker]  
Автор sunshine2you ()
Публикувано28.05.07 14:15



Много се радвам, че си нямал проблем с флекс-а, на мен ми стъжни живота за половин месец и повече. Почти всеки ден ми се налагаше да преинсталирам уин-а, а ако случайно пропуснех един ден на следващия два пъти пълна преинсталация ... докато усетя че е заради флекса доста време мина, ама какво да се прави начинаещите са така.
Само да отбележа че съм с уин 98се и съм пробвала няколко версии на флекса - резултатът беше един и същ.



Тема Класическа фонетика за Виста.нови [re: the_dude_78]  
Автор MopфиycМодератор (Матричар)
Публикувано19.12.07 09:46



Класическа фонетика за Виста



Welcome to the real world!



Тема Абе, Инжинере !!!нови [re: the_dude_78]  
АвторFlex Type (anti) fan (Нерегистриран)
Публикувано15.03.08 00:40



1.Инженер се пише с "е".

2.Аз съм фен на Flex Type, защото съм му свикнал, и същевременно не съм му фен, понеже ми създава главоболия (прен).

3.Хубаво, Инжинера мисли (а и много - като него), че Flex Type "скапва" Windows-кия кирилизатор,а оттам и Windows.
Я да ми каже тоя Инжинер (къде се крие м/у другото, само негови подръжници виждам тук, не и Самият Него) какво му дава основание да пише в своя сайт ( за сайта на Инжинера - малко по-надолу), че "сложиш ли Flex Type - чака те преинсталация на Windows" ( не цитирам, перифразирам).

4.Абе, Инжинере, позволи ми да се обърна лично към теб, и прощавай задето почвам изречението с "абе":
Ти като си го прави тоя твой сайт, мислил ли си, че хора като мен, т.е. с разгърнато любопитство, ще имат проблеми като го разглеждат?Мислил ли си ми кажи, 'щото аз в тоя сайт се "изгубих".Тука линк, там линк... и изведнъж са ме пратили(аз сам съм се пратил) да чета какво значело "специалист".Аз ако искам да чета такива работи, ще си купя един тълковен речник (или ти може би си решил да ми спестиш някой лев(някой-някой 20 лева не ми мърдат) като ми даваш обяснения).!?!.!?!.?!.!
И все пак тук някой ще каже "сайта си е негов, да пише каквото пожелае".Така, така, ама уж тоя сайт е правен в помощ на такива като мен, дето са се оплели в кирилизатори и не знаят какво да правят.
Та биваше да го напишеш кратко и ясно , на една страница:
така и така направете, после онова и - готово- имате супер кирилица .
Пък ти, както вече казах, тука линк, там линк и най-накрая нищо не запомних, нито разбрах какво толкова му е уникалното на твоето изобретение, освен че е безплатно.

5.Някои сега ще ме засипят (може би) с нападки задето съм бил некомпетентен и претенциозен.Ами признавам си - некомпетентен съм явно, а претенциозен - още повече, особено когато става дума за неща от рода на "кажете не на еди-кое-си, защото е скапано, а моето е супер"

6.Извинете ме, ако има твърде много синтактични, лексикални, граматически и изобщо правописни грешки в написаното тук, но не ми се проверява това иначе толкова симпатично мое излияние.



Тема Re: Абе, Инжинере !!!нови [re: Flex Type (anti) fan]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано16.03.08 20:27



Повярвай, Инжинера много добре знае кое как се пише.

Пък и аз що не се "изгубих" там? Има си обяснено много точно - 2-3 страници теоретични обясненния; за който не иска - директен линк към "канелката"...

Пък като толкова ти трябва Инжинера - регистрирай се и му пусни една бележка, ще ти отговори, най-вероятно.

То и аз в самото начало си мислех, че се гъбарка, и че само плюе по ФТ... Ама веднъж си надвих мързела и се загледах... направих му едно трасиране - какво променя при инсталация; това "какво" на какво влияе.. и при деинсталация дали си връща нещата... И от тогава нямам ФТ, дори вече НИКЪДЕ нямам инсталационно копие, ако някой ми поиска. И от тоя момент нямам НИКАКВИ проблеми с кирилицата.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Абе, Инжинере !!!нови [re: Flex Type (anti) fan]  
Автор MopфиycМодератор (Матричар)
Публикувано16.03.08 21:47



Не скапва кирилизатора, скапва целия Уиндоус защото подменя редове в регистрите и системни шрифтове - нещо което изобщо не е нужно за да добавиш 2 клавиатурни подредби. А освен, че ги променя, не ги връща в оригинално състояние при деинсталация.
(Но когато програмистите мислят в стил 3.11 така става...)

Welcome to the real world!




Тема Re: FAQ - кирилизатори, аdware, registry и т.н.нови [re: the_dude_78]  
Автор MopфиycМодератор (Матричар)
Публикувано11.07.08 15:51



Малка и полезна програмка - Ноутпад аналог, отваря текстови файлове (със всякакви разширения и поддържа преобразуване кирилица - латиница, латиница - кирилица, MIK - 1251, 1251 - MIK & други).




Welcome to the real world!



Тема pomognete mi da si vkliu4a kiritsataнови [re: Mopфиyc]  
Авторbbb (Нерегистриран)
Публикувано16.06.09 20:32



Windows XP Media Center Edition
Version 2002
Service Pack 3
Pentium(R) 4CPU 2.93GHz
504 MB RAM

Moje li niakoi da mi obiasni stapka po stapka kak da si vkliucha kirilitsata za6toto kokoto pati se opitvam vse ne stava. iavno niakade gresha

Opitah tova no ne stava izpisva mi
Windows could not properli load the Bulgarian-Bulgarian Phonetic keyboard layout.

Start buton >> Control Panel >> Date, Time, Language and Regional Options >> Regional and Language Options >> otvaria mi edno ekranche Regional and Language Options sas s tri vazmojnosti

1. Regional Options 2. Languages 3. Advanced

1. Regional Options >> otivam na Standards and Formats >> izbiram Bulgarian

2. Languages >> otivam na text services and input languages ottam na Details >> tuk mi predlaga 1.Settings i 2. Advanced

ot Settings otivam na 1. Default input language i po nadolu imam 2. Installed services i 3. Preferences(Language Bar i Key Settings

Na Default input language mi predlaga

1. Bulgarian - Bulgarian(BDS)
2.Bulgarian- Bulgarian (PHO)
3. Bulgarian - Russian
4. Bulgarian - US

Na installed services mi predlaga
Keyboard Bulgarian BDS
Keyboard Bulgarian PHO
BG Bulgarian




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.