Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:20 21.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Лозарство и овощарство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Моя Кардинал на селонови [re: Kиpo]  
Автор dido1966 (новак)
Публикувано11.08.10 11:41



Шавита ми свърши и скоро не мога да купя.Разполагам с ВЕРИТА, ДИТАН М45, КУПРОЦИН СУПЕР,ПЕРОЦИН,ТОПАЗ.Предвид карантинния срок,с какво е най-удачно да пръсна.Пак казвам,че не виждам засега повреди,но де да знам...



Тема Re: Моя Кардинал на селонови [re: dido1966]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано11.08.10 12:35



Купроцин и Топаз тогава. И вече- каквото реши Небето насетне:)



Tarsq polovinka s ili bez deca s koqto da prekaram lqtoto, godinata ili ostatuka ot givota!

Тема Re: Моя Кардинал на селонови [re: Kиpo]  
Автор dido1966 (новак)
Публикувано11.08.10 22:54



Направих го привечер...макар че от ятата врабци не знам какво ще опазя.....сидита ли да качвам на тел не знам,дайте съвети



Тема покрий го с мрежинови [re: dido1966]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано12.08.10 08:23



догодина, щом сега нямаш възможност.

Tarsq polovinka s ili bez deca s koqto da prekaram lqtoto, godinata ili ostatuka ot givota!


Тема Re: Лозя: Сезон 2010нови [re: Kиpo]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано02.09.10 10:46



Tuj, deto дедо ви ви го разправя още от юни, вече е и в устата на официални лица от ИЛВ в Плевен. Не ми се търси линка, но жената си каза - до около 30 на сто по-малко реколта от м.г.
Според мен и това е малко оптимистично, но все едно - фактът си остава, поредицата от 3 хубави години свърши, тая няма да е такава(в комплексно отношение).

знае ли някои защита на дама.и защита на хората споделете free И БОГ ще ви дари с здраве


Тема Re: Лозя: Сезон 2010нови [re: Kиpo]  
Автор dido1966 (новак)
Публикувано10.09.10 17:23



Днес ми попадна рефрактометър та реших да се възползвам и да направя няколко измервания на зърна в различна фаза на зреене.Зърно от най-силната ми лоза

показа 19,5 захарност.От друга едно излезе към 17,а едно което още леко розовее излезе към 15,5.Разбира се,не съм тръгнал още да го бера,ще почакам да налее още.След някой и друг ден ще замеря пак.Според вас ако изчакам до 20-25-ти колко ли ще стане?



Тема Re: Лозя: Сезон 2010нови [re: dido1966]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано10.09.10 19:38



Изчакай. Цялата следваща седмица ще имаме хубаво време и ще имаш поне 1.5-2 градуса в +!

знае ли някои защита на дама.и защита на хората споделете free И БОГ ще ви дари с здраве

Редактирано от Kиpo на 10.09.10 19:39.



Тема Re: Лозя: Сезон 2010нови [re: Kиpo]  
Автор dido1966 (новак)
Публикувано11.09.10 15:11



Дано само да не викам дявола...но ми е интересно нещо

Твърдата ципа на кабернето ли е причина засега ни едно зърно да не ми е нападнато от врабчетата(цели ята имам в царевицата и са оглозгали поне по 4 см от мамулите),пчели не липсват...най-малко 70 кошера на 100м., и си хапват падналите сливи с кеф....Лаская се от мисълта,че съм предотвратил доколкото мога нападения,но докога ли?



Тема Re: Лозя: Сезон 2010нови [re: dido1966]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано11.09.10 17:09



да това е най-основателна причина. Абе каберне е супер сорт за вино.

знае ли някои защита на дама.и защита на хората споделете free И БОГ ще ви дари с здраве


Тема Re: Лозя: Сезон 2010нови [re: Kиpo]  
Автор dido1966 (новак)
Публикувано15.09.10 22:53



Уж съм възпитан и културен,но не мога да се стърпя извинете ме ....мамка им на крадците

Всеки ден знаете ги посещавам моите лозички и какво днес....Най-големите гроздове обраниПрез бодливата тел прескочили и рязали с ножче хамалската,дебелите пръчки в тъмното ги дялнали до половината мръсниците.Все пак ценя отмъкнатото на 1-2 кофи от най-сочните,дето ги бях снимал.Както и да е,мислех да ги дебна нощес и да им счупя ръчичките,но се отказах...имам тежка ръка и де да знае човек...Догодина ще им правя капани аз
Равносметката:51 кила каберне от 21 лозички,да речем че е било към 70кг.преди да ми "помогнат"с брането.
За първо раждане мисля че е добре по 3.5 средно от лоза....Досега го мачках и го сложих в бидона.След малко меря захарност и ще я мисля понататък....явно ще му слагам захар и вода за количество,макар че не ми се искаше.Имам вариант да добавя утре от асмата 1-2 кофи,но то е от онова непръскащото се и засега е киселко...дайте съвет дали да рискувам




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.