Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:44 18.05.24 
Градове
   >> Враца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Враца - на 2-ро място по заплати!  
Автор DUST (член)
Публикувано14.08.06 12:47



Заплатите във Враца гонят софийските

В Стара Загора вземат повече отколкото по морето


Заплатите във Враца гонят софийските. Това показват данните на Националния статистически институт за юни. Възнагражденията в столицата обаче остават с 30% по-високи отколкото в останалите райони на страната. През юни средната заплата в София е 444 лв., или със 100 лв. повече от средното за страната. На второ място по заплати се нарежда Враца с 392 лв. През юни най-малко са взимали в Хасково - 253 лв. Разликата между заплатите в София и Хасково е 191 лв., което е повече от минималното възнаграждение. От януари до юни заплатите са се вдигнали с 6,5%, сочат данните на НСИ. Но като се махне натрупаната инфлация, реалният ръст на доходите е 3,5 на сто. Възнагражденията във Враца растат над два пъти по-бързо отколкото в София и разликата между доходите в двата града бързо се топи. За шест месеца заплатите във Враца са нараснали с 14,3% до 392 лв. Така градът има шанс скоро да прескочи границата от 400 лв. месечен доход и да стане вторият след София с такива заплати. Следващите населени места, където има повече заможни хора, са Стара Загора, Бургас и районът около столицата. В Стара Загора за 6 месеца ръстът на заплатите е над 10% и те вече изпреварват тези в Бургас и Варна. Така Стара Загора се нарежда на трето място по доходи в страната. Голям ръст на възнагражденията за полугодието отчитат и в Благоевград - 13,2%. Но това не помага да се навакса изоставането на доходите в града, които са 291 лв. месечно.
Стефан Кючуков

Източник:





Тема Re: Враца - на 2-ро място по заплати!нови [re: DUST]  
Авторз-з-з (Нерегистриран)
Публикувано15.08.06 19:34



Абе човеко,ти май вярваш в призраци.
Откъде постоянно ги изнамираш тия данни-безработица 10%, високи заплати,стотици инвеститори във Враца?
Направо да се чуди човек.
Абе ти да не си кмета на Враца или някой от "големите" в обл. съвет на града,та само хвалиш?
Що не вземеш някой път да напишеш ,че броя на кражбите в града за едно денонощие надминават броя на тези във Виена за цяла седмица. А?
Или да цитираш някоя статистика ,че доста хора във Враца работят по 8-10 часа на ден ,а реално имат работни договори на половин работен ден ..или изобщо нямат.Що не пишеш такива работи?
Що не пишеш,че килограм месо в нашия цветущ град ,струва точно колкото в Швейцария?......
Я преброи колко от съседите ти работят и колко не и какви заплати взимат, пък напиши после тук два-три реда за да видим още малко статистика от теб................
Ей,пак те питам - ти да не си кмета?



Тема Re: Враца - на 2-ро място по заплати!нови [re: з-з-з]  
Автор DUST (член)
Публикувано15.08.06 21:45



А ти май не вярваш в нищо!!!

Не не съм кмет за съжаление! А ти защо не искаш да повярваш поне в една положителна новина??? Да не си таксиметров шофьор?



Гледам сериозно си противоречиш. Хем казваш безработицата не е толкова ниска, хем казваш, колко много били хората които работели без договор, е за какво говори това? Значи реално безработицата е още по-ниска.
И всъщност данните не са за 10%, а за месец Май бяха 8,8% за община Враца, а за юли още по-ниско ниво.

Искаш да преброя колко от съседите ми работят. Ами аз не ги познавам всички, но поне тези които ги знам всички работят. Кой на по-хубава длъжност, кой на не толкова, но почти всички работят. Безработицата отдавна вече не е проблем за Враца, за теб може и да е но за града като цяло не е!

Относно заплатите, тези данни не си ги измислям аз, а съм посочил източника от където съм взел информацията. Айде със здраве!





Тема Re: Враца - на 2-ро място по заплати!нови [re: DUST]  
Автордa дa (Нерегистриран)
Публикувано04.09.06 13:52



Да прав си е този Дъст. да ама не!Безработицата е малка и почти клони към 0
Имал е впредвид хората работещи в Испания, Италия,Гърция и пр.
С парите дето изкарват на вън и пращат на семействата си се вдига средната раб. заплата за Враца.


Прдполагам че работи към общината , намърдан за добра заплата и е в пълно безсъзнание за реалното развитие на Враца

а това че се правят прдизборни кампании по някои Е- издания е хубаво човек да прецени това, което чете дали отговаря и 10% на истината.

бе требе да се мисли поне малко с главата!!!!



Тема Re: Враца - на 2-ро място по заплати!нови [re: дa дa]  
АвторTpън (Нерегистриран)
Публикувано04.09.06 16:43



Да ама с коя глава?!



Тема Re: Враца - на 2-ро място по заплати!нови [re: дa дa]  
Автор DUST (член)
Публикувано06.09.06 20:05



И какво искаш да кажеш, че Стандарт прави предизборна кампания за Бубев, така ли?





