Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:58 17.05.24 
Градове
   >> Враца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема otkude idwa lafa:VAV VRACA I GARGA NE KACA?  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано04.10.03 20:13



seriozno wi pitam, horata li sa kofti ili kwo stawa duma



Тема Re: otkude idwa lafa:VAV VRACA I GARGA NE KACA?нови [re: az]  
Автор dve_sledi (dabbler)
Публикувано05.10.03 01:19



Просто има рима.
Не се шашкай!


Дори да си на верен път,ако просто седнеш на пътя ще те прегазят.


Тема Re: otkude idwa lafa:VAV VRACA I GARGA NE KACA?нови [re: dve_sledi]  
Авторkoro (Нерегистриран)
Публикувано08.10.03 13:48



Ne prosto ima rima a si e to4no taka mili4ka. Towa e edin tolkowa propadnal i zadrysten grad w koito jiweiat tolkowa ne6tasni horica 4e e dwali ima drugo podobno miasto. Edno grad4e w koeto wsi4ki si wikat zdrasti po glawnata ulica, wseki se prawi na po hityr ot drugia abe prosto gaden grad s gadni i nedorazwiti hora koito jiweiat wyw wremeto na feodalizma. Tuk ne se priema ni6to nowo. Tuk za gradona4alnici se izbirat nai golemite typanari, tuk niama miasto za inteligentnite i misle6ti hora. Ako slu4aino w towa zatynteno grad4e se poiawi niakoi po buden umen i napredni4aw 6te go iziadyt s parcalite kakto se izraziawa mestnoto plemenno naselenie i toi prosto zamoinawa na drugo miasto 6toto s prostotiata ne moje6 da se bori6. E tolkowa za Wrtza i wra4ani. Ot edin biw6 wra4anin koito za radost se izmykna ot tiniata i myrsotiata na tozi grad. p.s. Wraca e i gradyt predal Hristo Botew. Ne grad na Botewata slawa a na wra4anskia pozor. Haide pluwaite me sega Wra4ani.



Тема Re: Не съм съгласен с теб!!!нови [re: koro]  
Авторti-ri-ri-ram (Нерегистриран)
Публикувано09.10.03 09:30



Значи виж сега, това че ти си разочарован от това място не значи, че е боклук. Просто времената са такива: няма работа; няма пари; сметките постоянно нарастват и хората започват да се озлобяват. А дори и врачани да не са цвете за мирисане, то това със сигурност не може да се каже и за града. Враца драги ми "Смехулко" е много красив град и има хора, които вече правят доста за неговото развитие и ако продължават така, за което аз ще се моля, то този град ще излезне на предна позиция, ама тогава да не гледаш опулено и да викаш: :Абе аз какви ги говорех, пък то какво стана!" Този град е много красив и е срамота за теб да хулиш така мястото където си роден.
И още нещо да ти кажа: Никога няма да бъдеш бивш врачанин, защото тук си роден и кръвта ти е такава. Ако ще да идеш в Зимбабве и гражданство да получиш винаги ще бъдеш ВРАЧАНИН! И това не толкова лошо, колкото ти го изкарваш.
Дерзай приятельо!!!



Тема Re: Не съм съгласен с теб!!!нови [re: ti-ri-ri-ram]  
Авторkoro (Нерегистриран)
Публикувано21.10.03 12:49



Eiiiiiiiiiiiiii ama kakwa tirada w za6tita na Wratza ama ne za towa 4e niama myr6a a za6rtoto myr6ata e tolkowa mnogo i taka woni 4e i gargite ne ia 6tat. Mnogo amam mnogo 6te se gordria s wraca w sledwa6tite 4 godinki kato pak si izberete za kmet g-n Stomanata ili pyk o6te po goliamoto zlo drugaria Bubew s gordost 6te kazwam 4e sym roden w grad s tradicii. Aide jiwurkaite si tam i ne se prawete na goliamata rabota 6toto ste sme6ni.



