Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:09 13.06.24 
Градове
   >> Враца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: ИЗВИНЯВАМ СЕнови [re: 43]  
Авторkoro (Нерегистриран)
Публикувано13.11.03 08:16



Are rezerwato a asi doem na dumata za bobu lebo i uiu. Abe drugo si e prostotiata 4ista wra4anska i ot du6a. Kolkoto do kamiko tro6ete si tikwite w nego. Are po-zdrawi ot Zimbabwe.



Тема Re: ИЗВИНЯВАМ СЕнови [re: митakaтa]  
Автор dve_sledi (dabbler)
Публикувано13.11.03 08:28



Опитах се да ти отговоря снощи,но някакъв проблем имаше и не стана номера.
Та сега на въпроса.Аз също съм живяла на други места,дори и в личната ми карта в графата месторождение не пише "Враца".Чувала съм какви ли не диалекти,повярвай ми.Случвало се е в компания да си говорим за диалектите в родния ни край,и въпреки че тук не е моя роден край съм цитирала точно неща от тоя речник-винаги съм обирала точките.Диалектът си е едно езиково богатство бе човече Но ти явно си негативно настроен към тоя край-или се лъжа?ПОвярвай ми,аз също не използвам в ежедневното си общуване нищо от северозападния речник,но напоследък се случва доста често в компания най-голямото хилене да става точно по повод на някои думи и изрази от него Той доби доста голяма популярност напоследък,дори беше публикуван в един от местните вестници.
Моля те,кажи защо ти става тъжно-заинтригува ме...

Дори да си на верен път,ако просто седнеш на пътя ще те прегазят.


Тема Re: ИЗВИНЯВАМ СЕнови [re: 43]  
Автор dve_sledi (dabbler)
Публикувано13.11.03 08:36



Това с чуждиците ми хареса!
А като прочетох за БТ в кутия от Марлборо се изхилих ей,вярно бе-едно време гъзарите го правеха тоя номер!!!
За границите...дано си прав!!!
Поздрави!

Дори да си на верен път,ако просто седнеш на пътя ще те прегазят.


Тема Re: ИЗВИНЯВАМ СЕнови [re: dve_sledi]  
Авторmitakata (Нерегистриран)
Публикувано13.11.03 10:14



Проблема не е в диалекта, а в хората - в този край много малко хора мислят позитивно, всеки гледа да ти направи мръсно, особено ако си по-щастлив от него. Когато попиташ познат "как си" дежурните отговори са "бил съм и по-добре", "не питай" "не е за разправяне". Това е така, защото човек не смее да се похвали - веднага ще получи злобен поглед в гърба си. Когато успееш в нещо и си доволен, от околните вместо споделена радост получаваш завист и подливане на вода. Отвсякъде валят клюки и злоба.
Това е загатнато в предговора на резервата, затова ми домъчнява.

Горното не се отнася за всички - разбира се - а за голяма част от средно- и нискообразованите на всякаква възраст

Не приемайте написаното като обида - аз уважавам всички, но просто така приемам нещата



Тема Re: ИЗВИНЯВАМ СЕнови [re: mitakata]  
Автор43 (Нерегистриран)
Публикувано13.11.03 12:13



Митаков, по-ведро! Ще ти кажа, че когато като студентка кажех в компания, че съм врачанка настроението падаше с 50%...направо... Добре де, че сме лошички и чепати и освен това адски не можем да се нагаждаме към нови условия /визирам Града като цяло/ - истина е! То не случайно изоставаме. Защото врачанци предпочитаме да избягаме от града си, отколкото да се преборим в него с нещо... мога да ти изредя куп разочарования от хора във Враца, но мога да ти кажа, че пък в Пловдив по-често ще те прободат в гърба, отколкото да влязат в открита битка. не съм сигурна кое е за предпочитане...

Но това няма нищо общо с езика на "Резервата" Много си е готин! Ама много. Впрочем живо попадение е: "Комшо, още ли си жив?/Разбирай: Как си?/ и отговорът: "Да ти изсъ-ънат устенцата! /с нежен тон/.



Тема Re: ИЗВИНЯВАМ СЕнови [re: mitakata]  
Автор dve_sledi (dabbler)
Публикувано18.11.03 09:38



Митак,да ти кажа нещо...
Говорих с една позната която от много години живее в САЩ.Та тя ми каза същото за българите живеещи там.Когато се срещнем -казва тя и попитам "Как си?" отговора е "Горе-долу","БИва" или "Бил съм и по-добре"
Та това ме наведе на мисълта,че черногледството и негативизма,както и завистта не са само приоритет на врачани,а на българите...
А защо е така-може много да се пише по темата,нали?

Дори да си на верен път,ако просто седнеш на пътя ще те прегазят.


Тема Re: ИЗВИНЯВАМ СЕнови [re: 43]  
Автор dve_sledi (dabbler)
Публикувано18.11.03 09:43



Даа,позната ситуация...
Последния път когато бях в такава компания и казах,че съм от Враца реакцията беше:"Врачанка???Севернячка???"гарнирано с физиономия,която не беше много радостна.Дразнех се преди,сега не ми пука чак толкоз.Важното е че има хора които ме приемат точно заради самата мен,и не се интересуват от произхода ми,нали?

Дори да си на верен път,ако просто седнеш на пътя ще те прегазят.


Тема Re: ИЗВИНЯВАМ СЕнови [re: dve_sledi]  
Автор43 (Нерегистриран)
Публикувано28.11.03 21:54



Здрасти! позагубих се, но не беше от липса на желание... Ако си във Враца кажи ми нещо повече. Какво правите там? Не съм си идвала отдавна. Общо взето съм адаптимна и носталгията не е голямата ми болест, но ти ме разчувства с тоя "Резерват"!
Поздрави!



Тема Re: ИЗВИНЯВАМ СЕ [re: 43]  
Автор dve_sledi (dabbler)
Публикувано29.11.03 11:56



Добре дошла отново!
И аз рядко влизам напоследък,налегнаха ме малко грижи,та...
А във Враца нищо ново-в момента е такава мъгла
Ами има тук хора дето пускат снимчици за такива като теб дето са далеч от тук.Разгледай ги.

Дори да си на верен път,ако просто седнеш на пътя ще те прегазят.


Тема Re: ИЗВИНЯВАМ СЕ [re: dve_sledi]  
Автор43 (Нерегистриран)
Публикувано30.11.03 14:30



Прехласвах се! Даже ми обещаха като падне снега да качат още красота.
Чудя се как такава красота не може да се експлоатира в туризъм. Да знаеш, че проблемът е в хората... Врачанското семе е много издръжливо, но както казва дъщеричката ми - "дървеняшко". От тук и непукизма, предполагам, че не е важно друг да види тая красота, ами нали си е наше... Освен това пуста инфраструктура и факта, че няма вода... Или има вече?
Но пък родното си е родно! Мразя народа дето се отрича от земята си! Онези диваци в арабската пустиня ще измрат за нея!
До скоро и ти желая по-безгрижни дни! Идват празници!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.