Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:05 17.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Лозарство и овощарство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: бих искал, нонови [re: mitco]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано08.07.10 08:54



-нанасяне едностранно рани на старата дървесина, когато това е възможно
-скъсяване на старите плододаващи звена, когато това е възможно
-резитба с "визия" какво ще се колтучи на зелено и по-важното: реже и следващата година(при мен тя дойде на 3-4 година след като започнах да режа по 10-15 дка на година

)
-съобразяване със силата на лозата при определяне натоварването И(пак много практика)
етцетц

Кажи му да взема причастие и да спасява душата си и душите на своите хора.
.

Тема Re: Лозя: Сезон 2010нови [re: Kиpo]  
Автор engel2 ()
Публикувано13.07.10 21:41



Тази година ще имам толкова много грозде като никога до сега. Снощи падна дългоочаквания обилен дъжд. Кеф!



Тема Re: Лозя: Сезон 2010нови [re: engel2]  
Автор Aнтoн Блaгoeв (новак)
Публикувано16.07.10 14:42



----Ей, има ли зряло грозде някъде?Аз във вторник видях прошарило червено грозде в асмата на един колега.Ходих нарочно до тях защото не му вярвах, по дяволите, та ние сме във високите полета на 550м. н.в..Даже перлата още няма признаци за зазряване, а това вече се червенее.Тази лоза за пръв път проражда, чепнах едно зрънце, има мискетов аромат.Да не е някаква суперрана червена перла, някой да знае, нещо по въпроса?



Тема Моя Кардинал на селонови [re: Aнтoн Блaгoeв]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано19.07.10 11:03



също се прошарва вече, но съм имал и години, в които на 24-25 юли веч ее бил почти готов. предположението ти ми звучи разумно, определено е някакъв по-рядък свръхранозреен сорт.



Тема Re: Моя Кардинал на селонови [re: Kиpo]  
Автор dido1966 (новак)
Публикувано08.08.10 08:55



Не бях ходил до лозето 2-3 дни и вчера с изненада видях,че моето каберне,което за първа година ражда също е започнало да прошарва.Даже един грозд беше почти изцяло червен.Разбира се червените зърна нямат още много тъмен цвят,но ми стана чудно,мислех че трябва по-късно...Споделете мнения нормално ли е.Може да кача и някоя снимка следобед.



Тема Re: Моя Кардинал на селонови [re: dido1966]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано08.08.10 13:05



Нормално е за тия жеги. 2000 година Гъмзата ми имаше 19.5 захарност на 30 август. Тогава бе уникално, разбира се, но и сега август е 4 градуса над норма за момента, очертават се турбожеги, при това продължителни.

Сюжетът представя трудната дилема на героинята, разкъсвана от любовта към два красиви вампира


Тема Re: Моя Кардинал на селонови [re: dido1966]  
Автор dido1966 (новак)
Публикувано08.08.10 18:46



Ето няколко снимки







Тема Re: Моя Кардинал на селонови [re: dido1966]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано08.08.10 19:13



Бравос(т)!:))



Сюжетът представя трудната дилема на героинята, разкъсвана от любовта към два красиви вампира

Тема Re: Моя Кардинал на селонови [re: Kиpo]  
Автор dido1966 (новак)
Публикувано09.08.10 00:32



Мерси за оценката

А трябва ли да пръскам още за мана и оидиум....мойто некомпетентно око не вижда поражения ,но знам ли....



Тема Re: Моя Кардинал на селонови [re: dido1966]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано09.08.10 12:17



На твое място бих направил едно пръскане с Шавит или бордолезов р-р с предпочитание към първия вариант, но ти си решаваш.



Сюжетът представя трудната дилема на героинята, разкъсвана от любовта към два красиви вампира


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.