Тема Re: Не съм съгласен с теб!!!нови [re: koro]  
Авторti-ri-ri-ram (Нерегистриран)
Публикувано21.10.03 14:15



Не мога само да разбера защо си така озлобен?
Аз не си спомням в предното ми писмо да е имало и нотка на враждебност. А ти който така жестоко охули всички врачани и Враца, се показваш в лоша светлина. Не мислиш ли?
И не мисля, че трябва да слагаш всчки врачани до един в кюпа. Че има гадове има и винаги ще си има, но че има и много хора които се борят за нещо красиво има. Има един сайт, който е писан в доста от темите, влез и го разгледай и ще се убедиш в думите ми.
И още веднъж ти напомням, че ти винаги ще бъдеш врачанин, колкото и да бягаш!

А градът в който живеем е наистина красив и не виждам той самият като град с какво ти е навредил, че да говориш с такава омраза.
Омразата е най-лошото нещо, което може да притежава един човек!!!!!!!!
Поздрави от Врачанските скали!



Тема Re: Не съм съгласен с теб!!!нови [re: ti-ri-ri-ram]  
Авторkoro (Нерегистриран)
Публикувано22.10.03 07:41



Grada kato geografsko poniatie si e mnogo hubaw za towa ni6to ne sym kazal.Horata oba4e sa mrysni kalni i dolni niama drugi takiwa w ciala Bylgaria da ne goworim za miastoto w koeto jiweia. Radwam se 4e uspiah da izbiagam ot wsi4kata wra4anska kal a kato gledam wuw Wra4anskite forumi kak se pluwat za gluposti naprawo mi stawa jal. Iskam edin den da se wyrna wyw Wrtza s moite nowi priateli da im pokaja skalite i wsi4kite prirodni krasoti, no me e strah da gi zapoznawam s horata ili me e strah da gi zaweda w edno zawedenie za6toto wra4anskite prostaci mogat da im naprawiat ne6to eto za towa goworia. Pozdrawi ot ZIMBABWE



Тема Re: Не съм съгласен с теб!!!нови [re: koro]  
Автор dve_sledi (dabbler)
Публикувано22.10.03 10:24



Що,в кой друг форум не се плюят,пък и не забравяй-изборно време е,тоест време разделно Като не ти харесва тук,чий го търсиш,питам аз???
Аре и мноо здраве на Зимбабве.

Дори да си на верен път,ако просто седнеш на пътя ще те прегазят.


Тема Re: Не съм съгласен с теб!!!нови [re: dve_sledi]  
Авторkoro (Нерегистриран)
Публикувано23.10.03 07:45



Slawa bogu ne sym wyw skpanata Wratza ot niakolko godini i izob6to niamam namerenie da se wry6tam w tozi zaguben grad koito e na pyt da stane selo wsy6tnost toi odawna si e edno goliamo selo. Iazyk za hubawite skali i pe6teri i izob6to priroda.Ne e sprawedliw gospod w takowa raisko kyt4e da se naseliat takiwa diwaci. Are pluwaite si.



Тема Тази злоба не ми харесва.нови [re: koro]  
Авторti-ri-ri-ram (Нерегистриран)
Публикувано24.10.03 18:50



Още веднъж искам да ти кажа, че въпреки всичко не е правилно да слагаш всички врачани в един кюп и да говориш с такова озлобление.
Явно си се разочаровал доста от врачани, но все пак злобата не е добро качество.
Поздрави от Резервата!



Тема Re: Тази злоба не ми харесва.нови [re: ti-ri-ri-ram]  
Авторrusa (Нерегистриран)
Публикувано26.10.03 16:34



всички кореняци врачани са гадове. по-кофти хора от тях едва ли има.



Тема СА ЩИ КАЖАнови [re: az]  
Автор trebleX (къв си ти бе?)
Публикувано27.10.03 15:32



идва от дупката на геврека :))

КУР(А) ЗА ЛЕВСКИ Е РЕЛИГИЯ


Тема На мен също ...нови [re: ti-ri-ri-ram]  
Автор sizif (принцеса)
Публикувано28.10.03 10:41