Тема Re: Враца - на 2-ро място по заплати!нови [re: DUST]  
Авторcoco (Нерегистриран)
Публикувано08.05.07 12:27



Вчера по новините казаха,че сме на първо!
Само да излезе някъдев нет-а и ще го копна!



Тема Re: Враца - на 2-ро място по заплати!нови [re: coco]  
Авториии (Нерегистриран)
Публикувано10.05.07 04:27



На първо отзад напред ли?



Тема Re: Враца - на 2-ро място по заплати!нови [re: DUST]  
Автор=_= (Нерегистриран)
Публикувано11.05.07 11:16



абе, хич не са бедни врачаните ако се съди по колите които вече се движат по улиците. освен това по телевизията казаха, че врачанските филиали на билла и кауфланд са били от най оборотните в България.



Тема Заплати в БГ (1-во тримесечие на 2007)нови [re: =_=]  
Автор DUST (ентусиаст)
Публикувано15.05.07 00:13



Средната заплата е стигнала 400 лв. през първото тримесечие
news.bg


Средната месечна работна заплата на наетите по трудово и служебно правоотношение у нас през първото тримесечие на 2007 г. се покачила с 16.7% на годишна база, показват данните на НСИ, които Money.bg цитира.

Средната заплата се е покачила до 384 лв. през първите три месеца, като през същия период година по-рано е била в размер на 329 лв.

Заплатите в обществения сектор са се покачили с 13 на сто през първото тримесечие на тази година, като средната заплата в този сектор е достигнала 449 лв. на месец.

В частния сектор ръста на заплатите е по-голям в размер на 20%, като средното възнаграждение към март у нас възлиза на 358 лв. за месец.

Най-високи през първото тримесечие на 2007 г. остават заплатите във финансовото посредничество, със средно месечно възнаграждение в размер на 897 лв. за месец. Високи са заплатите също така в сферата на производството и разпределението на електроенергия, газ и вода (666 лв.), както и при добивната промишленост (670 лв. за месец).

Най-ниски през тримесечието са заплатите в хотелиерството и ресторантьорството (259 лв. за месец) и сферата на селското, ловно, горско и рибно стопанство (273 лв.), сочат още данните на националната ни статистика.

Териториалната разбивка на данните показва, че столицата остава градът с най-високи заплати в страната. Средномесечната заплата в София се е покачила до 502 лв. на месец за първото тримесечие на годината, показват данните на НСИ.

Следващи в класацията остават областите София-окръг и Враца, където средните заплати достигат респективно 402 и 407 лв. на месец. Най-ниски са заплатите в благоевградска и хасковска област със средномесечно ниво от 289-300 лв.



Тема Врачани - данъкоплатци № 1нови [re: DUST]  
АвторDUST (Нерегистриран)
Публикувано15.05.07 15:55



Освен втори по заплати, се оказва, че врачани са и първенци по подаване на данъчни декларации



НАП - Враца - първенец в страната

Мая Ценова
15 май 2007 14:51




Рекорд по прием на декларации за облагане на доходите на физически лица е поставила Териториалната дирекция на НАП във Враца, съобщиха от Дирекцията.

Експертите са обработили с 258 % повече данъчни декларации в сравнение с 2005 г.и с 59% повече спрямо 2006 Така дирекцията се нарежда на първо място в страната по ръст на приема на данъчни декларации по чл 41.


Утре – 16 май – изтича крайният срок за плащане на данъка върху доходите от 2006 г.






Тема Re: Врачани - данъкоплатци № 1нови [re: DUST]  
АвторДУCT (Нерегистриран)
Публикувано17.05.07 11:45



Тия от данъчното като разбраха,че ще ги закриват и взеха да бълват недомислици!

Хептен се ошашавиха - и да са първенци и да не са - са ПЪТНИЦИ!



Тема Re: Враца - на 2-ро място по заплати!нови [re: DUST]  
Авторлъжa (Нерегистриран)
Публикувано17.05.07 22:06



Човек не знам ти къде работиш и кви пари зимаш ама това дето си го написал са пълни глупости.Първо искам да ти кажа
че познавам доста хора които се оплакват че се късат от работа във Враца за жълти стотинки и на всичкото от горе
така наречените работодатели не плащат редовно.А тва че се взимат по голями пари от морето е пълна глупост не знам дали ще има такива
глупаци да се хванат на това нещо , аз лично съм работил доста често там и плащат честно и много (поне много повече от Враца).



Тема Re: Враца - на 2-ро място по заплати!нови [re: лъжa]  
Авторлъжa (Нерегистриран)
Публикувано17.05.07 22:10



А забравих да кажа че утре у някой вестник кажат че у Враца се взимат по 1000 лева ще му повярвате.
Излете по улиците и поприказваите с повечто хора и сами може да си прецените дали сме на първо или второ място по заплати.



Тема Re: Враца - на 2-ро място по заплати!нови [re: лъжa]  
Автор DUST (ентусиаст)
Публикувано17.05.07 22:46



Не съм аз автора на статиите, че да ме упрекваш в нещо. Просто статистиката е интересна, свързана е с нашия град и я пуснах тук, за да я коментират и останалите участници във този форум. Нормално е и да има различни мнения по въпроса, нали затова е форум.
Поздрави!






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.