Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:40 04.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Лозарство и овощарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: изчакай няколко дни и действайнови [re: roroboro]  
Автор boltik (нашенец)
Публикувано14.05.09 23:22



Покажи на снимка тази машинка.

КЪДЕТО И ДА СИ СВИРКАЙ СИ


Тема направо би си осигурилнови [re: roroboro]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано15.05.09 08:35



името и бъдещето с тракова насаждение. А поне ЕДНА успешна такава присадка имаш ли?)
Питам без да се заяждам, тъй като продължавам да смятам, че това не е възможно. Ако лозата остава с корена си или, по предложение на един участник по-горе, си пусне корени в хралупата на черницата(изгнила сърцевина при старо дърво)- има някакъв шанс.
присадка, в пълния смисъл- НУЛЕВ ШАНС. Пак повтарям, ако го видя с очите си, ще си променя мнението.



Тема Re: изчакай няколко дни и действайнови [re: boltik]  
Автор roroboro (непознат )
Публикувано15.05.09 09:41



Здрасти!Не мога да ти изпратя снимка на моята ножица, тя е над 20 г. произведена в Петрич,. и и сменям само пласмасовата втулка, ножчето за сега издържа. Сттруваше 11лв , сега подобна струва някъде около 28лв.Порових се в нета и открих..Напиши на търсачката "ИТАЛАГРИ" ООД, и там ще я видиш, и ще видиш къде можеш да я търсиш.Тази е комбинирана с три ножчета и кой знае колко струва.Моята е, само със средното омеговидно ножче и върши прекрасна работа, а размерите и са колкото обикновенна ножица за резидтба, но малко по тежка и с различна форма, при пепиниерите в лозарството има такива, които са нещо като шевни машини, натиска се с крак лостов механизъм.Покрай търсенето снимка за теб, от тази която ще видиш , ме заинтересува и първото ножче, дали не може да се използва за присаждане на спяща пъпка?Любител лозар и овощар съм , и съм присаждал по най различни начини, но техниката си е техника много помага.При омеговидното присаждане търся филизи и калеми с еднакви размери-много важно, и така корите на двете части съвпадат идеално навсякъде по обиколката на пръчките, което е предпоставка за добро прихващане.При семковите имам над 90% успеваемост а при крушата нямам пропуск до сега, е все пак не става въпрос за много бройки, при костилковите е по различно, заради по ранния срок и тук синоптичната обстановка влияе много.При това присаждане не остават рани, още същата година вече не си личи къде е присадено.И друго нешо много важно—тук използвам здраво тиксо за пристягане, и лепило за гума в тубичка MONOMENT, за замазване отгоре на калема и отсрани по тиксото за запечатване.По този начин, ти гарантирам че можеш да извършиш присадка за минута!Не съм от хората който крият начините си..Ако искаш прочети някъде по нагоре мое писане там съм дал една идея .



Тема Re: направо би си осигурилнови [re: Kиpo]  
Автор roroboro (непознат )
Публикувано15.05.09 11:27



Прав си, око да види ръка да пипне.Но все нямам време да подновя опитите, а сега е късно.Догодина.Всъщност, не съм аз най-големия умник, нищо чудно такива опити, да са правени при филоксерното нашествие, но мимолетния ми резултат ме "човърка"!



Тема Re: направо би си осигурилнови [re: roroboro]  
Автор boltik (нашенец)
Публикувано15.05.09 18:20



Това което си саписъл е супер,но ако може да се подплати и със снимка или се копира ще се спести много време за допълнителни обяснения.

kozel.cz

КЪДЕТО И ДА СИ СВИРКАЙ СИ


Тема Re: до къде стигнахнови [re: boltik]  
Автор roroboro (непознат )
Публикувано17.06.09 08:53



Хитро, по толкова млади листенца само гадател може да познае.Но все пак мязат на винени, особенно последната, която ми прилича на "мускат отонел".Колеги правите ли си опити с присаждането.Преди няколко дни , присадих, с калем останал в пясъка в мазето, зелен летораст за тия три четири дни, гледам че пъпката набъбна.Има ли някой с опит в присаждането на зелено?Нещо аз не мога да го уцеля!



Тема първи интересни наблюдениянови [re: Kиpo]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано12.08.09 08:56



от присадена лоза карапапаска от миналата година: Нямах време за снимки и детайлно разглеждане, тъй като тракторът с пръскачката приближаваше и трябваше да бягам

, но зърната на тоя сорт имат много приятен полу-овален вид а вкусово и като зреене се движат буквално едновременно с Гъмзата.
Опитах едно зърно, с уговорката, че в тая средна степен на прошарване няма как да с е съди точно, но дава обещание за добре запазена киселинност, подобно на Гъмзата, за разлика от Памида, който след около 2 седмици реално ще става за ядене, но отсега си личи как последната му е кът.
пробвах и една Тамянка, доста добре е като степен на зреене, дори ставаше за консумация, при доста (вече) подчертан мускатов аромат.



Тема Re: това е нещо катонови [re: roroboro]  
Автор lYl Acпapyx (Гражданин на ЕС)
Публикувано07.09.10 23:22



В отговор на:

Правил съм опити и аз да си присадя такова съчетание, кореновата част черница а плододаваща лоза,-1. пробивах дупки в голямо черничево дърво и от близката лоза прекарвах пръчка през отвора...



Няма смисъл да пробиваш отвори в черницата. Избираш черничево клонче дебело около 7-8 мм. Премахваш разклонения ако има и навиваш стегнато спираловидно черничевото и лозовото клонче (което нарочно си оставил да расте къъм черницата).
Привързваш през 10 см. с тиксо и след третата година можеш да прекъснеш лозовата клонка от майката лоза.

Редактирано от lYl Acпapyx на 07.09.10 23:53.



Тема Re: това е нещо като [re: lYl Acпapyx]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано13.09.11 19:31



Все още чакаме снимка(и).
Както се оказва, това е точно толкова достоверно, колкото сините гущери, управляващи света.

Орална и анална любов са гнусна содимия и водят към ада, дори и за женени с църковен брак!


Тема Re: надземно-абсурд, особено на Кобернови [re: Kиpo]  
Автор николай керанов (непознат )
Публикувано04.12.11 21:23



Киро какво стана с тези 10те дето щеше да ги облагородяваш през есента,много ми е любопитно?Аз днес направих два памида на феркал пробно.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.