... но е някак безпочвено и безполезно да се опитваш да обясниш на някого, който претендира да е живял в нашия град, че лафа е "Във Враца гарга не каца" ... защото е гнездо на орли, както и че Враца не е просто град, а е град като Балкана ... древен и млад и той има своя пулс, своя ритъм, своя дух и ако не си усетил всичко това няма как да го дишаш с пълни гърди, да обичаш всичко в него - и мъглата, и калните улици, и сутрешното лошо врачанско настроение, и амоняка на "Химко", и бабките по Пробива, и лелката от топлите гевреци, и Скакля, и Вестителя, и прохода, и типичния врачански ... както аз го наричам "книжовен език", и уличката с кестени към "Иван Вазов", и недоволната съседка която вика "Да ти изсъънат устенцата дано пустиняк такъв" към поредния ученик от МГ-то изпикал се под балкона й, и най-милия поздрав на приятелите ... "Айде бе, ти не умре ли?" и всичко, което носи полъха на Враца :))) Това вкл. и хората - убедена съм вече, че няма по-проклети хора от врачани, но аз и с това се гордея и бих се радвала, ако имам деца, а те също бъдат толкова проклети и истински "мюзевири" :)
Няма как да обясниш на някого, защо си толкова горд, чак до безпочвеност, толкова твърд, чак до мекота и толков проклет, чак до непоносимост - просто си врачанин/ка, а това за мен звучи гордо!

Там, където е бръкнала природата и медицината е безсилна!


Тема Явно ...нови [re: koro]  
Автор sizif (принцеса)
Публикувано28.10.03 10:52



... бегло или почти никак познаваш историята на България като цяло и в частност тази, свързана с гибелта на Хр. Ботев - която й версия да е вярната, то за негов предател и убиец се счита Никола Обретенов, а от тази гл.т. повод за предателство ще търсиш в Русе, щом свеждаме нещата до териториално деление. Освен, ако ти не си измислил 4-та версия, според която врачани да са предали Хр.Ботев ?

Хубаво е, че си бивш врачанин - това ме успокои, защото виждам как е намалял процента на ламерите в моя град :)

Дерзай и много здраве на Зимбабве - сигурна съм, че е пленителна страна, но внимавай като сменяш $ USD на черно там, че те чака затвор и много секс със зимбабвийските али ;-о)

Там, където е бръкнала природата и медицината е безсилна!


Тема Re: Явно ...нови [re: sizif]  
Авторkoro (Нерегистриран)
Публикувано30.10.03 14:10



Brawo tipiu4no po wra4anski. Mnogo wi se radwam na was muzowirite. Sposobni ste da se gordeete i s nai lo6ite si ka4estwa eto za towa wi kazwam rezerwat. Slawa bogu 4e tozi mil zatynten gradec e zabrawen ot wsi4ki. Mizerstwaite si tam i se gordeite s glupostite si. Kolkoto za uroka po Istoria blagodaria kato kazwam 4e Wra4ani sa predali Botew imam predwid fakta 4e nikoi ne e izlazyl da se prisyedini kym 4etata 6toto o6te togawa Wratza si e bila zaspal gradec sys strahliwi horica. Kolkoto do Lamerite te sa si wyw Wratza a kato sledia nowinite i foromite ima opastnost pak da si izberete Lamer za kmet ama taka wi se pada.



Тема Ti kakvo si?нови [re: trebleX]  
Авторti-ri-ri-ram (Нерегистриран)
Публикувано30.10.03 17:57



Ami, 4ove4e kavo pove4e ima da sporim prosto ne znam. Ama ako se poogleda6 6te vidi6, 4e mejdu teb i edin tipi4en muzovir nqma razlika.Ili moje bi edinstvenata razlika e, 4e toj pone si haresva grada i jivee tuk. A ti qvno ne haresva6 nito grada, nito Bulgariq.
Ne si Bulgarin, nito Zimbabvec. Ami togava ti kakvo si?
I o6te ne6to kato tolkova mrazi6 gradut i jitelite "6to 4ini6 tuk" mi kaji?
Da si jiv i zdrav, ama ne pi6i pove4e tuk, 6tom ne haresva6 ni6to svurzano s Vratza.



Тема Re: Тази злоба не ми харесва.нови [re: rusa]  
Авторkopeн (Нерегистриран)
Публикувано02.11.03 19:40



Верно е!





