Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:44 24.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Лозарство и овощарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Вкисване на винонови [re: Asen38]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано20.11.08 21:19



Може да се фукат , но виното им дори и за готвене не става .



Тема да бенови [re: hadjiyata]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано20.11.08 22:23



много са ми смешни тия, дето купуват някакви ..не бълвочи, а отрови в пластмасовите двулитровки " за готвене". То, че не става за пиене, освен за някакви впиянчени скотове, ясно, че и за готвене не става. Ама , като обяснявам, че за винен кебап е хубаво да се прежалят няколко десетрки милилитра от хубавата Гъмза(примерно), гледат неразбиращо.
Впрочем, това е цяла отделна тема: аз съм стигнал до извода, че таниновите вина са по-неподходящи от тия с по-меки танини(Гъмза, Памид, донякъде Мерло) за готвене.



Тема в тая връзканови [re: Asen38]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано20.11.08 22:25



за винен кебап си земи някое Божоле, Санджовезе, нещо такова.
Или от моята Гъмза


Мавруда на колегата по-добре само го пий.



Тема Re: да бенови [re: Kиpo]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано20.11.08 22:43



Така си е .
Снощи "хаджийката" сложи в глинен гювеч едно зайче и каквото там трябва , щедро го поля с домашно вино ( 50%памид ) ... ммммммм ... вкуснотия . И как готвеното с вино върви с пряснонаточено вино ...
И после нека ония безхаберни шваби да си мислят че пият вино .





Тема Re: в тая връзканови [re: Kиpo]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано20.11.08 22:51



За разлика от другите вина , мавруда се пие само за висше удоволствие





Тема Re: Вкисване на винонови [re: hadjiyata]  
Автор Asen38 (минаващ)
Публикувано21.11.08 14:45



hadjiyata,
аз не мога и не искам да споря с вас защото:
първо, не познавам вече българските вина, а тези които се намират тук излагат само България - най ефтините са и не са вусни. И аз се изложих пред гости, за български манджи реших и бъл. вино да предложа. Може би търговията е такъва и

второ, за готвене взимам само това вино което ще сервирам след това за пиене, значи много добро. Това е не написания закон!

Сигурно ще трябва България да започне да изнася от добрите си вина. Конкуренцията ще е обаче много жестока, защото Новозенладските, австралииските, южноафриканските, и пр. са от високо качество. Дори изместват френски, италиански, испански и пр вина. Говори се, че най добрия ризлинг е бил германския /и на мен ми харесва/.

Тук Малага, Маврути, Гъмза и пр. са непознати. Един път пих Хан Крум. Имаше и Мерлот и Каберне от Источна България. Съвсем логично е, че в България няма нужда да се внасят чужди и добри вина, защото търговията трябва да върви! Нали така? От Магурата ни дадоха "шампанско" и в Димово съм пил хубаво "тежко" червено вино. Но това беше толкова отдавна, че са ми останали само спомените, а не вкуса!!!

В картони има наистина ефтини вина, но не са германски а са италиански.

Та да ти отговоря директно, ако вината им не са гот, няма да има кой да ги купува и толкова много.

Не знам какво си пил ти и каква му е била цената. Хубавите вина си имат и цената си!

Още веднъж повтарям - аз не споря с никой, защото сегашните вина в България не ги познавам.

Аз не обичам да подценявам нищо и никой. Така съм се научил във "работата" си. С едно подценяване на другия, правя автоматично себе си по слаб.
Голями го вадят само боксьорите преди да се качат на ринга.



Тема Re: Вкисване на винонови [re: Asen38]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано21.11.08 18:25



В мрежата няма служебна и социална ерархия , няма възрастова разлика , затова нека си говорим на "ти" .
Не съм "спец" по купешките вина , защото моят критерий е много прост : виното на еди-кой си (под този параграф включвам и себе си) . Не ми трябва сертификат за качество и регион .
В магазините се продават и "качествени" вина , но високата им цена не е гаранция за "100% гроздов" произход . Ще се радвам , ако някой може да докаже обратното .
Имал съм случаи , когато половин бутилка "добро" купешко вино на третия ден в хладилника добива привкус на нефт . Същото стана и с германското вино .
Съвсем друго си е да си го наточиш от бурето и със съседа да ударите по един гълток направо от каната .





Тема Re: Вкисване на винонови [re: hadjiyata]  
Автор Asen38 (минаващ)
Публикувано21.11.08 21:47



Сигурно си прав, аз нито съм проиводител нито пък сам виждал как се прави /с изклучение на от ТV/ Сигурно е домашното да е за предпочитатне, защото /ако сам правиш всичко/ знаеш какво е вътре. Затова и нямам право да споря и да претендирам за нещо.

В капитализъма никой не може да си разреши да продава некачествено вино, защото това ще му е за първи и последен път.
Поне тук сега не съм чул за подобни неща за които ти пишеш.
А германското вино примесено с глюзенкин е една много, много стара история. Дори си спомнам че и австрииците бяха замесени. Беше голям скандал, но пък никой не УМРЯ
Но вярвай ми най добрия ризлинг в Европа е германския!

Напълно съм сагласен с Съвсем друго си е да си го наточиш от бурето и със съседа да ударите по един гълток направо от каната .
Казвай кога да хващам хвърчилото


Шегувам се - много ми е дълече.
Пиини си го ти и ни разправи какъв ти е бил кефа



Тема Re: в тая връзканови [re: hadjiyata]  
Автор Asen38 (минаващ)
Публикувано24.11.08 00:01



Забравил съм на "Маврута" вкуса. До колкото си спомням беше доста тежко вино. Това вино от Мелник ли беше?
Мисля че на другия ден ме боля ГЛАВИЧИЦАТА. Е, ние не пихме само по една чаша.
На собствениците на един голям турски ресторант /наши познати/ при които ходим да обядваме, сготвих "Тас кебап" и им "събрах очите" - уж е тяхна манжа, ама си облизаха и пръстите и чиниите си. Понякога успявам да съм добър.

Кире, аз взимам за готвене винаги от виното което след това сервирам към яденето. Но онова винце от Димово беше много гот! И в Ново Село беше гот.



Тема Маврудът си е Мавруд, Мелнишкото-Мелнишко [re: Asen38]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано24.11.08 08:54




А тия "никой не може да си позволи"-напротив , ВСИЧКИ винпроми си позволяват, виж темата в клуб " На пиячите"




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.