Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:47 25.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Лозарство и овощарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Недей си хаби парите.нови [re: Kиpo]  
Автор tatasisiivi (непознат )
Публикувано05.12.08 18:45



Здравей,известно време липсвах във форума.Преди три години бях решил да правя същото като теб.Купих си точно 4 бутилки,едната дори беше почти 25 кинта,другите 12-14.Ами братче,какво да ти река?Ти го знаеш-нищо общо с действителността.И се псувах после сам,че съм толкова тъп,да се мъча да намеря добро винпромско вино.Та най-добре да си пием нашите вина,които си ги охарактеризирал с една дума-те са ИСТИНСКИ И СА ОТ ГРОЗДЕ.Наздраве.



Тема Киронови [re: Kиpo]  
Автор Asen38 (минаващ)
Публикувано05.12.08 19:34



и аз съм поканен, казана дума- хвълен камък.

Май няма да стане -много съм дълеч бе братко.
Да си призная, нямам лош опит с Австралииското, новозенландското и южноафриканските вина. Нямат толкова много танин. Обичам и тeзи от Чили (Los Vascos) и не е скъпо- 3 бутилки са 26.50€. От белите за мен и за много други германския Ризлинг си остава най доброто.
Това е без да сравнявам с българските вина, които разбира се не познавам. Опитал съм по едно Каберне и Мерлот от источна България по 2.45€, не беха лоши, само танина... прекаляват.
Киро, ако стане някога - другото си е от мен!



Тема Re: Хм.нови [re: tatasisiivi]  
Автор tatasisiivi (непознат )
Публикувано16.12.08 20:05



Май наистина някой трие мнения,които не са му изгодни,ха-ха.Вече почти напълно разбирам онзи mak.



Тема Re: Хм.нови [re: tatasisiivi]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано16.12.08 22:15



?



Тема Re: Вкисване на винонови [re: spasss]  
Автор ketzi (непознат )
Публикувано05.11.13 22:13



Някои може ли да ми каже от какво се получава бял каймак или бял слой над бидона с виното. То признак за вкисване ли е? Може ли да се оправи това?



Тема Re: Вкисване на винонови [re: ketzi]  
Автор prisoner-93619 (Приятел)
Публикувано06.11.13 19:32



Предполагам имаш предвид, че е на повърхността на виното, а не над самия бидон


Да, признак за вкисване е, т.е. започва да тече процеса. "Каймакът" се образува от малки бактерийки поради оставен твърде широк допир с въздуха на виното, след приключване на ферментацията, плюс предполагам високи температури в помещението. В следствие на това с времето алкохола от виното се изпарява. Падне ли под 10 алк. градуса, почва оцетната ферментация. Най-добрият ти вариант е моментално извиране на ракия. Без да губиш време, тъй като нещата могат само да се влошат. Има някакви варианти да го спасиш, но са твърде голям компромис с вкуса на хубавото вино.

За следващия път да знаеш: приключи ли ферментация, затваряш херметически виното в удобен съд, с минимален контакт с въздуха. И гледай температурата на помещението да е около 10-12 градуса. И ако точиш от виното, гледай да не оставяш дълго време съда полупразен. Т.е. - най-добре е наведнъж, и после да го затвориш в подходящи бутилки(това, което не си успял да изпиеш, де).

"Няма нищо по-хубаво от лошото време"

Тема Re: човеко...вземи попрочети малко бенови [re: engel2]  
Автор RURK (непознат )
Публикувано29.03.14 10:36



KUPENOTO VINO OT VINPROMITE E BOKLUK hubavoto go iznasqt





Тема Re: Вкисване на винонови [re: tatasisiivi]  
Автор tirtirlin (дразнител)
Публикувано01.05.14 15:53



Що не слагаш дрожди ? Мая за хляб например ?



Тема Re: Вкисване на винонови [re: prisoner-93619]  
Автор tirtirlin (дразнител)
Публикувано01.05.14 15:56



Във връзка с твоят постинг,възможна ли е "плуваща запушалка" примерно кръгло дървено нещо,което само си плува връз виното,и не позволява голяма контактна площ с въздуха ?



Тема Re: Вкисване на винонови [re: tirtirlin]  
Автор cyrus-93580Администратор ( )
Публикувано07.05.14 09:29



Възможно е, но не по този начин, а с течен парафин.

игоцлавя либя ирак циря ъкраина китаи цте одари по мацата



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.