Тема мохохохо баба тонка се обади :))нови [re: ti-ri-ri-ram]  
Автор trebleX (къв си ти бе?)
Публикувано03.11.03 21:04



Абе капут....АЗ ОБИЧАМ БЪЛГАРИЯ!!! АЗ ОБИЧАМ ВРАЦА!!!
Толкова ли си неграмотен да не ми разбереш ирнонията! Толкова ли си малоумен бе?Вземи се "ремонтирай" баце щото си много зле а лично аз посещавам ВРАЦА колкото може по-често макар и не заради града ама това е отделен въпрос! Не ме карай сега да почвам да ти пиша романи а се стегни малко и ми разбери бъзиците ;)

КУР(А) ЗА ЛЕВСКИ Е РЕЛИГИЯ


Тема Re: мохохохо баба тонка се обади :))нови [re: trebleX]  
Авторkoro (Нерегистриран)
Публикувано04.11.03 07:17



Aide mnogo wi zdrawe na Wra4ani jiwurkaite si w skapania gradec i si mislete 4e ste weliki.



Тема Re: мохохохо баба тонка се обади :))нови [re: koro]  
Авторkopeн (Нерегистриран)
Публикувано04.11.03 11:02



Аз пък се връщам да живея в родния си град.
Как се радвам, не е истина!
Не знаете ли какво казват кореняци?
Я ако се сАбуда и го нЕ`видъ камико съм като умрел, бе!




Тема камиконови [re: kopeн]  
Авторkopeн (Нерегистриран)
Публикувано04.11.03 11:12



Ей, го вна:



Нема такъв по целия свет!





Тема Re: мохохохо баба тонка се обади :))нови [re: kopeн]  
Автор dve_sledi (dabbler)
Публикувано04.11.03 19:08




Разсмя ме!Навремето когато дойдох да живея във Враца много ме дразнеше тоя камИк,но сега не мога без него-липсва ми като отида някъде в равното...

Дори да си на верен път,ако просто седнеш на пътя ще те прегазят.


Тема Ти пък къде се вреш бе treblex?нови [re: trebleX]  
Авторti-ri-ri-ram (Нерегистриран)
Публикувано07.11.03 11:36



Ako o6te ne si razbral az se razprawqm s Koro, ne s teb. I postvaniqta mi sa NASO4ENI KUM NEGO.
I ne s tiq dumi, ne moje da nari4a6 edin 4ovek, kojto ne go poznava6 4e e negramoten i 4e e kaput. Taka moje6 da vika6 na tvoite si hora, no ne i na nepoznati be, 4ibuk.



Тема ИЗВИНЯВАМ СЕнови [re: ti-ri-ri-ram]  
Автор trebleX (къв си ти бе?)
Публикувано07.11.03 15:34



Мали копеле извиняй обаче ми е болно като некои ми каже че не обичам родния град!
СОРИ ПАК....

КУР(А) ЗА ЛЕВСКИ Е РЕЛИГИЯ


Тема Re: ИЗВИНЯВАМ СЕнови [re: trebleX]  
Автор43 (Нерегистриран)
Публикувано11.11.03 10:34



Абе, готините! Така ми се стопли сърцето като ви чух "нежния" врачански диалект! Далече съм ,братчета, и ще вървя още по-далече, ама не е от най-добро. Готин си ни е градът, врачани не сме много "мал", ама пък се подкрепят. Принципно. На друго място.
Иначе, разберете, че и да си стоим във Враца нищо не можем да направим за нея без пари. Ако там нещо не се произвежда градът ще загине. А "Химко" загина, промишлеността спря, туризъм друг път!- остава нещо от камъните?...
поне да поработим и се изучим и пак ще се върнем! Щото като видя табелата на Враца и ми се стопля душата! Оставете го тоя от" Зимбабве". И онези там няма да го търпят с толкова злоба в душицата.нормалните хора са по-толерантни. Сигурно просто е нисък и трътлест, или много бой е ял, или жена му си е предпочела Враца или.. Ма-анете го човечецът!!!!
Бъдете здрави! Съжалявам, че не съм при вас!



Тема Re: ИЗВИНЯВАМ СЕнови [re: 43]  
Автор dve_sledi (dabbler)
Публикувано11.11.03 10:56



Ако ти е примъчняло за нежния ни диалект можеш да намериш тук доста интересни неща:




Дори да си на верен път,ако просто седнеш на пътя ще те прегазят.

