Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:53 20.04.24 
Градове
   >> Враца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема severozapad.vratza.com?!нови  
Автор vratzacity (admin)
Публикувано07.02.04 12:45



Хора, това като го видях щях да падна от стола! Отначало ми стана смешно... после го сметнах за просташко и най-накрая ми дойде в главата идеята, че ако с такива сайтове сме тръгнали да се европеизираме (да мислим по европейски, защото ние сме си в Европа така и така...) просто незнам кога ще ги стигнем! Вие какво мислите по въпроса? Аз лично съм леко разочарован от факта че този сайт дори се помещава не къде и да е на на една от двете големи портални медии - враца.ком! А на такава медия да има неща от сорта на - "кво си увиснал като на мокрА п*тка вълната" ми се струва просто отчайващо, иде ми да ... какво стана тук!?!

Редактирано от vratzacity на 07.02.04 12:48.



Тема Re: severozapad.vratza.com?!нови [re: vratzacity]  
АвторEaн (Нерегистриран)
Публикувано07.02.04 15:12



като чета това и се чудя откъде ли да започна.
каквото и да кажа, може някой да се обиди.
не знам дали знаете за щрауса, който си завира глават в пясъка, при опасност, или пък за търсене на теле под вола? не съм много добре с врачанските приказки и ги разучавам(не тези свръх нецензурните). как само се отплеснах...
та исках да кажа, че не можем да си затваряме очите пред реалността-хората си говорят така тук, и дали ЕС ни иска такива или не решаваме не ние от vratza.cом, нито другите врачански страници. не можем да отричаме, че езикът на резервата е колоритен, макар и доста нецензурен, но има и много готини попадения(падам си по "клефърци" например, звучи ми страхотно).
относно имиджа, който vratza.com се опитва да покаже....ами освен красотата на града....нямаме нищо против да се показват и богатите изразни средства на хората от северозападна България, а и ен мисля, че някой може да налага някому нещо
и в заключение-ние се радваме, че хората от severopad.hit.bg сложиха страницата си и при нас
а който не харесва изразите....ами просто да си зарови глават..мммммм да не чете исках да кажа.



Тема Re: severozapad.vratza.com?!нови [re: Eaн]  
Автор vratzacity (admin)
Публикувано07.02.04 16:53



Факт е обаче, че подобно нещо няма да се намери никъде из бургаски например интернет страници... дали е защото живеещите там са наясно, че няма нужда да допринасят за и без това присъстващата в изобилие селяния



Тема Re: хайденови [re: vratzacity]  
АвторEaн (Нерегистриран)
Публикувано07.02.04 17:59



да спрем да се държим като ощипани госпожички и да си кажем истината, а?
кое те дразни? самият сайт или това, че има място във vratza.com? ако те дразни самият сайт, както казах има си лесно-не го чети. относно какво представя- тук вече не мога да го защитавам по простата причина, че не съм сред авторите му. мисля, че малко преиграваш цялата тази ситуация, по простата причина, че едва ли някой иска да набеди врачани за селяния или нещо подобно; хората говорят така .
относно бургаските сайтове- да ти кажа никой не се е сетил да направи нещо подобно, а като бургазлийка мога да ти кажа, че в Бургас няма толкова интересни думи, а повече турцизми.
относно това защо е на vratza. com- не мисля, че ние можем да налагаме някакво мнение, да не говорим пък да европеизираме хората, това доста ме разсмя.
какво означава това? ами просто е никога няма само бяла страна, но пък и езика на врачани не е черна страна
в заключение наистина ми става смешно от пресилената ти и преиграна консервативност и май липсата на чувство на хумор.
П.С доколкото знам този сайт има своя история, но как досега не се сети за това какъв облик представа пред света написан на чист български език....



Тема Къде одиш бе дееба тоо пустинякнови [re: vratzacity]  
АвторЖмyeka (Нерегистриран)
Публикувано07.02.04 18:05



Тъпо е да правим на въпрос такива неща. Първо това е реалност и за много хора е забавно и много интересно да влизат в този сайт за да се запознаят с нашия диалект. А на теб, човече, ти липсват годинките и опита. Ако отидеш в западна европа или Сащ ще видиш същото нещо. Не мисля, че това ни е проблема и освен нас българите, кой друг би прочел какво пише във въпросния сайт. След 10 човека, коио ми го препоръчаха през последните 6 месеца, ти си първият, които го плюе. Странна работа.



Тема Re: Къде одиш бе дееба тоо пустинякнови [re: Жмyeka]  
АвторCyeka (Нерегистриран)
Публикувано07.02.04 18:26



Дражко, МНОГО МЕ ДРАЗНИШ и най-накрая ще ти счупя главата... айде понеже сме европейци - ще направя така, че да ти се затрие базата пак - искаш ли?

Първо - това е много стар сайт, просто сега се паркира на нормален сървър, а не на безплатен.
Второ - има си наука в филологията - диалектология - тя изучава диалектите. Няма нищо срамно в тях. Да, във Врачанско има малко повечко простотии, но те са диалектни.

Ето ти за пример в UK - едни казват "лавли", както и книжовно, но други казват "ловлей"... това не значи че има простотия, също така има различни думи и т.н.

А за простотията по Северозападните ширини - има си я, и най-добре е тя да се иронизира, отколкото да се крие, защото тя няма да изчезне...

и СТИГА С ГЛУПАВИТЕ ПОСТИНГИ...



Тема Re: Къде одиш бе дееба тоо пустинякнови [re: Cyeka]  
Автор vratzacity (admin)
Публикувано07.02.04 19:18



Брех, какво се разбеснехте?! Нали не беше голема работа това със северозападния диалект? А аз само споделях мнение или нямам право на такова? А някой каза, че немало начин да се съживи този клуб



Тема Re: ами [re: vratzacity]  
АвторEaн (Нерегистриран)
Публикувано07.02.04 19:29



и аз де....такова да си кажа мнението за твоето мнение. или си си запазил форума за срамежливи забележки?



Тема Re: аминови [re: Eaн]  
Автор vratzacity (admin)
Публикувано07.02.04 19:33



в край на сметка нали затова са форумите, да си казват хората мнението, въпреки че моето мнение относно мнението ти за пускането на моето мнение, коренно промени мнението ми за пускане на мнения от тук нататък!



Тема Re: aaaaaaaнови [re: vratzacity]  
АвторEaн (Нерегистриран)
Публикувано07.02.04 19:38



хайде сега де, да не се обвиняваме чак такаако решиш да не пишеш повече така, няма да е интересно за другите, нали ти си спасителят на форума тук?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.