Тема Re: ИЗВИНЯВАМ СЕнови [re: dve_sledi]  
Автор43 (Нерегистриран)
Публикувано11.11.03 11:43



Разгледах го! вие сте изумителни! Кой го събра всичко това?! Мали-и-и, ще си го отварям когато ми стане мъчно или гадно! По-добро лекарство за "врачанска носталгия" не можахте да измислите! Връх! Никой друг град не може да има такова езиково богатство. Умрях от смях, умрях! Сега ще го пусна в анкета тук, да видя кой какво ще разбере.
Хайде, измисляйте още неща! Ще ви посещавам често.



Тема Re: ИЗВИНЯВАМ СЕнови [re: 43]  
Автор dve_sledi (dabbler)
Публикувано11.11.03 18:34



Уникално и неповторимо,нали?
Имам си го във фаворитите и редовно си го чета,а ако се сещаш за нещо ново-има адрес някакъв на който да изпратиш попълнения.Ей,това е езиково богатство-не бива да се губи!Бас ловя,че никой няма да го разбере,ако не е живял тук поне ....1 година да кажем-знам от личен опит.


Дори да си на верен път,ако просто седнеш на пътя ще те прегазят.


Тема Re: ИЗВИНЯВАМ СЕнови [re: dve_sledi]  
Автормитakaтa (Нерегистриран)
Публикувано12.11.03 14:56



И аз съм го чел, но не ми е смешно, а тъжно. (Не ми се обяснява защо - който е живял другаде ще ме разбере)
Живея повече от 10г във Враца, но често ми се случва да питам за значението на някоя дума или израз, и се опитвам да не включвам в речника си подобни думи



Тема Re: ИЗВИНЯВАМ СЕнови [re: митakaтa]  
Автор43 (Нерегистриран)
Публикувано12.11.03 19:25



Айде, бе! Ще ми е тъжно?! От пет години не живея във Враца, но може само да ми стане весело като чета речника на "Резервата". Впрочем и като си бях във Враца не говорех така, защото нямах от къде да го черпя от източника, но не в това е думата. Това си е жив фолклор, бе братче! Знаеш ли в Трънско как говорят, пък се и гордеят още. "Що сИ се разкръцАл бе крът такъв?"- в превод: Какво си се развикал...Долу онези от разложко или пък даже софианчетата-пишлемета с тяхното ударение на последната сричка. Каква тъга, какви пет лева?Или пък любимите ми пловдивчани с тяхното "сюркам", което значи "влача", "тукат"- "Юмрюк" ит.н.
Предпочитам да слушам диалекти, отколкото чуждици. почти всички ние владеем чужди езици. Е, да ви кажа умирам като чуя някой пъпчив тийн да ми пробутва "псевдоанглийски"!Родният Диалект си е друго, родна кръв, върви с първите ти възприятия. Не ме морят снобарски настроения да се червя, че коренът ми е от "Резервата". Да знаеш, не съм от тези дето слагат в кутията си от "Марлборо" цигари "БТ". Скоро граници няма да имаме и ако нещо ще ни свързва с там, откъдето сме се пръкнали ще бъде езикът книжовен и диалектен /по-консервативния от двата/ и спомените. Докато ги има...
Хайде, не отваряй филосовска тема за чистотата на езика! "Две следи" ми направи такъ-ъв подарък! Впрочем ще си взема на другия край на Европа една снимка на "камика"...Да ми пази "завет"



Тема Re: ИЗВИНЯВАМ СЕнови [re: 43]  
Авторkoro (Нерегистриран)
Публикувано13.11.03 08:16



Are rezerwato a asi doem na dumata za bobu lebo i uiu. Abe drugo si e prostotiata 4ista wra4anska i ot du6a. Kolkoto do kamiko tro6ete si tikwite w nego. Are po-zdrawi ot Zimbabwe.



Тема Re: ИЗВИНЯВАМ СЕнови [re: митakaтa]  
Автор dve_sledi (dabbler)
Публикувано13.11.03 08:28



Опитах се да ти отговоря снощи,но някакъв проблем имаше и не стана номера.
Та сега на въпроса.Аз също съм живяла на други места,дори и в личната ми карта в графата месторождение не пише "Враца".Чувала съм какви ли не диалекти,повярвай ми.Случвало се е в компания да си говорим за диалектите в родния ни край,и въпреки че тук не е моя роден край съм цитирала точно неща от тоя речник-винаги съм обирала точките.Диалектът си е едно езиково богатство бе човече Но ти явно си негативно настроен към тоя край-или се лъжа?ПОвярвай ми,аз също не използвам в ежедневното си общуване нищо от северозападния речник,но напоследък се случва доста често в компания най-голямото хилене да става точно по повод на някои думи и изрази от него Той доби доста голяма популярност напоследък,дори беше публикуван в един от местните вестници.
Моля те,кажи защо ти става тъжно-заинтригува ме...

Дори да си на верен път,ако просто седнеш на пътя ще те прегазят.


Тема Re: ИЗВИНЯВАМ СЕнови [re: 43]  
Автор dve_sledi (dabbler)
Публикувано13.11.03 08:36



Това с чуждиците ми хареса!
А като прочетох за БТ в кутия от Марлборо се изхилих ей,вярно бе-едно време гъзарите го правеха тоя номер!!!
За границите...дано си прав!!!
Поздрави!

Дори да си на верен път,ако просто седнеш на пътя ще те прегазят.


Тема Re: ИЗВИНЯВАМ СЕнови [re: dve_sledi]  
Авторmitakata (Нерегистриран)
Публикувано13.11.03 10:14



Проблема не е в диалекта, а в хората - в този край много малко хора мислят позитивно, всеки гледа да ти направи мръсно, особено ако си по-щастлив от него. Когато попиташ познат "как си" дежурните отговори са "бил съм и по-добре", "не питай" "не е за разправяне". Това е така, защото човек не смее да се похвали - веднага ще получи злобен поглед в гърба си. Когато успееш в нещо и си доволен, от околните вместо споделена радост получаваш завист и подливане на вода. Отвсякъде валят клюки и злоба.
Това е загатнато в предговора на резервата, затова ми домъчнява.

Горното не се отнася за всички - разбира се - а за голяма част от средно- и нискообразованите на всякаква възраст

Не приемайте написаното като обида - аз уважавам всички, но просто така приемам нещата



Тема Re: ИЗВИНЯВАМ СЕнови [re: mitakata]  
Автор43 (Нерегистриран)
Публикувано13.11.03 12:13



Митаков, по-ведро! Ще ти кажа, че когато като студентка кажех в компания, че съм врачанка настроението падаше с 50%...направо... Добре де, че сме лошички и чепати и освен това адски не можем да се нагаждаме към нови условия /визирам Града като цяло/ - истина е! То не случайно изоставаме. Защото врачанци предпочитаме да избягаме от града си, отколкото да се преборим в него с нещо... мога да ти изредя куп разочарования от хора във Враца, но мога да ти кажа, че пък в Пловдив по-често ще те прободат в гърба, отколкото да влязат в открита битка. не съм сигурна кое е за предпочитане...

Но това няма нищо общо с езика на "Резервата" Много си е готин! Ама много. Впрочем живо попадение е: "Комшо, още ли си жив?/Разбирай: Как си?/ и отговорът: "Да ти изсъ-ънат устенцата! /с нежен тон/.



Тема Re: ИЗВИНЯВАМ СЕнови [re: mitakata]  
Автор dve_sledi (dabbler)
Публикувано18.11.03 09:38



Митак,да ти кажа нещо...
Говорих с една позната която от много години живее в САЩ.Та тя ми каза същото за българите живеещи там.Когато се срещнем -казва тя и попитам "Как си?" отговора е "Горе-долу","БИва" или "Бил съм и по-добре"
Та това ме наведе на мисълта,че черногледството и негативизма,както и завистта не са само приоритет на врачани,а на българите...
А защо е така-може много да се пише по темата,нали?

Дори да си на верен път,ако просто седнеш на пътя ще те прегазят.


Тема Re: ИЗВИНЯВАМ СЕнови [re: 43]  
Автор dve_sledi (dabbler)
Публикувано18.11.03 09:43



Даа,позната ситуация...
Последния път когато бях в такава компания и казах,че съм от Враца реакцията беше:"Врачанка???Севернячка???"гарнирано с физиономия,която не беше много радостна.Дразнех се преди,сега не ми пука чак толкоз.Важното е че има хора които ме приемат точно заради самата мен,и не се интересуват от произхода ми,нали?

Дори да си на верен път,ако просто седнеш на пътя ще те прегазят.


Тема Re: ИЗВИНЯВАМ СЕнови [re: dve_sledi]  
Автор43 (Нерегистриран)
Публикувано28.11.03 21:54



Здрасти! позагубих се, но не беше от липса на желание... Ако си във Враца кажи ми нещо повече. Какво правите там? Не съм си идвала отдавна. Общо взето съм адаптимна и носталгията не е голямата ми болест, но ти ме разчувства с тоя "Резерват"!
Поздрави!



Тема Re: ИЗВИНЯВАМ СЕнови [re: 43]  
Автор dve_sledi (dabbler)
Публикувано29.11.03 11:56



Добре дошла отново!
И аз рядко влизам напоследък,налегнаха ме малко грижи,та...
А във Враца нищо ново-в момента е такава мъгла
Ами има тук хора дето пускат снимчици за такива като теб дето са далеч от тук.Разгледай ги.

Дори да си на верен път,ако просто седнеш на пътя ще те прегазят.


Тема Re: ИЗВИНЯВАМ СЕнови [re: dve_sledi]  
Автор43 (Нерегистриран)
Публикувано30.11.03 14:30



Прехласвах се! Даже ми обещаха като падне снега да качат още красота.
Чудя се как такава красота не може да се експлоатира в туризъм. Да знаеш, че проблемът е в хората... Врачанското семе е много издръжливо, но както казва дъщеричката ми - "дървеняшко". От тук и непукизма, предполагам, че не е важно друг да види тая красота, ами нали си е наше... Освен това пуста инфраструктура и факта, че няма вода... Или има вече?
Но пък родното си е родно! Мразя народа дето се отрича от земята си! Онези диваци в арабската пустиня ще измрат за нея!
До скоро и ти желая по-безгрижни дни! Идват празници!



Тема Re: ИЗВИНЯВАМ СЕнови [re: 43]  
Автор dve_sledi (шемет)
Публикувано01.12.03 09:48



Знаеш ли,и мен ме е яд затова,а едва ли има врачанин,който да не се дразни от факта,че туризма в тоя град е на последно място.Кой друг български град има Балкан,който за почва почти от центъра на града???
Има доста истина в това "дъвеняшкото"
За съжаление...

Наминавай пак-ще се радвам да си полафим.Весело настроение и на теб!!!

Дори да си на верен път,ако просто седнеш на пътя ще те прегазят.


Тема Re: ИЗВИНЯВАМ СЕнови [re: 43]  
Автормитakaтa (Нерегистриран)
Публикувано01.12.03 11:23



От една година (горе-долу) водата почти не спира и вече забравихме несгодите на режима. Сега можеш да се изкъпеш по всяко време



Тема Re: ИЗВИНЯВАМ СЕнови [re: митakaтa]  
Автор43 (Нерегистриран)
Публикувано01.12.03 22:39



Радвам се, че си вече в настроение. Пък Врацата си е хубава...много!Поздрави!



Тема За Koroнови [re: 43]  
АвторDUST (Нерегистриран)
Публикувано20.12.03 02:59



Никой ли не се усети, че този е просто един селяк, който няма нищо общо с Враца. Човечеца се е докоснал до компютър и си е рекъл "я да се побъзикам с гражданчетата". Човек когато завижда е способен на какво ли не.

Лично към Коro: Пич, Живей си там на село и ако искаш разправай, че си Наполеон или Цезар. В началото ще бъдеш интересен, после не чак толкова, накрая никой няма да ти обръща внимание. Последния етап е настаняване в специализирано психиатрично заведение. Успех по пътя който си поел!

P.S. Радвам се че все повече позитивно мислещи врачани се събират в този форум. Скоро ще пусна тема за Бъдещето пред Враца и по-специално за положителните неща които ще се случват в този прекрасен град занапред.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.